Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:39 28.04.24 
Религия и мистика
   >> Магия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Изкуството на Осъзнатото Сънуваненови  
Автор malahiq (дух и вятър)
Публикувано26.09.06 20:24



Що е осъзнато сънуване?

Въпреки че може да ви изглежда фантастично, докато сънувам, аз съм в пълно владение на своите всекидневни способности. Мога да мисля по-ясно от всякога, мога свободно да си припомням детайли от будния живот, мога да вземам съзнателни решения. И все пак нищо от това не намалява яснотата на сънищата ми. Парадоксално или не, аз съм буден в своите сънища.

Осъзнатото сънуване е състояние на съзнанието, по време на което човек спи и в същото време осъзнава, че спи. Терминът “осъзнато сънуване” или “ясно сънуване” е въведен от холандския психиатър Фредерик Уилямс Ван Еден през 1913 г. Той е един от първите учени, които провеждат сериозни научни наблюдения по въпроса. Изследвал и систематизирал над 352 свои осъзнати сънища за период от около 14 години и през въпросната 1913 година ги е представил на тогавашното “Общество за Психични Изследвания” . Преди да бъде въведен терминът “осъзнатo сънуване”, това състояние на съзнанието е било наричано по различен начин от различните автори: сън на знанието , полусън , сънувана истина , сън на опита, ясен сън, съзнателен сън, граничен сън, сън на силата, буден сън и др.


Следва...
Но нека и други се потрудят!

ако чуваш действието на вятъра, защо не усещаш силата на Духа


Тема Re: Изкуството на Осъзнатото Сънуваненови [re: malahiq]  
Автор Lan77 (член)
Публикувано26.09.06 21:40



Разкажи за себе си. Иначе това е първата крачка при експерименти със съня. Има един голям недостатък - подтиква към направляване на самото сънуване...



Тема Re: Изкуството на Осъзнатото Сънуваненови [re: malahiq]  
Автор Lana (съм)
Публикувано27.09.06 18:10



И аз не виждам нищо фантастично,


при тебе винаги ли е било при така?
Или просто изведнъж си започнал да сънуваш съзнателно както се случи при мен?
Здравей,и добре дошъл!

EDNO

Тема Re: Изкуството на Осъзнатото Сънуваненови [re: Lan77]  
Автор malahiq (дух и вятър)
Публикувано28.09.06 01:57



Подтиква ако ти му позволиш, иначе ако го държиш под контрол, не може да стане, тези които се опитват да го подтикват умишлено , стигат до психични разтройства и е много опасно, но може да се предотврати ако се вземат мерки на контрол навреме.

ако чуваш действието на вятъра, защо не усещаш силата на Духа


Тема Re: Изкуството на Осъзнатото Сънуваненови [re: Lana]  
Автор malahiq (дух и вятър)
Публикувано28.09.06 02:11



Здравей,
това е наука и наистина няма нищо фантастично!

"Или просто изведнъж си започнал да сънуваш съзнателно както се случи при мен?" - ако вече си започнала да го правиш съзнателно , има вероятност да си вече натоварена леко психически, предлагам ти временно да спреш с този експеримент, помисли си добре как може да държиш всичко под контрол и тогава ако решиш че е безопастно, може да продължиш, но аз лично не ти го препоръчвам, по нататък може и да разбереш защо и колко е опасно.

ако чуваш действието на вятъра, защо не усещаш силата на Духа


Тема Re: Изкуството на Осъзнатото Сънуваненови [re: malahiq]  
Автор malahiq (дух и вятър)
Публикувано28.09.06 02:24



Осъзнато сънуване през вековете и до наши дни:

"Бъдещето принадлежи на тези, които вярват в красотата на своите сънища."
Елеонор Рузвелт

Сънищата са интересували хората от незапомнени времена. Осъзнатото сънуване не е скорошно откритие. Може да се предполага, че то винаги е съществувало. Най-древните писмени свидетелства за по-особени сънища са от около 3000 години преди Христа (според други източници 26-27 века преди Христа) от Вавилонско време, описани в "Епоса на Гилгамеш". Още в първия таблет, запазен от това произведение, се казва, че великият владетел Гилгамеш имал два съня, които помолил да бъдат изтълкувани от неговата майка . Друг митичен Шумерски владетел е Гудея, живял около 2300 г. преди Христа. Когато Шумер е бил нападнат и цялата държава тънела в разруха и глад, Гудея посещава един от храмовете и извършва жречески ритуал с молба към богинята на мъдростта Нисаба да му помогне. Гудея сънува много ярък сън, в който богинята му казва, че ако построи храм в нейно име, тя ще го закриля. Дава и предсказание, че когато храмът е готов, ще задуха силен пустинен вятър и една ярка звезда ще изгрее точно на входа на храма. Богинята дава и много точни указания как да бъде построен храма и как да бъде ориентиран, с какви зали и т.н. Гудея изпълнява заръката и наистина веднага след построяването на храма една звезда осветява входа и задухва силен пустинен вятър. Гудея живял дълго и държавата му процъфтяла. Прославил се като велик жрец, ръководител и светец.

