Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:20 24.06.24 
Религия и мистика
   >> Магия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Магията на смъртта  
Автор Lana (davashta)
Публикувано01.10.05 19:35



Бихте ли погледнали на смъртта като на магия?
Защото за мен тя е магия,като живота и любовта.
Не се боя от нея,а я обичам като живота и любовта.
И бих искала да си говоря за това с хора,които я възприемат по подобен начин.
Може много да се говори,но с кого?
Чакам ви!




Тема Re: Магията на смърттанови [re: Lana]  
Автор emi_ (...)
Публикувано01.10.05 21:21




То си е така, но ??? смърт? това си е просто преход, смяна на формата





.


Тема Re: Магията на смърттанови [re: emi_]  
Автор Lana (davashta)
Публикувано01.10.05 22:27



мда,просто преход,казваш
Смъртта на физическото тяло,посрещането ТАМ,престоя ТАМ...
Просто преход ли каза?




Тема Re: Магията на смърттанови [re: emi_]  
Автор Sahib (Господин)
Публикувано01.10.05 22:30



Всъщност какво разбирате под магия? Нещо, което се случва ама не го разбирате?

А за смъртта - и мен не ме плаши, не защото знам, че след това има живот или незнам си какво... просто съм я приел като останалите неща на този свят... Просто се случва...
Мене ме интересува не толкова защо се умира, а защо се живее...

Ето малко разсъждения...

Фактите са ясни: живееме, ядеме, спиме, е*еме, пиеме, радваме се, тъжиме... Умираме... ЗАЩО? Всеки си има обяснение (ако се е поинтересувал всъщност...)
Аз живея - да. Живея, за да обичам, живея, за да се открия, за да създам нещо, какво още незнам... Може би като постигна тези неща, ще излезнат нови... или ще умра? Ще поживеем, ще видим



Тема Re: Магията на смърттанови [re: Sahib]  
Автор Sahib (Господин)
Публикувано01.10.05 22:35



За смъртта... Аз го разбирам като завършек на нещо... на живота... Като Старт/Финал
Сигурно е нещо като съня... При съня е край/начало на деня, при смъртта - на живота...



Тема Re: Магията на смърттанови [re: Sahib]  
Автор Lana (davashta)
Публикувано01.10.05 22:54



Добре го разбираш,удобно!
Но на мен това разбиране не ми беше достатъчно!




Тема Re: Магията на смърттанови [re: Lana]  
Автор Sahib (Господин)
Публикувано01.10.05 23:31



Знаеш ли? Много мисля за нещата... Но всяко нещо с времето си...



Тема Re: Магията на смърттанови [re: Sahib]  
Автор Lana (davashta)
Публикувано01.10.05 23:46



Верно!Но само с мислене не става-това, за когато му дойде времето....!



Тема Re: Магията на смърттанови [re: Lana]  
Автор vret7 (Mrawkata)
Публикувано02.10.05 01:50



Ами всеки си отива от този свят когато си нау4и урока,и свьр6и работата за която е до6ьл на този свят,но може би да разберем за какво сме тук пьрвото не6то е да се освободим от страха за ''нея'' и 4ак тогава да се захванем за зада4ите,докато има страх от смьрта няма и живот,може би трябва да гледаме на смьрта като награда за добре свьр6ена работа,годи6на отпуска или не6то такова,стра6но е да умре6 без да разбере6 за6то си живял,или да живее6 в страх от смьрта,но това са само думи,така или ина4е е 4аст от играта,които го е страх от ме4ки да не ходи в гората.



Тема Re: Магията на смърттанови [re: Lana]  
Автор emi_ (...)
Публикувано02.10.05 01:59



да, от едно място на друго, от една форма в друга, или просто временна раздяла с материалното тяло и земята... престоят там сигурно е нещо прекрасно, и тук също много ми харесва, и в общи линии обожавам живота си в цялата му безкрайност...
За посрещането - нямам ясна представа


.


Тема Re: Магията на смърттанови [re: vret7]  
Автор emi_ (...)
Публикувано02.10.05 02:14



Това за страха е много правилно, но нали знаеш, че страх има само където няма яснота...а за тези две цели които поставяш, също имаме сходни мнения, но аз бих се изказала по малко по-различен начин. Не смятам че съм тук за да робувам /работа - раб - роб/, по скоро съм склонна да си мисля че целта ми е да творя, да се променям и развивам, и да напомням на другите, че знаят не по малко от мен, и ще се сетят за всичко, когато са готови. Слязла съм в материалния свят и материалното тяло също защото така съм поискала... но за ученето - не съм сигурна къде учим повече, в материалния свят, или по време на престоя ни извън него...






.


Тема Re: Магията на смърттанови [re: emi_]  
Автор vret7 (Mrawkata)
Публикувано02.10.05 02:32



ами аз сьм на4инае6т спомня6т си,и сьм сьгласен сьс вси4ко,имам о6те да си спомням



Тема Re: Магията на смърттанови [re: vret7]  
Автор emi_ (...)
Публикувано02.10.05 02:47



Страхотно! Какво например помниш?

.


Тема Re: Магията на смърттанови [re: emi_]  
Автормpaвkaтa (Нерегистриран)
Публикувано02.10.05 03:09



ами 4е сьм бил не6то друго,по оби4а6то,по вярва6то,по истинско,по реално,по....



Тема Re: Магията на смърттанови [re: мpaвkaтa]  
Автор emi_ (...)
Публикувано02.10.05 14:31



Да, ние всички сме това... Аз вярвам, че всеки човек има ангелска или божествена същност, но понякога обстановката тук на земята не ни предразполага да проявим истинската си същност, и ни е нужно малко повече време за да се сетим кои сме. А след края на един наш живот в материалния свят когато се озовем извън материята, доста от тукашните блокажи отпадат, и е много по лесно да се достигне до извора на информацията за всичко

.


Тема САМОСАБОТАшЖ от първият етаж :)нови [re: emi_]  
Автор Xepцora (СЪР Дитко Петко)
Публикувано02.10.05 18:47



Смъртттттт-та :) незнам как се пише :)))))
Определяме ние кога ще настъпи.Когато сметнем и осъзнаем,че няма повече какво да дадем на света.Когато света сметне ,че няма какво да вземе от нас ,но защото ние сме спряли да желаем да даваме и да искаме от него.
СМЪРТТТТТ-та :))) е точкава ,която си забиваме в съзнанието ,че вече ,стига толкова.......... .Мозъкът разбира и дава съответните команди към тялото,което прекратява постепеннннннн-но :))) или по-бързо жизнените цикли на тялото. НО ПО НАШЕ ЖЕЛАНИЕ. СТАРЕЕМ И УМИРАМЕ ,защото ИСКАМЕ ...
понеже ограниченията ,които сме си наложили немогат да съществуват в изтормозеният и започнал да умира постепенно мозък ,поради предишни команди подавани от песимистични ,самодоволни, грешни преценки... ,че човек има лимит. Че човек трябва да умре ,че живота е 80 /100 години.
ГРЕШНИ СЪВКУПНОСТИ от матрици изтощаващи съзнанието ,което разрушава психиката ,така че човек да не ИСКА да продължи да ЖИВЕЕ. САМОСАБОТИРАМЕ СЕ.
Човек може да живее Вечно ,стига да предава наученото нататък.... и да мисли извън матриците възприети от масовото общество.
Трудно е :))) ,но нека се опитаме да мислим По матричарски начин,за да съществуваме... и извън него , ЗА ДА БЪДЕМ И ПРЕБЪДЕМ.

А как ще стане това? Нека да чуем мнения :)

Обективен Реа лист ™


Тема Re: САМОСАБОТАшЖ от първият етаж :)нови [re: Xepцora]  
Автор Lana (davashta)
Публикувано03.10.05 11:37



Пише се смъртта,от смърт+та
Съгласна съм с тебе
Ние решаваме кога да умрем,....
.... по различни причини....
И всъщност няма никаква магия в смъртта.
Това е един процес,който е продължение на процеса живот.
"но нека се опитаме да мислим По матричарски начин,за да съществуваме... и извън него , ЗА ДА БЪДЕМ И ПРЕБЪДЕМ"-тук не те разбрах.....?
Да мислим матричарски за да удължим земния живот?
За да бъдем и пребъдем?-та ние и без това ще бъдем и пребъдем....
А може би говориш за нещо друго?



Тема ТУК и ТАМ и ОЩЕ ПО НАТАМ???нови [re: Lana]  
Автор Xepцora (СЪР Дитко Петко)
Публикувано03.10.05 12:50



Да Бъдем тук - ЖИВЕЕМ ПЪЛНОЦЕННО БЕЗ СТРАХ от смърт-та :))) ,която може да е пречка за да оставим пълният си потенциал на земята. Също и да живеем Повече ДА :) ,защото ние си скъсяаме живота и можем да го одължаваме естествено без медикаменти а със правилна самонастройка. Човешкото тяло е Феномен,който неразбираме. Можем да упознаваме ,да вярваме и да се надяваме. ВЯРА НАДЕЖДА И ЛЮБОВ.
С това имам предвид елиминирване и успокояване на съзнанието, за да ПРЕБЪДЕМ там където ще продължим следващият момент от РАЗВИТИЕТО ... защото времето тече в посока ЖЕЛАНИЕТО НИ.

Ако знаеш или предполагаш на къде ще продължим ,моляте кажи ми :) ?

Обективен Реа лист ™


Тема Re: ТУК и ТАМ и ОЩЕ ПО НАТАМ???нови [re: Xepцora]  
Автор emi_ (...)
Публикувано03.10.05 13:44



От чие име говориш, и по чии адрес? Защото от начина по които се изразяваш, това не става особено ясно... А дали предполагаш че е възможно да пропускаш нещо? Не искам да звуча остро, винаги съм се развала истински на ентусиасти като теб, но това което се опитваш да дадеш, ми се струва някак непълно

.

Редактирано от emi_ на 03.10.05 13:44.



Тема Re: ТУК и ТАМ и ОЩЕ ПО НАТАМ???нови [re: Xepцora]  
Автор Wasserbundlei Ustenheim (Midnight Bliss)
Публикувано03.10.05 13:49



действително човешкото тяло е феномен и е много специално- мисълформа от чиста съзнателност, материализирана до най-грубата възможна плътност, за да се прояви имено по такъв начин, а по-точно в най-отдалеченото "място" в абсолютното съзнание, където противополжностите са най-силно из
разени, но и балнасирани в противпоставянето си, за да могат да бъдат свободно избираеми от въплатилата се духовна воля.
общо взето Земята и човешкото тяло са най-ниските точки на проявление на съзнанието, в които обаче то може да запази свободната си воля и съзнателната си автономност, в смисъл да е в съзнание и да е индивидуалност, а не просто част от колективен организъм.
Това съдържа много възможности за развитие, макар и придружени с много трудности, разбира се... нещо на което будистите много държат и неслучайно казват, че няма просветление без човешко въплащение. С други думи намазали сме отвсякъде че сме хора... но сме намазли от всичко


you'll never understand..



Тема Кой от нас знае всичко ?нови [re: emi_]  
Автор Xepцora (СЪР Дитко Петко)
Публикувано03.10.05 15:27



От къде ида и от кое име говоря.. ако не става ясно? значи трябва да мине време ,за да се изясни. Не може всичко да е ясно :) .Ако всичко беше ясно ,нямаше да пишем тук ... защото във всеки ,във всяко его освавило почерка си тук ,личи острото желание за ЗНАНИЕ.
Няма как всеки да знае всичко ,но можем да обменяме и наслагваме шаблбоните си ,докато все повече и ,все повече , ПОВЕЧЕ НЕЩА СТАНАТ ЯСНИ :)) , сега ясно ли ти е от къде иде ентусиазма ми :)?
Жаден съм за знания и бих се радвал на всеки ,с който бих ги убогатил.
Включвай се с пълна сила , очаквам твоите шаблони :)

Обективен Реа лист ™


Тема Re: ТУК и ТАМ и ОЩЕ ПО НАТАМ???нови [re: Wasserbundlei Ustenh]  
АвторJONNY (Нерегистриран)
Публикувано03.10.05 16:44



Smartta e ne6to normalno koeto vse njakoga rano ili kasno nastapva! Ot kato se rodi 4ovek znae 4e ima zadaljenieto edin den da umre!Tova netrjabva da pla6i nikoi a si e savsem estestveno! Razbira se jivota e tolkova hubav 4e nikoi nemoje da se primiri 4e edin den toi 6te svar6i!!!Zatova jiveite i se naslajdavaite za6toto 4asovnika otbroiava vse nazad! Dа ste jivi i zdravi pak drugoto 6te si go kupite!!!!



Тема Re: Кой от нас знае всичко ?нови [re: Xepцora]  
Автор taj6a (непознат )
Публикувано03.10.05 17:40



Може ли да ти предложа моя шаблон за смисъла на живота и смъртта и на нещата въобще. Дано успея с по-малко думи да обясня. Това си е лично моя теория и с годините все повече се потвърждава по моите наблюдения. Та :
Онова Неизвестното, поради което всичко съществува в определен ред и хаос е едно "ПЕРПТУМ МОБИЛЕ". За да може да поддържа този ред и хаос без да се изчерпи докрай То е измислило как да се самозарежда. Отделя от себе си дребни частици(носещи неговата същност, като дух) и ги пуща в обръщение докато се осъзнаят като индивидуалности и разкрият способностите си и възможностите си като негово подобие(преминавайки от живот в живот, и тук трабва да вметна, че духът когато е в активност/т.е. будно състояние - руши материята, а само в матрията-забавеното трептение, може да се УСЕТЯТ, ПОЧУВСТВАТ, ОСЪЗНАЯТ, УСВОЯТ нещата/, то за да може тази малка частица да израсте достатъчно, трябва да има периоди и на пасивност- сън, смърт, пралаи...) И израстваме(осъзнаваме си силите и възможностите като богове) и се вливаме обратно и зареждаме "ПЕРПЕТУМ МОБИЛЕТО" с нови сили, обогатени от съприкосновението с всичко до което сме се докоснали и зпочваме да поддържаме реда и хаоса, като отделяме частици от себе си, които да ни заредят и т.н. и т.н. докъдето стигат възможностите на въображението ни.
Интересно ли ви беше?
Обичам ви, защото и вие и аз сме частици от ЕДИНОНАЧАЛИЕТО.

П.С. Използвах думата прпетуум мобиле, защото съм с техническо образование.



Тема Re: ТУК и ТАМ и ОЩЕ ПО НАТАМ???нови [re: JONNY]  
Автор Wasserbundlei Ustenheim (Midnight Bliss)
Публикувано03.10.05 17:45



абе то смъртта може да се избегне, но тудностите в справянето с всяко начинание не може да се избегнат

you'll never understand..



Тема Re: Кой от нас знае всичко ?нови [re: taj6a]  
Автор Wasserbundlei Ustenheim (Midnight Bliss)
Публикувано03.10.05 17:48



мен ми хареса, интересна концепция.
но освен в пралаите, опитът се усвоява и в будният, проявен етап, макар и по-бавно и по=трудно.


you'll never understand..



