Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:37 13.06.24 
Религия и мистика
   >> Магия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема клетвата връща ли се?нови  
АвторBяpa (Нерегистриран)
Публикувано08.01.07 10:20



Здравейте!Притеснява ме един проблем: една жена,наша близка от доста години живее изпълнена с омраза и злоба.Няма почти никакви приятели,изпокарала се е с всичките си роднини,непрекъснато говори лоши неща за роднините на мъжа си,настройва го срещу майка му, с мен и семейството ми също нееднократно е влизала в конфликти,иска да знае всичко,да се меси, да дава съвети и накрая да вдига скандали,заплашва, кълне.Същото се случи преди няколко дни,всъщност веднага след Коледа.Казаха ми,че е клела мен и детето ми /аз не съм присъствала,не съм се виждала с жената от няколко години, нито по някакъв начин контактувам с нея/.Когато разбрах за клетвите по мой адрес и особоно по адрес на детето ми се разстроих,единственото,което казах обаче беше,че трябва да внимава като кълне,защото клетвите се връщат.Не съм пожелавала нищо лошо да й се случи,просто така го казах по-скоро като защитна реакция от моя страна.Преди два дни разбрах,че въпросната жена е катастрофирала тежко със семейството си.Мъжа и детето й са добре,тя е пострадала по-тежко, но слава Богу без опасност за живота й.Въпросът,който ме мъчи - възможно ли е с моето изказване,че клетвите се връщат да съм "предизвикала" катастрофата?Чувствам се виновна,въпреки че не аз съм я клела, а тя мен?





Тема Re: клетвата връща ли се?нови [re: Bяpa]  
АвторVN (Нерегистриран)
Публикувано08.01.07 10:37



няма защо да се чувстваш виновна за лошотията на твоята близка.Казва ли са ми,че на този,който кълне ,клетвите му се връщат и то с тройно по-голям удар.И не напразно е казано, че който копае гроб други му, сам попада в него.И че Господ забавя,но не забравя.



Тема Re: клетвата връща ли се?нови [re: Bяpa]  
Автор Lan77 (ентусиаст)
Публикувано08.01.07 11:17



Катастрофата е случайност и няма никаква връзка с клетвата.



Тема Re: клетвата връща ли се?нови [re: Lan77]  
АвторBяpa (Нерегистриран)
Публикувано08.01.07 13:00



Не ми се вярва катастрофата да е случайност.Според мен такива неща не се случват случайно - или може би греша.Още повече,че жената за която пиша и мъжа й са катастрофирали кажи - речи на същата дата преди около 15г.Прекалено много съвпадения,за да е случайно.





Тема Re: клетвата връща ли се? [re: Bяpa]  
АвторVN (Нерегистриран)
Публикувано08.01.07 16:23



и аз мисля, че няма нищо случайно в този свят.



Тема Re: клетвата връща ли се?нови [re: Bяpa]  
Авторvsl (Нерегистриран)
Публикувано08.01.07 16:31



няма нищо случайно, всичко е явно и преднаписано, кой каквото прави, рано или късно му се връща! не се самообвинявай, щом Бог е допуснал това да стане , значи е трябвало!
ако питаш мадам Lan77, тя се мисли за Бог и недосегаема, само че е ебан бог и винаги немира начин да противоречи на чуждите мнения, като си въобразява , че нейното е единственното вярно.



Тема Re: клетвата връща ли се?нови [re: VN]  
АвторLan77 (Нерегистриран)
Публикувано08.01.07 16:34



глупости всичко зависи единственно и само от мене





Тема Re: клетвата връща ли се?нови [re: Bяpa]  
АвторPoзoвaтa_пaнтepa (Нерегистриран)
Публикувано09.01.07 19:22



Здрасти Вяра, не се чувствай виновно за това, което се е случило с тази жена, защото клетвата, която е насочена със злоба към някой невинен човек се връща като бумеранг в многократен размер. Ти не си сторила нищо лошо, за да чувстваш вина, просто тя е пожънала това, което е посяла.
Ако някога някой човек те прокълне със злоба и ненавист и е свързано с детето ти или близките ти, просто кажи следното : " От неговата( нейната) уста, в неговия(нейния) джоб".. Това е... Ти си длъжна да се защитаваш и да защитаваш детето си и семейството си от насочената отрицателна енергия на хората.... Другото нещо... просто всеки ден можеш да започваш с молитва Бог да пази тебе и близките ти от зли очи и зли намерения.. или сутрин като се събудиш просто визуализирай себе си как се намираш в обвивка от любов и никой не може да я пробие със злите си мисли... направи го и за близките си.. просто затвори очи и си помисли, че те се намират под защитна светла обвивка, където никой лош човек не може да ги засегне...



Тема Re: клетвата връща ли се?нови [re: Poзoвaтa_пaнтepa]  
АвторBяpa (Нерегистриран)
Публикувано10.01.07 10:44



Благодаря на всички,които ми писаха.Разбира се,че всеки от нас иска да не му се случват лоши неща,особено пък на хората които най-много обичаме и най-вече на децата ни.Мислех си обаче за християнския принцип "ако някой те удари по едната буза, подложи и другата".Защо?Тоест ако това просто означава да не отвръщаш на злото със зло, тогава разбирам, но това по-скоро означава,че не трябва и да се защитаваш?Тоест в моя случай,аз просто трябваше да се съглася да ми се случи нещо лошо, а не да казвам,че ще й се върне?Не знам,нещо тотално се обърках.Наистина не се чувствам добре след като знам,че жената е в болница,а детето й страда.Независимо от всичките клетви по мой адрес.Не можеше ли просто това зло, в случая клетвата да се самоунищожи по някакъв начин?





Тема Re: клетвата връща ли се?нови [re: Bяpa]  
АвторVN (Нерегистриран)
Публикувано10.01.07 13:12



чувствам, че продължаваш да се самообвиняваш за грешките на другите.Нали знаеш, че една лъжа, когато се повтори 100 пъти, става истина.В какво се обвиняваш ти? В лошотията на твоята близка, която няма сърце ли?Хората се раждаме добри, а след това се израждаме.Казано е-не прави на хората това, което не искаш на теб да ти се случи.Също и ако не можеш да направиш добро, то поне не прави и зло,защото тъпкано се връща, рано или късно.А това се е случило,защото е трябвало да се случи.Вяра, усмихвай се повече, така ще се чувстваш по-добре.И не предизвиквай лошата съдба с лоши мисли.Мисли позитивно.






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.