Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:17 28.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Бугарската Влада вети 100.000 нови работни местанови  
Автор2OO4 (Нерегистриран)
Публикувано25.03.04 23:21



Бугарската Влада вети 100.000 нови работни места

Бугарската Влада го прифати Националниот план за потикнување на вработувањето во 2004 година. Со планот се предвидува да се обезбедат сите услови за отварање на повеќе од 100.000 работни места, како и професионално оспособување на околу 47.000 лица. Со овој план Владата планира да вработи лица кои долго време се без работа и млади лица без работно искуство.






Тема Дайте да дадем - търсят се рейнджъри за Иракнови [re: 2OO4]  
АвторГeн. Koлeв (Нерегистриран)
Публикувано25.03.04 23:36



Ген. Колев търси рейнджъри за Ирак чрез бюрата по труда

ДИЯН НИКОЛОВ

Генералният щаб е изпратил писма до всички бюра по труда в страната с молба да посредничат при набирането на кандидати за третия ни контингент в Ирак.

200 души не достигат за пълното окомплектоване на батальона. Свободни са 140 места за редници, 40 за сержанти и 20 за офицери. Срокът за попълване на щата изтича в края на април. Батальонът трябва да замине за Ирак през юли. Подготовката трябва да е минимум 3 месеца.

Търсят се хора с квалификация за химици, шофьори, готвачи и кухненски работници. Образци на документите за кандидатстване са изложени във военните окръжия.

Командирът на третия батальон в Ирак подп. Михаил Попов вече е назначен. Той владее перфектно английски и няма да има проблеми при общуването с централното командване.

Парламентът все още не е приел поправките в закона за отбраната, регламентиращи задграничните мисии. Според една от тях до 6 месеца правителството трябва да определи поделенията, които ще бъдат използвани за мисии в чужбина. Кандидатите за тях ще подписват анекси към договорите си, а на отказалите ще се търси друга работа. Ако такава не бъде намерена, те ще бъдат уволнявани от армията.

===========================

Мненията по темата

zeleno [Напреднал][111] 24.3.2004 г. 20:39:47
Дали им трябват юристки? Тръгвам веднага.

ariel [Напреднал][74] 24.3.2004 г. 20:57:47
Трябва им пушечно месо. Може и юристки, и маникюристки

Поморийски [Златен][209] 24.3.2004 г. 21:17:50
Така и очаквах, че ще стане. Българите могат да воюват и загиват за България, но много малко са тъпаците, които ще идат да гинат за кяра чичо Сам, за интересите на леля ребека и да взимат грях на душите си като окупират земята на хора, които не са им сторили нищо лошо. За 4-тия батальон може и 50 войника да не намерят. Сигурен съм, че управниците ще опитат да въведат задължителна мобилизация и тогава ще им се стъжни от протести.
Имам контрапредложение: да се привикват нахъсаните проамериканци и произраелци от форумите и чужбина и да се изпращат те да отстояват идеите си с пушки в ръце. Айде!

Doctora 24.3.2004 г. 22:13:02
Да мине по Околовръстното. Такива рейнджърки има... даже и с бактериологично оръжие.

raven707bg 24.3.2004 г. 22:47:35
Генерале, генерале, хванал си яки хемероиди в Главния щаб на ВВС...
А писма до дирекцията на лудниците в БГ изпрати ли, мон женераль?
Там сигурно се шматка некой Наполеон, който ше опраи кашата в Ирак...

оптимизатор [Новак][9] 24.3.2004 г. 23:27:54
Тая работа не се прави така. И мобилизация не е решение. Виж, ако пуснат слух, че там тревата никне по плаца, а невалните по цял ден сучат цигари - туй друго нещо. Стимулиране му е начина.

Sta [49] 25.3.2004 г. 00:32:41
Бюрата веднага да почват да търсят и началник щаб.

Chicho Dr. [Златен][493] 25.3.2004 г. 04:23:19
Напускане на Ирак му е майката! Не набиране на кадри. Или държавата официално да напусне Ирак и да остави на тези, които искат по частен път да се пробват за рейнджъри. Преди 60 години, когато една престъпна партия взе властта, с помощта на чужда армия, 30, 000 наши момчета бяха пратени да загинат за чужди интереси, но тогава никой не пита никого. Сега е демокрация и това не бива да се повтаря. Задължителна моболозация няма да има. Просто, защото правителството се бори за втори мандат.

E6 [Начинаещ][26] 25.3.2004 г. 05:07:46
Абе истината е че нямаме работа в Ирак. Много сме малки да оправяме бакиите на другите. Жалкото е че ще намерят хора притиснати от недоимъка които да отидат. Отново евтино разпиляваме наи-големия капитал на тая наша държава - хората и за цели напълно чужди на нас.

