Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:50 25.04.24 
Религия и мистика
   >> Магия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Madarskiqt konnik  
Автор ilinden3 (amforata)
Публикувано20.06.06 14:18



Забелязазах, че се споменава тази местност"Мадара", до колкото знам означава подземно царство(в друг смисъл) и там са се покланяли на Бога на слънцето, като са почитали и трите нимфи(в миналото се говори , че е имало много вода и голяма река). Освен това съм чувал, че е имало извор за жива вода и , че това е важен енергиен център за земята, подобно на Тибет.
Освен това лично Кан Аспарух е избрал това място за преклонение, тъй като сам той е бил и жрец, а Тервел е ходил на преклонение преди всяка битка и на щитът му е бил изобразен същият символ, като е вярвал , че от там черпи сили за победа.
Лично съм посещавал това светилище, където има и християнски параклис на името на "Св. Пантелеймон" и честно казано , след всяко посещение се чувствам някак си странно, като , че ли съм по спокоен и уверен в себе си!
Според мене това не е случайно, ако някой е посещавал или знае нещо за това , ще помоля да го сподели, ще ми бъде интересно!
Що се отнася до това какво твърдят историците за историята на този единствен по рода си паметник на една култура в цяла Европа(барорелефът), нещо не ми е достоверно. Чувал съм , че подобен конник изваян на скала с подобни мотиви имало само в Иран. Твърди се , че там също имат пръст прабългарите!
Това е свързано и с мн. мистика и сили на заклинанието, затова ви пускам и тема за размисъл!
Доколко е вярно всичко това не знам, очаквам вашите компетентни мнения!

ТЕМАТА , МИСЛЯ , ЧЕ Е СЕРИОЗНА И МОЛЯ ДА НЕ СЕ НАМИСАТ ЛИЧНОСТИ С ПОДИГРАВАТЕЛНО ОТНОШЕНИЕ И ЗАЯДЛИВЦИ, ИМА ДОСТАТЪЧНО УМНИ ХОРА, ОСТАВЕТЕ ТОВА НА ТЯХ, ОТНОВО ВИ МОЛЯ ЗА КОРЕКТНОСТ !!!

И светлината в мрака свети, и мракът я не обзе


Тема Re: Madarskiqt konnikнови [re: ilinden3]  
АвторMAДAPA (Нерегистриран)
Публикувано20.06.06 22:34



избери си друг форум, тука няма кой да ти отговори, освен някой да те напсува



Тема Re: Madarskiqt konnikнови [re: MAДAPA]  
Автор slyn4ev_ly4 (светлина)
Публикувано21.06.06 12:59



4e да не е твой форума та да нареждаШ кой къде да пиШе???Темата е страхотна,и е То4но 3а то3и клуб.жА на тебе ако не ти и3нася,първо имай доблестта да се регистрираШ,а после ра3давай Правосъдие


Илинден3,3а съжаление не 3нам пове4е от теб по та3и тема,но би ми било интересно да нау4а.Била съм в Тибет,няколко пъти,но на Мадара съм била веднъж само,срамота.
Та3и ве4ер Ще пора3питам и Ще се поровя в интрнет.Ще съм благодарна на всеки който сподели тук каквото 3нае.
И наистина темата е супер,и вси4ки скрити сенки,проявяваЩи лоШ вкус,да си намерят те някой клуб където да пасват в обстановката,и в края на краиЩата да седнат да се обра3оват малко вместо да пиШат глупости по клубовете.

Бъдете 3драви
Леа

Животът е във всеки дъх,във всяка чаша чай...

Тема Re: Madarskiqt konnikнови [re: slyn4ev_ly4]  
Автор ilinden3 (amforata)
Публикувано23.06.06 15:42



Благодаря, че се влючи, тъй като гледам, май никой няма мнение по въпроса, мога да допълня още, което съм чувал, че от това светилище се взема силата на Амфората, която е енергийна сила и може да лекува, но бяга от тези които не вярват и наказва тези , които се опитат да атакуват нейните верни служители на светлината. Освен това се давала само на "царе"(в преносен смисъл), някои твърдят, че са виждали там странни явления и светлини, че дори и същества от неизвестен произход, мисля да се позанимавам с това повече и то не само на приказки , но и на практика.

Темата наистина е супер, но за жалост, заплеснати по чуждото, не виждаме собственното си богатство(в духовен аспект)
Ако намериш нещо , пиши, всичко , което е за Мадара ме интересува.

До скоро, аз рядко вземам участие в клубовете, но ще следя с интерес някои неща, що се отнася до тази тема!
Всичко добро!

И светлината в мрака свети, и мракът я не обзе


Тема Re: Madarskiqt konnikнови [re: ilinden3]  
Автор Lan77 (минаващ)
Публикувано23.06.06 15:52



Това за Афродита и съществата ме отказа въобще да чета тази тема...



