Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:59 24.04.24 
Религия и мистика
   >> Магия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Лечебна магия  
Автор amazonian (ентусиазирана)
Публикувано15.09.09 11:55



Понеже се интересувам от лечителство, затова реших да попитам: занимавате ли се с лечебна магия, какви са възможностите и ограниченията й? Тук често се говори за „Аз искам!” – може ли да се приложи това „аз искам” за оздравяване? Може ли, примерно, да определиш срок за Иван да престане да го боли кръста до три месеца? А за по-тежки болести?

Или магия се прилага само в случаите, когато болестта е причинена от вредно въздействие?

Don't tell me what I can't do



Тема Re: Лечебна магия [re: amazonian]  
Автор Lan77 ()
Публикувано15.09.09 18:12



"Аз искам" е универсално. Макар че много рядко се занимавам с лечителство, все пак мога да кажа, че е страшно трудно да се влияят неща, които човекът сам си е сътворил или генетично определени болести (болести, които родът сам си е сътворил), много по-лесно е да се парират болести, свързани с чужди влияния или свързани с нездравословни навици, или среда на обитаване (макар че тези последните обикновено хората нямат навика да лекуват: "Ма как да се местя, аз животът съм си устроил в ТАЗИ къща!"). Иначе при лечение е глупаво да се поставят срокове, защото хората са страшно различни и различно се повлияват във времето.
Когато си говорим за тежки болести от първият тип поне за мен е невъзможно да повлияя, леко притъпявам болката и това е, друго не мога (не ми стигат силите), човекът трябва сам да го реши и сам да го направи. Трудно е, защото хората приемат думичката сам, като обвиняване, че видиш ли сами са си виновни, а то виновни в случая няма...
Лечителството е и много натоварващо, внимавай, освен това е и много отговорно, част от болестите е НУЖНО или НЕИЗБЕЖНО да бъдат изболедувани. Решението е много трудно.

Редактирано от Lan77 на 15.09.09 18:13.



Тема Re: Лечебна магия [re: Lan77]  
Автор amazonian (ентусиазирана)
Публикувано15.09.09 19:36



Благодаря за мнението ти. Но твоят подход е малко по-алтернативен - по-близък до моя, бих казала. Любопитно ми беше мнението на по-консервативните магьосници, но може би са твърде консервативни за да дадат мнение

Вероятно не практикуват точно лечение, а по-скоро премахване на отрицателно енергийно въздействие.

Подвеждащо е да се говори за генетично определени болести. Нищо не може да обясни, защо много от т.нар. "наследени" страдания изведнъж дават бум в наши дни, регистрират растеж от по 50% за 10 години при положение, че населението не расте.

Не мисля, че човек трябва напълно сам да се справи. Нито пък трябва непременно да е натоварващо. Пример: страдат от болки в ръцете онези масажисти, които влагат сила вместо техника. Отнася се и за други неща (нямам пред вид това, което казваш).

Don't tell me what I can't do

Тема Re: Лечебна магия [re: amazonian]  
Автор BълkМодератор (Практик)
Публикувано16.09.09 00:53



да, използвам черна магия за лекуване, стига да има физически и морални възможности. Няма срокове, всичко зависи от силата ти и от болестта.

Не само в случаите на вредно въздействие, успешно и при другите, но там е друга ракия.

---------



Тема Re: Лечебна магиянови [re: Bълk]  
Автор amazonian (ентусиазирана)
Публикувано16.09.09 11:15



Това е интересно. Предполагам, че се нарича "черна магия" заради силите, които се използват, а не заради целите/резултатите.

Don't tell me what I can't do



Тема Re: Лечебна магия [re: amazonian]  
Автор Lan77 ()
Публикувано16.09.09 12:52



Бумът и не само на генетичните, но и на всякакви болести и страдания (както и на природни и други катаклизми), не е свързан толкова с личностното израстване, както е прието да се свързват по принцип болестите. От времето е - край на ерата, необходимо е пречистване. За това казвам, че е и отговорно...



Тема Re: Лечебна магия [re: amazonian]  
Автор BълkМодератор (Практик)
Публикувано16.09.09 13:14



да, но да ти кажа, невероятно неблагодарно занимание е.

---------



Тема Re: Лечебна магия [re: Bълk]  
Автор amazonian (ентусиазирана)
Публикувано16.09.09 14:29



В смисъл че магия за пари, любов или отмъщение е по-добре ли



По принцип е по-трудно да общуваш с болни хора, които са уплашени или съсредоточени в себе си, забравили всякави амбиции.

Don't tell me what I can't do

Тема Re: Лечебна магиянови [re: Lan77]  
Автор amazonian (ентусиазирана)
Публикувано16.09.09 14:34



Но ти не писа ли някъде, че използваш любовната магия за помощ на болни хора? Стори ми се много интересно. Естествено, не питам как - нямам право.

Don't tell me what I can't do



Тема Re: Лечебна магиянови [re: amazonian]  
Автор BълkМодератор (Практик)
Публикувано16.09.09 14:44



то като народа е прост и не разбира, че не става от днес за утре и очаква още следваща сутрин да има подобрение в състояние и какви ли не чудеса, никой не си дава сметка, че е необходимо време самото въздействие да легне и да почне да работи. Болни хора те затрупват с техните проблеми и не разбират, че грижа за здравословното му състояние е извън целите ти в твоя си живот и държат непрекъснато да се занимаваш с тях. Същото е и с любовните работи, една истеричка държеше да ме занимава с нейния любим от 7 сутринта до 2 през ноща докато не се ядосах и й теглих една и държеше всичко да стане още същата вечер и сутринта да получи резултат. Пък и в един момент стават нагли докато не им препоръчваш да кротнат и кажеш, че освен да съзидаваш можеш и да рушиш и разрушаването е много по-лесно.

---------




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.