Тема Общото съзнание ....нови [re: taj6a]  
Автор Xepцora (СЪР Дитко Петко)
Публикувано03.10.05 18:31



Твоята теория затвърждава моята - Общото съзнание не се е осъзнало

Обективен Реа лист ™


Тема Re: Общото съзнание ....нови [re: Xepцora]  
Автор Lana (davashta)
Публикувано03.10.05 20:24



Общото съзнание НЕ БИВА да се осъзнава



Тема Избягалото Неосъзнато Съзнаниенови [re: Lana]  
Автор Xepцora (СЪР Дитко Петко)
Публикувано03.10.05 20:54



Ние ли небива да го осъзнаваме или то небива да се осъзнава :)?
А въобще кой знае със сигурност кое е осъзнато,нима не е възможно да е една илюзия.Още една матрица....????

Ако съзнанието не се е Осъзнало ,значи има нужда да ни се раздели на парчета ,които сами да го направят ,а то да помага.
Но ако нетрябва да се осъзнава ,значи трябва да удължава времето,за да не се случи това .Защото според Свободната воля то ИСКА . Може би за това хората са оставени в мрака. Ако съзнанието се осъзнае ,ще се върне като част от друго СЪЗНАНИЕ ,но.... дали е по добро :))) дали не е избягало от там по собствена воля както нас??? Незнам :)

Обективен Реа лист ™


Тема Re: Избягалото Неосъзнато Съзнаниенови [re: Xepцora]  
Автор Lana (davashta)
Публикувано04.10.05 12:41



Ние не можем да го осъзнаем,защото не бива...
ТО може да се осъзнае,но не бива....не още!
Възможно е за някого да е илюзия,но за мен не е,защото съм го проверила,естествено по моите си методи и критерии.Не бих твърдяла нещо ,което не съм проверила,а когато предполагам,казвам:Предполагам,че....
Самото съзнание е разделено на парчета,които се осъзнават,и то разбира се помага,защото има нужда и от това.Нужда е силно казано...
Парчето рано или късно ще се осъзнае като парче,но и като част от Цялото!
Хората са оставени в мрака....,но и в светлина.Ти избираш дали да виждаш само мрака или Цялото .
" Ако съзнанието се осъзнае ,ще се върне като част от друго СЪЗНАНИЕ ,но.... дали е по добро :))) дали не е избягало от там по собствена воля както нас??? Незнам :)
И аз не знам!Ето това НЕ ИСКАМ да го зная!Изобщо не ми е работа....за сега...
А теб защо те интересува?Или и ти случайно,не искаш да знаеш?




Тема Re: Магията на смърттанови [re: Lana]  
Автор Sahib (Господин)
Публикувано04.10.05 14:34



Напротив! Освен, че е по-удобно е и по-правилно... Защото за да разбереш смисъла на смъртта, трябва да разбереш смисъла на живота, смисъла на Аз-а ти и т.н. ... Т.е. от малкото трябва да се върви към голямото и още повече стъпка по стъпка... Неможе да искаме да знаеме ВСИЧКО и то СЕГА...

Казвам го от личен опит... Аз също съм непримирим и търсещ... НО разбрах едно - това няма как да стане... Трябва търпение и смирение... Тогава ще видиш нещата... Тогава ще разбереш истината...



Тема Re: Магията на смърттанови [re: Sahib]  
Автор Lana (davashta)
Публикувано04.10.05 16:30



нормално е за тебе твоето по-удобно да е по-правилно
Да не забравяме обаче,че от една друга гледна точка от всяко по-правилно има и по-правилно,от всяко по-удобно има и по-удобно,нали?
" Неможе да искаме да знаеме ВСИЧКО и то СЕГА... "
-да,не можем да го искаме,защото то Е- ние знаем всичко сега.
Защото знанието във вид на информация е заложено в нас


п.п.говоря и аз от личен опит



Тема Re: Кой от нас знае всичко ?нови [re: taj6a]  
Автор Lana (davashta)
Публикувано04.10.05 16:48



Много ми хареса "твоя" шаблон
Обаче не спирам да се чудя,защо го нарече твой?
И пак:"Това си е лично моя теория и с годините все повече се потвърждава по моите наблюдения. "
Защо?Ти,който осъзнаваш себе си като частица от единоначалието?
Моля те,кажи,че е грешка от недоглеждане....?





Тема Далекогледанови [re: Lana]  
Автор ngs ()
Публикувано04.10.05 16:58



Нека да разширим личният си опит и да видим с далекогледа :))

По добре рано ,отколкото всеки път!


Тема Re: Далекогледанови [re: ngs]  
Автор Lana (davashta)
Публикувано04.10.05 18:47



въртя го,въртя го аз далекогледа
По добре рано ,отколкото всеки път! - това сигнатурата ти ли е ?



Тема :-))нови [re: Lana]  
Автор ngs ()
Публикувано04.10.05 20:14



Да сигнатурата е :)
Промених си профила ,защото от 6 години беше нещо ,което бях скрил... докато дойде момента.
Николай Георгиев Савов :)

По добре рано ,отколкото всеки път!


Тема Re: Кой от нас знае всичко ?нови [re: Lana]  
Автор taj6a (непознат )
Публикувано05.10.05 11:44



Накара ме да се замисля. Наистина защо го нарекох "мой" шаблон. Ами може би за краткост на изразните ми средства. Но така най-много се доближавам до собствената ми представа по тази тема. А иначе по принцип не притежавам собственически дух. Приемам и откривам, че всичко което ме заобикаля е точно това, което трябва да е. Но и съм разбрала, че нещата са това, което е нашата представа за тях. О, толкова са взаимосвързани противоположностите, но това е друга много обширна тема.

А ти защо толкова държиш това да е било от недоглеждане?...



Тема Re: Магията на смърттанови [re: Lana]  
Автор Sahib (Господин)
Публикувано05.10.05 12:13



Аз не искам Моето мнение да е меродавно...

Да винаги има по-добри, по-красиви, по-... ... ...

Но какво от това?
Да не би да не трябва да бъдем себе си?
Да! Трябва да искаме да знаем, полезно и правилно е, но това не значи, че ще го узнаем, а и че трябва да знаем...



Тема Пътешествието на волята...?нови [re: Sahib]  
Автор ngs ()
Публикувано05.10.05 14:11



Кое трябва да знаем и кое нетрябва да знаем решаваме НИЕ .
Нашата воля е тази която определя това.Щом не искаш да знаеш ,значи няма да знаеш и няма да узнаеш :) може и да си по-щастлив да знаеш,че някой друг решава кое трябва да знаеш и кое не..... ако пък страха е този който възпира волята ти за знание , премахни го ,освен ако не искаш да се страхуваш.
Аз искам да Знам . Всеки има правото да Иска да продължи да търси... или да спре дотам където смята че контролира волята си. Мойта Воля Продължава , а вашата???

няма нищо лошо и грешно да уважиш Свръхсъзнанието и да надникнеш отвът него :) ,може то да има нужда от помощ... Бъдете СМЕЛИ :) , ЖЕЛАЙТЕ , УВАЖАВАЙТЕ , ОБИЧАЙТЕ.... Господ е във нас , погледнете издън нас :) Нали имаме очи , Дадености ,.. не се страхувайте да изполвате това което имате .
Това не е тест за вярата. Крайно време е СМЕЛО и с ЛЮБОВ КЪМ БОГА да отидем ОТВЪТ НЕГО :)

По добре рано ,отколкото всеки път!

Редактирано от ngs на 05.10.05 14:18.



Тема Re: Пътешествието на волята...?нови [re: ngs]  
Автор Sahib (Господин)
Публикувано05.10.05 15:01



За някои неща се съгласявам, за други - не...

Не мога да се съглася, че ти си повече от това, което те е създало... (много общо се изразих май)

Да Господ е в теб, но не забравяй, че ти не си Господ...

Забрави да изброиш СМИРЕНИЕТО... Ще цитирам по памет: "Достойно е да заповядваш, но не по-малко достойно е и да се подчиняваш" или нещо от този сорт...

Опитай да разбереш същността на смирението!!!



Тема Re: Пътешествието на волята...?нови [re: Sahib]  
Автор taj6a (обичаща)
Публикувано05.10.05 17:15



И двамата сте много прави. Много ме вълнува въпроса за смирението, макар че
изместваме зададената тема. Бих искала да прочета споделяния за това, как прилагате тези си знания в ежедневния ви живот,опишете, ако желаете разбира се, някои примерни ситуации в които сте попадали. Ще Ви бъда благодарна, защото ще ми помогнете да следвам устрема си към познание, а и ще се ориентирам дали е правилен този ми път. А смирението помага или е задръжка понякога???



Тема Re: Пътешествието на волята...?нови [re: taj6a]  
Автор Sahib (Господин)
Публикувано05.10.05 17:31



Слушай сърцето си...



Тема Re: Кой от нас знае всичко ?нови [re: taj6a]  
Автор Lana (davashta)
Публикувано05.10.05 17:32



държах да е недоглеждане,защото,човек,който възприема по този начин нещата,няма как да е със собственически дух.....
и не исках да си го преписала от някъде...



Тема Re: Магията на смърттанови [re: Sahib]  
Автор Lana (davashta)
Публикувано05.10.05 17:38



da budesh sebe si e izkliuchitelno vajno!Budi!
ako iskash da uznaesh,no ne si siguren,che TRQBVA da uznaesh,se blokirash sam i ne uznavash!



Тема Re: Магията на смърттанови [re: Lana]  
Автор Lana (davashta)
Публикувано05.10.05 17:41



povtorila sum ,koeto ti e kazal ngs,sorry



Тема Отвът Границите със Смирение :)нови [re: Lana]  
Автор ngs ()
Публикувано05.10.05 22:24



Няма страшно :) източниците ни са едни и същи ,те всички дават корените си от битието . Приемам Смирението като любов и спокойствие с което трябва да вървим напред и отвът смъртттт-та :)) ,която трябва да преодолеем. Бог е в Мен ,за да ми помага,когато нямам сили.... извън мен ,във всяко творение на земята. Не смятам че съм над него ,защото той е мой създадтел ,но смятам ,че мога да разширявам съзнанието си до степен извън граници. Ако Бог не го иска,няма да ми позволи.... Защото всеки тип грешка ще доведе до осъзнаване,което ще бъде полезно за Вселената. Само да не мислим с нагласата за грешка. Мъдростта е полезна за всички и принадлежи на всички - Споделяйте я с всички :)
Аз тепърва започвам да прилагам това което разбирам поради крехката си възраст и плахоста от неразбирането което срещах до сега ,с което започвам да се справям. - това е отговор за Тайша :)

По добре рано ,отколкото всеки път!


Тема Re: Отвът Границите със Смирение :)нови [re: ngs]  
Автор Sahib (Господин)
Публикувано06.10.05 08:27





Не се страхувай... (по принцип)
Надживей страховете си... А това, че не си разбран не е в твой ущърб...

Хиляди от най-голямите не са били разбрани... (дано това да те успокои)

Идеята ми беше да не копаш за нещо, което виждаш, че не може/не трябва да знаеш... Успех!!!



Тема Усмихвам се :)нови [re: Sahib]  
Автор ngs ()
Публикувано06.10.05 13:08



Благодаря ти Сахиб :)

По добре рано ,отколкото всеки път!


Тема Re: Усмихвам се :)нови [re: ngs]  
Авторtaj[a (Нерегистриран)
Публикувано06.10.05 15:12



Колко е хубаво ,о Боже, да споделяш с разбиращи хора.
Някъде съм яела, че Любовта е споделяне. Сега в това общуване го усетих и се чувствам щастлива и радостна, че срещам и други по "моята " пътека.
По-правилния изказ е : по пътеката, по която и аз вървя. Благодаря на Лана, че ми помогна да осъзная как неправилно използвам думичката "мой, моя".



Тема Потока :)нови [re: taj[a]  
Автор ngs ()
Публикувано06.10.05 17:31



безброй са пътищата,по които сме избрали да вървим , но само с любов ще се обединим :)

с нея ще прозрем че ходим в правилна посока - знаего дори потока :)

ако заедно със него тръгнем и се слеем ,ще усетим всичко и ще ПЕЕМ.

По добре рано ,отколкото всеки път!


Тема Re: Усмихвам се :)нови [re: taj[a]  
Автор Lana (davashta)
Публикувано06.10.05 18:55



хубаво е наистина,красиво е и много пълно с любов това общуване
няма нищо страшно да наричаш пътеката МОЯ,стига да знаеш,че
тя е НАШАА ти го знаеш отлично!
такива грешки не се броят!
Темата беше за смъртта,а какъв живот кипна тук,и е пълно с Голямата магия Любов



Тема Re: Магията на смърттанови [re: Lana]  
Автор item (непознат )
Публикувано07.10.05 13:27



Ехо, моме, защо първо не разбереш магията на живота? Смъртта е нещо сигурно, тя ще дойде, но да прекараш живота си в разсъждения за това какво те чака след смъртта на практика означава, че нямаш такъв. Помисли и върху това



Тема Re: Магията на смърттанови [re: item]  
Автор emi_ (...)
Публикувано07.10.05 14:53



а ти що не помислиш как от време на време да успяваш да вникваш в нещата? Защото погледнато повърхностно си прав, но правотата ти е само на повърхността, а какво има в дълбините на темата?

.


Тема Re: Магията на смърттанови [re: item]  
Автор Lana (davashta)
Публикувано07.10.05 15:13



добле,дядо,ве4е ш'те слушкам и ша плаа само квото ка'иш ти



Тема Re: Магията на смърттанови [re: emi_]  
Автор Lana (davashta)
Публикувано07.10.05 15:15



шшшт,еми,утле ше си иглаем,тихо сега,4е дедо спи



Тема :) за Минаващитенови [re: emi_]  
Автор ngs ()
Публикувано07.10.05 15:39



Нека уважим минаващите и им се усмихнем :),защото те едвали спират..
Ние знаем същността на нямата усмивка....

А поуката и урока ще си ги получи,този който и когато има най-остра нужда от това.

По добре рано ,отколкото всеки път!


Тема Re: Магията на смърттанови [re: Lana]  
Автор emi_ (...)
Публикувано07.10.05 15:44




а представяш ли си дядо да се събуди и да се отвори очите? Дали не би било хубаво за него?

.


Тема Re: Магията на смърттанови [re: emi_]  
Автор Lana (davashta)
Публикувано07.10.05 15:51



и още как
дано не му е късно



Тема Re: Магията на смърттанови [re: Lana]  
Автор emi_ (...)
Публикувано07.10.05 15:57



това сам той ще реши... ако не го е страх прекалено силно, може и да отвори очички... и да ни разкаже някоя много хубава приказка...

.


Тема Re: :) за Минаващитенови [re: ngs]  
АвторXpиcтoвa (Нерегистриран)
Публикувано07.10.05 17:16



........И ОТМИНАВАЩИТЕ.....
Когато душата излезе от тялото и поиска да литне към небесата, срещат я множество бесове и я спират от разни грехове: ьрост, завист, измами, гняв, клевета, гордост, безсрамни думи, непокорство, сребролюбие, пиянство, злопаметство,МАГИИ, сплетни, преяждане, омлаца, убийства, кражби, жестокост, блудства и прилюбдейства. Когато тази окаяна душа отива от земята към небето, тя е заобиколена от свети Ангели, но те не й помагат. Сама душата трябва да даде отговор със своето поксаяние и особено със своите милостини. Защото ако за някой грях не се е покаяла поради забравяне, тя може да се избави чрез милосърдните си дела от насилието на бесовските митарства.

