Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:37 23.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Не по врат, а ми по шия..нови [re: skydiver]  
АвторBvlgari (Нерегистриран)
Публикувано21.11.01 11:32



Tova "chista i svjata republika" mai ne e bash taka kakto se probutvashe ot Komunistite. Vovata pravilno ti kaza, Republikata ne nosi dividenti na Bulgaria. Zashto? Zashtoto Republikata beshe nasilstveno vnesena v Bulgaria ot edin falshiv "referendum" na koito seki glasuval za Monarhija poluchava "podaryk" ot Narodnata Milicija i Sovetskite drugari.

Malko sa Republikite v Evropa kato Germanija sys stabilni pravitelstva i pylni mandati. Francija i Italia sa permanentno v politicheski krizi i socialno naprezhenie. Monarhii- Danija,Holandija, Norvegija, Shvecija, Anglija, Ispanija---- politicheski mir i prosperitet. Carjat ne e dlyzhnik na politicheska partija, a e Tzar na vsichki Bulgari. Simvol na Bulgarskata dyrzhavnost, Istorija, korona----Tzar Simeon I, Tzar Samuil, Petar, Ivan Asen II, Kalojan, Bulgarski patriotizam, obedinenie.

Sega koj e simvol na Bulgarshtinata----Pyrvanov li? More, opazil go Gospod. Patriotite Bulgari niama i da bydat izdignati za kandidati ot partiite, shtoto na partijata i tribva nekoi koito da im sluzhi---partien kadyr, nomenklaturchik.



Тема Кобургите не са наследници на царете нинови [re: Bvlgari]  
Авторskydiver (Нерегистриран)
Публикувано21.11.01 12:04



И въобще нема връзка с това което говориш. По същата логика и Кобургите ни са насадени съгласно Берлинският договор, тогава питали ли са народа дали ги искат?



Тема Re: Кобургите не са наследници на царете нинови [re: skydiver]  
АвторBoвaтa (Нерегистриран)
Публикувано21.11.01 16:03



тогава питали ли са народа дали ги искат?

"Пилците се броят наесен" е казал същият този народ.

Смъртта на Негово Величество Цар Борис ІІІ хвърля България в невиждан преди това траур. Не режисиран като манифестациите пред мавзолея. Гвардейците край ковчега върху лафета маршируват плачейки. Имам снимки на коиот това ясно се вижда.

Прекалено персонализирано си схванал разсъжденията ми република или монархия. Аз съм за монархиата като балансиращ инструмент в традиционно поляризираното ни политическо пространство. И ако приемем тази теза за състоятелна, ни остава да се огледаме за монарх. Симеон е единственият, който си имаме. Добър лош, ако приемем, че монархията за нашата психология е по–добрия вариант, се налага да го приемем с кусурите му. Късметлии сме, че те бледнеят в сравнение с качествата му (ако не сте го разбрали досега е жалко). Аз съм атеист и това за наместничеството от бога, лично не ме вълнува особено, макар че за религиозната част от населението вероятно е още една афирмация. Както и емоционални възклицания за "Чисти и свети републики" също се старая да не ми пречат да съпоставям. Така че, аз не се ръководя от емоционални или идеалистични мотиви – просто се старая да видя кое е по–приложимо за нас.

Отговорите ми, които ти определи като защита персонално на Кобургите, бяха конкретно за тези хора, само защото ти отклони дебата на тази плоскост. Основното остава. Като монархия България е имала и възходи и падения. Като република е претърпявала само провали и е съществувала и продължава да съществува в едно абсурдно политико икономическо състояние. Още половин век ли да загубим в нещо, което упорито отказва да се стабилизира (освен насилствено – чрез диктатура).

И тук му е мястото да добавя за Германия и Франция. Те са изстрадани републики – резултат от естествени вътрешно народни турбуленции (знаем историята им). Те са републики, еволюирали естествено и като идеи и като изпълнение и платени с много мъка и кръв. Нашето е като орган от несъпоставима кръвна група изкуствено и насилствено присаден ни от московските хирурзи, с който агонизираме вече 50 години. Време е този червен тумор да бъде отрязан.

За династиите. Да Кобургите не са българи, но щем не щем картината в цяла Европа е такава. Много от династиите в сегашните кралства (до едно проспериращи държави) не са от местен произход. Това не е аномалия, която трябва да ни притеснява. Важно е те какви се чувстват и как са възпитани да гледат на дълга си към страната. Освен това, след периоди на продължителни прекъсвания на държавността, почти винаги са се установявали генетично нови династии. Това също не ме притеснява. Това е повърхност. Важна е същината...

