Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:14 17.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: да споделянови [re: coф. мak.]  
АвторAл. Makeдoнckи (Нерегистриран)
Публикувано29.08.03 09:52



Едно е каква е официалната пропадаганда, друго е какво става в самото общество. Този тип пропаганда какъвто прави официалната власт в Македония е ефективен само ако има пълна цензура. Но при сегашното положение, когато има много канали за информация тя е безсилна.



Тема пълната цензуранови [re: Aл. Makeдoнckи]  
Авторcoф. мak. (Нерегистриран)
Публикувано29.08.03 10:05



Понеже съм стар човек и повечето живот ми е минал в условията на тотално цензуриране, та се сетих един виц от миналото, може да го знаеш и да не ти е интересен, ама..
Свалили един председател на ТКЗС.
Съселяните му го питат, защо бе, какво обърка..
Мани, мани, щеше да идва ТЖ на посещение и ние украсихме всичко, дори обора, там сложихме цветен портрет на вожда и на най-млекодайната крава, но мина един на проверка преди самото посещение и вика "Това говедо да го махнете от там" пък аз не разбрах и попитах "Кое.."



Тема та тука ми дойденови [re: coф. мak.]  
Авторcoф. мak. (Нерегистриран)
Публикувано29.08.03 10:19



на ум за пропагандата и обратното й въздействие..
Македонец се е захванал да ни убеждава колко посебни са македонския и българския от времето на Адам и Ева до днес, как старите македонци са използвали думичката училище (той сигурно си мисли, че ние викаме школо) и аз си мисля..
Като нямат нищо заедничко и в Македония от времето на Адам се борят (идва им отвътре, сами го желаят) да афирмират е заведуят собствен язик, щото бугарскиот е неразбирлив, како така читат овде и разумеят за што станува збор, па умеят и да ругаят така, че и ние да ги разбереме и што докажуват?



Тема Re: да споделянови [re: coф. мak.]  
АвторLaci (Нерегистриран)
Публикувано29.08.03 11:08



a shto e tolku losho vo toa? znaesh deka ima kaj na si vlashki i albanski i turski pesni.



Тема Re: та тука ми дойденови [re: coф. мak.]  
АвторLaci (Нерегистриран)
Публикувано29.08.03 11:13



abe shto tolku sitnicharite? kaj nas ima i shkolo i uchilishte, a shkolo ama ich ne e srpsko tuku go ima vo site jazici.



Тема samo kurot stava?!?!?!?!?!?!нови [re: sos]  
Авторopaaa (Нерегистриран)
Публикувано29.08.03 11:32



odlichen (5).



Тема лошото енови [re: Laci]  
Авторcoф. мak. (Нерегистриран)
Публикувано29.08.03 11:39



че пустиа само сръбски и енгилиски (демек ограниченост), а има убави и други, верно е. Изводът е, че порано е имало цензура и резултатите от нея и денеска са налице. А што се отнася да дребнавостта - на руски училище е школа, а ученикът - школник. В София школа се употребява за извънучилищни занимания, например детето ходи на школа по акордеон. Ама не е това работата. Същността е колко са близки и колко са посебни. Дури еден србин ми каза - езиково македонците са по-близки со бугарите, а генетски - со србите. Гледаш ли каков гений?



Тема ти одма сенови [re: coф. мak.]  
Авторcoф. мak. (Нерегистриран)
Публикувано29.08.03 11:43



се зафати да се чепкаш со мене. По убаво кажи какво ново при тебе, отдавна не се беше явявал



Тема Re: sega za sega samo kurot stava?!?!?!?!?!?!нови [re: sos]  
АвторTimok (Нерегистриран)
Публикувано29.08.03 12:30



да, нашите тенкове....именно те, а без тех незнам какво щеше да бъде името на площад "Македония" в центъра на Скопие сега...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.