КОЛКОТО ПО-РАНО, ТОЛКОВА ПО-ДОБРЕ !





Тема Re: :) за Минаващитенови [re: Xpиcтoвa]  
Автор Lana (davashta)
Публикувано07.10.05 17:23



а пък ти ,това дето си го изписала,ако го разбираш толкова правилно,колкото си го и написала....леле-лелеСрам
или...кой ли бяс ти движеше ръчичката по клавиатурката....?



Тема Re: Магията на смърттанови [re: Lana]  
Авторdead (Нерегистриран)
Публикувано07.10.05 17:40



Това писмо е обиколило света.Това е писмо на щастието ,след прочитането му задължително трябва да го Постнете в още поне 3 Форума в Следвашите 3 часа иначе ще ви се случи нещо много лошо.Ако разпратите писмото ще ви се случи нещо прекрасно.Не си мислете ,че това е някаква Глупост.След постването на това Писмо във Форума на Data.bg то беше изтрито и след 4 дена Модератора Който го беше изтрил Почина ,същото се случи и с Администратора на *******arenabg**** преди няколко дена ,той вече е мъртъв защото се опита да спре разпространението на писмото.За разлика от тях тези който са разпратили писмото са били възнаградени щедро и са живяли щастливо и ще живеят така до края на живота си.Ако искате да имате късмет и успех в любовта и парита разпратете писмото дори в повече от 3 Форума ,3 е минималната Бройка.Писмото е Урисано с Магията и съдбата на Илюминати и не! е някаква шарлатанство ,истинска магия се крие в тези редове........[/



Тема Re: :) за Минаващитенови [re: Lana]  
Авторxpиcтoвa (Нерегистриран)
Публикувано07.10.05 17:57



Искрено ти съчувствам! Ти си за съжаление!
Щом си толкова раздразнителна, БЕСЪТ Е В ТЕБ !



Тема Пътят на Утротонови [re: dead]  
Автор ngs ()
Публикувано07.10.05 18:12



Ама къде е писмото :)) .защото аз не смятам да умирам и след 3 дни съм тук да го докажа като не компирам писмото никъде.

НАСИЛА ХУБОСТ НЕ СТАВА. ЛЮБОВТА Е В СВОБОДНАТА ВОЛЯ , не в МАНИПОЛАЦИЯТА. Когато обичаш... ще направиш ,защото сърцето го иска не писмото :)

АЗ СЪМ ТУК със цялата си любов и сила която ми дава живота .
ЖИВ СЪМ и ЩЕ ЖИВЕЯ - с вас , във вас , чрез вас -----
чрез СИЛАТА НА ЛЮБОВТА .. което Е.. Пътят на Утрото :)
.

По добре рано ,отколкото всеки път!


Тема Re: :) за Минаващитенови [re: xpиcтoвa]  
Автор emi_ (...)
Публикувано07.10.05 18:13



Напротив, в нея няма никаъв бяс, просто твоите виждания и спомени са доста различни от истината... Не е нужно да съжаляваш, това е просто начин да покажеш превъзходството си над някого, но май не е съвсем удачно да демонстрираш каквото и да бело пред Лана...

.


Тема Re: :) за Минаващитенови [re: xpиcтoвa]  
Автор Lana (davashta)
Публикувано07.10.05 18:51




pazi se,che mnogo te haresa i trugna kum tebe!bej,liske!



Тема Re: Магията на смърттанови [re: dead]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано07.10.05 19:02



Ама и на тебе не ти е лесно а?

Между другото извинявай за оффтопик-а но преди известно време ми попадна тест за интелигентност, които мисля че много ще ти пасне.
Няма да давам засега отговорите, за да е по коректно, ако много се затрудниш на някой въпрос можеш да питаш ще даваме насоки:







Редактирано от BrandofAmber на 07.10.05 19:52.



Тема АЗ СЪМ ТУК !!!нови [re: Lana]  
Автор ngs ()
Публикувано10.10.05 16:45



Аз съм ЖИВ :)
Обещах да се появя и го направих!

Нужно е само да осъзнаваш с цялото си същество ,душа и дух ,че ИСКАШ ДА ЖИВЕЕШ и тогава смъртта ще трябва да почака ,докато сам не я пожелаеш.
Защото тя идва със желанието , а когато то е за Живот..... ЩЕ ЖИВЕЕШ и ЩЕ СЕ РАДВАШ ,защото е хубаво . ХУБАВО Е :)
Радвайте се на живота ,за да ви се радва и той.

По добре рано ,отколкото всеки път!


Тема Re: АЗ СЪМ ТУК !!!нови [re: ngs]  
Автор emi_ (...)
Публикувано10.10.05 17:49



естествено

.


Тема Re: :) за Минаващитенови [re: Xpиcтoвa]  
Автор Tara% (новак)
Публикувано17.10.05 01:58



А на места се твърди, че човек се сблъсква, с всяка своя лоша мисъл, постъпка, лоша дума, под формата на Карма. Всичко лошо което правим, излъчваме се записва в нашата Карма, която ще изплащаме в този ивот, под фората на болест, или нещо друго, или в друг живот, за да я изчистим.

Сътвтно за безусловната Любов, търпение, проявена доброта получаваме награди.
А по темата- отношението ми към Смъртта е донякъде позитивно, не е такова обаче към загубата.
Вярвам, че сме тук за да учим уеоци и да се развиваме.



Тема Re: :) за Минаващитенови [re: Tara%]  
Автор Lana (davashta)
Публикувано17.10.05 11:13



Здравей,Тара
скоро ще осъзнаеш,че загубата е илюзия,че нищо никога не се губи,само сменя формата си!
И тогава ще се промени и отношението ти към загубата в позитивно



Тема Re: :) за Минаващитенови [re: Lana]  
Автор Tara% (новак)
Публикувано17.10.05 16:37



Дано се науча да се справям с тях по-добре.
От собствената си смърт не се боя- много съм мислила по този въпрос.
Веднъж четяйки Еклисиаст прочетох "края на една работа е по-добре от началото и, смърт е по-добре от живот" съжалявам, ако цитатът ми е не е точен. И има логика. Дори си мисля, че "Ад" всъщност няма- "Ад-а" е тук, където трябва да се справяме с трудности, изпитания, болка и т.н., неща през които трябва и можем да преминем, в пътя към духовно израстване. Просто размисли. Но Смъртта е наистина специален момент, за който трябва да се подготвяме. Иначе съм против умишленото и предизвикване, смятам ,че трябва да си я дочакаме такава каквато ни е отредена, нашата "Смърт",или преход, това ще са нашите мигове на преминаване, които ще дойдат когато трябва. Чела съм, че усещането е много хубаво, леко и освобождаващо когато Душата се отърве от оковите на тялото...



Тема КАРМА - Великото неразбираненови [re: Tara%]  
Автор ngs ()
Публикувано17.10.05 17:16



кратък откъс от "Философия на живота" на Некрос


Карма-великото неразбиране

Днес тази дума е станала особено модерна, особено модна. Ако нещо в живота ви то значи е “лоша карма”, и то не просто вашата собствена, предците ви направили нещо лошо на някого и то се предало та чак до вас и вие сте просто невинни жертви и несправедливо страдате. Тази схема е много изгодна, тази гледна точка е особено удобна за вашия ум, това би означавало, че не той греши, че причината не е в него. Егото се чувства особено комфортно да мисли, че страда не поради себе си, а заради някой друг. Ето защо кармата е на мода днес, просто е много удобна за съвременното общество, предоставя възможността да се прехвърли отговорността на предишното. Буда е говорил за нещо съвсем различно, за нещо тотално различно от това, което днес се разбира под “карма”. И все пак днес се има предвид не Буда, а хиндуизма. Хиндуисткото тълкуване на кармата е съвсем обществено ориентирано, напълно политическо, то не е трансформативно. То няма да ви помогне да се трансформирате, то не ви доближава до нирвана, вечното блаженство въпреки, че претендира за това. Според хиндуизма всяка постъпка създава карма (самата дума карма на санскрит означава действие). И следователно тя трябва да е добра или лоша, защото постъпките се разделят на добри и лоши следователно и създаваната от тях карма е такава. Та според тях кармата е нещо като “валута”, защото ако натрупаш много добра карма, много валута в следващия живот Бог те изпраща на някоя от райските си планети или най-малкото ще се родиш като богаташ или цар в семейство с обществено положение и ще си прекарваш времето в забавления и наслаждения. Така докато валутата ти се изчерпи и пак не се върнеш на изходната позиция. Ако пак натрупаш лоша карма тя трябва да се заплаща пак с валутата, с добрата карма, тоест със страдания и лишения, който се смятат за добрите постъпки. Това си е чиста политика в религиозни дрешки. Как иначе да убедиш бедните селяни да работят, да се подчиняват и да роптаят? Те се бухтят по цял ден а гледат как господарите им само пируват и единствената им грижа е как да затлъстяват по-успешно. Нормално е да се породи желание у селяните да са на мястото на господарите си. Без “кармата” щеше да има постоянно бунтове, все някои трябва да работи така че винаги ще има селяни, пак за господари да не говорим и тях винаги ще ги има. Ако не вярваше в “кармата” селянинът просто би цапардосал господаря си с мотиката и би седнал на неговото място. Нямаше как господарят да задържи позицията си, а той искрено желае това. Ето как господарите са измислили “кармата”, за да може селяните да си кротуват и да работят с надеждата, че някога в друг живот те ще бъдат господари. Буда е говорил за нещо много различно от това, той само е заел думата от хиндуизма, израснал е в такова общество познавал е традициите. Използвал е същата дума, за да звучи познато на хората, за да не ги стресне. Искал е да реформира мисленето на хората отвътре, да не го налага отвън. Затова е използвал същия традиционен език, но постепенно е подменял значението на този език. Думата си е същата звучи уж познато, но вече значението, същността е напълно нова. Това е бил методът на Буда. Хиндуистката карма се превежда като “действие”, но значението, с което Буда употребявал думата е “неразбиране”, не незнание, а точно неразбиране. Това вече не е политически необходим закон, изкуствен закон, а естествения ред на Живота. Буда е говорил за истинската реалност не за обществото, опитал се е да я внесе в обществото. Карма не е действие, а неразбиране. Не е проблем конкретното действие, а неразбирането, което е причина то да се случи. Не е карма, че си убил някого, а че си способен на убийство, че самото ти мислене, че самият ти ум допуска възможността да убиеш някого. Иисус е говорил точно същото, когато е говорил пред хората за закона на Моисей. “Казано е в писанията не прелюбодействай! Но аз ви казвам, че всеки мъж, който погледне жена, за да я пожелае то вече е прелюбодействал с нея в ума си!” Същото разбиране, Буда и Иисус не са говорили за едно и също нещо Буда го е наричал карма, Иисус грях, но по същество това е едно и също нещо. И двамата се е налагало да използват традиционния език, за да са близо до хората сред, които проповядват, за да могат да бъдат разбрани. Не е проблема в конкретното действие, а в мисленето, а в ума който е склонен да го допусне. Самият ум трябва да се трансформира, не постъпките. Реформирайки ума постъпките ще станат добродетелни от самосебе си, те са следствие, причината е в ума.
Единственото наказание, което ще получите, заради това че имате карма, че не разбирате реалността е, че няма да бъдете щастливи, няма да бъдете истински блажени. Нищо друго, Бог не е жесток педант, той не ви праща страдания за всяка ваша неправилна постъпка. Никога не би ви хвърлил в Ада, той е любящ не жесток. Вие сами сте си избрали Ада, пържите си в собствените си илюзии вместо да дишате свежия въздух на действителността. Това е ваше собствено решение и Бог просто уважава избора ви, Той самия ви е дал правото на този избор и го уважава. Няма грях, има само неразбиране. Няма погрешна постъпка има неправилно схващане на света, което поражда неправилни действия. В момента, в който неправилното разбиране изчезне вие вече сте блажени, вече нямате карма, няма какво да изкупвате, няма за какво да плащате, няма наказания, които тепърва трябва да изтърпявате. Наказанието е самото нещастие което винаги съпътства неправилно разбиране. Това е и критерият за правилно, ако начина по който възприемате реалността ви прави щастливи, истински щастливи значи е правилен, няма друг критерии. Ако за вас щастието е да пиянствате в кръчмата, ако това ви прави истински доволни от живота си значи това е правилното разбиране за вас. Ходете в кръчмата без угризения на съвестта и се отдайте на щастието си тотално. Бог никога никого не съди, денят на страшния съд е рожба на изтерзаните мозъци на много, много нещастни и озлобени мазохисти. Те не са обичали живота си, били са нещастни и просто е нямало как да понасят да гледат щастливи хора около тях. Забелязал ли си, че когато си нещастен смехът на хората около теб е възможно на дразнещото нещо на света ? Когато ти си нещастен искаш и всички около теб да са нещастни. Ето как се е родила идеята за страшния съд. Иисус е казвал, че царството божие, раят наближава не страшния съд, той никога не е говорил за такова нещо. Бог не съди, той е създал този свят и те е заселил в него, как да те обвинява че живееш в неговия свят? Той е създал удоволствията как може да те обвинява че се възползваш от тях? За да те изпита? Това е пълна глупост, лудост пръкнала с от умовете на същите хора измислили страшния съд. Бог те е създал и те познава по-добре и от теб самия. Знае много добре предварително дали ще се поддадеш на удоволствията или не. Най-малкото и възможността ти да се поддадеш пак е негово дело. Нима Бог е ще те съди за нещо, което сам е създал ? Ако не искаше да се радваме просто нямаше да ни предоставя тази възможност, безкрайно просто е. Ние сме тези, които се съдим, обвиняваме и наказваме, не Той. Ние сами си създаваме Ада, Той е сътворил само Рая. Но ни е предоставил възможността сами да избираме къде и как да живеем. Ако твоята философия на живота те прави истински щастлив то значи ти живееш по божия закон, ако пък те прави нещастен значи живееш по закона на собствените си заблуди, просто е. Пред Него всички са равни, и свещеника и пияницата. Свещеника не е по-напред от пияницата, не е по-близо, изобщо не е по-духовен въпреки, че претендира за това. Бог е създал и двамата и за него те са равни, той е създал Всичко и всичко е на еднакво разстояние от Него, няма йерархия. Да се молиш в църква не те прави по-близо до Бог, от колкото това да пиеш в кръчма. Бог може да бъде преживян само чрез радостта, само когато си щастлив ти си отворен за Него, само тогава би могъл да го възприемеш. Не е важно какво те прави щастлив, важното е да си, защото така държиш вратата постоянно отворена. Така един ден когато Той реши да те навести ще може да влезе в дома ти. Ако си нещастен вратата ти ще е здраво залостена, а Бог няма да влезе ако не му отвориш, ще пропуснеш страхотна възможност да преживееш съкровеното. Все пак Бог е търпелив, има цялото време на света, за никъде не бърза. Той ще идва отново и отново докато не му отвориш, ще се отбива от време на време. Няма как да знаеш кога точно ще дойде затова трябва постоянно да си открит за Него, вратата ти постоянно трябва да е отворена. А това става само, когато си постоянно щастлив. Кармата те прави нещастен, затова трябва да отпадне, философията, която те прави нещастен трябва да отпадне. Не лошите постъпки те възпират от това да преживееш Великото, а мисленето, което те прави нещастен. Това е кармата, това е наказанието ти за нея. Нищо друго, няма как да има друго.