Да, Борис не е бил безгрешен. Но и когато е грешал го е правил за България, Трябва въобще да не си запознат с царуването му, ако мислиш че е поставял себе си над интересите на страната, Той биде убит заради нея, в края на краищата. Ако е забранил политическите партии, то не е било продиктувано от някакви капризи, а защото е виждал, че в заради партизанщината страдат държавните и народните интереси. Ако е забранил ВМРО, то е било защото, макар и да имал дълг към Македония (чужда територия тогава), която общо взето е била извън обсега му, той е имал още по–голям дълг към царството, за което е бил пряко отговорен. Въпрос на приоритети. Освен това при забрана на всички партии ВМРО е нямало как да изисква специално отношение. Това пък е въпрос на принципност.

И не забравяй, че точно по времето на неговия едноличен режим, лишена от възможността да си вреди чрез политически интриги, България изживява най–големия си просперитет.

Търновската Конституция би могла да се амендира и осъвремени, това споменах вече. И колкото по–скоро го направим – толкова по–добре!

Сега се надявам да съм бил вече достатъчно ясен, за да не ме пюодхванете пак с дребнавото: "Кобургите това Кобургите онова"... Те не са ядката на моя аргумент...

Вовата



Тема От личността на Кобургите много зависи..нови [re: Boвaтa]  
Авторskydiver (Нерегистриран)
Публикувано21.11.01 17:10



...колкото и да се опитваш да оправдаеш аргументите в защита на монархията.
Аз се намирам в България в момента и много добре виждам първите му стъпки като пълновластен властелин тука.
Значи, ти си научил своите деца на български, възпитал си ги българи, а си Бога ми обикновен човек, бъдещ поданик на Н.В.Симеон....тантара*-тантара и така нататък. Само че този Симеон като най-голям българи, какъвто се предполага че трябва да бъде, нали ще е цар, пръв сред всички, не се е потрудил не само да създаде българи, а дори и не ги е научил да си казват имената на български. Срам и позор. Самият той, бляскавата личност, като вземе да говори български, горкия, чак пот му избива по челото. Мъка му е иначе за България. Хубаво, да предположим че ще е добър пастир на стадото българско. Ами после, той не е вечен? Кой ще бъде? Агроинженера Кардам?(какво истинстко прабългарско име! Или Кубрат? Ще трябва твоите деца да го учат на български.
И какви са тези истрадани германски и френски републики, нашата не е ли изстрадана? Колко време трябваше да сме под чужди яреми, колко войни трябва още да загубим че да имаме и ние право да бъдем граждани, а не поданици?



Тема Re: От личността на Кобургите много зависи..нови [re: skydiver]  
АвторBoвaтa (Нерегистриран)
Публикувано21.11.01 18:28



Нашата република не изстрадана. Никога народър не се е вдигал да руши бастилии и да гилотинира царете си.
Напротив за последният плака.

Нашата е "изтрадана" чрез един "референдум", фалшифициран и налощен от банда разбойници с кожени винтяги и парабели на гъза.

Това е разликата. Ако не можеш да я схванеш, не е моя вината и вероятно не е и твоя.

Щом толкова те вълнува лустрото и етикета (поданик или гражданин), а не същината, няма какво да се направи. Аз предпочитам да съм поданик на проспериращо царство отколкото гражданин на република зачената и наложена от Москва.

Що се отнася до езика и владеенето му, също не те разбирам. Впрякаш каруцата пред коня! Симеон се потял на Български... Поти се ами – петдесет години е живял навън, включително и детството му БЕЗ НИКАКВА ГАРАНЦИЯ, ЧЕ НЯКОГА ЩЕ СЕ ЗАВЪРНЕ (по скоро обратното) и все пак, ВЪПРЕКИ ТОВА, го е научил. Заслужава поздравления, а не критика! И говори смислени (поне за мене) неща. В противовес, спомни си за Тодор Живков – чист доморасъл българин – четиридесет години дрънка идиотщини без да се притеснява ни най–малко. Спомни зи и за охтичавия марксист – назначения президент. Бях му на една среща тук с американски бизнесмени, сдъвкан и изплют – такава "осанка". И мънка като двойкаджийка... Стана ми срамно – "това" ли успяхме да излъчим да ни представя?! Спомни си и за партийните популисти, които последваха. Те трябваше да се потят, заради идиотщините, които ръсеха на чист български.

