Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:26 25.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: ъ-ънови [re: Цakaтa]  
Автор Dobronameren (Негатор)
Публикувано19.03.04 18:29



големошоФинист !



Тема Re: ъ-ънови [re: Цakaтa]  
АвторЩъpkoт (Нерегистриран)
Публикувано19.03.04 19:18



Да да знам...дзвънци.....пардон sвънци....



Тема Re: za dobronamerenнови [re: Coфийckи шoп]  
Автор Dobronameren (Негатор)
Публикувано19.03.04 21:17



Нема лошо, грешката е малка. Има също така песен "Биляна платно белеше", която все пак не е оригиналната от сборника на Миладинови "Български народни песни".



Тема Re: едно и същонови [re: Coфийckи шoп]  
Авторaнтoн (Нерегистриран)
Публикувано19.03.04 23:55



"Йовано, Йованке" ми се струва, че си е любовна песен и няма нищо общо с каквато и да е армия. Дори ме дразни това, че КуКуБенд я свързват по някакъв начин с битката при Дойран.

Или се бъркам ? Сигурен ли си, че тази песен има нещо с БГ армията или нещо такова ?
антон



Тема Re: За чалгаджийските работи.нови [re: »№*ы{|}lЏ3©®™]  
Автор Kykepa (-: Зевзек :-)
Публикувано21.03.04 10:28



Позволявам си лукса да не прочета всичко изписано преди мен, за което се извинявам и поствам една моя тема пусната в паралелно в клубовете "БГ музика" и "Музика"!
Ето я темата, покрива се с мнението на »№*ы{|}lЏ3©®™

"Значи първо да започна преди 1-2 години бях върл, ама много голям ПРОТИВНИК на т. нар. поп фолк или както аз му казвам - чалга!
Това "химни" като "радка пиратка", "искам го, стискам го", "банана" т.н. помии само ме отвръщаваха не само като текс, но и като звучене(не кзавам музика, защото това не можеше да се нарече музика)!
Даже съм казвал като ме питат какво слуша - отговарям ВСИЧКО, но без чалга и метал.
Аз съм музикант и за мен е много тъпо и ограничено да съм поклонник само на един изпълнител или група. Слушам всичко стойностно от '80-те до наше време. КАто се започне с В.Найденов, Тоника СВ, Орлин Горанов та до Мрия Илиева, ТЕ, Ъпсурт, Д2, Спенс, Мания и т.н от новите звезди на БГ Музиката!

Напоследък обаче ми прави впечатление, че поп фолка-чалгата.
Не знам въобще защо го наричат фолк, ама това е друга тема?!?
Та забелязвам наистина прогрес в песните и като текст и като музика.
Вярно музиката е крадена от сръбската и гръцката чалга, но определено има прогрес, който се забелязва видимо!
За мен например една от най-добрите е ДесиСлава, която има много добри песни - "Мистерия" ми е любима и е много мелодична(едно към едно е с гръцкото звучене, но какво от това), "Мъжете всичко искат" също става.
Забелязва, че и другите "звезди" като Глория, Ивана т.н. не ги знам, защото не с ги слушам всичките, както казах по-горе също вече са направили сносни парчета. Ивана с просташките "100 патрона" вече е минала на "Шампанско и сълзи" п песена е много добра и като текст и музика(музиката е открадната 100% от една сръбска песен само и сложен БГ текст).
Глория м/у другото не съм зажбелязал да е имала просташки песни от рода на 100 патрона, Банана и т.н. "бисери", но една от последните и песни - "Феникс" също е много добра.
Новата звезда на поп фолка Гергана също има ДАЖЕ 4-5 хитови парчета.

Да, те пробиват не с глас, а с физика и накои други неща. Не знам какви, но са ми разправяли разни работи. Сега "фолклор" ли е или истина само те си знаят!

Но мисълта ми беше, че и този жанр от БГ музиката има напредък и то в правилната посока!

Не пуснах в клуб "Поп фолк" или "Класическа музика", защото се сещате какви щяха да са мненията!

НЕ искам това, което съм написал в никакъв случай да звучи като реклама на определени изпълните ли просто съм дал пример с песни, които на мен ми харесват!!!"

That's BULGARIA


It's yours! Love it!

Тема Re: едно и същонови [re: aнтoн]  
АвторCoфийckи шoп (Нерегистриран)
Публикувано21.03.04 10:43



доколкото знам, с тази песен са били посрещани българските войници в Македония през първата св война. и понеже там се пее "яз те чекам дома да ми дойдеш", сърбите са я забранявали след това.
А в клипа на Слави Трифонов има посвещение на 9 плевенска дивизия - факт е че в тази дивизия половината войници са били от Македония. Може да е случайно съвпадение - не знам



Тема Re: За чалгаджийските работи.нови [re: Kykepa]  
Автор Xилмap Kaбac (Татаро-Монгол)
Публикувано21.03.04 12:18



Ето я


За феновете




Тема poslanieto e nad tvoeto nivoнови [re: aнтoн]  
Авторkomunist (Нерегистриран)
Публикувано21.03.04 12:51



ne mozesh da razberesh....

se pak se opitai da pomislish ZASHTO v edna EXTREMNA situacija, v kojato shte zaginat neverojatno mnogo mladi hora (moze bi vljubeni shtastlivo ili neshtastno) v imeto na neshto blagorodno.........v ushite im zvuchi neshto bavno, tuzno, rodno i..........VELIKO!!

i sega da te prasham na srbski -

nishta ti ne brini sad????????



Тема Re: За чалгаджийските работи.нови [re: Xилмap Kaбac]  
Автор MAKEЛEЛE (антички)
Публикувано21.03.04 22:55



Јас многу обичам да маам ѓубеци, тие се дел од мојот етнички идентитет!
Исто така ја сакам балканската музика, она е целата од македонско потекло.




Тема Re: poslanieto e nad tvoeto nivoнови [re: komunist]  
Авторaнтoн (Нерегистриран)
Публикувано22.03.04 06:55



Това, че правиш изводи за "моето ниво" базирани на моя постинг не говори добре за теб. Да нападаш някой лично без да има причина за това също не говори добре за теб. Все пак, ако искаш да дискутираме нормално без да се нападаме лично един друг съм съгласен (ако това не е под нивото ти ;)

Всичко е въпрос на вкус. За мен клипа на песента е кич. Или според твоята логика всяка бавна, тъжна, родна и велика песен би могла да замести "Йовано, Йованке" във видеото ?
Освен това Слави изъплнява тази песен отвратително.

BTW, Не виждам защо искаш да си говорим на сръбски ? Ако ти е по-лесно, пиши на сръбски: мисля, че ще те разбера.

антон




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.