Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:48 18.05.24 
Религия и мистика
   >> Магия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема ядрената войнанови  
Автор Lan77 (член)
Публикувано29.06.06 10:16



Изглежда теорията на Дарвин, според която нашите далечни предци са били маймуни, губи все повече позиции. Наскоро завърши най-големия за последните пет години съвместен изследователски проект на специалисти от НАСА и френски учени.

Подготвеният по него отчет се оказа пълен със съвсем неочаквани факти, свидетелстващи, че преди 25 хиляди години Земята е преживяла глобална ядрена война!

По цялата планета изследователите открили повече от 100 кратера, оставени от мощни взривове в древни времена. Най-дълбокият от тях се намира в Южна Африка. Именно чрез анализ на стените му, а по-точно на земните пластове в него е било изчислено времето на грандиозната катастрофа.

Учените успели да определят и силата на ядрения удар: повече от 500 хиляди тона тротилов еквивалент. За сравнение бомбандировката над Хирошима е със сила 20 хиляди тона. Представете си колко мощна е била древната атака, ако тя, както смятат учените, е променила скоросттта на въртене на Земята около оста си! В резултат на ядрените експлозии, водата от Световния океан е започнала движение и се е получил нещо като гигантски водовъртеж. Неговата сила накарала Земята да започне да се върти по-бързо.

През миналия век в градовете на маите са били открити древни календари, в които денонощието е 36 часа. Учените смятат, че такава е била продължителността на земния ден преди ядрената война. Между другото, в генетичната памет на съвременните хора още се пази тази информация. Опитите на физиолозите доказали, че ако човек е поставен в подземие и е лишен от възможността да следи времето, неговия организъм се настройва на денонощие с продължителност 36 часа.

Според специалистите свидетелства за свръхмощна ядрена катастрофа има в древните предания и епоси на много народи. Ако се премахнат метафорите от митовете на африканските пигмей за “голям огън, спускащ се от небето”, то ще се получи напълно достоверна хроника за взрив и последващата го ядрена зима. А в световно известната “Махабхарата” достатъчно подробно се разказва, как са се спасили, от ядрената война. За първи път в света хората построили под земята бомбоубежище и се спасили от унищожителния огън.

Подобни подземни галерии са открити в Алтай, Урал, Тян Шан, Сахара и в Южна Америка. Предназначението на тези катакобми става видно даже за тези, които не са специалисти.

Едно от неминуемите последствия на ядрената катастрофа е мутацията на живите организми. Радиоактивния мутагенезис преправя хромозомните вериги на човека в резултат, на което радикално се променя неговия облик.

Нашите далечни предци не са успели да избегнат тази участ. Скоро след глобалния взрив човешкото общество е представлявало сбор от мутанти. Сред тях е имало хора с крила, великани (техни кости и сега се намират по време на разкопки) и джуджета, чиито преки потомци са пигмеите в Африка и народите допа и хама в Тибет. Една част от тези мутанти не успели да се адаптират към околната среда и загинали, а друга била изтребена от съперниците, нахлуващи на тяхна територия.

Учените смятат, че древните хора са имали трето око, намиращо се над носа, а в наше време генетичната памет за този орган определя нивото на интуицията на човека.

Обаче най-типичните представители на облъчването с радиация за циклопите и монголоидите – в крайна сметка именно те са били основните конкуренти в борбата за оцеляване. Монголоидите победили! Сега тяхната раса е най-разпространената от всички човешки раси на Земята. Според специалистите процеса на мутация, макар и бавно, и в момента продължава.

И така преди 25 хиляди години нашата планета се е превърнала в гигантски Чернобил и ние, съвременните хора, сме потомци на мутантите, появили се в резултат на тази катастрофа. Това показват резултатите от международното изследване, което обаче не показва кой и защо е започнал тази древна ядрена война.

Учените само предполагат, че тогава са съществували могъщи цивилизации, разполагащи с технологии, чиито тайни не са известни и до момента. Събирането на информация за тях е целта на нов проект, който стартира през есента.



Тема Re: ядрената войнанови [re: Lan77]  
Автор Lan77 (член)
Публикувано29.06.06 10:30