Темата е тежка и трудна, постепенно ще ви излагам факти за да не се товарят тези , които искат да я прочетат до край!

Следва продължение !

ако чуваш действието на вятъра, защо не усещаш силата на Духа


Тема Re: Изкуството на Осъзнатото Сънуваненови [re: malahiq]  
Автор Lan77 (член)
Публикувано28.09.06 14:04



"тези които се опитват да го подтикват умишлено , стигат до психични разтройства и е много опасно" това не е вярно. Просто се губи ценна информация, която иначе може да бъде използвана.



Тема Re: Изкуството на Осъзнатото Сънуваненови [re: malahiq]  
Авторmalahiq (Нерегистриран)
Публикувано29.09.06 11:51



Осъзнато сънуване през вековете и до наши днни:
(продължение)

Повечето египетски божества са имали храмове за сънуване. Древните египтяни, а и по-късно гърци, са строили хиляди храмове , специално за инкубиране на сънища. Думата “инкубиране” идва от латински: in – върху и cubare - лежа и се отнася за сънуване в храм. Търсещите са посещавали храмовете, извършвали са обикновено някакъв ритуал за пречистване и подготовка и са оставали да пренощуват за един или повече дни, за да получат съновидение – за лечение, за напътствие, важна крачка в живота и др.
Древноегипетската дума за сънуване е етимологично свързана с дума, означаваща “да бъдеш буден”. Интересно е да се отбележи, че сънуването при древните египтяни се е записвало със символ, представляващ отворено око. Те са разбирали, че чрез сънищата могат да се докоснат до знанието, което им е принадлежало преди да навлязат в този живот. Напреднали осъзнато сънуващи са практикували телепатия, пътуване във времето, изследване на реалността отвъд смъртта, ясновиждане, дистанционно наблюдение и ментална комуникация с други храмове или административни центрове. От фараона, при навършване на тридесет години, се е изисквало да докаже своето право на управление, извършвайки пътуване отвъд смъртта. Воден от Анубис, черното куче и пазач на Сириус, фараонът е трябвало да слезе в подземния свят, да “докосне четирите страни на земята”, да се превърне в Озирис и да се върне с нови дрехи – робата и духовното тяло на трансформацията. Египтяните са знаели, че чрез сънуването търсещият може да достигне звездите, особено Сириус. Това е звездата, смятана от египетските посветени за източника на космично съзнание, крайната точка на напредналите души след смъртта и място на високо напреднали същества, които особено се интересуват от Земята.
( Следва продължение)

Тука се споменава за Сириус, по късно искам да пусна тема за Сириус и за съзвездие "Голямо куче" - с тези съм имал лични преживявания, но нека първо свършим с темата за осъзнатото сънуване!

Ехо има ли някой в клуба освен Lan77?





Тема Re: Изкуството на Осъзнатото Сънуваненови [re: Lan77]  
Авторmalahiq (Нерегистриран)
Публикувано29.09.06 12:04



Опасно е когато не си подготвен за това и не си преминал пречистване на духът!
Много хора правили опити, без нужните знания са имали проблеми , това имах в предвид!
Информация също може да се изгуби и то при всеки може да се случи, поради несъвършенството ни и не достатъчното ни развитие на цивилизацията и начина ни на мислене и живот.
Надявам се с развитието на еволюцията на земята един ден да достигнем това високо ниво, но колко време ще ни е необходимо едва ли някой може да ни каже поне за сега.



Тема Re: Изкуството на Осъзнатото Сънуваненови [re: malahiq]  
Автор Lan77 (член)
Публикувано29.09.06 12:13



malahiq,
точно сега всички са заети да сплетничат и подозират всички грехове у другия. Не е благодатно време за обсъждане на интересна тема като твоята. На мен обаче ми е интересно. Сънуването ми е силна област, правя различни опити от години за най-различни неща. Благодаря за информацията, която постваш!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.