СветлоПиво 25.3.2004 г. 06:20:17
Не разбирам защо трябва да има българи в Ирак........
Всичко останало е бизнес...

Валери Станков [Напреднал][147] 25.3.2004 г. 06:23:47
Генерал Колев изобщо да не пита бюрата по труда, ами да разгърне щата на военното министерство! Там по цял ден пият кафе разни дебеловрати шапкари, които са добро пушечно месце като тонаж за третия ни контингент в Ирак. Тъкмо ще си тежат на мястото!

nikodim [Новак][18] 25.3.2004 г. 06:46:20
Е6, ти к`во, да не пътуваш често с влак?

Recycler [Златен] 25.3.2004 г. 08:34:44
Той владее перфектно английски и няма да има проблеми при общуването с централното командване.
T.e. спете спокойно, деца ...

sassy [Напреднал][72] 25.3.2004 г. 08:37:44
То и Al Qaeda ги рекрутира по подобен начин: бедност и глупост срещу бедност и глупост насъсквани от неистова алчност и наглост

Top Gun [Златен] 25.3.2004 г. 09:38:28
Осемстотин дни остават до хепиенда на това управеление....

TheCoretaker [Златен] 25.3.2004 г. 09:40:07
Проблема според мен е, че военните продължават упорито да твърдят, че се набират хора за мироопазваща и стабилизираща мисия в Ирак. Ако беше така, мисля си, че щяха да се намерят достатъчно кандидати, които щяха да отидат в Ирак дори и без заплащане - ей така, за едната чест. Но първите заблудени се опариха здраво от тази лъжа - труповете на нашите войници са достатъчно доказателство. Истината е, че става въпрос за военна окупация на суверенна държава - в такъв случай са необходими не доброволци, а наемници, които да са пределно наясно с рисковете, които поемат срещу заплащането, което получават. Точно този тънък момент обаче не се обяснява от нашите шапкари. Отделен е въпроса какъв чеп дирим в Ирак.

EGATI [Златен][259] 25.3.2004 г. 09:48:06
И паметници ще има и варено жито и помени..
ма как няма да има желаещи!?
Аз съм Потресен

daskala [Новак][9] 25.3.2004 г. 09:59:11
Къде бяхте бе, когато ГОСПОД раздаваше акъл на моста?
Пак форсирахте реката, нали!

Amilcar Barca [Златен][446] 25.3.2004 г. 10:05:41
Вече почнаха от кол и въже...
Безработни ли търсите? - Ей къде го Столипеново...

ariel [Напреднал][74] 25.3.2004 г. 10:17:03
Сега се сетих че по програмите "от социални помощи към заетост на Шилева" могат бая циганя да експортират.

Ина Тодорова 25.3.2004 г. 10:18:45
Проблемът е огромен и продължава. И това се дължи на липсата на каквато и да е опозиция по въпроса, за прекратяване мисията ни в Кербала изтегляне на войските ни. Цялата наша политическа опозиция, най-вече в лицето на БСП страдат от на-силна форма на импотенция

zilot 25.3.2004 г. 10:26:12
е който търси намира

zilot 25.3.2004 г. 10:27:16
да може да пуснат и обяви за депутати министри....

Гарван [Златен] 25.3.2004 г. 10:28:18
Пази боже, сляпо да прогледа

bengi [Начинаещ][43] 25.3.2004 г. 10:34:31
Не е нужно да взимат безработни.Депутатите от НС ще запълнят доволно бройката от 200 души и без друго тук не вършат нищо.

X-wing [Напреднал][96] 25.3.2004 г. 10:38:19
Гарване, бих те коригирал леко: Боже, сляпото ПАСИ да прогледа!

Старшината [Златен] 25.3.2004 г. 11:04:52
Бодна ме една идейка и я пускам на ГЩ гратис: Да отдадат набирането на месо за Ирак на концесия на някоя тяхна фирма. Все си е далаверка ...

