Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:47 26.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Що за идиотска тенденция?нови  
Автор Boвaтa (дзвер)
Публикувано31.12.02 16:01



Коста дури и ти се улови на оваа оро.

Ясно е че тази любителска антропология със снимките е съблазнително и на всичкото отгоре - приятно забавление, но то е толкова повърхностно и козметично, че не е нищо повече от гледане на кафе например. И ако някой наистина го смята за сериозно, то той се самокласира на нивото на скучаещи домакини без работа, които събрани на кунушмак (раздумка - страндж.) да си хортува паратики (празни приказки).

Аз, като художник с многогодивна практика съм се занимавал с какво ли не, включително и с грим на артисти и трябва да ви кажа, че умело поставен грим може да произведе малайска манекенка и от най–чистокръвната антична македонка, ако допуснем, че има такажа на тази планета ж началото на 21 век. И то в един от генетично най-газените и изнасилвани райони на планетата (или поне Европа). Учените наскоро откриха генетично най-чистия пул при едно малко примитивно племе в Южна Африка и то запазен поради изключително негостоприемния район, в който обитава, което го прави изолирано от пришълци и други мераклии да качват жените му. Братята от Вардара се изживяват като изолирано племе от най-чистия европейски генетичен пул. Тази поза, от низините на околните измешани и нехистокръвни раси като българи, сърби, албанци, турци, гърци (майко мила, добре че гърците не разбират конеско-македонски иначе този форум би бил още по-развлекателен - да наречеш грък "нечиста раса" - представяте ли си какво се отприщва) изглежда като пирует изпълнен от тлъст бакалин. Още повече, хе точно тези "низши раси" през време на турбулентната балканска история след "арийския" период на Ацо, в един или друг момент са се намърсували на воля сред "античкиот" пул. Да се търси чиста раса на Балкана и то съхранена от древността е много смешно упражнение, освен ако не се прави с чисто развлекателна цел. За Коста не смея и да допусна, че с лека ръка игнорира периода на Кубер, на Византия, на 500 години турско, на сръбско, на германско ако щеш (героинята от филма за Охрид е австийка, женена за "антички" македонец) и не щеш ли по-лани имаь спор един друг чистокръвен вардарски жребец, който ми прати от сватбените си снимки - в горда античка поза ухилен до булката си - японка. Безсрамна и безотговорна генетична постъпка - но както знаем любовта не признава раси и вероизповедания. По-монголоидни македончета от такъв брак не можеш да произведеш, дори и да търсиш най-чистокръвната татарка от най-североизточните райони на днешна България. По на изток от Япония е Тихи океан - там вече монголоиди няма

Дайте малко по–сериозно бе, бракя! Тук не говорим за някакъв многомилионен народ, живял изолирано зад океани и планини в продължение на векове. Става дума за една шепа параноици колкото да населят няколко блока в квартал "Младост" в София (и пак биха останали празни апартаменти). Толкова! Един "антички" хор "Бодра смяна" в пълен състав...

Хайде честита Нова Година и от мене!

Вовата


Тема Re: Що за идиотска тенденция?нови [re: Boвaтa]  
АвторAlexander (Нерегистриран)
Публикувано31.12.02 16:51



Kak da nema mongoloidizad tikhiyat okean ?A kakvi sa amerikanski indiantsi ?!!.Inache , kolkoto za "Atila"(neznam zashto trebva da krade tozi prekor ), toy e chovek sas mentalen problem, boli me k..(kolenoto) za nego.Poveche mi pisva ot khorata ot nashte koi sushto kato makedonistichki prpagandisti tvardat , deka sme "chisti" . Se razbira , koga se izmiyeme , vsichki sme chisti.Totalna glupotia. Az se radvam da nie bulgarite sme ot razlichni potekla, ponezhe tova e bogatstvo a ne neshto da se sramuvame ot.Prostashtini samo otklonyavat diskusia ot interesni punktove kum totalniyat garbage (sho go velea bukluk, starite ).Inache , mnogo zdrave shtastie i prosperited na vsichki dobri khora , ne samo v Novata Godina , no za vinegi !



