Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:15 26.06.24 
Религия и мистика
   >> Магия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: Магьосник Паньо Донев на вашите услуги!нови [re: Пaньo Дoнeв]  
АвторHинa Kaxлeвa (Нерегистриран)
Публикувано13.07.07 16:30



толкова мила и компетентна магьосница

О, г-н Донев,
Наистина съм поласкана.
Благодаря ви, че сте така наблюдателен. Виждам че съм била права в преценката си за вас. Вие наистина сте талантлив маг и още по-добър познавач на човешкия характер.

Магията е област в която жените са, уви, рядкост.

Ще си позволя обаче да не се съглася с това ваше твърдение.
В интерес на истината то, меко казано, ме изненада. Мога ли да попитам на какво се дължи това ваше убеждение?

Очаквам вашия отговор с нетърпение.

Поздрави:
г-ца Кахлева



Тема Re: Добре де, извинявам се...нови [re: Anuel]  
Автор Lana (съм)
Публикувано13.07.07 22:57



Претендирам, че мнението ти е мое


или "факса " сме го получили заедно?

EDNO

Тема Re: Магьосник Паньо Донев на вашите услуги!нови [re: Hинa Kaxлeвa]  
Автор Пaньo Дoнeв (магьосник)
Публикувано14.07.07 07:49



Драга г-це Кахлева,

Ужасно се извинявам за недодялаността си. Това уверявам ви беше неволно и е със сигурност причинено от дългият ми самотен престой на върха на моята кула, където се бях отдал на магически изследвания, далеч от човешки същества в продължение на десетилетия. Явно съм забравил да се държа в общество.

Това за което говорех, е как в съзнанието на хората е създаден стереотип на мъжа магьосник, който воюва със змейове ( нещо, което аз лично силно не одобрявам, защото имам много приятели змейове) и съветва крале, и от другата страна образа на жената вещица, която се занимава с варене на чай от билки, обитава малка мръсна къщурка насред гората (където примамва и яде невинни деца) и ходи с дрипи, а понякога бива горена на клада за удоволствие на простите хора.

Поправете ме ако греша, но преди госпожа Роулинг да започне кампанията си за равноправие на жената, света не познаваше магьоснички изследващи областите на теоретичната магическа наука.

Ако пък посочвате за пример многобройните знахарки, ясновидки и вещици, то аз не бих се съгласил, че тези групи имат каквито и да е знания в областта на магическата наука. Тези несъмнено умни жени, използват област от науката, която се нарича психология и по тясната област главология. Но това е нещо, което се изучава в подготвителния клас за начинаещи магьосници и е толкова далече от всякаква магическа сила.

Винаги ваш,
Паньо Донев



Тема Re: Добре де, извинявам се...нови [re: Anuel]  
Автор Пaньo Дoнeв (магьосник)
Публикувано14.07.07 07:53



Господин Ануел,

Не мога да не забележа с нищо не провокираните просташки забележки, които отправяте по мой адрес. Това, боя се, ви идва от вътре, което е много жалко, защото простащината е непреодолима пречка пред разбирането на същността на магията.

Не се ли радвате сега, че няма да трия вашите мнения когато стана модератор?

Искрено ваш,
Паньо Донев



Тема Re: Добре де, извинявам се...нови [re: Lana]  
Автор Пaньo Дoнeв (магьосник)
Публикувано14.07.07 07:55



Драга госпожо Лана,

Ще реша, че не съм ви разбрал.

Винаги ваш,
Паньо Донев



Тема Re: Добре де, извинявам се...нови [re: Lana]  
Автор Anuel (Creator)
Публикувано14.07.07 16:46



р-вълните на телепатията са хубаво нещо ...



И не е моя Силата и Славата, обаче парите са си мои

Тема Re: Добре де, извинявам се...нови [re: Пaньo Дoнeв]  
Автор Anuel (Creator)
Публикувано14.07.07 16:48



Майора в казармате дето го направих лудичак от изпълнения рече на майка ми "Сина ти е най големия доктор простак, който съм срещал".. така че нищо ново под слънцето...



И не е моя Силата и Славата, обаче парите са си мои

Тема Re: Магьосник Паньо Донев на вашите услуги!нови [re: Пaньo Дoнeв]  
Автор Anuel (Creator)
Публикувано14.07.07 16:49



голям си образ, да вземеш да допишеш на Вятъра сериалите... само идея



И не е моя Силата и Славата, обаче парите са си мои

Тема Re: Добре де, извинявам се...нови [re: Пaньo Дoнeв]  
Авторeднa щo-roдe нopмaлнa (Нерегистриран)
Публикувано15.07.07 00:57



А Вие двамата убедени ли сте,че стете добре психически?!
Защото от така прочетеното/без да Ви обиждам/-аз не съм!
Помислете по този въпрос ако имате намерението да водите нормален и пълноценен живот!
Все пак Ви желая успех!



Тема Re: Добре де, извинявам се...нови [re: eднa щo-roдe нopмaлн]  
Автор Пaньo Дoнeв (магьосник)
Публикувано15.07.07 07:19



Уважаема госпожо,

Вярвам ви, че имате задълбочени познания по психиатрия и не бих си позволил да оборвам диагнозата ви, колкото и грешна да е. Но виждам, че нямате никакви познания областта на магическата наука.

В областта на магията определени типове лудост се използват при определени обстоятелства. Съществуват заклинания на призоваване на същества от народа на феите, при които магьосника трябва да бъде в състояние на перманентна лудост през цялото време на контакта. Затова обикновено това заклинание се извършва под контрол-а и с помощта на друг магьосник. Тази лудост обаче бива предизвикана чрез специално приготвени тинктури. Излишно е да ви споменавам, че тези заклинания са много опасни.

Извън случаи на призоваване, лудостта се използва съвсем рядко за други цели в магията. Всъщност най-известният случай за предизвикване на състояние на лудост е при Делфийския оракул, когато с помощта на специален приготвен отровен газ се е предизвиквало състояние на делириум и за кратък период от време е било възможно поглеждане в бъдещето. Това се е оказало много неефективен и неточен метод и бързо е бил закрит, защото са били открити по-добри заклинания за пророкуване, без застрашаване живота на магьосника.

На вашите услуги,
Паньо Донев




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.