Благодарности към автора :)
Велик Човек и НЕЧОВЕК :)

По добре рано ,отколкото всеки път!


Тема Re: КАРМА - Великото неразбираненови [re: ngs]  
Автор vret7 (Mrawkata)
Публикувано17.10.05 18:43



mdaaa suglasen



Тема Re: :) за Минаващитенови [re: Tara%]  
Автор Lana (davashta)
Публикувано17.10.05 23:01



radvam se,che mislish po tozi nachin,zashtoto tochno taka stoqt neshtata
bih sporila samo otnosno tova,che smurtta ni e otredena,zashtoto istinata e,che nie izbirame koga da umrem.nqkoi go izbirame predvaritelno,t.e.predi nachaloto na jivota,drugi ne uprajnqvat pravoto si na izbor predvaritelno,no pak si q zaslujavat sami chrez nachina si na jivot



Тема Променете теста на Смъртта :)нови [re: Lana]  
Автор ngs ()
Публикувано18.10.05 10:08



Да седнем и да пием със Нея на една маса и да се разберем като бели хора :)))

Да я научим да идва с предопреждение и първо да пита както в уиндоус :)
сигурни ли сте ,че го желаете ? да ни даде пълен тест докато го решим...

лощото както казва Лана е ,че ние вече сме го решили предварително ,а тя само идва да ни вземе :)

Задачата на тези които могат е... да ограмотят интелекта на смъртта ,така че въпросите в теста преди края да накарат мъртвеца да СТАНЕ с У С М И В К А
Понякога човек избира да умре и това е негово право,но понякога той пада духом а истинската ЛЮБОВ не е вмешателство в ИЗБОРА МУ .. дори ,когато иска да умре.Понеже съзнанието е замъглено и не вижда с очите на Любовта.

Нека станем нейни приятели и обменим мъдростта си . И тя има какво да научи от нас :))

Препоръчвам филма "Да срещнеш Джо Блек" за тези ,които са го пропуснали
Точно по темата е :)

По добре рано ,отколкото всеки път!


Тема Re: :) за Минаващитенови [re: Lana]  
Автор taj6a (обичаща)
Публикувано18.10.05 11:56



Харесват ми коментарите, но откъде тази самоувереност , че "нещата стоят точно така". Истината не е ли " някъде там". Мисля, че всъщност това което казваме е нашата представа за нещата, а дали са така нещата...

Алис Бейли е написала цяла книга по темата за смъртта, казва се " Смъртта-Великото приключение". Според нея, важно е да се научим да запазим непрекъсване на съзнанието си по време на този преход. Логически го приемам, но съм присъствала на такива моменти на преход и макар теоретично да имам някаква осъзнатост, то в този момент се поддавам на суматохата на всички присъстващи и забравям това което уж знам. И все тичам да помагам за задържане на живота в отиващия си, не мога да усетя желание за напущане на този свят, дори при тежко болни. Все виждам, че те търсят помощ да избягат от смъртта. А иначе много добре го пише в книгите как трябва да е, много ми се иска да е така, ама пусти опит...

Редактирано от taj6a на 18.10.05 12:03.



Тема Re: КАРМА - Великото неразбираненови [re: ngs]  
Авторtaj6a (Нерегистриран)
Публикувано18.10.05 12:43



И аз съм съгласна с написаното. Щом го предлагаш, значи че, съвпада с твоята философия. А можеш ли да споделиш, ти успял ли си да отхвърлиш философията, която те прави нещастен. Успяваш ли да си "постоянно щастлив"?! А можеш ли да си щастлив, когато край тебе има нещастни, и това ли е божествено? А милосърдието къде попада тогава?...
Чудесно е да си щастлив, но не може да е постоянно, защото всичко е движение и всичко се променя. Просто в Космоса няма такава величина "постоянно". Ето как ограничените ни човешки възможности се опитват да поставят ограничение на неограничимите неща. Жалко е, но ме крепи общуването с хора, стремящи се да преминат ограниченията. Споделяйки, взаимно си помагаме в тази насока.



Тема Re: КАРМА - Великото неразбираненови [re: taj6a]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано18.10.05 14:59



"А можеш ли да си щастлив, когато край тебе има нещастни, и това ли е божествено?"

Всеки си създава собствената реалност, всеки си избира и начина по които да се отнася към нея. Ако някой е решил да се изживява като "нещастен" това е негово право, това обаче няма нищо общо със събитията в живота му, винаги могат да се намерят поводи за нещастие и в що годе всички случай тези поводи са доста съмнителни от глобална гледна точка.

Би било глупаво някой да решава да е нещастен, защото хората около него са го решили. Всеки има право да избира начина по които да подхожда към живота си състраданието е отъждествяването с всичко, няма нищо общо с намесването в свободната воля на някой с претенции че се "помага". Щом някой е избрал да изживява "нещастност" това си е негов свещен избор, мога само да го уважа, но определено не бих се чуствал кофти заради избора му.

Редактирано от BrandofAmber на 18.10.05 15:02.



Тема Re: Променете теста на Смъртта :)нови [re: ngs]  
Автор Lana (davashta)
Публикувано18.10.05 16:21



Късно е чадо,да променяш теста
Тя е перфектна,създадена е така



Тема Re: :) за Минаващитенови [re: taj6a]  
Автор Lana (davashta)
Публикувано18.10.05 17:11



Да,пусти опит
Точно той ми подари увереността,която те учудва
Харесвам труда на Алис Бейли,и други автори харесвам,но негово величество Опит-а,направо го Обичам
Tой довежда истината от " някъде там" до"точно тук".



Тема Словоблудствонови [re: Lana]  
Автор ohliovko (непознат )
Публикувано18.10.05 18:46



Хммм!
В Християнството са много готини двойните думи. И с една такава бих определил тази дискусия - Словоблудство.
Не го казвам лично, така че не го приемайте лично. Както баба ми казваше когато бях малък и направех някаква поразия - "Ти не си виновен, акъла ти толкоз" и аз си мислех - Тая бабичка ми прави антилогика. Мина време докато рабера как "оневиняването на АЗа" може да бъде нещо различно от акъла ти. Та и сега - вие не сте виновни, акъла ви е толкова.
От четене на неподходяща "литература" са ви размътени мозъците и вместо еволюция, развивате деволюция. Но това не е страшно, защото на едно място в източната философия Бога казва "Всички служат на мен", откъдето веднага може да се извади извода че е "илюзия, че служиме на себе си".
Дори само от четене на Библията на човек може да му светне за някои неща, ама нейсе!
Бих ви препоръчал и източна философия, ама не такава писана от мошеници, а тази спусната от Бога, както е спусната Библията и Корана, т.е. това, което е абсолютно.
А за тези, които вече са ми "скочили" поради начина ми на изказ, препоръчвам да прочетат 12-та песен от Шримат Багаватам, където подробно е описано от преди 5000 години какви ще бъдат хората в нашата епоха и как тя ще протече - нещо като предсказания. Произведението не е преведено на български, може да се намери в мрежата на английски.
Айде за сега.............



Тема Охлювко преводач :)?нови [re: ohliovko]  
Автор ngs ()
Публикувано18.10.05 18:59



Благодаря ти Охлювко , мнението ти е полезно така както всяко нещо съществуващо и помагащо да се открият дригите такива.

Ако не ти представлява трудност и се върнеш тук ? би ли превел това което препоръчваш ,за да се запознаем с него?

По добре рано ,отколкото всеки път!


Тема Re: Словоблудствонови [re: ohliovko]  
Автор Lana (davashta)
Публикувано18.10.05 19:26



Дааааааааааа,добър урок по словоблудство!
Аплодисментииииииииииииииииии
грешиш в едно единствено нещо-няма кой да ти скача
Аз лично само ще ти попея:
Оооооооооохлювче-бохлювче,покажи си рогцата
даааааааа ги виидим черни ли са бели ли са!
оооохлювче-бохлювче,свали си черупката,
даaaa те виидим,кооолко си голичък,голичък и босичък!
Сега ще кажеш,че пея фалшиво и си измислям текста.....



Тема Re: Охлювко преводач :)нови [re: ngs]  
Автор ohliovko (непознат )
Публикувано20.10.05 18:05



Симптомите на Кали-юга

Шримад Бхагаватам 12.2

Шри Шукадева Госвами каза :

Текст 1
Шукадева Госвами каза: Тогава, О Царю, религията, истинността, чистотата, толерантността, милосърдието, продължителността на живота, физическата сила и паметта ще намаляват ден след ден поради силното влияние на епохата на Кали.

Текст 2
В Кали-юга единствено богатството ще бъде считано за признак на добро раждане, правилно поведение и най-добри качества. А закона и справедливостта ще се прилагат само на базата на могъществото.

Текст 3
Мъжете и жените ще живеят заедно просто поради повърхностно привличане и успеха в бизнеса ще е в зависимост от степента на измамата. Женствеността и мъжествеността ще бъде преценявана единствено по експертността в секса, а мъжа ще се идентифицира като Брамана просто като носи брамански шнур.

Текст 4
Духовната позиция на един човек ще бъде преценявана само чрез външните символи и на същата база хората ще променят един духовен порядък към друг. Собствеността на човек ще бъде сериозно под въпрос, ако той не печели достатъчно за да се издържа. А онзи, който умело жонглира с думите ще бъде считан за велик учен.

Текст 5
Една личност ще бъде оценявана за низша, ако няма пари и лицемерието ще е прието за дбродетел. Брака ще бъде аранжиран чрез устно съгласие и личностите ще мислят, че ще са годни да се показват публично пред хора, ако просто са се изкъпали.

Текст 6
Святите места ще бъдат приемани не повече от приятни за прекарване места, а мнението за красотата на даден човек ще зависи от неговата прическа. Пълненето на стомаха ще стане цел на живота, а онзи който е безочлив ще бъде приеман за честен. Този който може да поддържа семейство ще бъде зачитан като вещ, експерт в нещата, а принципите на религията ще бъдат съблюдавани само поради интерес на репутацията.

Текст 7
Когато Земята се пренасели с покварени хора, която и да е измежду социалните класи показала себе си като най-силна, ще печели политическата власт.

Текст 8
Загубвайки своите съпруги и собственост от такива алчни и безжалостни управници, които ще са не повече от обикновени крадци, жителите на държавите ще бягат в планините и горите.

Текст 9
Измъчвани от глад и прекалени такси, хората ще прибягнат да се хранят с корени, плът, див мед , плодове, цветя и семена. Измъчвани от суши, техния живот ще бъде напълно съсипан.

Текст 10
Жителите на държавите ще страдат до голяма степен от студ, вятър, жега, дъждове и снегове. Освен това те ще бъдат измъчвани от разпри, глад, жажда, заболявания, силен страх и безпокойства.

Текст 11
Максималната продължителност на живота на хората в епохата на Кали-юга ще стане 50 години.

Текст 12
Към края на епохата на Кали, телата на всички живи същества ще бъдат силно намалени по размер, а религиозните принципи ще бъдат потъпкани. Пътя на Ведите (Знанието) ще бъде напълно забравен от човешкото общество, а така наречената религия ще бъде повечето атеистична. Повечето управници ще са крадци, заниманието на хората ще бъде да крадат, лъжат и упражняват ненужно насилие и всички социални класи ще достигнат ниво по-ниско от ниското. Кравите ще са големи колкото козите, духовните храмове ще бъдат не по-различни от светските сгради, а семейното обвързване ще се простира не повече от предварителен брачен договор. Повечето растения и билки ще бъдат миниатюрни, а всички дървета ще са като храсти. Облаците ще са пълни със светкавици, домовете на хората ще са лишени от благочестие и всички хора ще са като магарета. В това време Върховната Божествена Личност ще се появи на Земята. Действайки със силата на чистата духовна добрина, Той ще възвърне вечната истинска религия.


17.Бог Вишну – Върховната Божествена Личност, който е Свръхдушата и Духовният учител на всички подвижни и неподвижни същества приема раждане, за да защити принципите на религията и да освободи святите преданотдадени от реакциите на материалните дейности.

18.Бог Калки ще се появи в дома на най издигнатия брахмана в Шамбала, великата душа Вишнуяша.

19-20.Бог Калки, Господарят на света, ще оседлае своя бърз кон Девадатта и с меч в ръка ще обиколи света, като прояви осемте си мистични съвършенства и своите осем специални качества на Върховен Бог. Разкривайки несравнимото си сияние и движейки се с недостижима скорост, Той ще унищожи милиони крадци, осмелили се да се обличат като царе.

21.След като всички самозвани царе бъдат убити, жителите на градовете и селата ще почувстват бризовете, носещи най-святото ухание от сандаловата паста и божествените орнаменти от тялото на Бог Васудева и тогава техните умове ще станат духовно чисти.

22. Тези, които видят трансценденталната форма от чисто добро на Върховната Божествена Личност, Бог Васудева в сърцата си, ще населят земята.

23.Когато Върховният Бог Васудева се появи на земята като Калки, поддръжникът на религията, ще настъпи Сатя-юга и човешкото общество ще даде поколение в проявлението на доброто.

24.В момента, в който Луната, Слънцето и Брихаспати, намиращи се в съзвездието Карката навлязат заедно в Лунната фаза Пушя...точно в този миг ще започне епохата на Сатя /Крита/.

25.И така аз ти описах всички царе – минали, настоящи и бъдещи, които принадлежат на династиите на слънцето и луната.

26.От деня на раждането ти до коронацията на Цар Нанда ще изминат точно 1 150 години.

27-28.От седемте звезди на които живеят седемте велики мъдреци, Пулаха и Крату изгряват първи. Точно през средата между тях, от север на юг се спуска невидима права линия, която попада върху съзвездието слагащо най-дълбок отпечатък върху епохите тук. По такъв начин седемте велики мъдреци свързват Земята с Луната в определени звездни конфигурации в периоди от по сто човешки години. Сега водещият астеризъм, накшатра е Магха.

29.Върховният Бог Вишну е познат като Кришна и е сияен като слънцето. Когато Той се върна в духовното небе, Кали навлезе в света и хората започнаха да изпитват удоволствие от греховните дейности.

30.Докато Бог Шри Кришна, съпругът на Богинята на щастието, докосваше земята със своите лотосови нозе, Кали беше безсилен да я подчини.


31.Когато седемте звезди на великите мъдреци се свържат с Магха по начина който ти описах, епохата на Кали започва. Тя продължава 12 000 години по летоброенето на полубоговете.

32.Когато Великите Саптариши навлязат в съзвездието Пурвашадха, тогава Кали ще е в апогея си, започващ от царуването на Нанда и неговата династия.

33.Тези които наистина разбират миналото са единодушни че в деня, в който Бог Кришна се върна в духовния свят, тогава настъпи влиянието на Кали.

