Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:13 15.05.24 
Религия и мистика
   >> Магия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Интересен клуб!  
Автор AmenhotepIII (непознат )
Публикувано20.12.11 14:27



Попрочетох някои теми и ми се струва ,че доста агресивност лъхаше от тях.Няма ли кой да каже и за позитивната роля на магията!





Тема Re: Интересен клуб!нови [re: AmenhotepIII]  
Автор Lanfear77 (непознат )
Публикувано20.12.11 22:21




бях си обещала да не пиша, ма на - нарушавам.
Беше интересен, сега е просто ПУСТ, тук няма никой.



Тема Re: Интересен клуб!нови [re: Lanfear77]  
Автор AmenhotepIII (непознат )
Публикувано20.12.11 23:36



Защо да не пишеш?Тематиката е интересна ,но наистина не виждам много движение .



Тема Re: Интересен клуб!нови [re: AmenhotepIII]  
Автор Accolade (Erisian pope!)
Публикувано21.12.11 07:25



Ми... трудна работа тук в България. Ти някакъв лъхащ позитивизъм виждаш ли някъде тук в Клубовете например

Превърнали са се в развъдник на Тролове. Ето на, мнението ми даже може да се интерпретира по-този начин.

Все пак, Вълка е интелигентен и ми се струва, че ако си поствате тук някакъв опит или информация от книжки без нападки няма да ви търка много много. Сега и той е малко заядлив може би, но все пак имайки в предвид това с което се занимава, е нормално, хаха!

Моето лично мнение е, че в България доста се превъзнася силата и моща на ритуалите, било то и черни бели бембени и други :) За мен, това са особен вид психо-драматачни постановки по смисъла на Кроули, Юнг и този ЛаВей и прибягването до свръхестествени термини става в опит да се обясни действието на психиката. Пък и нашенската "черна" магия се водят добре забравени ритуали на Египтяните (гледам ти името :))

Ако разчитат хората на ритуали да ги оправят с щракване на пръстите значи не е на добре. Рациото подсказва да се търси помощ и да се има доверие на другата страна на магията: Наука и двойно слепия експеримент

REALITY CHECKS NEVER BOUNCE!

Тема Re: Интересен клуб!нови [re: Accolade]  
Автор AmenhotepIII (непознат )
Публикувано21.12.11 16:02



Да, за съжаление си прав отникъде не лъха позитивизъм....но мисля ,че все отнякъде трябва да се почне.
Нали се рекламира и Закона за подобието...хубавото привлича хубаво.
Желая на всички да изкарате весели празници!





Тема Re: Интересен клуб!нови [re: AmenhotepIII]  
Автор Lanfear77 (непознат )
Публикувано21.12.11 17:04



Защото с предния си ник имам бан до 2039г
практически незнайнозащо.
Явно другите потребители също са така. Едната част се отказаха заради псувните от предмодераторския период, а другата ВЕЗДЕСЪЩИЯ Вълк ги е баннал.
Направих си труд да си направя втора регистрация защото исках да отговоря конкретно на един човек, бях се заела с него.



Тема Re: Интересен клуб!нови [re: Accolade]  
Автор Lanfear77 (непознат )
Публикувано21.12.11 17:12



Айде вече си с опасност от бан, така де аз също му писах в друга тема на Вълка, че светловиолетови магии на сини точки няма и точно след това ме банна, ако не забелязваш даже си е пуснал тема "Примери от черна магия". Несъгласието с ВЕЗДЕСЪЩИЯ води до неписане в Магия на dir-a.



Тема Re: Интересен клуб!нови [re: Lanfear77]  
Автор AmenhotepIII (непознат )
Публикувано21.12.11 18:09



Нов съм тук и нещо не те разбрах....защо да бъда баннат.ОТ 25 г. се занимавам с енергии и само едно разбрах няма черни и бели магии...има черни и бели магове.
Мрака може да помага и светлината да вреди и обратно.



Тема Re: Интересен клуб!нови [re: AmenhotepIII]  
Автор Lanfear77 (непознат )
Публикувано22.12.11 14:18



Този пост е към Accolade, не към теб, но с това си изказване и ти си с опасност вече. Мода смята, че го будалкам като му казвам, че НЯМА черна магия и за това - бан.
Няма и черни и бели магове, никой не съм видяла да се е оцветил още. Има такива, които се стремят към генералното добро и такива, които гледат те да са добре или близките им или просто, който им плати и които повечето хора причисляват към генералното зло. До колко това е вярно е друга тема. Оцветяването е за художниците, при Вещерите, Вещиците, Магове и Магьосници има Добро и Зло. Като народът го е казал: (второ правило на Вещиците) "Пътят към Ада е постлан с добри намерения!", (не, че вярвам в Ада

), но по същество е вярно. НИКОГА не знаеш дали добрата ти умисъл и постъпка ще са генерално добри накрая.



Тема Re: Интересен клуб! [re: AmenhotepIII]  
Автор Lanfear77 (непознат )
Публикувано23.12.11 11:57



А ако се разровиш мнооого назад и имаш достатъчно търпение може да видиш и мнението ми за словото като като изкривен начин на общуване и как думата "добро" няма особено общо дори със субективното "добро" на конкретния индивид, а просто е несъвършено огледало на представата на идивида...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.