Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:36 10.06.24 
Религия и мистика
   >> Магия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема магьосници, кажете ми нещо  
Автор жepaв (в полет)
Публикувано31.12.08 11:01



Малко теория на магията - на какво се дължи смелостта на магьосниците да манипулират - да влияят върху нещата и да ги отместват от предначертаното им? Как, защо си позволява един магьосник да въздейства, не си ли дава сметка за последствията за себе си? На този въпрос нямам отговор и ще се радвам практикуващи или поне вещи в областта да ми кажат какво мислят.
благодаря ви предварително!



Тема Re: магьосници, кажете ми нещонови [re: жepaв]  
Автор Bълk (ОЧЗ, практик)
Публикувано31.12.08 11:08



когато знаеш какво вършиш, нямаш грам съмнение в резултат, не се каеш за извършено, не правиш грешки, и правиш въздействие редовно - няма никакви последствия освен постигане на целта.

а за смелостта - какво значение има мнение на някой дали това е предначертано или не е редно ... има само едно мнение и то е на този който оказва въздействие и то е "АЗ ИСКАМ ДА Е ПО МОЕМУ"



Тема Re: магьосници, кажете ми нещонови [re: жepaв]  
Автор astra7 (argonaut)
Публикувано31.12.08 11:09



тук изглежда най-вещия по въпросите с магията е Anuel...

питай него.


Downloading viruses...please wait...

Тема Re: магьосници, кажете ми нещонови [re: Bълk]  
Автор жepaв (в полет)
Публикувано31.12.08 11:10



концепцията за карма как се връзва с това?



Тема Re: магьосници, кажете ми нещонови [re: жepaв]  
Автор Bълk (ОЧЗ, практик)
Публикувано31.12.08 11:13



натрупване на кармичните негативи за този който въздейства в бъдеще ли?



Тема Re: магьосници, кажете ми нещонови [re: Bълk]  
Автор жepaв (в полет)
Публикувано31.12.08 11:25



за този, който въздества... изобщо, последствията са в бъдеще, съответно и кармчните негативи.

ти казваш 'когато знаеш какво вършиш, нямаш грам съмнение в резултат, не се каеш за извършено, не правиш грешки, и правиш въздействие редовно - няма никакви последствия освен постигане на целта.'

от това разбирам, че последствия има само ако магьосникът не 100% убеден, че е извършил правилното, т.е. психиката му го наказва в последствие, за да направи баланса. това го разбирам.

после казваш
'а за смелостта - какво значение има мнение на някой дали това е предначертано или не е редно' - аз обаче нямам предвид мнението на някой, а това, че нещата си вървят по реда, в който си вървят и идва някой и ги обърква, намесва се за нещо, което е водено от его-цели. което води до кармични последствия. това е едното, което не разбирам - какво мислят магьосниците за този тип последствия.

казваш още - '... има само едно мнение и то е на този който оказва въздействие и то е "АЗ ИСКАМ ДА Е ПО МОЕМУ" - и това също не го разбирам ,звучи ми късогледо - в смисъл, че магьосникът ако си мисли така, значи не си дава сметка за взаимообвързаността си с цялото и на всичко с всичко и че въздействие над едно води до промяна в много неща. и бумерангът се връща върху самия магьосник.

да не говорим за традиционни школи като будизъма, където си има ясно разработени категории какво се случва в следващия ти живот ако нарушиш това или това, черната магия попада в най-кофти последствията...
но това сигурно ще го квалифицирате в 'субективни вярвания'?



Тема Re: магьосници, кажете ми нещонови [re: жepaв]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано31.12.08 11:39



малцина са тези, които могат да създават. Закона за кармата не е валиден за достигналите това ниво.

Mvlti svnt vocati, pavci vero electi


Тема Re: магьосници, кажете ми нещонови [re: мapдyk]  
Автор жepaв (в полет)
Публикувано31.12.08 11:41



да създават какво?



Тема Re: магьосници, кажете ми нещонови [re: жepaв]  
Автор Bълk (ОЧЗ, практик)
Публикувано31.12.08 11:48



В отговор на:

от това разбирам, че последствия има само ако магьосникът не 100% убеден, че е извършил правилното, т.е. психиката му го наказва в последствие, за да направи баланса. това го разбирам.