Тема Индианцитенови [re: Alexander]  
Автор Boвaтa (дзвер)
Публикувано31.12.02 17:25



когато преди около 10 000 години са се придвижили през тогавашната Берингова теснина на изток, са населили западни земи.

И те вече не се класират за монголоиди, а са "посебна" црвена раса

Честита и на тебе.

П.С. Ти си американец (в смисъл роден или израстнал в Америка) нали?

Вовата


Тема Re: Що за идиотска тенденция?нови [re: Alexander]  
АвторФaлaнre (Нерегистриран)
Публикувано31.12.02 17:53



Ami vseki moje da proveri kakvi sa antropologichnite rasovi belezi na Bylgarskiqt narod. Ne stava vapros dali sme chisti ili ne, no vse pak trqbva da sme v nekoja kategorija.
Nqmam nishto protiv mongoloidite, no e netochno i greshno da se kaje che Bylgarite sa "mongoloidi". Prosto tova e istinata i mrazq kogato nqkoi se opitva da q priinachi. Turanskiqt tip kraj Bylgarite e ne poveche ot 5%



Тема Саше,словоредчето,бате,да си оправиш! [re: Alexander]  
АвторПpoф.Бaлaн (Нерегистриран)
Публикувано31.12.02 19:30



Когато бях малък имаше един детски "bestseller" за Сашко и шоколадовите бонбонки.Лиричния герой се стремеше всячески да изпапка бонбончета,в кутията,която майка му пази само за празници.И с това разбира се палавия малчуган разваляше доброто впечатление,което се очакваше от него да създава.
Хайде Честита Нова Година и да наблягаш повечко на българските книжки!



Тема Балан, да се извиниш!нови [re: Пpoф.Бaлaн]  
АвторПpoф. Mилeтич (Нерегистриран)
Публикувано31.12.02 19:46



Александър за разлика от теб не е имал възможност да се образова в българско училище, но независимо от това патриотизмът му трябва да ти служи за пример.



Тема Re: Саше,словоредчето,бате,да си оправиш!нови [re: Пpoф.Бaлaн]  
Автор Boвaтa (дзвер)
Публикувано31.12.02 19:49



Дай Боже такъж словоред от всеки българин израснал в Щатите!

Нямав си представа на какви родоотстъпнически феномени се натъквам тук!

Много добре си е момчето...

Вовата


Тема Do profesoraнови [re: Пpoф.Бaлaн]  
АвторAlexander (Нерегистриран)
Публикувано31.12.02 19:50



O.K. , neznam za slovoreda , az trebva da mislim poveche , kak shte se pensioniram . Roden sam v Bulkaria i postoyanno v chuzhbina ot vremeto kogato bekh dve godini.Cheshki i polski vladea po dobre ot bulgarski , i ne che nemam zhelanie da cheta bulgarski knizhki , cheta gi kolko moga , no nemam dostap !Sushto , sled kato nashiat gerboven lev e pak s koronata , poiskakh si i bulgarski pasport.Podadokh vsichki dokumenti , mina edna godina i nishto nestava. Sigurno vizantiyski potomtsi gi vladeat ofisite.Ili pak sa zaeti s izdavaneto na pasoshi za lugyeto ot Strumitsa ( koeto si e arno). S pasporta ili bez nego , bulgarin sam , makedonski bulgarin po rod .A bulgarin e za mene vseki koito se gordee s tova , ida negovori bulgarski , ponezhe mozhe da e treta ili chetvarta generatsia izselnitsi.Aide vsichko nay khubavo !



Тема Шапки долу!нови [re: Alexander]  
Автор Boвaтa (дзвер)
Публикувано31.12.02 19:57



Браво!

За български книги потърси на Амазон.ком - има няколко...

Вовата


Тема Ako nekoi trebvaнови [re: Boвaтa]  
АвторAlexander (Нерегистриран)
Публикувано31.12.02 20:03



Ako nekoi bi trebvalo da se izvini , tova e tozi koyto mi e prepsuval mayka tuka v toya forum , mnogo beshe kulturan i antichki chovek, model na makedonist . No dosta dalgo go nema na forumot , no ima toya lunatic Attilcho , sushto me psuva yako. Verno , az ne go obicham mnogo , no kakvo da gi pravish maniatsite...Well,that is life !Pozdrav!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.