Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:09 28.09.24 
Религия и мистика
   >> Магия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Първи въпрос по играта до Лананови  
Автор Mar Kъpти Myньoв (баш магъзник)
Публикувано17.02.06 21:37



Здравей Лана.
Благодаря ти за твоето включване по моята игра.
Задавам ти въпрос за първо ниво - припомням, че липсата на ТОЧЕН отговор на този въпрос те поставя в графа абсолютен невежа (провалил се на първия въпрос към него);
Ако отговориш на този въпрос, преминаваш към следващ въпрос. Въпросите са общо 6 на брой като трудността им расте с всеки следващ. Съгласно изказването ти, че знаеш всичко, въпросът е избран от мен.

Описвам начинът, по който ще бъдат структурирани въпросите към теб и начинът, по който ще зачета отговорът ти за верен или грешен.
Въпросите ще са кратки и ясни. Отговорът трябва да е също кратък и ясен. Верният отговор е само един. Не подлежи на спорове. Или знаеш и отговаряш, или не знаеш. Според отговора си сама си преценяваш дали знаеш ВСИЧКО и можеш ВСИЧКО.

Въпрос първи към теб (ниво на трудност 0):


Младият ирландец на име Едуард Кели (известен като автор на еноховия език), малко преди 1582г. е наказан за спекулация. Какво било неговото наказание?

Редактирано от Mar Kъpти Myньoв на 17.02.06 21:41.



Тема Re: Първи въпрос по играта до Лананови [re: Mar Kъpти Myньoв]  
Автор Lana (davashta)
Публикувано17.02.06 22:26



Здравей,Кърти(или Къртка?)
Помня го Еди,гилотиннаха му ушенцата,на горкия младеж......

Редактирано от Lana на 18.02.06 00:13.



Тема Втори въпрос по играта до Лананови [re: Lana]  
Автор Mar Kъpти Myньoв (баш магъзник)
Публикувано18.02.06 11:37



Здравей Лана.
Поздравления за верния отговор. Това ти даде възможност да преминеш успешно нивото Абсолютен невежа и да получиш втори въпрос, отговарящ на нивото Просто невежа. Ако успееш да отговориш на настоящия въпрос и на още един, тогава вече ще може да имаш честта да отговаряш на въпроси от позицията за сложност на истинска магия, когато освен знания, ще се изисква и демонстрация на умения.

Време е за втори въпрос. Нивото на неговата сложност е нула.

През коя година Обществото за психични изследвания обявява Блаватска за шарлатанка и мошенничка?

----
к`вот човека сам си гу е напраил, никой друг ни мое да му го напраи.

Редактирано от Mar Kъpти Myньoв на 18.02.06 12:15.



Тема Re: Втори въпрос по играта до Лананови [re: Mar Kъpти Myньoв]  
Автор Lana (davashta)
Публикувано18.02.06 14:15



Заповядай-1885г.



Тема Re: Втори въпрос по играта до Лананови [re: Mar Kъpти Myньoв]  
Автор Lana (davashta)
Публикувано18.02.06 14:32



Приех поздравленията ти,но сега би трябвало да ми се чувстваш малко длъжна.......,ако е така,за да ми се реваншираш ще трябва да разгледаме подробно причината, по която ми зададе първи въпрос,който според гледната ти точка е със сложност равна на нула.Не оспорвам сложността на въпроса,защото и за мен тя е нулева,но:
Ти защо така случайно избра точно този въпрос?
Ако не ми отговориш,ще отговоря аз



Тема Трети въпрос по играта до Лананови [re: Lana]  
Автор Mar Kъpти Myньoв (баш магъзник)
Публикувано18.02.06 15:17



А защо да не избера точно такива въпроси? Не виждам проблем. Хората трябва да бъдат поощрявани да отговарят (преди това трябва да бъдат издразнени, за да играят). Я си представи, че директно ти задам някой сложен въпрос? Биха ли били тогава обективни получените резултати според категориите? Припомням, че целта е да се установи местоположението на човека спрямо някои от следните категории:
-абсолютен невежа (провалил се на първия въпрос към него);
-просто невежа (провалил се на втория въпрос към него);
-невежа (провалил се на третия въпрос към него);
-начинаещ ученик в областта на магията (провалил се на четвъртия въпрос към него);
-напреднал ученик в областта на магията (провалил се на петия въпрос към него);
-маг (издържал да отговори ВЯРНО на шест мои въпроса);