Тема Re: Madarskiqt konnikнови [re: Lan77]  
Автор ilinden3 (amforata)
Публикувано23.06.06 16:05



Аз казвам какво съм чувал, а не какви ги пишеш ти, къде видя Афродита, помолих да не се включват подигравателни личности, повече на такива не желая да пиша

И светлината в мрака свети, и мракът я не обзе


Тема Re: Madarskiqt konnikнови [re: ilinden3]  
Автор Lan77 (минаващ)
Публикувано23.06.06 16:09



Извинявам се грешка на разума "Амфората" имах предвид. Аз почти никога не се подигравам, забавлявам се само





Тема Re: Madarskiqt konnikнови [re: ilinden3]  
Автор slyn4ev_ly4 (светлина)
Публикувано23.06.06 17:57



Стана ми интересно.Наистина е тъпо 4е съм ходила в Тибет пове4е пъти отколкото на Мадара.Сега ще се поровя за малко информация по темата.Но така като описваш ти има страшно съвпадения с будизма и с тамошните митове.Но какво ли се учудвам,нали предците ни идват от тия места,нали преди да станем християни сме имали много богове.Всъщност ще се отклоня от темата само да кажа 4е православната църква е доста либерална в това отношение.Тук където живея католи4еската църква не допуска възгледи отклоняващи се от католицизма.Което пък от своя страна намалява концентрацията на магове на квадратен километър

.Но и тук има доста,само 4е нямат традицията.

Весел ден!

Помагай без да очакваш нищо нареща.Защото и силата да помогнеш си получил даром....

Тема Re: Madarskiqt konnikнови [re: ilinden3]  
Автор alfa.c (непознат )
Публикувано25.06.06 18:33



Да там наистина има извор с ле4ебни ка4ества но е ватре в пещерите.Както и подземна река,без на4ало и краи.Легендата гласи 4е там е приспан и спи духат на коника.Които скоро ама много скоро ще баде сьбуден.Воените са стигнали до някаде в пещерата и по нататьк не са посмели.Експедицията е била савместна с руските воени.От тогава достапа е забранен.Под предлог 4е е питеина зона.Интересно,какво ли са открили след като по наватре в пещерата са турили още една желязна врата.Проходите слизат на около 2км.иполовина в недрата на планината.От това което се е знаело е 4е някои от тунелите стигат и до морето.До колкото сащо знам се стига до един определен етап кам недрата на пещерата и не можеш да продалжиш.Неистов страх те спохожда.Това е за сега



Тема Re: Madarskiqt konnikнови [re: alfa.c]  
Автор ilinden3 (amforata)
Публикувано27.06.06 13:27



Мислех да пиша за тези неща, но по добре , че ти ги написа, благодаря!
Иначе можеше някой да ме упрекне , за информацията , поради това , че само аз давам такива показания!

Изворът и реката някога са биле на повърхността, но заради това , че някои са се опитали да ги използват за нечисти дела са скрити за дълго, но когато настъпи краят на епохата, ще бъдат отново пуснати, за радост на добрите и за осъждение на злите, които няма да имат честта да се докоснат до тези вълшебни води(така гласи поверието, което съм чул).

Това за пещерите също е вярно, дори са много по големи и дълги, но наистина само до някъде може да се стигне, защото по навътре се намират неща , за които хората не бива да знаят, там има стари , още от сътворението на земята нещо като въртящи се пирамиди, които контролират енергийните сили, отговарящи за съдбата на планетата и космоса. Колкото по навътре навлизаш, все по голям страх те обхваща, не от самосебе си , а от въздействието на висши сили, които те блокирват по този начин, като предупреждение , да не навлизаш в забранените територии. Ако някой се опита да прекоси границата, изпада като в парализа и не може да помръдне от излъчването на аурите на тези сили, по този начин те ни предпазват от сигурна смърт, защото тяхното излъчване е толкова чисто, че ако се срещнем очи в очи, поради греховността ни няма да издържим на тази чистота и ще настъпи мигновенна смърт.

Духът на конника е огромна сила, която понякога се събужда за да помага, когато е необходимо, част от тази сила е силата на амфората, за която писах в по предния постинг! Благодарение на тази сила ханска България е успяла да бъде силна и непобедима, но след покръстването, невежи хора са отхвърлили това, като езичество, което не е вярно, защото тука се касае за закони на природата и космоса, които са сътворение на Бога и по този начин ставаме Богопротивници, което си личи и от историята ни по късно с тежките робства и проклятие върху народа ни

! Когато епохата наближи краят си , тази сила ще бъде събудена и милост няма да има към тези , които са безчинствали!
Символ на това ще бъде разрушаването напълно на конника, който тогава ще оживее отново, за да въведе ред, а от процепа на падналите скали ще се изсипят тонове злато и скъпоценности, до които сега никой не може да стигне, но това злато и скъпоценности не са като другите, повечето са от типа на кристалите , които имат някакви специфични излъчвания и се използват за балансиране на природните закони, но никой не знае как!
Това съм чувал и не мога да го обясня, просто не е по силите на простосмъртен човек.

Благодаря за вниманието!

И светлината в мрака свети, и мракът я не обзе


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.