Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:14 29.05.24 
Религия и мистика
   >> Магия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Магия и гадателство > заплащане  
Автор Anuel (Creator)
Публикувано11.04.08 14:50



Малко злободневна тема, защото повечето хора са свикнали да получават гратис нещата, а често качествените услуги изискват заплащане.
"Безплатно е само сиренето в капана за мишки" си е крилата фраза, от която има малко изключения.
Та: защо не сте склонни да заплащате за магически услуги ? Това си е работа като всяка друга и подлежи на предварителен пазарлък


В интерес на истината част от маговете, към които принадлежа и аз считат, че за успешна магия е необходимо само желание, силна воля и чисто сърце, а деликатния проблем с парите да се остави за преценка на искателя т.е.да няма твърда цена, а само нещо като дарение според възможностите на човека.
Вие какво мислите по въпросът ?

Нищо не е верно, всичко е позволено

Тема Re: Магия и гадателство > заплащаненови [re: Anuel]  
Автор the_cursed (анатемосан)
Публикувано06.11.08 14:02



Зависи от конкретния маг.
Ако си имаш друга професия а магията ти е хоби и се правиш на добрия самарянин като помагаш на хората за собствено удоволствие и за да се изфукаш колко полезна може да е магията, няма да вземаш пари или ако клиента мн настоява - ще вземеш колкото да не го обидиш.
Ако магията е професия за теб - задължително ще взимаш , но толкова колкото се откъснат от сърцето и бюджета на клиента (може да си поставиш някакъв минимум за да не си мн вътре).
А ако си шарлатанин, тогава вече имаш твърди и доста солени цени!
Поне така би трябвало да е.




Тема Re: Магия и гадателство > заплащаненови [re: Anuel]  
Автор chorlavata (brunetka)
Публикувано06.11.08 14:39



От всекиго според възможностите, за всекиго според потребностите е стар комунистически лозунг, който беше много удобен за времето си.
По какъв критерий се определят възможностите и дали наистина бедните нямат? А богатите щедри ли са или са салкъм дето и един пирон не можеш да извадиш от него?
Щом сиренето е на една цена в магазина и за шефа и за хамалина така да е и тука.
Виж, за брой посещения да има отстъпки не е зле.
Други опции като гледане на кристална топка след 17 часа да е с 10% отстъпка, а хвърлянето на боб в петък да е на половин цена може да се помисли. Там вече всеки чародей за себе си да прецени.
Но като идея за твърда разценка на услугата съм като цяло ЗА. Данъци ще плащаш ли?





Тема Re: Магия и гадателство > заплащаненови [re: chorlavata]  
Автор the_cursed (анатемосан)
Публикувано06.11.08 15:03



Голяма търговка се извъди и ти!






Тема Re: Магия и гадателство > заплащаненови [re: the_cursed]  
Автор chorlavata (brunetka)
Публикувано06.11.08 15:14



За да получиш трябва да дадеш.





Тема Re: Магия и гадателство > заплащаненови [re: chorlavata]  
Автор the_cursed (анатемосан)
Публикувано06.11.08 15:30



Да, ама на кого и за какво? В този "бизнес", най-често се ръсиш мн а не получаваш нищо.






Тема Re: Магия и гадателство > заплащаненови [re: the_cursed]  
Автор chorlavata (brunetka)
Публикувано06.11.08 15:52



Само в този бизнес ли? Май е така навсякъде. Кой те кара да се ръсиш при съмнителни магове?
Спомняш ли си препратката към

тема? Препоръча я на steal_me. От тогава чета за ДЕИР и да ти кажа има какво да научи човек. Вече съм на втората книга. Голяма краста е.



Тема Re: Магия и гадателство > заплащаненови [re: chorlavata]  
Автор the_cursed (анатемосан)
Публикувано06.11.08 16:16



Да, помня - 190лв. е курса.


Аз изтеглих от линка който даде ти - "спиралата", само книгата "освобождение", ама се оказа ПДФ формат, а така не ми е удобна за четене. Сега се мъчим да я копнем в текстов редактор, ама дали ще стане...

Как мога да съм сигурен кой не е шарлатанин за да не му давам пари? Най-сладкодумния и с най-блестящите реклами ли?




Тема Re: Магия и гадателство > заплащаненови [re: the_cursed]  
Автор chorlavata (brunetka)
Публикувано06.11.08 16:45



Аз ги чета направо от



Какво да ти кажа, няма как да си сигурен кой е и кой не е шарлатанин. Ей на, мислех си че съм си купила луканкови пръчици, а те имат вкус на салам Санчо.



Тема Re: Магия и гадателство > заплащаненови [re: Anuel]  
Автор steal_me (TheGirlNextDoor)
Публикувано06.11.08 17:09



на повечето места са ми искали за гледане между 10 и 20 лв,за разваляне между 100 и 1000 лв, а един ходжа от хасково прави муски които да се изгарят всяка вечер и цената на едната само е 10 кинта,а ми каза че в моя случай трябвало да го правя поне 6 месеца,сами сметнете 6 месеца по 4 седмици по 7 муски по 10 кинта за кво става въпрос




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.