34.Но след Кали-юга, ще дойде отново Сатя-юга. Тогава умовете на хората ще сияят от чистота.

35.И така аз вече ти описах царските династии на Ману, както са познати на тази земя. По подобен начин човек може да изучи историята на вайшиите, шудрите и брахманите живяли през различните епохи.

36.От великите личности не остава нищо друго освен имена...

37.Девапи, брат на Махараджа Шантану и Мару, наследник на Икшваку притежават изключителни мистични сили и сега живеят в селото Калапа.

38.В края на Кали-юга тези велики царе, приемайки наставления непосредствено от Върховната Божествена Личност Васудева, ще се върнат в човешкото общество и ще възстановят вечната религия, варнашрама-дхарма, както беше в началото.

39.Този цикъл от четири епохи – Сатя, Трета, Двапара и Кали – продължава без прекъсване за всички същества на тази земя...Историята, каквато я познаваш се повтаря една и съща.

40.Мой скъпи Махараджа Парикшит, всички тези царе които ти описах, и въобще човешките същества идват на земята и отстояват своите разбирания. Но в крайна сметка всички те трябва да напуснат този свят и да посрещнат собственото си унищожение.

41.Дори сега нечие тяло да има титлата ‘цар’, много скоро името му ще е ‘червей’, ‘изпражнение’, или ‘прах’. Какво би могла да знае за себе си и своя истински интерес една личност, която наранява другите, заради комфорта на тялото си и дейностите й я водят към ада.

42.Материалистът си мисли :”Тази необятна земя е владяна от моите прадеди, а сега е в ръцете ми. Какво да направя за да остане наследство на моите синове, внуци и поколенията след тях.

43.Независимо, че глупакът приема тялото си, изградено от земя, вода и огън, за своето ‘Аз’, а тази земя за ‘моя’, той ще трябва да изостави както нея, така и тялото си и да изчезне в забвение.

44.Мой скъпи царю Парикшит, всички тези могъщи царе които се опитваха да се наслаждават на земята, с течение на времето се превърнаха просто в ред имена от стари исторически хроники.




Тема по-Ясно разбиране за Добротонови [re: ohliovko]  
Автор ngs ()
Публикувано21.10.05 08:47



Поднасям Специални Благодарности към Охлювко ,че се отзова на моята молба и положи този труд ,за да стане това по-достъпно и разбираемо за нас :)

Ти си човек ,който обича истината. Истината е знание събрано от опит съчетано с интелекта и приложено в живота тоест доказано.
Ти доказа ,че си човек ,които се опитва да вкара хората в правият път ,да мислят ,да се се заблуждават ,но пътищата към нея са различни.... просто пътниците понякога се срещат ,обменят опит и отново се насочват... всеки по своят избор.
Ти доказа ,че не си просто минувач ,а и разказвач... човек ,който неговори само ,но и върши :) ,а ние доказахме ,че с добри очи-сърце виждаш и разпознаваш доброто у човек... въпреки епохата в която живеем ...

Всеки откликва на доброто ,зависи до каква степен го разбира ,за да ПРОДЪЛЖИ :) !!!
Понеже едно добро направено нарочно си е вид маниполация (днешното приятелство) - на търговски начала.
и тук ще дам пример една сигнатура ,която видях в клубовете:
НЕ ВСЕКИ КОЙТО ТЕ ИЗМЪКНЕ ОТ ЛАЙНАТА ,ТИ МИСЛИ ДОБРОТО :)))
няма да приключа с тази дума :)) а отново ще благодаря на Охлювко и ще му пожелая да Разбира Доброто до когато реши ,че му е полезно . . . а после :)

По добре рано ,отколкото всеки път!


Тема Re: Словоблудствонови [re: ohliovko]  
Автор taj6a (обичаща)
Публикувано21.10.05 16:15



Поздравления за положения труд.
Не можах обаче да разбера ти християнин ли си или будист, или християнин-поклонник на будизма? И коя литература е подходяща. Но е хубаво, че се стремиш към Истината. А тя е "някъде там", което значи и тук в този форум.
Нима Библията, която четем в момента да е напълно достоверна? Та нали тя е променяна и написвана след Втория Вселенски Църковен Събор, свикан под диригентството на тогавашния римски император Константин, който е искал да си осигури властване, използвайки догмите на зараждащото се тогава християнство.
А можеш ли да тълкуваш израза от Библията "Блажени низшите духом, защото тяхно е царството небесно"
Аз мисля, че има връзка с "деволюцията" и по-правилният изказ е инволюция, т.е. слизане на Духа в Материята. Тя също е от Бога и е необходима, за да го има и процеса еволюция, изкачване към Бога. А религиите са се появявали и изчезвали в различни периоди от този процес в различни одежди. Така, че това което описваш е същото за един отязък време.
Никак не е лошо обаче да се запознаваме и с детайлите. Иначе защо ще сме тук по това време, на тази Земя и в този форум и да си "словоблудстваме".

Обичайте се всички, защото от едно място сме тръгнали и пак там ще се върнем. Аз и вие, и всичко, сме едно. Другото са подробности. Няма лошо.



Тема Re: Словоблудствонови [re: taj6a]  
Автор Sahib (Господин)
Публикувано21.10.05 20:09



НЕ че мога да тълкувам Библията или поне немога да кажа, че моето мнение е правилното...

Та според мен става въпрос:
1. Че Бог обича всички свои чеда...
2. Низшите не са така покварени... или те незнаейки, грешат, но това не ги прави ГРЕШНИ
3. НАй-вероятно се има предвид, че простия в своята простота се чувства щастлив...



Тема Re: Словоблудствонови [re: Sahib]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано21.10.05 21:07



А това повдига интересния въпрос дали, ако не знаеш че грешиш, грешиш?

Защото ако погледнем природата например, съмнявам се че някой хищник счита, че прави грях, ако изяде някое млекопитаещо божествено проявление.

Следващия логичен въпрос е дали тогава концепцията грях не е човешка измислица, а гореспоменатите са блаженни защото я нямат и просто правят каквото считат за правилно във всяка дадена ситуация?



Тема Re: Словоблудствонови [re: BrandofAmber]  
Автор Sahib (Господин)
Публикувано21.10.05 22:19



със сигурност е в човешката глава, ама защо незнам



Тема Грешкатанови [re: Sahib]  
Автор ngs ()
Публикувано22.10.05 11:05



Единственият истински грях е да не грешиш...


“Човешко е да се греши, божествено е да се прощава” се казва в една християнска мъдрост, наистина човешко е да се греши. Кой не греши? Кой не допуска грешки ? Всички ние допускаме грешки и това е напълно нормално, ненормално е единствено нашето отношение към собствените грешки. Какво става, когато някой от нас допусне грешка ? Старае се всячески да го прикрие, старае се до такава степен да прикрие, скрие и забрави за грешката си ,че започва да убеждава даже и себе си, че изобщо не е допускал грешка. Почва да си търси извинения и оправдания, опитва се да прехвърли отговорността на някои друг. Защо?
Нима сме толкова глупави и не осъзнаваме, че грешката е повод за радост, за празник? Грешките не трябва да се крият напротив, ако може всеки трябва изпише грешките на челото си и смело да ги показва на всички. Да сбъркаш означава да проумееш, че е било по-добре да постъпиш по друг начин, но щом си го проумял това означава, че следващия път ще постъпиш правилно, няма да сбъркаш. Няма да сбъркаш отново, това не е ли повод за радост ? Грешката е един урок един безценен урок, прекрасно е човек да осъзнава грешките си. Защо ли ? Ами ако някой не си дава сметка, че греши, какво става тогава ? За себе си и според себе си този човек постъпва правилно, искрено се надява или иска искрено да се надява в това. Той дава ли си сметка че е сбъркал ? Отговорът е не, той не може да осъзнае грешката си, не може да осъзнае и последствията й, не може да научи урока й. Този човек ще е много нещастен, защото животът му няма да върви така както на него му се иска, а той дори няма да знае защо става така, може и никога да не разбере.
Защо всички се правим на слепци, на не зрящи глупаци не осъзнаващи окаяното си положение ? Защо всички се правим на безгрешни ? Такива ли сме наистина ? За това наше отношение към собствените ни грешки трябва да благодарим първо на себе си, но и до голяма степен на обществото, в което живеем. В нашето общество е същото както в животинския свят, по нищо не се отличава от него. Всяка грешка се приема за края на света, всяка грешка се наказва жестоко и сурово, всяка грешка се наказва със смърт. Това е глупаво, това е идиотско, това е безсмислено. Още от дете човек свиква да яде бой заради всяка своя изобличена грешка. Какво води до това ли ? Ами води до това, че понеже детето не обича да го бият нахитрява, много бързо - научава, че го бият само тогава, когато грешката му е забелязана и открита и започва да прикрива грешките си. С годините става се по-умело в това начинание, след това пораства става възрастен, но стария навик остава. Възрастните са ненадминати майстори в изкуството да прикриват грешките си зад казуси, дилеми, оправдания и темп подобни щуротии. Те не се опитват да осмислят грешките си, а само да ги прикрият, да се оправдаят и толкова. Най-лесно осъзнават грешките си децата, казваш им, че не са постъпили добре и толкова. Те ще те разберат и ще се постараят да не правят повече така. Опитайте се, обаче да обясните на един възрастен, че е сгрешил. Колкото по-възрастен е човек толкова по-трудно приема, че е сгрешил, той цял живот си е намирал оправдания и извинения на неудачите, все другите са му били виновни, така той е станал толкова изкусен и убедителен лъжец, че е убедил даже и себе си. Той вече си вярва, престанал е да осъзнава грешките си. Децата са най-добрите съдии, защото те не познават още оправданията, научете ги кое е грешно, научете ги винаги да казват, когато видят нещо нередно и ще имате съвършен съдия. Те ще се обаждат винаги, когато видят някой непознат да греши и дори, когато вие грешите. Да те без притеснение ще ви попитат, защо постъпвате така щом знаете, че това не е хубаво. Какво ще им отговорите? Че нещата не са толкова прости или, че си имате своите причини които те са твърде малки да разберат ? Това са глупости, пълни измишльотини, оправдания. Прави сте, децата са твърде малки за да разберат вашето надлъгване със собствената ви съвест, те са чисти и невинни, щом видят грешка не се стараят да я оправдават или извиняват. Бъдете като децата ! Бъдете като тях, престанете да извинявате грешките си и ги приемете такива каквито са! Радвайте им се, защото те са повод за радост! Радвайте се, когато разберете, че сте сбъркали, радвайте се, защото това означава, че сте си научили урока и повече няма да допускате тази грешка, никога повече... Ако пък я допуснете отново значи просто не сте я разбрали, не сте я осъзнали. Не се извинявайте, не се оправдавайте, нямате извинение, не ви е и необходимо...
Седнете и се замислете хубаво каква е причината да сгрешите отново, потърсете това, което сте пропуснали първия път, размислете и намерете причината. Тогава се радвайте, ликувайте и празнувайте, защото научихте още един от уроците на Живота. Няма грешки, има само не научени уроци на Живота ! Научете ги! Радвайте им се! Защото щом осъзнаете една грешка тя изчезва, вече не я допускате, с това и ситуациите, които ви подтикват да я допуснете също изчезват. Те са станали ненужни, ситуациите са учебни пособия, помагала, за да научите урока на живота по-лесно. Научете го и ще продължите нататък, няма да е нужно да се повтарят все същите ситуации натякващи ви все същия урок. Научете го, не се крийте от него, не оправдавайте мързела си, не се извинявайте, нямате извинение, не ви е нужно извинение!
Знаете ли защо животът ви е тягостен, зациклил, вървящ на празни обороти ? Защото около вас се въртят все едни и същи ситуации, при които вие си допускате все същите грешки, затваряте си очите правите се, че не сте били вие, че обстоятелствата са ви принудили и си продължавате. Да ама не! Няма как да излъжете Живота, себе си може да излъжете, но него не ! Той ще си ви поднася все същото на закуска, на обед и на вечеря, а вие ще продължавате да си вървите със затворени очи. Отворете очите си хора ! Не се срамувайте от грешките си, не ги извинявайте, не ги оправдавайте, приемете ги ! Разберете ги, осмислете ги! Единственият грях е да се правиш на безгрешен, единственият грях е да си затваряш очите и да се правиш на слепец не виждащ, че греши. Бъдете будни, бъдете живи ! Не се погребвайте приживе, отворете си очите за Живота! Той е около вас, там е бил винаги и там ще си остане, ако не го приемете такъв какъвто е ! Единственият истински грях е да не грешиш, защото когато грешиш ти се учиш, трупаш опит и мъдрост, познание. Ти се движиш ти се развиваш, мъдреците са мъдри, защото много са грешили, но и защото са осъзнали и разбрали грешките си. Бъдете мъдри ! Учете се от грешките си, защото те са уроци, те дават смисъл на премеждията и трудностите.

откъс от "Философията на живота" на Некрос

По добре рано ,отколкото всеки път!


Тема Re: Словоблудствонови [re: taj6a]  
Автор ohliovko (непознат )
Публикувано24.10.05 17:15



"А можеш ли да тълкуваш израза от Библията "Блажени низшите духом, защото тяхно е царството небесно""

Да мога да го тълкувам. Само ще направим една корекция на думата "низшите" - пише се "нищите" и означава смирени, въздържани духом хора, добри, добронамерени, незлобливи.

Що се отнася до нашата епоха, според Ведите тя е започнала преди около 5000 години и до края и остават 427 000 години. Описано е, че накрая се стига до човекоядство, но това е още далече. За да видиш крави голями почти колкото коза (макар толкова в началото на тази епоха) ти препоръчвам да изгледаш филма BARAKA. Има го по нашите фрита.

"Така, че това което описваш е същото за един отязък време. "

Аз нищо не описвам.Така е спуснато от Бога. Четирите епохи постоянно се повтарят, докато се унищожи материалния свят и след това се създаде отново. За 12 часа на Брахма се извъртат 1000 цикъла от четирите епохи. Брахма живее 100 години Това е отвъд способностите за фантазиране...........

Релгиите..............са знание за духовните закони. Всеки един е подвластен на тях, също както и на материалния закон. Ако някой убие - бива осъден, без значение, че не знае закона. Така и за природните закони, когато ги нарушаваме, ние търпим наказание. Религиите са средство да разберем как действат природните закони. Религиите са различни, защото има различни съзнания, но целта им е да отведат да една точка. Човек търпи много прераждания докато се пречисти. Възможно е обаче и до изпадане в по-низши форми на живот според извършваните дейности. Затова е добре да се интересуваме от тези закони. Без знание за това и извършване на предписано служене спиране на прераждане в материалния свят не може да се получи.

Следването на предписани религиозни принципи има за цел да пречисти материалното тяло в едно със съзнанието. В сегашен момент на въздигане в култ на наслаждаване на сетивата това е много трудно.



Тема Re: КАРМА - Великото неразбираненови [re: taj6a]  
Автор ohliovko (непознат )
Публикувано24.10.05 18:02



Щастието и нещастието идват и си отиват като зимата и лятото. Те възникват от сетивното възприятие и човек трябва да се научи да ги търпи без да се влияе от тях.



