Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:01 19.05.24 
Религия и мистика
   >> Магия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Агресиятанови  
Автор ilinden3 (amforata)
Публикувано10.10.06 00:11



Агресията - проява на сила или слабост?


Понякога за да успееш в живота трябва да демонстрираш силажна волята, а и на личността. В желанието си винаги да става нашето, често проявяваме агресивно отношение към хората около себе си. Едни ще нарекат подобно действие проява на слаб характер, а други - нещо типично за една силна личност. Реално и двете позиции имат своите неоспорими доводи:
Няма по-неприятна ситуация от тази, когато си работил дълго върху нещо и в момента, в който си на крача от успеха идва някой, който с неадекватността си проваля всичко. Много трагикомично изглеждат хората около теб, опитващи се да те успокоят след пълния провал. Може би най-смешното е, че се очаква от теб да си седиш кротко, понасяйки присмеха на околните. Същевременно точно невъзможността да дадеш воля на чувствата вътре в теб те изгаря. Определено последиците за теб в далечен план биха били много по-малки ако просто излееш гнева си, без значение реакцията на околните.
Провалите са само един от многото примери. Във века, в който живеем човекът е колкото най-цивилизованата форма на живот, толкова и едно диво животно, борещо се за къс от плячката; борещо се за оцеляването си. Огромното напрежение от тази борба е в състояние да смаже всеки, който си мисли, че може с каменно спокойствие да пори вълните на живота. За да бъдеш нещо първо трябва да спреш да бъдеш част от нищото. Това ще рече да си проправиш път сред хора, които често са твърде инертни за новите идеи или твърде различни за схващанията ти. Единственото ефективно оръжие е агресията. Чрез нея казваш на всеки около теб "Да, това съм аз!".
А дали си ти всъщност? Дали агресията не е оръжие насочено към самия теб? Дали агресията те прави различен? Ако малко завъртиш камерата отговорите на тези въпроси се променят коренно.
Всъщност агресията води само до краткотраен успех. След това се появяват страничните ефекти. Ден след ден ставаш все по агресивен; все по-отчужден от другите. Вървиш през трупове и не осъзнаваш кога си преминал и през малкото останало от човека в теб. Вътре в теб остава само борещото се за плячка животно и машината, безропотно изпълняваща команди. Не знам, може би греша, но и най-големия успех не струва една човешка душа.
Агресивен много често значи и "сам". Няма как ако имаш такова отношение към хората да имаш приятели, даже и когато си достигнал всички заложени цели. Тук не броя тези личности, които буквално се залепят за всеки успял човек. Говоря за хора, които могат да се нарекат истински приятели. Когато даваш воля на гнева си и се държиш агресивно разваляш всичко. Ставаш противен на околните. Изолират те. Просто човешката завист и омраза не са проблем. Неприятното е, че малко по малко губиш хората, с които се чувстваш в свои води, с които можеш да говориш като човек с човек. оказваш се затворник в собствения си свят. Свят, в който всичко е мъртво, убито от срутването на твоята слаба личност.
Както винаги истината е някъде по средата. Динамиката на живота налага нуждата от непрекъснат баланс между двете крайности. Едва ли агресията у човека ще изчезне някога, но дано в един момент започнем да си служим с нея, а не тя с нас.

Посвещавам го на всички в този клуб и нека се замислим в коя крайност сме и нека всеки сам прецени къде се намира!

И светлината в мрака свети, и мракът я не обзе


Тема Re: Агресиятанови [re: ilinden3]  
Автор Lana (съм)
Публикувано10.10.06 08:37





EDNO

Тема Re: Агресиятанови [re: Lana]  
Автор whitestar (sunshine)
Публикувано18.10.06 20:26



това не е лошо, но защо не напишеш нещо по темата, мисля че си заслужава, а освен това виждам тази агресия и между вас!
ти сама се похвали че разбираш от тези неща(веща си), защо не подкрепяш хубавите неща, като истинска дама, ами обръщаш внимание на глупостите?

Любов и светлина за всички


Тема Re: Агресиятанови [re: whitestar]  
Автор Lana (съм)
Публикувано18.10.06 22:00



хайде да ме съдиш когато ме опознаеш действително?
ако искаш да ме нападаш или много те интересува моята личност_не е тук мястото



EDNO

Тема Re: Агресиятанови [re: Lana]  
Автор whitestar (sunshine)
Публикувано18.10.06 22:08



не те нападам, искам да бъдеш по сдържана и по добра



Любов и светлина за всички

Тема Re: Агресиятанови [re: whitestar]  
Автордънйxтъф (Нерегистриран)
Публикувано18.10.06 22:10



тази страда от егомания, това е на психична основа, казах ти бягай от нея





Тема Re: Агресиятанови [re: дънйxтъф]  
Автор whitestar (sunshine)
Публикувано18.10.06 22:14



защо не се регистрираш?

Любов и светлина за всички


Тема Re: Агресиятанови [re: whitestar]  
Автор Lana (съм)
Публикувано18.10.06 22:23



rano ti e da me precenqwash.....

EDNO


Тема Re: Агресиятанови [re: Lana]  
АвторDANN (Нерегистриран)
Публикувано21.10.06 18:31



на тебе ти е късно да разсъждаваш, изкукала си!



Тема Re: Агресията [re: ilinden3]  
Авторcилa (Нерегистриран)
Публикувано28.12.06 01:15








Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.