Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:24 28.04.24 
Религия и мистика
   >> Магия
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Еврейското мнение за Иисус Христос - магьосник  
Автор SiainoNebe (философ 25 m sf)
Публикувано04.03.09 01:10



Според един запазен до днес текст от преданието на еврейте, писан по времето на живота на Христос, той е бил магьосник. Така са го третирали еврейските равини явно.
Долад Тайсън в книгата си НОВИЯ МАГ дава за образец на Мага Христос.
На едно място в евангелието пише, че "ако имате вяра, ще кажете на тази планина да се премести и тя ще го стори", "каквото аз върша и вие ще го вършите" и други подобни. От консервативната юдейска гледна точка наистина Христос е приличал доста на учител по магия и магьосник, еретик, обявил се за едно с Бог и призоваващ и другите да са едно.

Какво мислите по въпроса?

Редактирано от SiainoNebe на 04.03.09 01:11.



Тема Re: Еврейското мнение за Иисус Христос - магьосникнови [re: SiainoNebe]  
Автор Bълk (ОЧЗ, практик)
Публикувано04.03.09 01:40



бог е във всеки от нас -> астра7

-
nothing is true and therefore everything is permitted.


Тема Re: Еврейското мнение за Иисус Христос - магьосникнови [re: SiainoNebe]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано04.03.09 12:37



разпространява сред простолюдието забраненото знание



Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Тема Re: Еврейското мнение за Иисус Христос - магьосникнови [re: SiainoNebe]  
Автор PHOENlX (безсмъртен)
Публикувано04.03.09 12:56



И аз мисля, че е бил маг, но не като нас тук, а на много по-високо ниво.
Това обаче, не му пречи да се нарече Бог (къде пише, че е използвал силата си за зли цели?).

В сайта ми, в категория "Религия и мистика" изказвам мнението си по въпроса в статията "Бог, дявол и магия".

Всъщност, и Моисей е бил супер силен маг, но за разлика от Христос, той не го е знаел и си е мислил, че някой отгоре върши работата...



Тема Re: Еврейското мнение за Иисус Христос - магьосникнови [re: PHOENlX]  
Автор SiainoNebe (философ 25 m sf)
Публикувано05.03.09 00:11



на дали може лесно да разберем какво си е мислил.
Особено при положение, че авторството на петокнижието му се оспорва и то с доста силни аргументи. Т.е че са писани от няколко равина след смъртта на Моисей тея книги.
А, дали е бил магьосник или не е, въпрос на дефиниция какво е магьосник и какво чудотворец и пророк, мистик и т.н. Но едно е сигурно, ако преданието е вярно, е бил обучен на всички тайни на жреците в Египет, това и академичните учени са съгласни.

Редактирано от SiainoNebe на 05.03.09 00:13.



Тема Re: Еврейското мнение за Иисус Христос - магьосникнови [re: SiainoNebe]  
Автор PHOENlX (безсмъртен)
Публикувано05.03.09 00:43



Ами, когато се е качвал по върховете и се е молил за разни щуротии, свсъщност той е правил магия, а си е мислил, че някой от горе го чува... Самият той е измагьосал манната небесна и Божиите заповеди са плод на собствения му разсъдък (може би докато е бил в транс...).



Тема Re: Еврейското мнение за Иисус Христос - магьосникнови [re: PHOENlX]  
Автор SiainoNebe (философ 25 m sf)
Публикувано05.03.09 00:47



много уверено го казваш това, да не си лафите с Мойсеи и да ти е разказвал? Може и никога да не е имало такъв човек. Може пък да му е говорил някой, може тоя някой да е точно както го описват. Ти от къде знаеш как е?
Я питай магьосниците от Индия, може и ти да си плод на разсъдъка на Ануел примерно, не само 10-те заповеди да са така.

Редактирано от SiainoNebe на 05.03.09 00:49.



Тема Re: Еврейското мнение за Иисус Христос - магьосникнови [re: PHOENlX]  
Автор van_helsing (heavenly)
Публикувано05.03.09 01:54



отлично написано, евала за тая ти увереност,....тая вечер успя да ме накараш да се задържа в клуба...




п.п. - виждал ли си истински бисери?



Тема Re: Еврейското мнение за Иисус Христос - магьосникнови [re: SiainoNebe]  
Автор PHOENlX (безсмъртен)
Публикувано05.03.09 11:54



И ти да не правиш нищо друго освен да лежиш и да мислиш в продължение на 4-5 години, и ти ще се научиш на какви ли не мисловни номера...
Пътувал съм мислено през времето и съм "разговарял" с кого ли не (дори с хан Аспарух).

А Божиите заповеди не са плод на въображението на Ануел, а на Моисей!



Тема Re: Еврейското мнение за Иисус Христос - магьосникнови [re: van_helsing]  
Автор PHOENlX (безсмъртен)
Публикувано05.03.09 11:56



Радвам се, че ти е било забавно.



Бисерите ги създавам аз - не ми трябват истински.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.