Тема Re: Словоблудствонови [re: BrandofAmber]  
Автор ohliovko (непознат )
Публикувано24.10.05 18:11



Различните форми на живот са създадени според индивидуалните съзнания и техните желания. Ако някой иска да яде месо, има подходящи форми на живот за това. Ако някой иска постоянно да яде, има форми на живот, които постоянно ядат. Ако някой иска да спи, има форми, които в по-голямата част от времето си спят. Ако някой е близо до дадена форма, например с чревоугодничество, приема тяло на прасе в следващото си раждане. Всичко е въпрос на съзнаване и желание за промяна



Тема Re: Словоблудствонови [re: ohliovko]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано24.10.05 18:15



Много навътре взимаш нещата. Това винаги ми е било интересно като гледна точка. Защо искаш физическите ти прераждания да спират?
Не ти ли харесва света около тебе?


Лично според мене някой, който отрича дори и собствените си сетива и само се мъчи с всичка сила да бяга от всяко "наслаждение", е яко закъсал и води доста мизерен живот, а такива много, особенно сред феновете на индуизма. Повечето от тях дори не осъзнават, че се водят основно от някакви смътни обещания по разни книги и някакво желание да направят всичко възможно да не се чустват добре(разбира се и от общата енергия на всички други целящи се в тази посока, която си привлича като магнит), защото според техния бог човек трябва да се стреми да се чувства зле за да е добродетелен. Доста безсмисленно ми изглежда, но има много последователи като философия.

Ами лично според мене кофти божество сте си избрали, но това си е въпрос на избор.



Тема Re: Словоблудствонови [re: ohliovko]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано24.10.05 18:17



А дали това не е само в съзнанието ти, насадено основно за да бъдеш по лесен за контролиране?
Така не определяш ти как да живееш, определя го някой, който някога ти е казал/написал какво-ще-стане-ако-направиш-еди-какво-си и ти по една или друга причина си му повярвал.



Тема Re: КАРМА - Великото неразбираненови [re: ohliovko]  
Автор Sahib (Господин)
Публикувано24.10.05 18:42



Дали тогава човек живее? или е просто някакво същество подобно на машина?
Каква е целта на убиването на чувството? Разбирам ако по начало си опериран от него, но сам да го направиш? Някак не го разбирам...



Тема ПРЕСКОЧИ , ВИЖ - НАУЧИ !!!нови [re: ohliovko]  
Автор ngs ()
Публикувано25.10.05 10:00



Много неща ,които казваш са така ,но с едно не съм съгласен...
Човек и ЕВОЛЮЦИЯТА ПРОДЪЛЖАВАТ винаги НАПРЕД. Никой няма да се прероди в друга по-низша форма, поради своето неразбиране на живота ,респективно законите,било то писани или природни. "Наказанието"(отговорността) си намираме тук на земята породено от постъпките си ,а еволюцията продължава със натрупаното състояние и опит на духа и то винаги във ВЪЗХОДЯЩО НИВО. Ако някой се прероди в нещо друго ,то е само в мислите му,а още по-грешно е да се остави те да обладаят съзнанието му и именно така бива контролиран ,чрез страха :) . Ако се оставиш някой да контролира съзнанието ти,значи на земята вече си се превърнал във всички животни ,които изброи, превъплатени във страховете ,които преминават през теб. Тогава значи ти разсъждаваш със съзнанието на съответното животно ,обладало те,ограничено от бариерите на страховете и не виждаш по далеч от опита му.... :))
Страха е непознаването-бариерата ,която ти казват ,че ако преминеш .. ,ще минеш, влака ЩЕ мине и ще те сгази :)) ,ами ако ИМАШ ОЧИ и гледаш през бариерата.. какво ще научиш отвът релсите :) и какво ще видиш.....
още много като теб на опашка с очила и слушалки чакащи пред бариерата ,да се вдигне и да минат ,за да не ги сгази влака ,който ЩЕ дойде ,ама кога :)
когато някои ни КАЖЕ... - Когато КОНТРОЛИРАЩИЯТ ни каже :)))
за това ПРЕСКОЧИ , ВИЖ - НАУЧИ

По добре рано ,отколкото всеки път!


Тема Re: Усмихвам се :)нови [re: taj[a]  
Автор SesilO1 (new)
Публикувано25.10.05 15:24



Защо да е неправилна употребата на думичката мой/моя?

Питам се, защото това е твоето светоусещане, твоята истина за нещата. Това не пречи да е истина и за други, в това число и моя милост, но пък за други не е - което не пречи и те да са част от цялото и ние да ги обичаме.



Тема Re: Словоблудствонови [re: BrandofAmber]  
Автор ohliovko (непознат )
Публикувано25.10.05 18:44



Пълна илюзия е, че човек контролира. Сутрин, когато излезеш от вкъщи, не знаеш как ще ти протече деня, да не говорим за месеци или години напред.
Знаеш ли колко души умират на ден на Земята? А знаеш ли по какъв начин умират? А тези, които изпитват такива страдания, че се молят да умрат!!! Знаеш ли колко са се увеличили разновидностите на болестите в последните 100-ина години. А страданията от отношенията между хората? А страданието в утробата и след това при раждането? А след смърта? - знаеш ли къде отиваш? В Християнството има описани много страдания преживени от святи личности. Обикновено те звучат като приказки, защото този, който ги чете или слуша в момента не му страда тялото, няма знание за това, което може да бъде. Такива хора, които са без реализации от минали животи обикновено са дървени философи, което не им помага. Реализация означава да имаш знание. Това знание идва от твоята духовна същност и по милостта на Бога. Пример за това е когато съчустваш на някого за някакво нещастие до степен, все едно ти лично го преживяваш. Т.е. от душата произтича и нивото на съзнание и интуиция, което от своя страна определя разбирането за причина и следствие в материалния живот.

В същност човек има свободна воля, но сферата му на действие е много малка. Материалния свят е създаден да удовлетвори желанията на живото същество, така, че човек не трябва да ограничава изкуствено сетивата си. Идеята на Източната философия е чрез знание и практики да се придобие по-висш вкус. Според писанията духовния свят е по-голям от материалния 3 пъти. Там наслажденията са много по-големи и не са кармично обременени. Не става въпрос обаче за райските планетарни системи. От райските и адските планетарни системи не може да се достигне духовния свят.

Много е трудно да се излезе от материалното схващане за живота. Издигнатите души от миналото, които са утвърждавали религиозни принципи са имали "вътрешно" зрение, т.е. трансцендентално и са виждали, че света не е само това, което сетивата ти констатират, а е много повече. Принципите, които религиите предлагат са път към едно такова духовно развитие.

..........изчезвам



Тема Re: Словоблудствонови [re: ohliovko]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано25.10.05 19:04



Подготвях много голям и обстоен отговор преди да стигна края(въпреки че в глобален план щеше да е същото като горния пост и поста на ngs), но щом изчезваш предполагам ще ти е кофти да се постват разни твърдения и да не можеш да отговаряш така че ще си го спестя.
Кажи ако пак се вяснеш и искаш да продължим темата. :)

Вечен е само мигът.



Тема Re: ПРЕСКОЧИ , ВИЖ - НАУЧИ !!!нови [re: ngs]  
Автор ohliovko (непознат )
Публикувано26.10.05 13:29



Ако не знаеш кой е баща ти, има два начина да разбереш. Единия е като тръгнеш из София (примерно) и започнеш да питаш всеки мъж "Ти ли си баща ми?". Другият е когато се допиташ до авторитет, който знае - в случая това е майка ти. Не е необходимо да откриваш топлата вода, защото вече е открита. Този, който счита, че не знае, всъщност знае. 99.9% от хората не попадат в тази категория. Т.е. това, което е необходимо като занание е спуснато от Бога. Само не трябва да те мързи да четеш.

И по-висш дух може да бъде въплатен в по-низша форма на живот.

Страх има когато има невежество относно духовните закони. Ако знаеш духовните закони и ги спазваш, значи знаеш Бога. Тогава няма страх. Именно затова последователите на Исус са успели да утвърдят християнството и от сектантско движение да го превърнат в световна религия. Невъзможно е сега някой да издържи това, което например св.Стефан е издържал - пекли са го жив на ламарина за да се отрече.



Тема Re: Магията на смърттанови [re: Lana]  
Автор Strange_Woman (непознат)
Публикувано26.10.05 14:19



....доста не6та попро4етох тук .......мисля си..аз се страхувам от смъртта, приятелката ми съ6то, съпругът ми съ6то, децата ми съ6то....баба ми оба4е не толкова......и пак си мисля и стигам до извода 4е е ненормално да не се страхувам 6том като о6те имам работа тук...според мен вси4ко е с времето...6том като се събужда6 сутрин и вижда6 слънцето зна4и,колкото и да не ти се иска понякога да си жив...има за какво да живее6..когато си изпълни6 мисията или ти свър6ат дните тук сам и без много мислене 6те осъзнае6 какво е да не те е страх от смъртта....как е възмойно да изпреварим времето си и да осъзнаем не6то до което о6те не сме стигнали......принципно знам как едното умира а другото няма на4ин да из4езне , и как материята е само опаковка ,а не съ6тина,....но не го усе6там о6те.........и добре 4е е така.........



Тема Re: ПРЕСКОЧИ , ВИЖ - НАУЧИ !!!нови [re: ohliovko]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано26.10.05 14:20



Явно горе не съм те разбрал. Няма значение, идеята е че проблема в случая е че въобще не се и замисляш, че това което ще отговори майка ти може и да не е вярно.

Всъщност както всеки голям фен на някоя религия взимаш някаква книга и смяташ че в нея е обяснено всичко което ти е нужно за да живееш, не само че нямаш доказателства, но дори не се замисляш и че може би грешиш, защото твърде много хора претендират че това е "великата книга" също без да дават никакви доказателства основно защото просто не разполагат с такива, също като тебе и са били обедени по същия начин по които си бил обеден и ти - от ентусиазирани вярващи, но нищо повече.

Това че някой твърди че даден текст е спуснат от бога, значи ли че това е така?
Лично според мене текстове спуснати от бога няма, всичко е въпрос на гледна точка дори и да е много по висока от физическите нива е все така нечия гледна точка и има всички характеристики на такава.
Последното което си написал е готин пример.
Да погледнем тогава християните които са били по онова време(преди църква, религия и книги "спуснати от бога", когато просто е било учение и когато лично според мене 90% от него са идвали от личноста/излъчването на Исус, а не от думичките които е говорил и които в последствие(много години по късно) някой е записал).

Не е ли очевидно че те са получавали доста повече от учението щом са били готови да жертват толкова?
Защото в днешно време едва ли ще има много християни които ще направят нещо такова, не смятам че има някаква логика да обвиняваме хората, мисля че очевидно това което е говорил/излъчвал Христос не е точно това което говорят/излъчват църковните служители. :)
Например замисли се. Сега пишеш обедено, но дали си толкова сигурен, колкото са били те?Те са знаели че това което следват е истина просто защото са го усещали пределно ясно, дали и ти усещаш така нещата с индуизма?
Защото аз не ги даже никак, голяма част от структората според мене е абсолютно точна, но всичко останало е поредната система за контрол както във всяка религия. :)

Вечен е само мигът.

Редактирано от BrandofAmber на 26.10.05 16:31.



Тема Re: Магията на смърттанови [re: Strange_Woman]  
Автор Lana (davashta)
Публикувано26.10.05 16:30



Харесва ми гледната ти точка
Обаче аз не съм способна да се примирявам със страховете си



Тема Re: Магията на смърттанови [re: Lana]  
Автор Strange_Woman (непознат)
Публикувано26.10.05 16:44



аз не живея в параноя не се ужасявам от мисълта за смъртта...просто не ми е до6ло времето о6те за да и отдам толкова голямо зна4ение....всъ6тност аз мисля така: живеи за мига, а когато миговете станат достатъ4но...ако изоб6то успеят да станат достатъ4но,... 6те се събуди6 помъдрял и изморен,но и 6тастлив....и тогава просто 6те ти се иска да заспи6 и дори няма да ти се говори и дискотира.....така ми се иска да мога да живея - пълноценно....оба4е...така като гледам...маи не съм постигнала някакво съвър6енство



Тема Re: Магията на смърттанови [re: Lana]  
АвторtDido (Нерегистриран)
Публикувано27.10.05 01:05



za6to otdelya6 jivota ot smartta i lybovta?govori6 za tyah kato za otdelni ponyatia.
ta nima nie ne umirame ot denya v koyto sme za4enati i ne prodaljavame da jiveem i sled kato umrem,pak bilo to i 4rez drugite?i prez cyaloto tova vreme ne izpitvame li lyubov?
spored men jivota i smartta ne mogat da sa6testvuvat edno bez drugo;)))koeto avtomati4no im obedinyava"magiite"
smartta ne e samo "kray"ili" final"na jivota, tya prisastva vav vseki edin mig ot jivota,ta nima ne umirat milioni na6i kletki vseki den?ta nima ne se "razdelyame " s nyakoi na6i ve4e"martvi"ilyuzii otvreme na vreme?ta nima ne se rajdat i umirat v nas razli4ni 4uvstva i jelania?
spored moite razbirania jivotat i smartta sa prosto edno i sa6to ne6to;)))))
ne moje da umre ne6to koeto ne e bilo jivo nyakoga;)))
vij samisalat na jivota...e tova e druga tema..no vseki si go namira sam...za vseob6tia smisal....ne znam..... moje i da nyama takav;)))))))



Тема Re: Магията на смърттанови [re: Lana]  
Авторok (Нерегистриран)
Публикувано27.10.05 10:15



А какво даваш на страховете си
Щом не се примиряваш а си даваща



Тема Re: Магията на смърттанови [re: Strange_Woman]  
Автор Lana (davashta)
Публикувано27.10.05 17:09



Относно пълноценния живот- знам ,че не е възможен когато
си обременен с ненужни страхове
Да постигнеш съвършенство-безплоден труд,защото то е вътре
в тебе,единственото което би могла да направиш е
просто да го усетиш



Тема Re: Магията на смърттанови [re: tDido]  
Автор Lana (davashta)
Публикувано27.10.05 17:19



"spored moite razbirania jivotat i smartta sa prosto edno i sa6to ne6to;)))))
ne moje da umre ne6to koeto ne e bilo jivo nyakoga;))) "
Хубави са ти разбиранията,и за мене живота и смъртта са част
от едно и също нещо,от Любовта




Тема Re: Магията на смърттанови [re: ok]  
Автор Lana (davashta)
Публикувано27.10.05 17:25



Давам им правилно разбиране за тях самите,обяснявам им,че те като грозното патенце могат да се превърнат в голям бял лебед,прегръщам ги и после....се сбогуваме



Тема Re: Усмихвам се :)нови [re: SesilO1]  
Автор Lana (davashta)
Публикувано27.10.05 17:46



Защото когато се докоснеш до голямата истина,понятията моя истина и твоя истина променят смисъла си



Тема Re: Магията на смърттанови [re: Lana]  
Автор Strange_Woman (непознат)
Публикувано27.10.05 17:59



.....съжалявам, но маи-говорим на разли4ни езици...аз вярвам в простите не6та ...ти...много сложно го дава6.......дано това ти помага да живее6 по-леко! късмет!



