Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:36 28.04.24 
Религия и мистика
   >> Магия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Сигил магия - бяла или черна?нови  
Автор The cursed (ще се върна)
Публикувано17.09.16 11:26



Първо да уточним термините.
Ако още има някой който да не знае какво е 'сигил'

. Другите части от семинара ще ги намерите сами в същия сайт.

Като се има предвид, че магията е инструмент с който просто си вършим работата, 'бялата магия' би била мтъсен инструмент който ползваме, след което се самоунищожава, а след него остава чисто свършената работа.
'Черна магия' би била магията която остава на място да върши работата (все едно, да не заковем дъската, а да оставим теслата да я натиска). Когато черната магия бъде развалена (бялата не може да бъде развалена, защото на мястото не стои магия - може само да нещата да бъдат върнати кайто са си били преди оправянето) всичко си става както си е било. Ако 'излекуваме' някого с черна магия, всъщност не сме го излекували, а сме лепнали магия по него която да го поддържа здрав. Ако тази магия бъде развалена, човекът пак си е болен - болестта си стои, никой не я е лейувал.

Сега да се върнем на темата:
Сигилът бяла магия ли е или черна?
След като изстреляме сигил, по нас лепва ли се магия която да върши работата?
Ако изстрелям сигил с намерението да съм богат и сигилът сработи, ще стои ли магия която да ме поддържа богат (черна) или сигилът ще ми намери моят начин за забогатяване и когато намерението се изпълни и аз вече съм богат, магията ще се самоунищожи и ще ме остави на естествения ход на живота ми?

Според мен, сигилът е черна магия. Ако някой ни разбере, че живеем добре заради сигил, просто ще развали магията и всичко свършва.

Сега, живо ме интересува и вашето мнение по въпроса защото тези неща са моите разсъждения - може да не са вярни.



Тема Re: Сигил магия - бяла или черна?нови [re: The cursed]  
Автор thepunsher-133982 (Христо)
Публикувано18.09.16 12:03



Магия може да определим като някакво въздеистие, водещо до промяна в реалния свят. По тази логика сигил магия и сервитор базирана магия изобщо не са вид магия, защото не работят. Под работят се има предвид да настъпят очакваните изменения в материалния свят, които очакваш след определената работа. Тоест не е нито черна нито бяла а просто не е магия.

Последен пример. Ако си спомняш в една от темите Ануел те нарече софиянец или нещо от сорта. Вероятно някоя от несъществуващите му сервитьорки му е прошепнала, че си софиянец. Друг велик познавач беше Ван, според който аз се казвам Христо.


Господ ще ми прости греховете. Това му е работата.

Редактирано от thepunsher-133982 на 18.09.16 12:21.



Тема Re: Сигил магия - бяла или черна?нови [re: thepunsher-133982]  
Автор The cursed (ще се върна)
Публикувано18.09.16 13:44



Ануел провежда само въображаеми разговори със сервиторите си. Аз вече имам 3 и тяака си 'говоря' с тях - казвам им нещо наум, а после си измислям какво ми отговарят... Само дето ануел си вярва, че наистина те са му отговорили.


Той твърди, че ме познава добре, а не само местоживеенето ми сгреши. Също ме нарече и 'дебел, плешив, чикиджия'.

А Ван вече го разкрих какъв е.
Астрата те нарече 'Христо', а не Ван. Ван едва ли има нещо общо с това. Името му се забърка в това, защото астрата си мислеше, че Ван ще го направи ясновидец.

Уф, щях да пиша тема за глобализиране на намерението в сигилите, ти ме блокира като казваш, че не бачкат... Ама аз, инат, пак ще я напиша.



Тема Re: Сигил магия - бяла или черна?нови [re: The cursed]  
Автор Бokop (Христо)
Публикувано18.09.16 15:14



Забравил си. Точно Ван беше писал в тема "мисля, че се казваш Христо" и Астрата взе да го превъзнася. Мързи ме да търся темата, но няма значение, всъщност. Сигилите не работят - доказано е. Това, обаче не пречи да се занимаваш. Щом те забавлява.

Господ ще ми прости греховете. Това му е работата.


