Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:38 27.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема "БИТОЛА МОИ РОДЕН КРАЙ"нови  
Автор No_Excuses ()
Публикувано04.08.03 21:43



Колкото повече чета толкова повече ме е яд на хора които говорят за Македония а нямат нищо общо с това. Отдавна мина времето на Питу Гули, Гоце Делчев, Яне Сандански и много други борци за свободата на МАКЕДОНИЯ.
Македония от много много години не е българска територия. Не е ли смешно да се говори за област която е била в границите на България като нещо неразделно от нея въпреки че от последният български владетел господстващ по тия земи са минали както и да го въртим 700 години.
По голямата част от населението на областа до 1879 година са етнически българи.
По голямата част от това население говори на български език.
Но каде отидоха другите народности и другите езици. Защо трябва да казваме на цинцарите че са българи, или на албанците, или на сърбите, гърците, турците, власите. Те са си живяли там от стотици години. Били са част от една империя която ги е размила като народности и после ги е събрала в едно общо.
И като казах че ме е яд на тия дето пишат неподготвени ще ги попитам нещо много просто.
Случаино да сте ходили в Крушево(в историята е най-важния град през годините на борба за отцепване от османската империя).
Еми ако не сте ходили идете да видите как живеят хората там и вижте освен българи колко други народности има.

Защо гледаме само в паницата на Македония. Тя е свободна и това трябва да ни радва. А ако искаха Македонците да стават българи сигурно щяха да са станали вече.
Всеки българин трябва да погледна в друга посока и да плаце за други българи гонени и убивани от десетки години. Това са българите от Западните Покраинини и тези от Беломорска Тракия. Ето я истиската рана на България.
Едното дете е мъртво а другото прокудено. Обърнете историята и вижте страданието на тези наши сънародници.
Оставете Македония да избира пътя си сама. Сама се е борила, сама се е освободила нека сега не се правим на по големия батко който незнаино каде беше през 1903 година.

Поклон към великите БЪЛГАРИ паднали за свободата на македония


...and justice for all



Тема a koi gleda v panicata na Makedonija??нови [re: No_Excuses]  
Авторkomunist (Нерегистриран)
Публикувано04.08.03 21:50



vseki ot nas si ima sobstvena kopanka (ako ne si zabelezal).

kato govorim za Belomorska Trakija kolko nashi sunarodnici ostanaha tam?

bi li raztulkuval kak tochno Makedonija "sama" se e borila i "sama" se e osvobodila??



Тема Тълкуваненови [re: komunist]  
Автор No_Excuses ()
Публикувано04.08.03 22:17



Еми нито един български редовен воиник не навлиза в македония след началото на въстанието от 1903 години. То трае 3 месеца без да предизвика никакво съчувствие у българските управници. Е да не сме помагали с нещо.
Да помогнали сме. Прадядовците ми се добират до софия след въстанието и стават наемни убици без да си помислят да се завърнат пак там и сами да се борят за свободата си.
През 1992 година ние ли отцепихме Македония от сърбия????
Пак не.
Това е моито тълкуване.



Тема Re: Тълкуваненови [re: No_Excuses]  
Автормakeдoнчe (Нерегистриран)
Публикувано04.08.03 22:20



Тъп ли си на тъп ли се правиш или си нямаш хабер от политическите реалности.
Пфу и само не ми казжай че не си омовец!



Тема Аз съм Българиннови [re: мakeдoнчe]  
Автор No_Excuses ()
Публикувано04.08.03 22:23



Еми че съм тъп тъп съм
Че не съм омовец не съм
Че съм българин българин съм
Че не разбирам ти за какво се бориш неразбирам
Че не знаеш за какво говориш незнаеш

Че си македонче е видно
но да те питам и аз

Ти не си ли Българин ?



Тема Re: Аз съм Българиннови [re: No_Excuses]  
Автормakeдoнчe (Нерегистриран)
Публикувано04.08.03 22:27



българин съм.
Но ти не ми отговори на въпроса.А сега и още един - как си представяш България сама срещу Великите сили,Сърбия,Ромъния и Османската империя през 1903г.Целта на възтанието е била точно намеса на Великите сили.



Тема Re: Тълкуваненови [re: No_Excuses]  
Авторkomunist (Нерегистриран)
Публикувано04.08.03 22:32



""Еми нито един български редовен воиник не навлиза в македония след началото на въстанието от 1903 години. То трае 3 месеца без да предизвика никакво съчувствие у българските управници. Е да не сме помагали с нещо. ""

sus vsichko osven s oficialno objavjavane na voina na Turcija!
SUS VSICHKO OSVEN VOINA. Da ti se objasnjava li zashto?

i vaobshte vastanieto ne e bilo nai-pravilnata taktika i e postavilo Balgarija v tezka pozicija.



Тема Re: Аз съм Българиннови [re: No_Excuses]  
Автормakeдoнчe (Нерегистриран)
Публикувано04.08.03 22:33



Като само 18 години по-рано през 1885г. Сърбия вече ни заби веднъж нож в гърба!



Тема Представата минови [re: мakeдoнчe]  
Автор No_Excuses ()
Публикувано04.08.03 22:35



С представа не става.
Кой велики сили викаш. Нешто май историята куца ли куца.
А през 1885 година как българия се изправи срешту великите сили. Или не се изправи сливаики се с Румелия. Или пък как българия през 1913 година се исправя сама срещу всичките си съседи(верно губи но все пак се изправя)
А да се върнем на 1885 година и воината със сърбите. Не е ли техен съюзник Абстрискат империя. Но пак се изправяме. Изправяме се за да се защитим. Да защитим родината. Е защо не защитаваме родината когато 30 000 мъже се вдигат и казват ела и помогни да отхвърлим тиранина. С какви очи българина мойе да гледа българина от македония след като с лека рака е отказал да се бие с братята си.
Е това ми е представата
Не ми се спори ти си предобеден човек просто си написах мнението и това е.
Аз съм сжързан кръвно с македония и за това казах какво мисля.
И най-вече повтарям аз съм Българин и като такъв не мисля лошо за страната си просто за мен реалноста Македоня да е в пределите на България някога е химера.



Тема Обясни ми молянови [re: komunist]  
Автор No_Excuses ()
Публикувано04.08.03 22:37



Обясни моля

И ако казваш такива нешта ги конкретизираи

МОЛЯ




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.