А Кардам или другите престолонаследници, ако ръководят така, че да съм с пълни джобове и да живея в мир и озъптена престъпност, нямам нищо против да управляват и на чужд език. Предпочитам го пред това всеки пет години да имам начело нов хитрец–селяндур избран от народа, който да ме краде и да се сработва с бандитите на чист български. Формата не ме интересува, важни са резултатите. Нали в Европа ще се ходи в края, на краищата...
Пък и ако монархията закуца, има механизми за прекратяването и. Но това да стане отдолу нагоре, да има масово настроение за такава промяна, а не чрез политически аранжиран и мотивиран ку'д'ета.

Вовата



Тема Re: Bravo na Vovata !!!нови [re: Boвaтa]  
АвторPetrov (Нерегистриран)
Публикувано21.11.01 19:23



>>>Нашата е "изтрадана" чрез един "референдум", фалшифициран и налощен от банда разбойници с кожени винтяги и парабели на гъза.

KAKVO POVECHE IMA DA DISKUTIRAME ???

REPUBLIKATA E NEZDRAVOSLOVNA ZA BULGARITE.
DA ZIVEE TSARSTVO BULGARIA.

681-2001



Тема Блажени са вЕрващите!нови [re: Boвaтa]  
Автор _skydiver_ (пич)
Публикувано27.11.01 17:37



Съжалявам, че не можах да ти отговоря по-рано, наистина..
Та плакал е народа за Борид значи.. Същия този народ, доколкото знам е хвърлял цветя по съветските танкове и хич не са били малко, поне документални кадри от онова време дал Господ. Та така че, недей ми излиза с тези плоски обосновавания.
Същият този народ гласува за Симеон не заради ореола който такива като тебе му рисувате приживе, а затова, че просто ги ИЗЛЪГА. Излъга ги по-нагло дори от онзи правешки селянин за който ти говориш. Не знам до каква степен следиш ти събитията тук в БГ от такова разстояние, но аз мога да ти изброя поне десет неща, които той обеща НЕЗАБАВНО ДА СТОРИ и народеца това и чака! Да, точно така, този човек ИЗЛЪГА, за да дойде на власт. Сега вече пък разправя колко е изморен.
Вкара курвите, любовниците и протежетата на най-големите бандити и мафиоти в парламента като депутати, върна на бял кон един СЕКТАНТ, МУУНИСТ като негов най-приближен човек, и този човек ще разрешава църковните проблеми на България.
Много ми е странно когато почва да се говори как една личност или една институция ще направи така че да обърне живота на народа кардинално към по-добро ей така, това ми навява за култизъм и тем подобни.
Факт е, който не можеш по никакъв начин да ми оспориш, че тази династия довлече само беди на България. А прекрасния живот преди девети, дай по-добре да не говорим на тази тема, щото е глупава.

p.s. И какво, за да бъдем нормална преуспяваща република, преди това требва да режеме главите на царете си ли???? Ха-ха-ха!

Кога човек кье престане да биде роб во своето сърце, тогаш векьe не е роб.
Гоце Делчев

Редактирано от _skydiver_ на 27.11.01 17:53.



Тема Re: Кобургите не са наследници на царете нинови [re: Boвaтa]  
Авторheadhunter (Нерегистриран)
Публикувано27.11.01 18:14



Не е потомък - бабината ти...
Когато полския крал Kazimierz I се връща от кръстоносен поход през територията на България взима за жена княгиня Виола, която е била ... някаква роднина (забравих сестра ли, братовчедка... cos tam) на цар Калоян. По-късно кажимиежките сключват не един династичен брак с германски благородни фамилии и така кръвта (нали за потомци си говорим) на Калоян тече и в вените на Симеон.
Това го четох някъде наскоро, и реших да проверя в Библиотеката на Варшавския Университет. След дълго копане се оказа вярно, връзката е много тънка, ама я има.

Аре чао.



Тема Re: Дребни, партизански, реп. душици-2: АБЕ ВОВА!нови [re: _skydiver_]  
Авторнeвъздapжaл ce (Нерегистриран)
Публикувано27.11.01 18:30



Ето ти логика.Кой бил виновен да дойдат червеноармейците.Каквато и да е причината,резултата щеше да е същия.Брънка от световната пролетарска революция.Другия полюс е този на Югославия-затвора в Хага..



Тема Re: Кобургите не са наследници на царете нинови [re: headhunter]  
АвторPetrov (Нерегистриран)
Публикувано27.11.01 19:23



NESHTO INFORMAZIJATA NE SYVPADA...

http://www.geocities.com/Athens/Atrium/9615/piast2.html




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.