психиката също, но най-вече за съмнения и грешки наказват силите към които се обръщаш и ако не знаеш как да омекотиш или да премахнеш тези последствия - дупето да ти е яко.

В отговор на:

нещата си вървят по реда, в който си вървят и идва някой и ги обърква, намесва се за нещо, което е водено от его-цели. което води до кармични последствия.




всяко нещо си има цена, прав си. трябва да знаеш как да премахнеш евентуалните последствия, и да го знаеш преди да тръгнеш да правиш нещо защото самото премахване на евентуалните последствия е една от частите на въздействие. пък и без да правиш въздействие понякога е необходимо да правиш нещо за предпазване за да не те изядат силите към които се обръщаш за помощ и съдействие. но за сметка на това получаваш ефективността на въздействие и липса на последствия.

за бумеранга тъкмо ти го написах .... а будизъм и там все такива работи ... нито съм будист, нито съм кръстен, та тези неща оставям на будисти и други религиозни секти и техните ограничителни норми именувани като грях, морал, карма и там как ли не.



Тема Re: магьосници, кажете ми нещонови [re: жepaв]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано31.12.08 11:51



щом има силата да го прави...кой си ти да го съдиш?

всичко подлежи на промяна...това е постижимо от този, който реално има свободна воля.

Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Тема Re: магьосници, кажете ми нещонови [re: мapдyk]  
Автор Bълk (ОЧЗ, практик)
Публикувано31.12.08 11:55



заставам зад това мнение, много точно казано



Тема Re: магьосници, кажете ми нещонови [re: Bълk]  
Автор жepaв (в полет)
Публикувано31.12.08 11:56



ок. дотук ясно, горе-долу



а от гледна точка на ... не целта на живота, не смисъла му... ами да речем финалната дестинация какво мислят магьосниците - примерно какво се случва след смъртта с един магьосник? къде отива? и какъв е смисъла на действието на един магьосник - питам те пак от моя гледна точка, опитвам се да разбера, а не мога по друг начин освен като сравнявам с познати ми схеми - както ти казах, да речем будизма, но не само... та там смисъла е пробуждане, просветление да го наречем, реализиране на съществото отвъд илюзията, проглеждане за невидимото сега. в такъв паралел, какво е смислено за магьосника, има ли нещо аналогично или просто си действа, за да удовлетворява някакви - свои или чужди - желания и не го интересуват по-далечните перспективи?



Тема Re: магьосници, кажете ми нещонови [re: мapдyk]  
Автор жepaв (в полет)
Публикувано31.12.08 11:59



оф, не се разбрахме... не става дума за субективно съдене, пак ви казвам. не става дума за това кой си мисли, че на нещо му е съдено да бъде по един начи, а става дума за обективния ход на нещата.

а за промяната - не ще и дума, жовота е промяна, да живей промяната!



Тема Re: магьосници, кажете ми нещонови [re: жepaв]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано31.12.08 12:07







явно е субективен, а не обективен ход.

Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Тема Re: магьосници, кажете ми нещонови [re: жepaв]  
Автор Bълk (ОЧЗ, практик)
Публикувано31.12.08 12:08



то и при живе, ако практикуваш в някоя определена традиция на такива невидими неща ще се нагледаш, че просто ще си забраниш да мислиш какво ли ще се случи след смъртта ти, та за мен - всичко е за моя цел



Тема Re: магьосници, кажете ми нещонови [re: мapдyk]  
Автор жepaв (в полет)
Публикувано31.12.08 12:08



но от друга страна - ок, ясно, това си е тема, която интересува мен, няма нужда да ви интересува и вас :) благодаря за отговорите!



Тема Re: магьосници, кажете ми нещонови [re: Bълk]  
Автор жepaв (в полет)
Публикувано31.12.08 12:10



схванах, ясно, благодаря ти!



Тема Re: магьосници, кажете ми нещонови [re: Bълk]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано31.12.08 12:31







второто не съм го чел...ама го пускам.

