Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:58 11.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Ще гепим "Ракия"-та и "Мастика"-танови  
Автор Чepнopизeц Xpaбъp ()
Публикувано06.02.04 13:51



След като Словения запази наименованието "Rakia" за контролиран произход по повод влизането в ЕС, България има възможност да запази наименованията "Ракия" и "Мастика" изписани на кирилица.

Гърците са съобщили, че държат на "Ouzo" и нямат претенции към думата мастика.

Така единствено България ще произвежда напитки със запазените марки "Ракия" и "Мастика" изписани на кирилица. Cписъкът на Мавруд, Гъмза, Мелнишко и др. се увеличава.

Сега му е времето да запазим джибровица, шльоковица, сливова, гроздова, лозова, плодова, табуреткова и т.н.

Не е смешно. Наскоро ядох абосолютно уникалния фиромски продукт "Лютеница".


Да ги нямаме тия!

Като първа страна с кирилска писменост в ЕС ЗАПОЧВАМЕ да резервираме всичко наред. Да му мислят фироми, сърби, белоруси, украинци, руси, монголци и другите 36 малки сибирски народности.

Няма шест - пет

Qvasqvam tandem abvtere patientia nostra


Тема Re: Да му е*а м*****танови [re: Чepнopизeц Xpaбъp]  
АвторZaples (Нерегистриран)
Публикувано06.02.04 14:00



Сутринта ме събуди "Дарик" с новината, че словенците реистрирали "Rakia"-та
И ме развеселиха с предложението към Кунева да не изпуснем и "туршия"-та.



Тема съвсем същият е проблемътнови [re: Чepнopизeц Xpaбъp]  
Автор sof.mak. (ентусиаст)
Публикувано06.02.04 14:04



с използването на запазената марка, името българин и македонец.
Докато под българин е ясно какво се разбира, въведено е и се използва прабългарин, протобългари (на англ. съм забелязал че има болгар за тези цели), под македонец в международната пространство се разбират античните, а съвременните ги казват славомакедонци. Не ми е ясно, защо на нас се сърдят за тези проблеми със запазената марка, ний сме най-отстъпчиви и изобщо не придиряме...



Тема Re: Да му е*а м*****танови [re: Zaples]  
Автор Dobronameren (Негатор)
Публикувано06.02.04 14:09



А, значи големобугарската пропаганда е пуснала своите гнасни пипала в расово чист ФИРОм. Българско радио има а ?
Кои други БГ станции и ТВ програми могат да се приемат в МК ?

Редактирано от Dobronameren на 06.02.04 14:10.



Тема Re: Да му е*а м*****танови [re: Zaples]  
АвторShtrkot (Нерегистриран)
Публикувано06.02.04 14:12



Ne vizhdam problem nie da registrirame Rakija na latinica ili pak Rakya...da go duxat Slovencite..pa te znajat li sto e rakija????



Тема Re: Tц.нови [re: Dobronameren]  
АвторZaples (Нерегистриран)
Публикувано06.02.04 14:19



Сателитна атнена. Sirius 5E 11560,H
bTV, Дарик и Гонг



Тема Re: Да му е*а м*****танови [re: Shtrkot]  
Автор krez_ (космонавт)
Публикувано06.02.04 14:30



На всичко отгоре това били не словенците, ами словаците, но понеже си викали на държавата Slovensko наш'те юначни журналя начерниха брже братския словенски народ.


btw. Понякога големобугарскиот шовинизъм направо ме плаши. Добре де, ами ако словаците все пак наистина викат на тяхната пърцуца "rakia" що да нямат право да си я лицензират? Днес в Ская такива диви шовинисти са вилняли, че ще свалят правителството щото не регистрирало Шопската салата, Шкембе чорбата, а йогурта трябвало с друго име да се регистрира!

Поздрави на всички ракиджии, най обичам гроздова с шопска салата! Rakia-та ряпа да яде!



Тема Re: Да му е*а м*****танови [re: krez_]  
АвторЩъpkoт (Нерегистриран)
Публикувано06.02.04 15:38



Абе словаците пък ептен немат ракия...тие къркат некаква палинка, заедно с маджарите, дето не се пие, мамка му...йогуртът требе да е кисело млеко...иначе правителството да си оди и да живее БеСеПето и кюфтето с бирето....



Тема Re: Да му е*а м*****танови [re: Щъpkoт]  
Автор krez_ (космонавт)
Публикувано06.02.04 15:44






Палинката не е ракия а направо обидна дума!

Редактирано от krez_ на 06.02.04 15:46.



Тема ее, не сте правинови [re: krez_]  
Автор sof.mak. (ентусиаст)
Публикувано06.02.04 15:57



Пил съм, не беше лоша. Вярно е, че много зависи от компанията, обстановката...
Няма да твърдя, че питиетата са ракия и други. Въпреки това честно ще си призная, че ако имам избор между хубаво уиски и поморийска с черен етикет, ще си поръчам поморийска




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.