Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:06 19.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Положението на Iceberg/Dunekнови  
Автор »№*ы{|}lЏ3©®™ (ССЧП)
Публикувано24.01.04 13:01



Подсети ме за вица, в който вардарски македонец след като изслушал хиляди докази че македонците са българи, станал и казал "Не сакам да сум бугарин!"

Та така и Iceberg, след като се запозна с купища големобугарска пропаганда накрая каза "ама никой в Македония не ги почита бугарите на Аспарух".

След като му се доказа че българите са били много развити, особено в сравнение със славяните, може вече да е подал молба за бугарски пасош.



Тема A. Shopov vo 1885 godina go rekol slednovoнови [re: »№*ы{|}lЏ3©®™]  
АвторA.Shporv (Нерегистриран)
Публикувано24.01.04 13:11



"BERLINSKIOT KONGRES NE I DADE AVTONOMIJA NA
MAKEDONIJA I NE JA PRISOEDINI KON BUGARIJA ILI KON
ISTOCNA RUMELIJA OD EDNOSTAVNA PRICINA STO ANGLIJA
CVRSTO ZASTANA NA STOJALISTETO DEKA OGROMNOTO
MNOZINSTVO NA NASELENIETO OD MAKEDONIJA NE E
BUGARSKO.....PA NI DENES, VO 1885 GODINA, KOGA EVROPA
BI POBARALA MAKEDONSKOTO NASELENIE DA SE OPREDELI I DA
KAZE NA KOJA NARODNOST I PRIPADJA, UVERENI SME DEKA
POGOLEMIOT DEL OD MAKEDONIJA KJE NI LETNE OD RACETE,
SO ISKLUCOK NA DVE TRI OKOLII OD SEVERNA MAKEDONIJA.
SITE DRUGI MAKEDONCI SE GOTOVI DA DADAT KAKOV SAKAS
PISAN DOKUMENT DEKA TIE NE SE BUGARI."



Тема Re: Положението на Iceberg/Dunekнови [re: »№*ы{|}lЏ3©®™]  
Автор persone (ариец-върховист)
Публикувано24.01.04 13:15



Защо мислиш че Айсберг и Дунек са едно и също лице?

Не че има някакво значение! Знаеш ли защо те питам. Колкото и да звучи невероятно, мисля че съм виждал Айсберг в Созопол преди 10 години, съдейки по неговия разказ за това "как един старец едва ходел но ги питал фиромските малоумници дали не са македонски българи"! Най-смешното е това, че аз имам спомен от трима или четирима македонистчета седящи на една маса в някакво заведение в Созопол и си спомням един развълнуван дечко да разправя въпросния случай. Този разказ ми направи впечатление още тогава. Аз бях на една съседна маса и чух всичко! И съм го запомнил. Направи ми впечатление бездънната глупост и простота на смеещите се фиромчета - млади момчета. Светът е малък по някога, освен че интернет е едно глобално село!



Тема Re: Положението на Iceberg/Dunekнови [re: persone]  
Автор Dobronameren (Негатор)
Публикувано24.01.04 13:19



Наистина това е интересно съвпадение. Но да не забравяме, че може да е история разпространила се в дадена скопска обшщност и от там да е стигнала до въпросните младежи , т.е. да са я разказвали не от първа ръка. И друго, това което казваш все пак не противоречи на възможността Ицето да е Дунек.



Тема А пък 1888 г. не татарошопът Шопов,ами Македонецотнови [re: A.Shporv]  
АвторПocмaтpaч (Нерегистриран)
Публикувано24.01.04 13:19



Кузман Шапкарев рекъл в писмо до Марин Дринов: «Най-чудно е името «македонец», което наскоро, едва 10-15 години, ни натрапиха, и то отвън, а не както некои мислят от самата наша интелигенция... Народът обаче в Македония не знае нищо за това архаическо, а днес... подновено прозвище; той си знае по-старото: бугари, макар и неправилно произнасяно, даже усвоява си го като собствено и преимуществено свое нежели на другите българи. Той нарича «бугарски язик» своето македонобългарско наречие, когато другите български наречия нарича «шопски».»



Тема Re: A. Shopov vo 1885 godina go rekol slednovoнови [re: A.Shporv]  
Автор persone (ариец-върховист)
Публикувано24.01.04 13:19



ANGLIJA
CVRSTO ZASTANA NA STOJALISTETO DEKA OGROMNOTO
MNOZINSTVO NA NASELENIETO OD MAKEDONIJA NE E
BUGARSKO.....

Половината от населението на Македония наистина не е българско през 1912 година . 50 % процента са българи, а другите: - турци, гърци, влахи, албанци, малко сърбомани. Това е батка. Не вади думите от контекста в който са произнесени. Цялата ви посебна македонистка историйка е една лъжа съшита с бели конци!



Тема Re: Положението на Iceberg/Dunekнови [re: Dobronameren]  
Автор persone (ариец-върховист)
Публикувано24.01.04 13:26



Може би си прав. И на мен ми мина подобна мисъл за разпространението на клюките и митовете в повардарието.
Подобен мит мисля че беше и историйката разказана от някой от македонистите, може би от Аяксчо. За фамилията Бугари-нови. Дошли в някакво село и понеже били нови бугари /интересно коили пък са старите бугари / станали Бугаринови. Пълен абсурд. Защото техните творци на митове не са се досетили /тешко, тешко .../ че фамилията Бугаринови идва от етнонима Бугарин!



Тема Ej, ova e superнови [re: persone]  
Авторlceberg (Нерегистриран)
Публикувано24.01.04 13:53



###Не че има някакво значение! Знаеш ли защо те питам. Колкото и да звучи невероятно, мисля че съм виждал Айсберг в Созопол преди 10 години, съдейки по неговия разказ за това "как един старец едва ходел но ги питал фиромските малоумници дали не са македонски българи"! Най-смешното е това, че аз имам спомен от трима или четирима македонистчета седящи на една маса в някакво заведение в Созопол и си спомням един развълнуван дечко да разправя въпросния случай. Този разказ ми направи впечатление още тогава. Аз бях на една съседна маса и чух всичко! И съм го запомнил.###

xaxaxaxa. Ej, ova e super sovpagjanje ako si bil tamu dodeka sme razgovarale so drugarite. Ako kazhesh tochno koja godina beshe toa i vo koj period, togash mnogu e vozmozhno da si bil tamu i da si slushal toa. Bash me interesira.



Тема Re: Ej, ova e superнови [re: lceberg]  
Автор persone (ариец-върховист)
Публикувано24.01.04 13:57



Ще ти кажа, защо да не ти кажа. 1993 или 1994 или 1995. Слабо /тенко/ момче с голям нос!



Тема Не баш [re: persone]  
Авторlceberg (Нерегистриран)
Публикувано24.01.04 14:13



Prvo, definitivno ne sum bil jas spored fizichkiot opis.

E sega, mozhebi bil nekoj od moite drugari. Kazhi mi potochno koja godina:

1993, 1994 ili 1995? Blisku si ama bidi poprecizen.

Odeshe li vo G'bite na party? Ili povekje obichashe Country na plazhata? Ili mozhebi Horizont?

Kako vchera da beshe, momcheee. Leta vremevo.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.