Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:54 19.05.24 
Религия и мистика
   >> Магия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема КУРСОВЕ ПО ШАМАНИЗЪМнови  
Авторшaмaн (Нерегистриран)
Публикувано13.03.07 16:55



На 19.03.2007 Николай Ооржак /тувински шаман/ пристига в България.
За повече информация :

http://transpersonal-bg.eu/home.html
http://ananda-bg.com/content.php?section=orjak
http://www.khoomei-shaman.com/



Тема Re: КУРСОВЕ ПО ШАМАНИЗЪМ [re: шaмaн]  
Авторвaн xeлзинr (Нерегистриран)
Публикувано13.03.07 17:38



този е фалшив , пишете ми на мен . Приемам и дарения . Може и малко може и много ,кой на колкото му е помогнато.



Тема Re: КУРСОВЕ ПО ШАМАНИЗЪМнови [re: шaмaн]  
Авторpoetat (Нерегистриран)
Публикувано13.03.07 20:17



Шаманизмът е най-старата лечебна система душа-тяло, разпространена навсякъде по света. Археологическите и етноложки доказателства сочат, че шаманските методи датират поне от двадесет- тридесет хиляди години. Прекалено очевидни са сходствата в различните култури, относно шаманското състояние на съзнанието и това, което шаманът изпитва по време на различните си пътешествия в Долния и Горния свят. Разликата се състои основно в методите за постигане на това шаманско състояние на съзнанието. В някои племена и народи то се достига благодарение на консумацията на различни халюциногенни храни, треви или гъби, а при други това се постига с помощта на звука на барабан или шаманска дрънкалка. Лабораторни изследвания, описани от Андрю Нехер през 1962 г. в книгата му -Психологично обяснение на необикновеното поведение при церемонии, използващи барабани- доказват, че звука на барабана предизвиква промяна в централната нервна система, като ритмичната стимулация повлиява електрическата активност на множество сензорни и моторни области от мозъка.
Думата шаман произлиза от тунгусите – народ, населявал областта на Сибир. По определение, шаман означава, мъж или жена, които могат да изпадат в алтернативно състояние на съзнанието, по тяхна воля, с цел да достигнат иначе скритата реалност, за да извличат от там знания, сили, или да помагат на други хора. Шаманът има на разположение поне един, а по-често много повече духове на свое разположение, с помощта на които той извършва своята работа. Без дух-пазител, напрактика е невъзможно да се практикува шаманизъм, но наличието му не прави човека непременно шаман.
В наше време се наблюдава ренесанс на това древно изкуство, особено благодарение на трудовете на Карлос Кастанеда, Мирча Елиаде и Майкъл Харнър, които отново фокусираха вниманието на обществото към традиционните за всяка една култура шамански пътешествия и алтернативни състояния на съзнанието.



Тема Re: КУРСОВЕ ПО ШАМАНИЗЪМнови [re: poetat]  
АвторШAШMAH (Нерегистриран)
Публикувано14.03.07 15:59



аз пък предлагам курове по шашманизъм

, с които да ви нацепя пърдялниците



Тема Re: КУРСОВЕ ПО ШАМАНИЗЪМнови [re: ШAШMAH]  
Автор ngs ()
Публикувано14.03.07 16:10



ШАМАРИЗЪМ :))) или ЩА МАРИЗА :))))))

С бой се влиза в още по отрезвяваща алтернативна реалност... тази на незнаещият човек неспособен да избягва предизвикателствата.



Тема Re: КУРСОВЕ ПО ШАМАНИЗЪМнови [re: ngs]  
АвторШAШMAH (Нерегистриран)
Публикувано14.03.07 16:46



ела се опитай да ме шамарисаш


че да разбереш един друг термин, муцунизъм
ще ти изтръгна грацмула



Тема Re: КУРСОВЕ ПО ШАМАНИЗЪМнови [re: ШAШMAH]  
АвторШAPAH (Нерегистриран)
Публикувано17.03.07 08:55



"незнаещият човек неспособен да избягва предизвикателствата"



Тема Re: КУРСОВЕ ПО ШАМАНИЗЪМнови [re: ШAPAH]  
АвторШAШMAH (Нерегистриран)
Публикувано17.03.07 15:26



не ми трябва да знам много и не бягам от предизвикателствата, защото ми харесват, обичам да ги решавам на ринга в юмручен двубой, след което и най умният си признава , че е по тъп от мене, така че мога да ти го докажа на практика, само че ти едва ли ще имаш смелостта да се появиш ngs, защото мн. добре се досещаш какво ще ти се случи ако те познавах лично


по добре не ми пиши за "шамаросване" , защото не се знае съдбата на къде ще се обърне и дано не се срещнем "случайно"
най малко 3 пъти ще се отречеш от думите си за 3 сек. преди да ти изтръгна "нежно" няколко вътрешни органи
затова забрави какво си писал завинаги, да не би да се срещнем
И НЕ МИ ОТГОВАРЯЙ, НЯМА СМИСЪЛ ДА ПРЕДИЗВИКВАШ ЕКЗЕКУТОРА СИ



Тема Re: КУРСОВЕ ПО ШАМАНИЗЪМнови [re: ШAШMAH]  
Автор ngs ()
Публикувано17.03.07 16:39



че аз не писах на теб , съжалявам че си го приел толкова лично.
Остани си със здраве.



Тема Re: КУРСОВЕ ПО ШАМАНИЗЪМнови [re: ШAШMAH]  
Авторшaшмaнka (Нерегистриран)
Публикувано20.03.07 17:18



Абе,колега,много ми звучиш като един Волк,Танас и Карамбола от съседния клуб Кастанеда


Да не си се преименувал?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.