Тема Re: Магията на смърттанови [re: Strange_Woman]  
Автор Lana (davashta)
Публикувано27.10.05 18:26



не съжалявам,и аз вярвам в простите неща,сложните ги опростявам максимално,добре си живея
Късмет и на тебе!



Тема Re: Магията на смърттанови [re: Lana]  
АвторtDido (Нерегистриран)
Публикувано27.10.05 22:08



да, тя е ве4накакто и вси4ко останало;)))



Тема Напишете Глупости :))))нови [re: tDido]  
Автор ngs ()
Публикувано28.10.05 17:34



Като гледам аз.... май и тази тема е на път да остане вечна :)) ,но за целта не е ли по добре ако не продължаваме в толкова сериозен дух и толкова задълбочено :)) Няма ли някой да се излигави и да каже някоя забавна глупост ааама ха... смърт любов живот ..... и накрая какво?
всичко отминава и се върти... и минава време докато си го припомним :))
ами забавленята? :)))) нека оставим и тук Писмо и словото си пък ,кой знае... някъде из архивите може някой да си вземе това което му трябва :)

Аз понеже съм малко скучноват и затова предлагам тази идея ,ако има някой щура глава нека напише някоя глупост :)) пък после ще искам извинение от лана ,че съм провокирал това :))

По добре рано ,отколкото всеки път!


Тема Re: Напишете Глупости :))))нови [re: ngs]  
Автор Lana (davashta)
Публикувано28.10.05 17:52



ама как да няма глупости,бе братко,ти си ги забравил
Верно че си е време за нещо новичко и свежичко



Тема Re: ПРЕСКОЧИ , ВИЖ - НАУЧИ !!!нови [re: BrandofAmber]  
Автор ohliovko (непознат )
Публикувано28.10.05 18:28



"...идеята е че проблема в случая е че въобще не се и замисляш, че това което ще отговори майка ти може и да не е вярно. "

Любовта на майката към детето е безусловна от материална гледна точка. Тази любов е най близо като отношение на Бога към живите същества. Идеята е живите същества да стигнат ниво, което да отвърне по същия начин. Когато говорим за авторитет, т.е. човек който има знанието, за това кой е баща ти, то това е майката. Независимо от това дали в последствие тя ще ти каже истината или не, тя се явява авторитета по отношение на знанието "кой е баща ти". Разбира се като отчетем, че майката също е човек, може да се допусне, че от някакви материални подбуди поради несъвършенството си може и да не ти каже истината, но това няма да промени позицията и на авторитет относно знаниети и кой е баща ти. Градацията към доброто е естествено заложена в духовната душа и поради това е естествено човек да приеме информацията от майка си за истина на доверие. Когато духа е покрит от материални желания, живото същество не може да прояви божествената си природа в чист вид. И именно затова в евангелята в Библията се говори "да се остави света", което означава много силно въздържание от сетивно наслаждение, което има за цел да се изчисти материалното тяло, за да може да се прогледне към духовната природа. Ума също е материален. Той е шестото сетиво и освен непосредственото (грубото) възприятие на петте сетива, съществува и възприятие на финно ниво чрез ума - пример: чувството за власт, голям успех на детето ти и т.н.
Както и да е има два вида хора, които приемат по-висш авторитет и такива, които не приемат (атеисти). Без да допуснеш възможното съществуване на по-висш авторитет е невъзможно да се получи знание в тази насока.

"Всъщност както всеки голям фен на някоя религия ..."

Сирене не ми се яде. Не ми се яде сирене. В момента не искам сирене. По принцип не ям сирене. и т.н. Сигурно може да се напишат 1000 или 100000 подобни изречения. Различните религии имат целта да те отведат до едо и също място, но казано по различен начин - според съзнанието ти. Материалното обозначение Индус, Християнин, Мюсюлманин и т.н. е погрешно. Какво е значението каква е религията (знанието за духовните закони) ако ти помага да развиеш божие съзнание? И какво е значението кой какви слова е избрал за да те научи на любов към Бога?

..........................................................



Тема Re: ПРЕСКОЧИ , ВИЖ - НАУЧИ !!!нови [re: ohliovko]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано28.10.05 19:02



Няма. Всичко това е много хубаво и стойностно. Кофтито се получава когато решиш че нещо от цялата каша трябва да се наложи на другите и запонеш да ги заплашваш с идеята да следват това което ти следваш. Дали ще е с карма, прераждания, Ад, край на света варианти из годините дори и само тук е имало много, всичкото седи еднакво и лично според мене няма нищо духовно в себе си.

Това се има и предвит под система за контрол. Не прави еди-какво-си или отгоре ще те накажат. Накратко няма нищо лошо в която и да е религия до момента до които я използваш за да търсиш себе си. Започнеш ли да я използваш за да караш другите да търсят нещо, което считаш че си открил, става система за контрол и губи целия си смисъл.

Вечен е само мигът.



Тема НОВАТА ИГРА :))нови [re: Lana]  
Автор ngs ()
Публикувано31.10.05 11:40



еееее никой няма :))
това че искаме глупости ,неозначава ,че трябва да го пишат глупаци. Напротив.. и най умният човек може така да се увърти ,че да напише някоя глупост :)) стига да изопачи информацията през егото си.
Но все пак нее това целта :)... е хайде щом е толквоа трудно дайде да дадем по някой линк със смешки или поучителни неща. То се е видяло ,че този който предлага трябва да даде пример :)))

Ето вижте какво ми пратиха по icq :) как ще кометирате това? със каква смешка се лекуват такива хора ?:)) нека им дадем линк лекарство и това предлагам да е заниманието ни :)
Един дава линк със диагноза/състояни а друг със лекарство :)))
Съгласни??????

По добре рано ,отколкото всеки път!


Тема Re: НОВАТА ИГРА :))нови [re: ngs]  
Автор Lana (davashta)
Публикувано31.10.05 12:43



не е ясно какво са ти пратили....



Тема Re: НОВАТА ИГРА :))нови [re: ngs]  
АвторXpиcтoвa (Нерегистриран)
Публикувано31.10.05 13:28





Веднага откликвам на желанието ви!

www.prvoslavieto.com

Може и да излекувате болните си главички!



Тема Re: НОВАТА ИГРА :))нови [re: Xpиcтoвa]  
АвторXпиcтoвa (Нерегистриран)
Публикувано31.10.05 14:17



Моля, простете ми неволната грешка!

www.pravoslavieto.com





Тема Re: НОВАТА ИГРА :))нови [re: Xpиcтoвa]  
Автор Lana (davashta)
Публикувано31.10.05 14:28



и ние сме отзивчиви
диагнозата сте си я изписали сами-"православие"
необходимото лекарство е "ЛЮБОВ"



Тема Re: НОВАТА ИГРА :))нови [re: Lana]  
АвторXpиcтoвa (Нерегистриран)
Публикувано31.10.05 15:17



Аз Ви давам линк, от който можете да научите що е ЛЮБОВ, за да излекувате болните си главички. По нататък ще Ви дам и други.

www.pravoslavieto.com





Тема Re: НОВАТА ИГРА :))нови [re: Xpиcтoвa]  
Автор Lana (davashta)
Публикувано31.10.05 17:28




не си прочела внимателно регламента на играта,но интуитивно си постъпила съвсем правилно
тук трябваше да пускате смешни линкове,които имат нужда от диагноза,а ние щяхме да ви назначаваме лекарството
Христова,Христова,пак ли да те поучавам?
И докога?
ами защити ги най-после тези претенции!!!




Тема Диагноза 1нови [re: Lana]  
Автор ngs ()
Публикувано31.10.05 20:21



Ето диагнозата :)
http://www.rukola.com/pocivama.jpg.html

очаквам различните лекари да видим какви лекарства ще препишат :)))

По добре рано ,отколкото всеки път!


Тема това е сладконови [re: Lana]  
Автор emi_ (...)
Публикувано03.11.05 16:27



Две бебета си говорят в утробата на майката.
Едното пита другото:

- Как мислиш, дали има живот след раждането?

А другото отговаря:

- Не знам, никой още не се е върнал от там, за да каже!

.


Тема Re: това е сладконови [re: emi_]  
Автор ngs ()
Публикувано03.11.05 20:08



Връщали са се.... ,но не за да каже на другото бебе

По добре рано ,отколкото всеки път!


Тема Re: Магията на смърттанови [re: Lana]  
Автор ha! ((Нерегистриран))
Публикувано05.11.05 08:53



"То си е така, но ??? смърт? това си е просто преход, смяна на формата мда,просто преход,казваш
Смъртта на физическото тяло,посрещането ТАМ,престоя ТАМ...
Просто преход ли каза? "
ще ти сеее ама нямааааа
виж смъртта е твоята чаша да се излее в общата кофа
та ако искаш се губи романтично ако искаш си ползвай докато има ако искаш не умирай
хоук

прекрасна, ужасна - все тая, резултатът е съсипващ


Тема Re: Магията на смърттанови [re: ha!]  
Автор Lana (davashta)
Публикувано05.11.05 14:24



Защо си така негативен?
Няма нещо,което да го няма



Тема Re: това е сладконови [re: ngs]  
Автор vyprosche (poznat)
Публикувано05.11.05 17:47



А на кого?
Кое е смешното?






Тема не питай а виж сама :)нови [re: vyprosche]  
Автор ngs ()
Публикувано05.11.05 21:29



Това е въпрос над който трябва сама трабва са помислиш .. и ще откриеш още много отговори .... търсейки този. Просто затвори очички успокой ума .. и ще разбереш :)

По добре рано ,отколкото всеки път!


Тема МАЛКО ВЪПРОСЧЕ,МАЛКО ИЗВЪН СМЕШНАТА ТЕМАнови [re: ngs]  
Автор vyprosche (poznat)
Публикувано06.11.05 13:49



Някой от вас, чел ли е книгата "Подсъзнанието може всичко" от Джон Кехоу.
Кажете ми мнението си за книгата, моля ви.





Тема Re: МАЛКО ВЪПРОСЧЕ,МАЛКО ИЗВЪН СМЕШНАТА ТЕМАнови [re: vyprosche]  
Автор ngs ()
Публикувано07.11.05 10:33



а ти имаш ли мнение относто тази книжка или събираш чужди? и ако имаш ,ще го споделиш ли с мен,защото съм мързелив и необичам да чета :))))

По добре рано ,отколкото всеки път!


Тема Re: МАЛКО ВЪПРОСЧЕ,МАЛКО ИЗВЪН СМЕШНАТА ТЕМАнови [re: ngs]  
Автор vyprosche (poznat)
Публикувано08.11.05 01:01



амииии............ Не съм я чела. Защото я продават вакуумирана в найлон, пък и е доста скъпичка 7.50 и тъничка на всичко отгоре. Та затова съм въпросче и питам. Искам мнения, за да реша дали да си я купя.




Тема Re: МАЛКО ВЪПРОСЧЕ,МАЛКО ИЗВЪН СМЕШНАТА ТЕМАнови [re: vyprosche]  
Автор ngs ()
Публикувано08.11.05 19:07



Книгата е най-оправданата инвестиция :)
до сега никой не отговори ,така че.. ако толкова много са ти я препоръчали.... купи си я и стани ти първата ,която ще даде знанието си без пари като мнение тук :)
Успех

По добре рано ,отколкото всеки път!


Тема ТА ДОКЪДЕ.........нови [re: ngs]  
Автор vyprosche (poznat)
Публикувано08.11.05 22:00



......стигнахме със "смешната" тема ???


Благодаря, ще запомня съвета ти.




Тема amiii :)))нови [re: vyprosche]  
Автор ngs ()
Публикувано09.11.05 07:36



ami do nikyde :)) nikoj ne iska da pishe ,nikoj ne iska da se smee
Hajde da si pishem s teb za drugi neshta iskash li che neshto stana skuchno :))

По добре рано ,отколкото всеки път!


Тема Re: amiii :)))нови [re: ngs]  
Автор vyprosche (poznat)
Публикувано09.11.05 08:36





Хайдде, давай Смехуранко ~






Тема Re: amiii :)))нови [re: vyprosche]  
Автор ngs ()
Публикувано09.11.05 12:21



ami ako imash icq.. viz w profila mojto i mi pishi tam :)) pri dobro zelanie :)

По добре рано ,отколкото всеки път!


Тема Re: amii....ТУКнови [re: ngs]  
Автор vyprosche (poznat)
Публикувано09.11.05 14:40



са много задръстени, нали??? ....И ти стана тъпо???

Малко са мненията които ми харесват!

Редактирано от vyprosche на 09.11.05 14:43.



Тема :)нови [re: vyprosche]  
Автор ngs ()
Публикувано09.11.05 22:02



Не са задръстени :)
който иска нека пише по iCQ

По добре рано ,отколкото всеки път!


Тема Re: Магията на смърттанови [re: Lana]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано12.01.21 11:25



b]Тъкмо се опитвах да вместя линка за техния пореден непризнат българин [URL]https://www.youtube.com/watch?v=r9d07-a6zsk[/URL] Проф.д-р Георги Лозанов - поредният непризнат българин! - и станах обект на сериозна хакерска атака.



САМО ЛУД РОДИТЕЛ БИ ПОВЕРИЛ НАЙ-СКЪПОТО СИ НА ПОДОБНИ ПСИХОМАНИПУЛАТОРИ ДА ГИ УЧАТ - НА КАКВО? - ДОКАТО СПЯТ.

ДА НЕ СИ ВЪОБРАЗЯВАТ, ЧЕ ТОДОР ЖИВКОВ СЛУЧАЙНО Е ИНТЕРВЕНИРАЛ?

ТРЯБВАЛО ДА ГО ТИКНЕ ДОЖИВОТ В ЗАТВОРА. КАТО СЪЗДАТЕЛ НА ПОМАГАЛО ЗА ПЕДОФИЛИ.

И ПОМАГАЛО 3А ТВОРЦИ НА КУЛТОВЕ НА ФЛОЙД В САЩ.


Нищо чудно. Голяма част от българите в чужбина са учили английски, немски и други езици по неговата сънна метода.

Останалите са НЕЛОЯЛНАТА КОНКУРЕНЦИЯ НА ПРЕВОДАЧИТЕ В БЪЛГАРИЯ, ПРИТЕЖАВАЩИ ДИПЛОМИ ЗА ВИСШЕ ОБРАЗОВАНИЕ.


ПОЧИТАТЕЛИТЕ НА ДЪНОВ ОТ СОФИЙСКИЯ УНИВЕРСИТЕТ СА МИ ИЗДАЛИ ДИПЛОМА С НЕВЯРНО СЪДЪРЖАНИЕ - ЗА ДА МЕ ЕЛИМИНИРАТ ОТ ПАЗАРА, И ПОДЛЕЖАТ НА НАКАЗАТЕЛНА ОТГОВОРНОСТ. С ВЪПРОСА ВЕЧЕ СЕ ЗАНИМАВА ДАНС - ДА ЗАБРАВЯТ ЗА КРИСТАЛНО ЧИСТИТЕ СИ ДОСИЕТА РАЗНИТЕ МУ ТАМ АКАДЕМИЧНИ КАДРИ.



Проф. д-р Георги Кирилов Лозанов, д.м.н. (1926 – 2012) е български учен, психиатър, невролог, психолог и педагог, създател на сугестологията, сугестопедията и интегралната психотерапия, известен и като изследовател на Ванга.