Това сигурно щях да го приема като поредната вестникарска "сензация", но ме поразиха съвпаденията с един от малкото ми неконтролирани сънища. Сънувам, че съм дете. С родителите ми тичаме към тунел. Много е важно да влезем в тунела. Успяваме, стотици хора остават отвън. Някой "запечатва" тунела след нас. Отначало всичко е наред, в тунела има доста хора, има (през определено разстояние) маси, на които се появява по магически начин (или на едно дете му се струва така) храна ( с вкус на някаква гъба) и вода ( със застоял вкус). Минава много време, вървим, тунелите изглеждат безкрайни. Много е важно да достигнем място, от където може да се излезе. Достигаме до две врати, но и двете са "запечатани". Никой от хората не прави опит да ги разпечата. Минава ужасно много време. Започват да стават страшни неща, много от масите за храна са изпочупени. Намираме по пода на тунела части от тела на хора. Кръв. Майка ми изчезва (не знам как), знам че и се е случило нещо ужасно. Вървим, стигаме маса за храна (цяла!) около нея има много хора. Появява се храната, настава общо меле, хората озверели се опитват да достигнат до нея. Баща ми ме издърпва настрани в един от тунелите, виждам как хора убиват хора и ядат от тях! В шок съм. Баща ми ме носи на ръце. Минава ужасно много време. Ядем месо (не искам да знам от какво е) пием вода от сълзящата по стената. Осветлението се поврежда. Понякога чуваваме стъпки. Вървим. все по-рядко чуваме хора. Сигаме маса - цяла! Осветлението тук е добре. Около нея няма хора. Появява се яденето. Ядем от гадната гъба и пием до втръсване...Много време стоим там. Баща ми държи главата ми между двете си ръце. Очите му са сиво-сини. Косата дълга и сивкава. Говори - без да мърда устните си. Казва: "Трябва да излезеш! Трябва да помниш!"...
Така свършва сънят. Не му отдавах голямо значение.
Ако някой може да "види" толкова години назад, моля го, да каже - не ми дава мира!



Тема ядрената война ви е зомбираланови [re: Lan77]  
Автор van_helsing (heavenly)
Публикувано29.06.06 12:09



Бях сигурен , че си мутант,

а кога ще се зомбираш, вседствие на развитието на мутантитеили вече си зомби, така като гледам, особенно след съня ти вече повярвах в това!Ти си била там , когато е имало ядрена война и си се заразила, затова и фантазията ти е развихрена като торнадо, което се върти само с една цел , да унищожава истината и да руши и убива човшки души, кой дявол те е пратил?
А сега съм сигурен, че слънчев лъч ще ти даде своето мнение и има да си пишете двете дълго време........и нейното мнение едва ли ще се различава много от твоето, а не на заден план оставям и лана

I love Еvgenia !!!

Тема Re: ядрената война ви е зомбираланови [re: van_helsing]  
Автор Lan77 (член)
Публикувано29.06.06 12:18



Въобще не мисля, че съм била там, даже не знам дали е истина или е съвпадение (моят сън - фантазия) с фантазията на някой, който е написал тази статия. За това помолих някой, който "вижда" в миналото (аз съм убедена, че такива хора има) да си каже мнението. Защото съвпаденията са рядкост. Особено пък точно такива съвпадения...



Тема Re: ядрената война ви е зомбираланови [re: Lan77]  
Автор van_helsing (heavenly)
Публикувано29.06.06 12:21



Всичко това го видях и е истина,

бях в транс и се върнах в миналото, беше там , ядеше човешко месо, а сега души

I love Еvgenia !!!

Тема Re: ядрената войнанови [re: Lan77]  
Автор vret7 ()
Публикувано29.06.06 12:41



Тунелите под земята са факт,аз лично не вярвам в публикациите на ''другарите'' от Наса,голяма част древни,но има и ''новички'',аз за сьжаление не виждам'' назад,но би намерила интересни статии в ''xnetbg.com'' по вьпроса,иначе..дали мутираме,според мен не,променяме се,но някой упорито се стреми да ни мутира...мое мнение





Тема Re: ядрената войнанови [re: Lan77]  
Автор vret7 ()
Публикувано29.06.06 12:58



...относно ''технологиите'',известна част от тях са около нас,в нашето ежедневие и бит,а Наса..и...учените отдавна работят за тяхното ''разкриване'',но мисля....прьв Хитлер се докосва до тях,откьдето и започва ''техническия бум'' на Земята...темата е мноого дьлга,и не е за този клуб май,но ако се разровиш в нета,има тонове инфо...и псевде...инфо

..успех



Тема Re: ядрената войнанови [re: vret7]  
Автор Lan77 (член)
Публикувано29.06.06 13:09



vret7, благодаря! Сайта, дето си ми го пратил, има много псевдо-инфо

(е сигурно и истини), но не мога да намеря нищо за евентуална ядрена война (или някакво друго обяснение)...

Редактирано от Lan77 на 29.06.06 13:18.



Тема Re: ядрената войнанови [re: Lan77]  
Автор vret7 ()
Публикувано29.06.06 13:16



...ами виж,то 100% инфо няма,четеш,четеш...и като ти писне...започваш да ''отсяваш

,аз поне така правя...пьк и нали знаеш...истината е ''относителна'' сьщо и се променя,ядрени войни е имало...и не само една сигурно,и....много е вероятно да има следващи,но ставам много черноглед и спирам дотук.



Тема Re: ядрената войнанови [re: vret7]  
Автор Lan77 (член)
Публикувано29.06.06 13:21



"ядрени войни е имало...и не само една сигурно,и....много е вероятно да има следващи,но ставам много черноглед и спирам дотук"
Защо си толкова сигурен? Явно си попадал и на друго инфо или други източници да го твърдиш. Моля те, сподели.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.