мисля, че в една друга тема питаше за нещо такова.

Mvlti svnt vocati, pavci vero electi

Тема Re: магьосници, кажете ми нещонови [re: мapдyk]  
Автор Bълk (ОЧЗ, практик)
Публикувано31.12.08 12:42



интересни неща, ще се запозная през свободното време, благодаря



Тема Re: магьосници, кажете ми нещонови [re: мapдyk]  
Автор Bълk (ОЧЗ, практик)
Публикувано31.12.08 12:45



мда, за сила .... едно непознато изречение на паганини: - в умели ръце и хуй е балалайка!

както му се вика - и пръчка ще стреля.



Тема Re: магьосници, кажете ми нещонови [re: жepaв]  
Автор Bълk (ОЧЗ, практик)
Публикувано31.12.08 12:52



сега се сетих, имам една позната, половината от рода й са били практикуващи, другата половина са богослови ... та на нея от малката са й промивали мозъка, че всякакви такива практики и подобно са грях и какво ли не, в резултат на което тя не практикува и не използва силата предадена по рода и живота й не върви. знам, че започне ли - ще се оправи в рамките на 3-4 месеца, но това религиозно промиване на мозъка ....

при мен баба ми баеше ... аз преди определено време спрях практика, та обрах след това по пълна програма и то не само аз, поднових ли - всичко стана перфектно.

може би това е нещо което се нарича карма, където това се предава по рода - задължени са да го практикуват за да няма удари и съсипване на живота.



Тема Re: магьосници, кажете ми нещонови [re: жepaв]  
Автор Anuel (Lord of Darknes)
Публикувано04.01.09 13:10



ЧН 2009 година на всички !


По интересната тема мога да говоря само от собствените си преживелици:
След като на шега създадох първия си сервитор и няколко дни след като той започна да изпълнява поставените му задачи осъзнах силата, която ми бе "подарена", защото такова нещо не се купува, а не бях минавал обучение при някой друг Маг.
И тогава си обещах да правя колкото ми е възможно повече добрини, за да се отплатя подобаващо.
Виждах как хората страдат от чужди енергийни вмешателства и се заех тихомълком да неутрализирам доколкото ми е възможно тези неща.
За съжаление попаднах в няколко магически войни една от които загубих и на психиката ми бяха нанесени много сериозни поражения.
Теорията на магията не се изчерпва само с наличната смелост, често тук има по дълбоки причини (например един бъдещ маг може би е бил също така успешен маг в минали прераждания; друг пример често има и демонично реинкарниране или обсебване).
Един ходжа обобщи проблема по следния семпъл начин, като имаше предвид другите ходжи които се занимават с магии: "Те вече не са хора"

И не е моя Силата и Славата, но Парите са си мои.

Тема Re: магьосници, кажете ми нещонови [re: Anuel]  
Автор жepaв (в полет)
Публикувано05.01.09 11:02



Здравей, Anuel,
честита и светла нова година и на теб!
благодаря ти за отговора! никак не разбирам какво е това сервитор, но се радвам за избора, по който си решил да практикуваш, изглежда ми правилния...а това, което ходжата ти е казал - също го разбирам и то ме натъжава... но всеки си има път и се учи по различни начини, нали...
със здраве!



Тема Re: магьосници, кажете ми нещонови [re: жepaв]  
Автор Lan77 ()
Публикувано19.01.09 21:52



Стоиш си в кафенето, гледаш си улицата, изведнъж виждаш дете хукнало след топката си и връхлитаща кола. Какво правиш?
Викаш с все сила "Сприии" и тичаш или може би се пищисваш и си стоиш на стола.
Едно е ясно, не си мислиш "Ама дали пък ако го спра не променям хода на съдбата и не съм самонадеяно смел!"...Та на въпроса. Ако си бъзльо - не се занимавай в тази област!
И на другият въпрос. Смяташ за естествено да използваш очите, ръцете, ушите си, а смяташ за неестествено други да използват друга тяхна дарба. Честно казано не те разбирам. Как ще използва човек дарбата си зависи от човека, не от дарбата. Много по-големи злини са били сторени с ръце и най-вече при липса на ум, а не от "магията".