marchinko [Новак][2] 25.3.2004 г. 11:12:52
НА ВНИМАНИЕТО НА ГЕН.КОЛЕВ И ЦЯЛАТА ДРУЖИНА ОТ АРМЕЙСКИ РАЗБИРАЧИ.
1. ПРИЕМАНЕ НА ЗАКОН ЗА СЪЗДАВАНЕ НА ССП (ЗА НЕРАЗБИРАЩИТЕ - СИЛИ СЪС СПЕЦИАЛНО ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ) С ЕДИННО КОМАНДВАНЕ ПРЯКО ПОДЧИНЕНО НА ПРЕЗИДЕНТА НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ.
2. ЗАКОНЪТ ДА ГИ ЗАДЪЛЖАВА ДА УЧАСТВАТ В МИСИИ.
3. САНИТАРНИЯТ МИНИМУМ ЗА ИЗГРАЖДАНЕ НА ЕКИП ОТ ПРОФЕСИОНАЛИСТИ Е ШЕСТ МЕСЕЦА.
4. БЮДЖЕТЪТ НА ОСИГУРЯВАНЕ НА ПОДРАЗДЕЛЕНИЯТА Е 8 - 10 ПЪТИ ПО ГОЛЯМ ОТ СЕГА СЪЩЕСТВУВАЩИЯ. ВСИЧКО ОСТАНАЛО Е ЗАЛЪГВАНЕ И РИСК ЗА ЖИВОТА НА ХОРАТА В БЪДЕЩИ МИСИИ. ПРОСТО НЯМА ДА СА НАТРЕНИРАНИ.
5. ПРЕЗ ТОВА ВРЕМЕ ТЕ ТРЯБВА ДА ТРЕНИРАТ, ДА ЯДАТ, ДА ПИЯТ, ДА СПЯТ, ДА ЧУКАТ, .... ЕТС ... ЗАЕДНО , ДОКАТО СЕ ПРЕВЪРНАТ В ХОМОГЕННА СМЕС, В КОЯТО ВСЕКИ ПАЗИ ГЪРБА НА ДРУГИЯ И СИГУРЕН ЗА СОБСТВЕНИЯ СИ ГРЪБ.
ИМА И ОЩЕ, НО СЕ СЪМНЯВАМ ЗА ПОЛЗАТА ОТ ПИСАНИЦИТЕ МИ.ПРОБЛЕМЪТ Е ЧЕ НА ВЪЗЛОВИ ПОСТОВЕ В АРМИЯТА СЕ НАЗНАЧАВАТ ХОРА, КОИТО НИКОГА НЕ СА ПОМИРИСВАЛИ БАРУТ И СМЯТАТ ЧЕ ВОЙНАТА Е НЕЩО ИМАГИНЕРНО. И ТЕЗИ ЧЕКИДЖИИ ВЗЕМАТ РЕШЕНИЯ, ОТ КОИТО ПОСЛЕ ЗАВИСИ ЖИВОТА НА ХОРАТА.

hamer 25.3.2004 г. 11:17:35
Аз нещо не разбрах: редниците, сержантите и офицерите ли трябва да са квалификация за химици, кухненски работници, готвачи и пр.? Или ако не е така, то колко са местата за химици, готвачи, кухненски работници и пр.? И те волнонаемни ли ще са или и тях ще ги обучават 3 месеца да готвят, да мият чинии ... Въобще материалчето във вестника е гола вода, не че ако не беше, щеше да послужи за нещо.

(o)g(o) [Начинаещ][31] 25.3.2004 г. 11:36:33
ЕТО КАК АЗ СЕ ОПИТАХ ДА СТАНА ДОБРОВОЛЕЦ.
Писах преди месец, ако някои не го е прочел да си прави изводите.
"Те военните ни са не просто кратуни, а изключително КУХИ кратуни. Няма да ви споделям споделям за военната си служба. Всеки който е ходил - знае.
Ще разкажа нещо по-прясно.
Наскоро се появи съобщение, че МО търси доброволци за Ирак. Викам си я, ей така, от любопитство да проверя какви са условията. Влизам първо в страницата на МО /сама по себе си показател за състоианието на БА/. След детективско търсене откривам текст на едно прессъобщение, което по нищо не се различава от това в медиите. Е, все пак по -добре от нищо. Аз обаче съм упорит. Решавам да отида до новооткрития информационен център на МО на ул. Ръковски в София. Беше построен наскоро. Една изключително красива / и скъпа, разбира се / сграда от съкло и метал, с едни много оригинални скулптори направени от цеви на калашници и снаряди. Чак ме обзема гордост! Тя обаче бързо се изпарява след като се отварят автоматичните врати и един "гард" от "Дага Секюрити" /около 60-65 години, кинта и 20/ мълчаливо ми препрегражда пътя. /чудничко толкова ли я е закъсала нашата армия, че да се налага да бъде пазена от частна фирма.. .. ноо това е друго/. На въпроса ми към кого мога да се обърна за информаця в този "информационен център" някъде встрани от мен долетя глас . В един ъгъл небрежно се бяха подпряли на стената три лелки с цигари в уста, а в погледите им четеше недвуслено, че смущавам спокоиствието им.
Както вече се досещате не можаха да дадат смислен отговор на нито един въпрос и по стар български обичай се опитаха ме препратят до всеки който се сетите. Добре че не намесиха и господ, че тогава щеше да възникне проблем.
Както и да е няма, да ви оттегчавам с останалите си перипетии да стана доброволец. В крайна сметка разбрах едно - тази армия е просто една шайка некадърници, инриганти и комплексари които се интересужат единствено от датата, на която се плаща аванс и заплата.
Спете спокойно БА ви пази!
P.S.
Вчера като минавах покрай въпросния "информационен център" вътре се вихреше страхотен купон /нали е направен от стъкло/ със отрупани с деликатеси шведски маси и всичко както си му е реда, а от вън двама бездомници клошари очевидно се "информираха" за живота в БА. Сигурен съм , че са се записали доброволци след това.
Създадено: 12.2.2004 г. 11:03:15