Тема Re: Сигил магия - бяла или черна? [re: Бokop]  
Автор The cursed (ще се върна)
Публикувано18.09.16 15:32



Няма нужда да търсиш. Другият вариант е, Ван да се е шегувал с астрата и да му е 'пускал фитили'.

Може пък, да зависи от настройката и чистотата на съзнанието на човека който прави сигила (дали изпълнява правилно ритуала). При нас двамата, може да не работят, но това да не се отнася за други хора.

Четох вчера в друг форум поучения как се прави сигил и в ритуала влизаше да имаш ясна идея как можеш сам да изпълниш на практика намерението и, че ако не направиш нищо за да задействаш нещата, сигилът няма да сработи. Примерът беше за богатство - ако нямаш идея как да забогатееш и не работиш за богатството си, сигилът няма да сработи...
Не разбрах в такъв случай, за какво ми е сигил.





Тема Re: Сигил магия - бяла или черна?нови [re: The cursed]  
Автор Бokop (Христо)
Публикувано18.09.16 15:43



Със сигурност беше Ван първо. Не мога да намеря темата, но го надценяваш. С астрата бяха що годе на един акъл. Колкото до сигилите - просто не си губи времето с тях. Потърси нещо по-работещо. Не се хващай на глупости в стил "ама на мен ми работи". И на Ануел сервитьорките за него си работят, но както виждаш му бяха казали, че живееш в София. Конструктора беше полезен в едно отношение де - даде ми някой идеи относно single page applications, но за другите неща нямаше никаква файда.

Господ ще ми прости греховете. Това му е работата.

Редактирано от Бokop на 18.09.16 15:49.



Тема Re: Сигил магия - бяла или черна?нови [re: Бokop]  
Автор The cursed (ще се върна)
Публикувано18.09.16 16:05



Аз и без това си нямам друга работа.
Там е работата, че работещите неща не мога да ги изпълня и търся нещо като за себе си (като сигили, ритуалът в темата от 2002г. която вдигнах...).
Сигилът всеки трябва да си го изработи сам ръчно. Самата изработка е ритуалът на магията. Ако ти е на готово, колкото и да го изстрелваш, намерението ти в него не е достатъчно силно (няма го ритуала) и нищо няма да стане.
Сигил се прави с концентрация и талант (който има талант да рисува, ще си го нарисува; който може да работи с пластелин, ще си го направи от пластелин; който може да сглобява колажи, да си направи колаж; а който не може нито едното, да трие букви с гумичката и да изрязва картинки от вестника...).



Тема Re: Сигил магия - бяла или черна?нови [re: The cursed]  
Автор thepunsher-133982 (Христо)
Публикувано18.09.16 16:27



Самата изработка е ритуалът на магията.
Добре де. Няма да споря .. Има доста клишета за менталността и тн. За толкова години трябваше да се убедиш в тяхната ефективност и по-скоро в липсата и.

Господ ще ми прости греховете. Това му е работата.

Редактирано от thepunsher-133982 на 18.09.16 16:34.



Тема Re: Сигил магия - бяла или черна?нови [re: thepunsher-133982]  
Автор The cursed (ще се върна)
Публикувано18.09.16 16:56




Мен не ме гледай. Без зрителен контакт и в състоянието в което се намирам, не съм способен да го изработя правилно.
Все си мисля, че заради това не бачкат. Като сложиш и проклятията да не мога да се измъкна от състоянието в което се намирам...
Също си мисля, че Вълк, както е свикнал със сложните ритуали които описва в примерите, ако със същия транс създаде и изстреля сигил, той ще сработи. Но никой не може да убеди Вълк да опита.
Къде се изгуби този човек? И в 'Мъжки клуб' май не е влизал отдавна. Да не си е намерил майстора?

Казах ти, че Дир-а няма да задържи ника ти на кирилица. Напиши го на латиница и престани да се мъчиш!



Тема Егати солипсизма..нови [re: thepunsher-133982]  
Автор anuel (Хаос маг)
Публикувано20.09.16 03:40



то бива самомнение, ама чак пък толкова...



Върнах се


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.