Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:20 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Магия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Madarskiqt konnikнови [re: ilinden3]  
Автор ilinden3 (amforata)
Публикувано10.08.06 00:06



Пуснах тема , която си заслужава вниманието, защото нашата земя е свещенна, създадена от Бог, както всичко останало видимо и невидимо, но някои го обърнаха във вертеп, ако искате да си пишете нещо различно , пуснете си тема за това!

И светлината в мрака свети, и мракът я не обзе


Тема Re: Madarskiqt konnikнови [re: ilinden3]  
АвторДoнa (Нерегистриран)
Публикувано11.08.06 10:10



Много си прав/а/ . Отначало четох с удоволствие ,но после ....отврат.Майстори сме да омъскарим всичко .



Тема Re: Madarskiqt konnikнови [re: cвoбoдeн]  
Авторilinden3 (Нерегистриран)
Публикувано11.08.06 18:52



много ви моля, ако имате нещо извън темата, пуснете си друга такава, не ми е приятно да се пишат неща извън "Мадарският конник", аз не се меся по този начин във вашите теми.



отнася се за всички , които не пишат по темата, а излизат извън нея, нямам лична неприязън към никого, бъдете толерантни!

с уважение ilinden3 !



Тема Re: Madarskiqt konnikнови [re: Дoнa]  
Авторilinden3 (Нерегистриран)
Публикувано20.08.06 01:11



Благодаря за подкрепата, никой не ще остане безнаказан ! Който се е изправил срещу тази сила дадена свише , няма къде да се скрие, рано или късно ще плаща, дори само за гордостта си, да не говорим за по лоши неща.
Бог бави, но никога не забравя!



Тема Re: Madarskiqt konnikнови [re: ilinden3]  
Автор ilinden3 (amforata)
Публикувано25.08.06 01:58



Национален историко- археологичен резерват Мадара се намира на територията на шуменска област в непосредствена близост до областния център – 18 км и Първата българска столица Плиска – 10 км. Върху скалите на Мадарското плато е изсечен единствения по рода си в Европа скален релеф – Мадарски конник. Богатството на откритите археологически паметници датирани от IV хил. преди Христа до XV век, дават основание на изследователите да нарекат Мадара "Българската Троя".

Най-забележителния паметник в резервата е уникалният скален релеф Мадарски конник. Единствен в Европа, той е образец на старобългарското изкуство и символизира мощта и величието на българската държава. Надписите около него, изписани на гръцки език, разкриват подвизите на трима български ханове – Тервел, Крум и Омуртаг. От 1972 година Мадарският конник е обявен от ЮНЕСКО за паметник със световно значение. В историческата наука Мадара е известна и като култов център. Тук могат да се видят светилища, езическо капище, християнски черкви, параклиси. През XIV век в скалите на платото, е бил създаден най-големият в България скален манастир с над 150 килии.

Днес НИАР "Мадара" е един от най-посещаваните в страната туристически обекти.(копирано)

Няма от какво да се срамувам , че съм Българин, за разлика от тези , които избягаха от една свята земя, заради парични облаги, нима ще живеем вечно? То и други измерения има , но там никой не ще се интересува от банкноти, а от чистотата на духа и сърцето! Рано или късно и то не много късно ще се изправим пред престола на Великия създател, където ще си получим заслуженото, но повярвайте ми , нищо от този свят няма на никого да помогне!
Успех на всички!



И светлината в мрака свети, и мракът я не обзе

Тема Re: Madarskiqt konnikнови [re: ilinden3]  
АвторTailun (Нерегистриран)
Публикувано31.08.06 09:52



Попитай онези, които са създали светилище какво не е било свято за тях и тогава ще проумееш лицемерието им, попитай монасите, населяващи скалните килии, от какво са искали да избягат и ще проумееш лицемерието им.
Аз нищо не те питам - ти си очевиден...



Тема Re: Madarskiqt konnikнови [re: Tailun]  
Авторilinden3 (Нерегистриран)
Публикувано01.09.06 00:37



От къде знаеш що е лицемерие и кой е лицемерец?
Това може да знае само Бог!



[7:1] Не съдете, за да не бъдете съдени;
[7:2] защото, с какъвто съд съдите, с такъв ще бъдете съдени; и с каквато мярка мерите, с такава ще ви се отмери.
[7:3] А защо гледаш сламката в окото на брата си, пък гредата в своето око не усещаш?
[7:4] Или, как ще кажеш брату си: чакай, да извадя сламката от окото ти; а пък на, в твоето око има греда!
[7:5] Лицемерецо, извади първом гредата от окото си, и тогава ще видиш, как да извадиш сламката от окото на брата си.


Едва ли можеш да ми посочиш истински лицемерец или обратното!
Заради наш Илия, не бива да мразим и Свети Илия!



Тема Re: Madarskiqt konnikнови [re: ilinden3]  
АвторTailun (Нерегистриран)
Публикувано01.09.06 03:02



Аз знам от себе си, ти ме наричаш някак в изначалната си склонност да си създаваш кумири, но и това е простено защото имаш познание, но нямаш знание



Тема Re: Madarskiqt konnikнови [re: Tailun]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано02.09.06 22:32



за чистият , всичко е чисто,
за нечистият, всичко е нечисто!



Тема Re: Madarskiqt konnikнови [re: Tailun]  
Авторilinden3 (Нерегистриран)
Публикувано04.09.06 01:13



да си създавам кумири???



едва ли !!!

Второзаконие :

[5:7] да нямаш други богове пред лицето Ми.
[5:8] Не си прави кумир и никакво изображение на това, що е на небето горе, и що е на земята долу, и що е във водите под земята,
[5:9] не им се кланяй и не им служи; защото Аз съм Господ, Бог твой, Бог ревнител, Който, за греха на бащите, наказвам до трето и четвърто поколение децата, които Ме мразят,
[5:10] и Който показвам милост до хиляди поколения към ония, които Ме обичат и пазят Моите заповеди.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.