Църни Шопара 25.3.2004 г. 11:39:30
А от фелдкурати нямат ли нужда?
Язък, че изгонихте Фечо!
Па от Налка такваз Мед Сестра щеше да излезе - истинска българска Шошона Джаксън!
Редактирано от - Църни Шопара на 25/3/2004 г/ 11:43:03

ghost [Новак][13] 25.3.2004 г. 11:44:50
За първя се биеха за места... за втория се отказваха.... за третя чрез бюрото по труда....ха - ха - ха...

Църни Шопара25.3.2004 г. 11:45:41
Бравъс (о)g(о)!
Е на това му викам аз форумен инвестигейтив постинг!

SLIVATA [Златен][234] 25.3.2004 г. 12:04:06
ГЕНЕРАЛА ДА НЕ СЕ КАХЪРИ, НЯМА ПРОБЛЕМИ
ГОСПОЖА ШУШУЛКОВА ИМА ГОТОВА ПРОГРАМА ОТ СОЦЯЛНИ
ПОМОЩИ КЪМ ИРАК. И ТО КАКВИ ЛЪСКАВИ ВОЙНИ ЩЕ МУ НАМЕРИ,
ОГЪН МОМЧЕТА , ПЪК ТОЙ ДА СИ ГИ КРЪЩАВА ЕФРЕЙТОРИ, СЕРЖАНТИ,
КАКТО СИ САКА. И МОЖЕ ДА МИНЕ С ПО-ТЪНЪК МАСРАФ , ЩОМ ЩЕ ГИ
ХРАНИ

mirkwood [Напреднал][61] 25.3.2004 г. 12:17:49
А сега и когато испанците се изтеглят от Ирак сигурно ще мобилизират и отслужилите

nesnaecht 25.3.2004 г. 12:59:27
Интересно защо Генерало не мисли още преди войната да закрие ШЗО и да направи ШДО ! Така поне щеше да има ефективност даже за БГ !?!??
ПП пояснение
ШЗО - школа за запасни офицери
ШДО - Школа за действащи офицери
ОТ ШЗО нема никаква полза от време оно , така де !!!!
Редактирано от - nesnaecht на 25/3/2004 г/ 13:01:06

(o)g(o) [Начинаещ][31] 25.3.2004 г. 13:06:13
http://hardwarebg.com/forum/showthread.php ?s=&threadid=25950

Гарван [Златен] 25.3.2004 г. 16:29:11
X-Wing Не е сляп Паси, просто е безнадеждно увреден.

Старшината [Златен] 25.3.2004 г. 16:36:59
Уважаеми колеги от Форума,
Почти на шега се пръкна идейка и ние не само да си чешеме езиците ТУК, ами да го пробваме и на живо.
Горе-долу е нещо такова:
1. Формираме иницативен комитет на биропиещите форумски натОВЦИ;
2. Малце организационна работа правиме - е-мейли, такива работи;
3. Понеже явно биропитието ще да е разпределена система - обявяваме gateway-те (кръчмите, де) по различните градове;
4. Поемаме ангажимента да осигурим GK.
Коментираме?
П.П. Сигурно ще ви досаждам с това днес и утре - теглете ми по една майна тогава.
С Уважение,
Старшината


http://www.segabg.com/25032004/p0010003.asp



Тема Re: Дайте да дадем - търсят се рейнджъри за Иракнови [re: Гeн. Koлeв]  
Автор1OO (Нерегистриран)
Публикувано25.03.04 23:39



Защо не? Работата не е лоша и плаща по европейски - 100 евро на ден.



Тема kje ne pravat Bugariнови [re: 2OO4]  
АвторLaci (Нерегистриран)
Публикувано26.03.04 00:20



sakaat da privlechat povekje Makedonci. ne oti gi biva da napravat nova rabota.



Тема Re: kje ne pravat Bugari [re: Laci]  
Автор Dobronameren (Негатор)
Публикувано26.03.04 16:50



Правиш впечатление на голям мислител ! Наистина е интересно къде си учил ? Природно ли си така или е от образованието !




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.