Първите три въпроси, които се задават по играта, са ЕЛЕМЕНТАРНИ. Всеки, който пожелае, може да намери отговорите им чрез гугъл или друга търсачка, дори да не ги знае в момента. На вторите три въпроса отговорите са такива, които ги няма в нета. И няма да са много сложни, освен последния. С такива крайно лесни въпроси аз си гарантирам обективността на играта.

Играта няма за цел да унижава участващите в нея. Това все пак е само игра за проверка. Който иска - играе и се себепроверява (дали действително е знаел за какво иде реч, дали е ровил в нета, дали е питал друг или иначе казано - въпрос на честност пред себе си, не пред мен). С някои хора тази игра я играя на лични. Тези хора мога да кажа, че се справят отлично, което мен лично ме радва. Който не иска - не играе. Аз съм не съдникът, а единствено човекът с въпросите. Всеки сам си преценява за себе си. А аз наистина се стремя да избирам максимално лесни въпроси. :Р

И понеже ти и този път отговори правилно, отново получаваш поздравления. Така получаваш трети въпрос (нивото на сложност на въпроса отново е нула) :


Какво отношение има към магията следното: "Всяко действие има равно по големина и противоположно по посока противодействие"?

----
к`вот човека сам си гу е напраил, никой друг ни мое да му го напраи.

Редактирано от Mar Kъpти Myньoв на 18.02.06 15:29.



Тема Re: Втори въпрос по играта до Лананови [re: Lana]  
Автор Mar Kъpти Myньoв (баш магъзник)
Публикувано18.02.06 15:42



Макар че ако трябва да съм честна, изкушението да ти задам труден въпрос, на който да запецнеш от самото начало, беше много голямо и едва се удържах да не го сторя. Тогава нямаше да бъда коректен въпросозадавач. Затова вместо да ти задам трудни въпроси, аз ти задавам лесни такива.

----
к`вот човека сам си гу е напраил, никой друг ни мое да му го напраи.

Редактирано от Mar Kъpти Myньoв на 18.02.06 15:43.



Тема Re: Втори въпрос по играта до Лананови [re: Lana]  
Автор Mar Kъpти Myньoв (баш магъзник)
Публикувано18.02.06 15:47



"Ако не ми отговориш,ще отговоря аз"

Какво си помисли? Не си го мисли. Не дей. Ще сбъркаш.

----
к`вот човека сам си гу е напраил, никой друг ни мое да му го напраи.


Тема Re: Трети въпрос по играта до Лананови [re: Mar Kъpти Myньoв]  
Автор Lana (davashta)
Публикувано18.02.06 16:04



отново ти отговарям максимално точно-Карма.
И губя интерес към играта,защото
гледаш доста повърхностно на същата
Настоявам да се вгледаме отново на първи въпрос,и като подвъпрос ти предлагам:
Как си с ушите?
И нахалствам :До къде си с работата си по предишните ти животи?
Ако продължаваш да настояваш само да ПОЛУчАВАш отговори,ще спра да ти отговарям.
Първо- защото ще ти помагам да си все така предразположена към натрупване на негативна карма.
Второ - защото плитки игри ,целящи оценката ми не ме вълнуват.
Трето- защото причината да "играя" сега с тебе е в твоето свръхсъзнание.
Бих те посъветвала да се консултираш с него преди да продължиш да ме изпитваш-с най-добри чувства ти го казвам!
Избора е твой!






Тема Re: Втори въпрос по играта до Лананови [re: Mar Kъpти Myньoв]  
Автор Lana (davashta)
Публикувано18.02.06 16:11



от известно време ти намеквам,че ти неслучайно ми зададе точно ОНЗИ първи въпрос............
А от къде ли иде желанието ти да запецна?
Жокер:отговора е в подробното ти вглеждане във въпросния въпрос!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.