Съдържание
Биография
Произход
Роден е на 22 юли 1926 г. в София. Баща му е асистент в Софийския университет, след това училищен инспектор, директор на училище и учител по история, а майка му – юрист. [1]

Образование и специализации
Завършва гимназия като първи по успех, учи шест години медицина в Медицински университет – София (тогава Медицинска академия, дипломира се през 1952 г.) и веднага след това три години специализира психиатрия и неврология, като се насочва главно към психотерапията. Подготвя дисертация в БАН и получава специализация по физиология на мозъка. Едновременно с това следва в Софийския университет второ висше образование по педагогика и психология (дипломира се през 1963 г.). Междувременно завършва първите си експерименти по сугестопедия и в тази област защитава дисертация за доктор на науките през 1972 г. През 1981 г. му е присъдено звание старши научен сътрудник I ст.. [1] [2] [3]

Лекарска практика

По време на специализацията си и след това, общо пет години (1952 – 1957) работи в най-големите психиатрични болници в страната (Бяла и Курило), като последните две години е директор на болницата в Курило.

Работи девет години (1957 – 1963) в Градския психоневрологичен диспансер – София, психиатрия с приходящо болни и две години (1963 – 1965) в института за следдипломна квалификация ИСУЛ, където обучава лекари по психотерапия.

ЧЕТЕ ЛЕКЦИИ ЗА ДЪНОВИЗМА ПРЕД БЪЛГАРСКИ ПСИХИАТРИ В УНИВЕРСИТЕТА.
[URL]http://dr-lozanov.com/bg/photos.htm[/url]


Интервю пред американска телевизия през 70-те години на миналия век.

USA IS INFECTED TILL 70'S WITH THIS METHOD FOR MAKING A REVOLUTIONS.

Едновременно с тези дейности, извън работното си време провежда експериментална работа в БАН върху функциите на мозъка. [1]

През 1963 г. излиза от печат първото по рода си в България „Ръководство по психотерапия“, което е написано от четирима български психиатри. Авторският колектив е ръководен от проф. Ем. Шаранков, който изготвя първата глава, озаглавена „Психотерапията и нейната същност“, втората глава „Внушението“ е дело на д-р Лозанов, третата глава „Хипнозата“ е написана от д-р Ив. Петров и четвъртата глава „Отреагирането“ е изготвена от д-р Ат. Атанасов.Трудове т.4


В ръководството д-р Лозанов разглежда тези теми: Психология и физиология на внушението, Внушение и самовнушение/убеждение/хипноза, Лекарят и болният, Особености при лекуването с внушение и Показания за лекуване с внушение. Разгледани са различни случаи от практиката на д-р Лозанов. Някои от тях са демонстрирани пред семинар по психотерапия в Градския психоневрологичен диспансер – София, а други пред Научното дружество на психиатрите в София през 1960 г. Трудове т.4, стр.83 – 91

През 1965 г. Лозанов прилага сугестивна, нехипнотична анестезия по време на коремна хирургическа операция. Касае се за 50-годишен пациент с голяма ингвинална херния, който има опасения за сърцето си, ако се използва медикаментозна наркоза. В продължение на 20 дни преди операцията болният е подготвян психически чрез убеждаващи и сугестиращи разговори за безболезненото ѝ протичане, минимална кръвозагуба и съкратен след-оперативен период. Той е знаел през цялото време, че няма да бъде опериран с медикаментозна наркоза, нито с хипноза.

От оперативния протокол става ясно, че операцията е започнала на 24 август 1965 г. в 9:00 ч. и е продължила 50 минути. Оператор е д-р Иван Калъпов, асистира д-р Веселин Танев, оперативна сестра: Елисавета Виденова, упойка: сугестивна локална анестезия. Д-р Лозанов чрез словесен контакт поддържа упойката. Пациентът разговаря, отговаря адекватно и е в пълно съзнание. След почистване на оперативното поле е направено предварително одраскване със скалпел за проверка на обезболяването, болният не реагира. След това е направен типичният кожен разрез в дясната слабина с дължина 12 см. Кървенето е като при новокаин. Описани са и останалите хирургически манипулации. Прави впечатление, че към края на операцията болният е почувствал остра болка, ето защо, за да не се травмира и с допълнителна сугестивна цел по механизмите на „плацебо“ е поставен 12 куб. см. 0,5% новокаин. В края на операцията пациентът се усмихва и се чувства отлично. След-оперативният период е преминал без абсолютно никакви болки. Конците са свалени пет дни след операцията, раната е в отлично състояние, оздравителният процес върви ускорено.

Според Лозанов извършената операция с внушение в будно състояние можем да приемем, че е преминала успешно, тъй като в продължение на 50 минути само за около 2 минути се е появила болка – и то на места, на които се появява болка и при обикновена медикаментозна анестезия. Извършената операция доказва, че внушението в будно съзнание при хирургически интервенции може да бъде равно по сила на внушението в хипноза. Трудове т.9 (стр.167 – 170)

Операцията е документирана на филм и е докладвана на Международен психосоматичен конгрес в Рим през септември 1967 г. Външ. препр. т.6, 17:40 – 20:25; Трудове т.14;
Всички тези твърдения не са потвърдени от независими източници.


Работа като сугестолог
Във връзка с лекарската работа Лозанов достига до изводи в подкрепа на хипотезите за съществуване на значителни по обем и качество резерви на мозъка (неоползотворени функции, които не познаваме) и за възможността да се създадат учебни, лечебни, възпитателни и изобщо комуникативни методи за оползотворяването им. Тези хипотези са опровергани от съвременната наука за мозъка.[4]

Лозанов създава и ръководи 20 години (1966 – 1985) Държавен научноизследователски институт по сугестология, който достига 100 служители щатен персонал и който успява да снабди с най-модерната за времето електрофизиологична лаборатория. Институтът придобива особена популярност, във връзка с проведените в него изследвания на Ванга.[1] [5] [6]


Създава и ръководи 10 години (1985 – 1994) Научен център (факултет) по сугестология и развитие на личността към Софийския университет.

Създава и ръководи 6 години в Австрия Научен институт за изследване на ученето. През периода 1966 – 1979 г. д-р Лозанов посещава различни страни по света, негови и в сътрудничество с д-р Е. Гатева трудове са издадени на няколко езика: английски, италиански, немски, шведски. Трудове т.10 и 19
Американска телевизия заснема интервю, в което той обяснява методиката на сугестопедията. Външ. препр. т.2

Научна дейност

През 50-те години на ХХ век д-р Лозанов използва хипнозата в своята лечебна и изследователска дейност. Извършва изследвания на хипнотичната възрастова регресия (връщане към минали възрастови и функционални състояния) и наблюдава как след внушени в хипноза детски възрасти, петима негови пациенти възстановяват детския си почерк и начин на рисуване.

Той постига и възрастова регресия до 2-дневна възраст и наблюдава неасоциирани движения на очните им ябълки, характерни за новородените. Според него тези феномени не могат да се изиграят или симулират и достига до извода, че най-вероятно механизмите на хипермнезията (свръхприпомнянето) се разширяват непосредствено и върху двигателните функции, и върху по-широки нервни структури (виж и статията Хипноза – „Приложение“). Трудове т.1 и 9

От началото на 60-те години на ХХ век започва да търси безопасни пътища за разкриване на предполагаемите скрити резерви на човешкия мозък/ум, които днес е известно, че не съществуват в този вид. На основата на своите експериментални опити и теоретични проучвания слага началото на науката сугестология, която има за свой предмет един нов тип сугестия.

Далеч от хипнозата и клиничното внушение, които се характеризират със своя команден и потискащ свободната и творческа изява на човека характер, при този тип общуване се дава възможност на личността да избира, едновременно разсъдъчно и интуитивно, според своята структура и диспозиция измежду широк спектър от комплексни стимули, които сложно се асоциират, сгъстяват, кодират, символизират и усилват.

Изборът става поради външната оркестрация на символите, в съответствие с психофизиологичните закономерности на личността. Стимулите постъпват отвън или възникват в личността не само в тесните рамки на съзнанието, но едновременно и в по-голяма степен – и в различните многобройни нива на парасъзнанието.

Периферните перцепции и емоционалните стимули са два основни физиологични механизма, които поради своята важност са широко застъпени в теорията за внушението на д-р Лозанов. Трудове т.11 и 23

От средата на 60-те години на ХХ век д-р Лозанов започва експериментирането и разработването на една здравно-учебна система, сугестопедия, базирана на теорията за внушението.

Чрез хармонизиране на учебния процес се десугестират – освобождават участниците в него от наложените социални исторически норми за ограничените възможности на човешкия мозък/ум и едновременно с това се сугестира – стимулира цялата личност – и интересите, и възприятията, и интелектуалната активност, и мотивацията, и креативността и се постига един благоприятен психохигиенен, психотерапевтичен ефект. Трудове т.11 и 23

Постигнатите резултати са докладвани и на Международната седмица по Психосоматика в Рим през 1967 г. Трудове т.16

Сугестопедията е проучена и от работна група на ЮНЕСКО през 1978 г. (виж и статията Сугестология – „Признание“).

Най-разпространена в целия свят е сугестопедичната методика за обучение по чужди езици.





Learn English in 3 Hours - ALL You Need to Speak English




През 1966 г. на Държавния научноизследователски институт по сугестология е възложено да изследва феномена Ванга. През следващите пет години в него са извършени анкетни проучвания на 7000 души, които са посетили Ванга. Резултатите са показали, че на 70% от хората тя е познала миналото, настоящето и бъдещето. [5]

През 1967 г. д-р Лозанов достига до схващането за единен лечебен механизъм, който обуславя ефекта на повечето психолечебни методи (отрегиране, анализ, внушение в будно състояние и в хипноза, убеждение и превъзпитание). Въз основа на това той разработва т.нар. „интегрална психотерапия“, при която се използват максимално възможностите на много от съществуващите психотерапевтични методики, които според него имат и обща сугестивна база. Трудове т.9 (стр.68 – 69) и т.11 (стр.28)
Постигнатите резултати са докладвани на Международната седмица по Психосоматика в Рим през 1967 г. и на Международния конгрес по Групова Психотерапия във Виена през 1968 г. Трудове т.15 и 17;

Кончина
През 2009 г. Софийският университет издава последната книга на проф. Георги Лозанов, която завършва с думите:
„С помощта на моите прекрасни и благородни приятели от целия свят, аз направих, каквото можах. Надявам се, че бъдещите поколения ще последват нашите стъпки. Това е перспектива за една нова култура.“ Трудове т.24, стр.219
Книгата е издадена само на английски език в годината предхождаща Международната научна конференция по сугестопедия, проведена през 2010 г. в Сливен, която е последната с участието на проф. Лозанов. Външ. препр. т.4
Проф. Георги Лозанов умира на имения си ден, на 6 май 2012 г., в град Сливен. [7]
От 2015 г. в България ежегодно се провеждат научни конференции по сугестопедия. През 2016 г. по случай 90-годишнината от рождението на проф. Лозанов, Софийският университет е домакин на международна научна конференция по сугестопедия. Темата на конференцията е: „Безкрайните човешки възможности. Надежда за нова култура на общуване“.Външ. препр. т.4; [8]

За себе си
„Бях много чувствително дете. Майка ми почина, когато бях на две години. Не я помня, но знаех за нея като личност прекрасни неща. Исках да бъда като нея. От най-ранна възраст и досега винаги при трудни решения се обръщам мислено към нея и тя като че ли ми отговаря.
Аз знаех и зная, че тя съществува някъде и някак си. Животът ми беше тежък, но с нейната непрекъсната подкрепа, извличах поука и бях най-щастливият човек на земята. Бях на 18 години, когато комунистите дойдоха на власт и ме арестуваха, поставиха ме сам в килия и ме инквизираха всеки ден, защото не съм предал на полицията съществуването на младежка конспирация на мои приятели против тях. Накрая ме освободиха, но ме поставиха под наблюдение. Смених няколко пъти местоживеенето си и адреса си, за да ми загубят дирите, и успях да се запиша в университета. Професор, приятел на семейството на майка ми, успя тихомълком да ме възстанови и да ме изпрати на работа в периферията. Възстанових се, но често попадаха на мен и трябваше да сменям местоработата си или да се справям с безкрай конфликти. Навсякъде ме искаха за работа, но не можеха дълго да ме задържат поради досието ми в полицията. Но откритията ми в областта на умствените резерви станаха известни. ...“
„... Правителството не искаше да разпространявам в целия свят. То искаше да работя само за България. Спряха ме на границата при служебна командировка за САЩ, взеха ми паспорта и ме поставиха под домашен арест, който продължи 10 години, до промяната през 1989 г. Нямах право да пътувам, спряха ми лекциите в университета и по телевизията, нямах право на писма, нямах право да публикувам, не можех да говоря по телефона с чужбина и т.н. Можех само да се движа между дома и института. През това време имитатори от чужбина предложиха на света разни техни варианти от мое име, които нямаха нищо общо с истинската сугестопедия. Не можех да се защитя, дори нямах пълна информация какво става по света.
След политическата промяна през 1989 г. отново добих свободата си и обучавах преподаватели и лекари, но не можех много да пиша, защото трябваше да работя за да се издържам. ...“ [1]



Тема специална поща за преводачи. от хелперот.нови [re: ha!]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано18.01.21 23:49



подпис:
Повторяю – повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на САЩ USA - повтарям и обяснявам:
Фен съм на Сър Доналд Тръмп, по убеждения съм привърженик на Републиканската партия на USA, което не означава, че всички демократи са гадове, нито означава, че всички републиканци са saints.
затова не ме смущава червеният цвят.
Adam died at Gotta
Germany so icon *red*got mi e* is not color.
I prefer
black and white.
*гот ми е*
The same key is for still alive people at Wikipedia - SS have plan for them sign
they have brown color*orange* but there it is only one tool orange
apropos
Sponsor of Formula 1...

And this principle is at Internet at all
10x for confirming my words, stay away!

*b*u make me blue now I only make things clear profi is stolen nickname of unregistered me - efir

krechetalo77 or krechi77
_____________

*
Letter is for you
I am free
*гот ми е*
Да, имах нерегистриран никнейм псевдоним профайлър на шега, защото ми хареса навремето сериала без да съм чела тъпите ви анализи.
Сега след вашите изпълнения вече не харесвам нито Никита, нито пък Хрушчов, нито неговата прословута “оттепель” и имам друго отношение към Сталин.
А вие петата колона непрекъснато хулите един гениален военачалник.
Не окултна пионка като Хитлер.
Послесловие и подпис:




убеден републиканец съм и най-вече не съм предател.
мразя лъжата и предателството.
Фишек.
всичко е лично.




четете темата и попивайте колко навити има да ви оправят.
аз съм само един преводач на крадена и разпродавана от вас класифицирана информация и държавни тайни на доста повече от 7 държави.
сигнал за ядрен тероризъм е подаден от мен на Интерпол още през 2012 година и вие все си въобразявате, че безпаметно паса трева.


клуб рецепти е баш за терористични и прочее каши.
за оооо... и т.н.

сега за вас ох и ах.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.