Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:17 19.05.24 
Религия и мистика
   >> Магия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема магьосници, кажете ми нещонови  
Автор жepaв (в полет)
Публикувано31.12.08 11:01



Малко теория на магията - на какво се дължи смелостта на магьосниците да манипулират - да влияят върху нещата и да ги отместват от предначертаното им? Как, защо си позволява един магьосник да въздейства, не си ли дава сметка за последствията за себе си? На този въпрос нямам отговор и ще се радвам практикуващи или поне вещи в областта да ми кажат какво мислят.
благодаря ви предварително!



Тема Re: магьосници, кажете ми нещонови [re: жepaв]  
Автор Bълk (ОЧЗ, практик)
Публикувано31.12.08 11:08



когато знаеш какво вършиш, нямаш грам съмнение в резултат, не се каеш за извършено, не правиш грешки, и правиш въздействие редовно - няма никакви последствия освен постигане на целта.

а за смелостта - какво значение има мнение на някой дали това е предначертано или не е редно ... има само едно мнение и то е на този който оказва въздействие и то е "АЗ ИСКАМ ДА Е ПО МОЕМУ"



Тема Re: магьосници, кажете ми нещонови [re: жepaв]  
Автор astra7 (argonaut)
Публикувано31.12.08 11:09



тук изглежда най-вещия по въпросите с магията е Anuel...

питай него.


Downloading viruses...please wait...

Тема Re: магьосници, кажете ми нещонови [re: Bълk]  
Автор жepaв (в полет)
Публикувано31.12.08 11:10



концепцията за карма как се връзва с това?



Тема Re: магьосници, кажете ми нещонови [re: жepaв]  
Автор Bълk (ОЧЗ, практик)
Публикувано31.12.08 11:13



натрупване на кармичните негативи за този който въздейства в бъдеще ли?



Тема Re: магьосници, кажете ми нещонови [re: Bълk]  
Автор жepaв (в полет)
Публикувано31.12.08 11:25



за този, който въздества... изобщо, последствията са в бъдеще, съответно и кармчните негативи.

ти казваш 'когато знаеш какво вършиш, нямаш грам съмнение в резултат, не се каеш за извършено, не правиш грешки, и правиш въздействие редовно - няма никакви последствия освен постигане на целта.'

от това разбирам, че последствия има само ако магьосникът не 100% убеден, че е извършил правилното, т.е. психиката му го наказва в последствие, за да направи баланса. това го разбирам.

после казваш
'а за смелостта - какво значение има мнение на някой дали това е предначертано или не е редно' - аз обаче нямам предвид мнението на някой, а това, че нещата си вървят по реда, в който си вървят и идва някой и ги обърква, намесва се за нещо, което е водено от его-цели. което води до кармични последствия. това е едното, което не разбирам - какво мислят магьосниците за този тип последствия.

казваш още - '... има само едно мнение и то е на този който оказва въздействие и то е "АЗ ИСКАМ ДА Е ПО МОЕМУ" - и това също не го разбирам ,звучи ми късогледо - в смисъл, че магьосникът ако си мисли така, значи не си дава сметка за взаимообвързаността си с цялото и на всичко с всичко и че въздействие над едно води до промяна в много неща. и бумерангът се връща върху самия магьосник.

да не говорим за традиционни школи като будизъма, където си има ясно разработени категории какво се случва в следващия ти живот ако нарушиш това или това, черната магия попада в най-кофти последствията...
но това сигурно ще го квалифицирате в 'субективни вярвания'?



Тема Re: магьосници, кажете ми нещонови [re: жepaв]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано31.12.08 11:39



малцина са тези, които могат да създават. Закона за кармата не е валиден за достигналите това ниво.

Mvlti svnt vocati, pavci vero electi


Тема Re: магьосници, кажете ми нещонови [re: мapдyk]  
Автор жepaв (в полет)
Публикувано31.12.08 11:41



да създават какво?



Тема Re: магьосници, кажете ми нещонови [re: жepaв]  
Автор Bълk (ОЧЗ, практик)
Публикувано31.12.08 11:48



В отговор на:

от това разбирам, че последствия има само ако магьосникът не 100% убеден, че е извършил правилното, т.е. психиката му го наказва в последствие, за да направи баланса. това го разбирам.




психиката също, но най-вече за съмнения и грешки наказват силите към които се обръщаш и ако не знаеш как да омекотиш или да премахнеш тези последствия - дупето да ти е яко.

В отговор на:

нещата си вървят по реда, в който си вървят и идва някой и ги обърква, намесва се за нещо, което е водено от его-цели. което води до кармични последствия.




всяко нещо си има цена, прав си. трябва да знаеш как да премахнеш евентуалните последствия, и да го знаеш преди да тръгнеш да правиш нещо защото самото премахване на евентуалните последствия е една от частите на въздействие. пък и без да правиш въздействие понякога е необходимо да правиш нещо за предпазване за да не те изядат силите към които се обръщаш за помощ и съдействие. но за сметка на това получаваш ефективността на въздействие и липса на последствия.

за бумеранга тъкмо ти го написах .... а будизъм и там все такива работи ... нито съм будист, нито съм кръстен, та тези неща оставям на будисти и други религиозни секти и техните ограничителни норми именувани като грях, морал, карма и там как ли не.



Тема Re: магьосници, кажете ми нещо [re: жepaв]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано31.12.08 11:51



щом има силата да го прави...кой си ти да го съдиш?

всичко подлежи на промяна...това е постижимо от този, който реално има свободна воля.

Mvlti svnt vocati, pavci vero electi


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.