Тема Re: магьосници, кажете ми нещонови [re: Lan77]  
Автор Bълk (ОЧЗ, практик)
Публикувано20.01.09 02:54



В отговор на:

Стоиш си в кафенето, гледаш си улицата, изведнъж виждаш дете хукнало след топката си и връхлитаща кола. Какво правиш?




след като е блъснато, тичаш при него, взимаш едно шише с вода и кърпа и започваш да умиваш лицето му мокрейки кърпа и събирайки влажните салфетки в джоба, задържаш кърпите пред устата му е челото - ак може да си стоят там докато не умре в ръцете ти. без да забележи някой, сваляш си връзките от обувките и ги връзваш по китките му и след като умре ги сваляш и прибираш. с други салфетки събираш кръвта му от раните и ги прибираш в джоба. абе бая си полезна работа за нула време. пък и след това ще можеш с чисти и ясни очи да отидеш на погребението му и там да свършиш още 2-3 работи с тоя труп както и в последствие и със семейството му. Случай с блъснато дете и ти да си наоколо е направо мечта.

едва ли имам нужда да казвам за какво са всички тия неща.



Тема Re: магьосници, кажете ми нещонови [re: Bълk]  
Автор 4ereshka (ентусиаст)
Публикувано20.01.09 11:39



Мисля че имам чувство за хумор, ама тези гадости дето ги пишеш, не мога да ги възприема..





Тема Re: магьосници, кажете ми нещонови [re: 4ereshka]  
Автор Bълk (ОЧЗ, практик)
Публикувано20.01.09 12:02



въпрос на вкус .. някои предпочитат да бият чело в пода на църквата, пък някои предпочитат ефективните методи.



Тема Re: магьосници, кажете ми нещонови [re: Bълk]  
Автор 4ereshka (ентусиаст)
Публикувано20.01.09 12:16



Ако искам да постигна нещо, не бия чело в пода на църквата, а действам.
Е, не се кефя ако дете е починало при катастрофа. И не вярвам някой от пишещите тук е чак толкова малоумен и извратен, че да се радва





Тема Re: магьосници, кажете ми нещонови [re: 4ereshka]  
Автор Bълk (ОЧЗ, практик)
Публикувано20.01.09 12:22



и какво ли действаш когато искаш да постигнеш смъртта на някой и родата му?





Тема Re: магьосници, кажете ми нещонови [re: Bълk]  
Автор 4ereshka (ентусиаст)
Публикувано20.01.09 12:42



Ако някой ми е причинил неприятности, не действам той да мре, а да му се случват лоши неща. И винаги се случват.....



Тема Re: магьосници, кажете ми нещонови [re: 4ereshka]  
Автор Bълk (ОЧЗ, практик)
Публикувано20.01.09 12:49



понякога това е прекалено малко.

трябва да проявиш милост към човека и да му позволиш да си отиде от този свят.



Тема Re: магьосници, кажете ми нещонови [re: Bълk]  
Автор 4ereshka (ентусиаст)
Публикувано20.01.09 12:59



Понякога само пожелавам на някой да се случи нещо, без да правя разни ритуали.....Предполагам знаеш, че имаш голяма почитателка в дира (Р..)
Оплюла те е в няколко клуба.

Но според мен тя не е лош човек, малко повече е емоционална...



Тема Re: магьосници, кажете ми нещонови [re: 4ereshka]  
Автор Bълk (ОЧЗ, практик)
Публикувано20.01.09 13:19



мда, перфектната персона за отработване на техниката на въздействие.



Тема Re: магьосници, кажете ми нещонови [re: Bълk]  
Автор 4ereshka (ентусиаст)
Публикувано20.01.09 13:27



Значи бързо се сети коя е

Е, аз пък и желая да е жива и здрава, но да не се впряга за всичко....



Тема Re: магьосници, кажете ми нещонови [re: 4ereshka]  
Автор Bълk (ОЧЗ, практик)
Публикувано20.01.09 13:34



е, ще е жива за сметка на здравето, пък и за другите работи не й завиждам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.