Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:33 10.05.24 
Религия и мистика
   >> Магия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Магия ли е  
Автор Crocozebel (непознат)
Публикувано12.08.09 18:57



Преди четири години намерих великденско яйце под дивана. Взех го и го изхвърлих. В момента, в който го изхвърлих нещо ме жегна и си помислих за магия. Но не ми се искаше да вярвам в подобни действия, тъй като кръгът от познати, посетили дома ни, бе твърде ограничен, а най-вече близък. Две седмици след намирането на яйцето започнах да боледувам често и с остри пристъпи. Признавам си, че се опитвах да игнорирам мисълта за яйцето.
Иска ми се да вярвам, че не е възможно да се извършват подобни ритуали със символите на християнската вяра. Но от друга страна, яйцето не е отишло само под дивана цяло-целеничко. От падането върху паркета най-малкото щеше да се счупи.
И тъй като съм абсолютно неинформирана, моля, някой от знаещите да сподели какво мисли за случая. И, ако това е нещото, което предполагам, как да му противодействам, така че да не пострадат други хора? Не бих желала злото да се стовари дори върху извършителите на това деяние.



Тема Re: Магия ли енови [re: Crocozebel]  
Автор BълkМодератор (ОЧЗ, практик)
Публикувано12.08.09 21:18



В отговор на:

че не е възможно да се извършват подобни ритуали със символите на християнската вяра.




не само, че възможно, но и желателно за постигане на по-добър ефект.

В отговор на:

как да му противодействам, така че да не пострадат други хора




какво ти пука за другите, гледай ти да си добре!

---------


Тема Re: Магия ли енови [re: Crocozebel]  
Автор daarkk (непознат )
Публикувано12.08.09 22:25



С великденски яйца могат и се правят различни народни ритуали. Но това е по-скоро с цел любов или възействие над определен човек, ако е за вреда се ползва по друг начин, заравяне в гроб, наричане и хвърляне на определено място, и най-вече скриване, така че да не се намери. А под дивана, явно в бързината извършителя не е могъл да се сети за друго по-тайно място

Щом досега си жива и без особено тежки последствия не го мисли, има си изчиствания за тази цел.



Тема Re: Магия ли енови [re: Crocozebel]  
Автор Път-ниk (ще се върна)
Публикувано12.08.09 22:52



Вече взех да ставам банален с това, ама направи

тест за да си сигурна дали има нещо!



Тема Re: Магия ли енови [re: Crocozebel]  
Автор van_helsing (heavenly)
Публикувано12.08.09 22:56



В момента, в който го изхвърлих нещо ме жегна и си помислих за магия. - гаранция няма, това което си мисли човек, не винаги е така.
Но не ми се искаше да вярвам в подобни действия, тъй като кръгът от познати, посетили дома ни, бе твърде ограничен, а най-вече близък. - Боже пази ме от приятели, от враговете си сам ще се пазя! Най големите врагове, често са най близките!
Иска ми се да вярвам, че не е възможно да се извършват подобни ритуали със символите на християнската вяра. - като човек запознат с християнството, мога да ти кажа , че най върлите магии стават с тези символи, причините няма да уточнявам! Само ще намекна, че повечето от тези ритуали нямат християнски характер, а са придобити! Библейското писание не ги подкрепя! Затова и по ред други причини , църквата ни е в това окаяно състояние, за жалост!
И, ако това е нещото, което предполагам, как да му противодействам, така че да не пострадат други хора? - няма такова нещо "никой да не пострада"! Избираш, ти или еди кой си! Ако успее някой да ти помогне, обратния удар е неизбежен! При условие , че наистина има нещо де...
Не бих желала злото да се стовари дори върху извършителите на това деяние. - тебе и мене никой няма да ни пита, всичко е в ръцете на "Силата"!



Тема Re: Магия ли енови [re: Път-ниk]  
Автор van_helsing (heavenly)
Публикувано12.08.09 23:19



Един от най точните методи за проверка , дали имаш направена магия , е тест с олио - стар шумерски метод, от 4-3 - то хилядолетие Пр.Хр. Олиото, водата и съдината са специални, изричат се и тайнствени думи! Без тези неща, никой нищо не може да гарантира, ... прекалено малко хора го могат, дарбата ясновидство е задължителна, за този който прави теста!
И това съвсем не е всичко, за да си сигурен.
Ако мислиш да гребнеш от къде ти падне вода и да сипеш просто олио, нищо вярно не ще се получи, освен това олиото не се сипва с лъжица, а се прави по друг начин. Да не говорим , че и подготовка се прави преди проверката!
Истинска магия, току така не се хваща, като да ловиш мишки с трици,... едва ли в интернет ще намериш истината за ритуала. А тези които го знаят, го прилагат и не мисля , че някой би ти го казал на "добра воля"...




Тема Re: Магия ли енови [re: van_helsing]  
Автор Път-ниk (ще се върна)
Публикувано12.08.09 23:34



Да, спорили сме вече по въпроса.
Сега си гледах "сайта". Един пише "Аз нямам, но жена ми има.".
Според теб как е станало така, че с една и съща вода и едно и също олио да даде различни резултати при двамата?
И др. случай:
Чатя с една жена, тя го прави за себе си и излезе отр. После отиде при нейна приятелка, накара я тя да го направи и на нея й излезе положителен. Тя се изказа като теб "Не съм сигурна в чистотата на олиото...". После познатата ми (с която чатя), направи теста още веднъж с нейното олио о пак й йзлезе отр. Приятелката й го направила повторно и пак пол....



Тема Re: Магия ли енови [re: Crocozebel]  
Автор Бokop (слуга на Лоа)
Публикувано13.08.09 00:01



След като за четири години не се е случило нищо лошо значи едва ли има каквото и да било. Може би просто оператора/мага е объркал нещо или не е имал време да го направи като хората. Има разни методи за диагностика, които можеш да направиш сама.

От неизбежното се възмущава само този, който е неразумен.

Редактирано от Бokop на 13.08.09 00:05.



Тема Re: Магия ли енови [re: Път-ниk]  
Автор van_helsing (heavenly)
Публикувано13.08.09 00:52



Да бе, те магиите плуват по водата като олио и се виждат като готини мадами посред лято на плажа...


Неам нищо против, съгласен съм с тебе, разваляйте тогава несъществуващи магии - плод на човешката фантазия!Олиото и водата си имат и своите физични закони, някой като Астор - примерно, може да ти изкара доста повече илюзии, май нещо не вдяваш ... По точно не ме интересува, правете и мислете както ви се иска! И без това нямам никакво намерение да описвам ритуала в истинската му същност, на мене никой не ми го е дал даром, платил съм жестока цена!
Само мога да ти кажа , че един обикновен мангал може да ти вземе акъла с "тука има, тука нема" ...
Дали с магия го прави, а?

Магията се прави на астрално ниво и не може да се вижда без дарба ясновидство-тълкуване, всичко останало е трикове и шантажи, ... хващал съм доста такива шарлатанки на място!



Тема Re: Магия ли енови [re: van_helsing]  
Автор Бokop (слуга на Лоа)
Публикувано13.08.09 10:32



В отговор на:


Магията се прави на астрално ниво и не може да се вижда без дарба ясновидство-тълкуване, всичко останало е трикове и шантажи, ...



Аха. Демек разните методи със восъчна топка със символи и заклинание, вода, свещ, сол в тиганче, восъколеене и пр. са "прах в очите" и само трябва да потърсиш "човек с дарба"?

От неизбежното се възмущава само този, който е неразумен.


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.