Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:34 28.05.24 
Религия и мистика
   >> Магия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Mind and memory.нови  
Автор CenazМодератор (magus)
Публикувано16.01.03 18:57



По някаква странна случайност тази тема се поразходи из напоследък празната ми глава и бързам да я изхвърля към клубовете та да не ми нарушава рахатлъка.
На срещата на клуб Окултизъм мимолетно се спомена за Акашките записи, тяхната пластова структура и тн. За нуждите на темата ще дам възможно най-семпло описание. Акашките записи това са пластове от спомени, преживяни събития изпитани чувства и тн. тоест, спомените на цялото човечество и не само на него са съхранение там. По правило спомените на човек се прехвърлят в тях след смъртта му при преминаването му през висшите нива на Астрала и Ментала, от опит знам ,че човек всъщност непрекъснато е свързан с Акашките записи. В записите на Акша всъщност се отразява цялата история на вселената, заедно с нейните паралели (паралелни светове), реалното събитие се отразява заедно с всички други възможни варианти на това събитие. Колкото те са по-близки до реалното, толкова са и по-ярки. Тук и два и човешкото съзнание и памет, изследванията в областта на психологията показват, че човешката памет изобщо не е статична и е напълно възможно някои спомени да се изкривяват с времето и да се появят напълно нови такива на напълно нереални събития. Е моят въпрос е защо става така? Разбира се тъй като съм маг няма как да не прекарам изводите на психологията през призмата на мистиката и магията. Да приемем, че съзнанието изгуби някои спомен. В него остава информацията, че такъв спомен е имало, но самият спомен вече го няма. Когато обаче, че съзнанието има нужда от информацията от въпросния спомен, влиза в ход връзката между него Акаша (за удобство нека Акаша бъде частта от Акша която се отнася до хората), съзнанието може да възвърне спомена си от там и така да получи нужната информация. Вече казахме обаче, че там заедно със спомена има и всички възможни вариации на този спомен. Трябва също да се има в предвид, че в днешно време човек не използва съзнателно способностите на собственото си съзнание, а също така и канала си към Акша. Това обяснява защо съзнанието вместо истинския спомен може да изтегли вариант близък до истинския. Цялата тази операция в повечето случай протича без участието на Егото тоест тя е на кръстеното от психологията “подсъзнателно ниво”. Цялата тази хипотеза идеално обяснява защо спомените се деформират и изкривяват и понякога си спомняме едно, а реално се е случило друго. Тук идва друг въпрос, ако започнем да използваме и развиваме информационния Акаша канал съзнателно ще имаме идеална памет и ще си спомняме например какво сме закусвали на еди коя си дата преди 10 години ? Теоретично да, но нямам информация някой да е експериментирал в тази насока и аз самият не съм затова всичко си остава теоретично и хипотетично. От опит знам че щом има енергиен канал той може да се манипулира и в него да се вкарва външна енергия, от тук произлиза друг въпрос това означава ли, че човек който съзнателно използва Акаша канала си и е напреднал в тази област ще може да манипулира спомените на обикновените хора ?
Е ето ви тема за дискусия.

Потърси Вселената в една песъчинка ... и ще откриеш себе си.


Тема Re: Mind and memory.нови [re: Cenaz]  
Автор C.E.R.B.E.R. (nepokist)
Публикувано23.01.03 23:01



Ихтересно ми е тогава ,ако изкривеният спомен нее мой 4ий е?
Създаен ли е от друго ,подобно на моето ,съзнание(имам в предвит 4е е създание!),или е продукт на изкривяванията на пространствено-врвменният континиум(ах написах го:)))?

Shemphamforaj.Privet Satana!


Тема Re: Mind and memory.нови [re: C.E.R.B.E.R.]  
Автор NekrosМодератор (magus)
Публикувано24.01.03 22:42



Po skoro e prodykt na saznanie koeto pri drugi obstoqtelstva e mojelo da e tvoeto, toest spomenat za vazmojna situatsiq e zapameten ot vazmojhno tvoe saznanie.

Потърси Вселената в една песъчинка ... и ще откриеш себе си.


Тема Re: Mind and memory.нови [re: Cenaz]  
АвторPyми (Нерегистриран)
Публикувано27.01.03 10:26



Опитай се да се подложиш на самохипноза,за да достигнеш до вътрешното си аз.



Тема Re: Mind and memory.нови [re: Pyми]  
Автор NekrosМодератор (magus)
Публикувано27.01.03 18:20



Moje li da ne se opitvam, a prosto da go napravq ?
Shegata nastrana, az se samoopredelqm imenno kato tova vatreshno Az. Telata za men sa prosto vremenna neobxodimost. Moje bi ti pod vatreshno az imash predvit tova koeto az naricham Vish Az, e i s nego imam postoqnna vrazka. Do momenta toi e nai dobriq nachin za poluchavane na tochna informatsiq ot po-finnite niva

Потърси Вселената в една песъчинка ... и ще откриеш себе си.


Тема Re: Mind and memory.нови [re: Nekros]  
Авторpyми (Нерегистриран)
Публикувано28.01.03 14:32



Браво !



Тема Re: Mind and memory.нови [re: Cenaz]  
Автор cтeфaн (просто стефан)
Публикувано04.02.03 18:29



има един много тънък момент - до колко всички тези вариации на реалността са реални... демек имаме ли безброй много реални аз-ове които са постъпили мааалко по различно в дадена ситуация, и всеки един от тях си мисли, че той съм аз :)) или просто това са вариации на реалността, които са може ли, но не са се случи в деиствителност.... ако е 1вото работата става много дебела :)
иначе, цялата теория за акшата звучи много добре и наистина на 1ъв поглед обясниява много неща, и да според мен е напълно възможно ако работиш много в тази насока да постигнеш резултати, но дали ще можеш да манипулираш спомените на хората... не знам.
във модерната физика са стигнали до извода че физичните закони са така подредени, че просто няма начин такъв микро обект като човек да е способен по каквъто и да е начин да пътува във времето.. така че предполагам че и тука важи нещо такова :)



Тема Re: Mind and memory.нови [re: Cenaz]  
Автор count_zero (neuro espionage)
Публикувано06.02.03 12:14



ще си позволя да се сьглася с теб до голяма степен.
и си мисля ,че изкривяванията се дьлжат отчасти на паралелните светове,отчасти на Егото(не го подценявайте,никога,винаги е готово да ви извьрти наи-гадния номер) но това е само мое скромно....
много добра тема

everybody,be cool,it's a robbery!!!


Тема Mind and memory. [re: Cenaz]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано15.01.21 06:06





МОЯТ НЕО ПОДПИС ...

Подпис:










Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.