Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:10 26.06.24 
Религия и мистика
   >> Магия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Магията на смърттанови [re: Sahib]  
Автор Lana (davashta)
Публикувано04.10.05 16:30



нормално е за тебе твоето по-удобно да е по-правилно
Да не забравяме обаче,че от една друга гледна точка от всяко по-правилно има и по-правилно,от всяко по-удобно има и по-удобно,нали?
" Неможе да искаме да знаеме ВСИЧКО и то СЕГА... "
-да,не можем да го искаме,защото то Е- ние знаем всичко сега.
Защото знанието във вид на информация е заложено в нас


п.п.говоря и аз от личен опит



Тема Re: Кой от нас знае всичко ?нови [re: taj6a]  
Автор Lana (davashta)
Публикувано04.10.05 16:48



Много ми хареса "твоя" шаблон
Обаче не спирам да се чудя,защо го нарече твой?
И пак:"Това си е лично моя теория и с годините все повече се потвърждава по моите наблюдения. "
Защо?Ти,който осъзнаваш себе си като частица от единоначалието?
Моля те,кажи,че е грешка от недоглеждане....?





Тема Далекогледанови [re: Lana]  
Автор ngs ()
Публикувано04.10.05 16:58



Нека да разширим личният си опит и да видим с далекогледа :))

По добре рано ,отколкото всеки път!


Тема Re: Далекогледанови [re: ngs]  
Автор Lana (davashta)
Публикувано04.10.05 18:47



въртя го,въртя го аз далекогледа
По добре рано ,отколкото всеки път! - това сигнатурата ти ли е ?



Тема :-))нови [re: Lana]  
Автор ngs ()
Публикувано04.10.05 20:14



Да сигнатурата е :)
Промених си профила ,защото от 6 години беше нещо ,което бях скрил... докато дойде момента.
Николай Георгиев Савов :)

По добре рано ,отколкото всеки път!


Тема Re: Кой от нас знае всичко ?нови [re: Lana]  
Автор taj6a (непознат )
Публикувано05.10.05 11:44



Накара ме да се замисля. Наистина защо го нарекох "мой" шаблон. Ами може би за краткост на изразните ми средства. Но така най-много се доближавам до собствената ми представа по тази тема. А иначе по принцип не притежавам собственически дух. Приемам и откривам, че всичко което ме заобикаля е точно това, което трябва да е. Но и съм разбрала, че нещата са това, което е нашата представа за тях. О, толкова са взаимосвързани противоположностите, но това е друга много обширна тема.

А ти защо толкова държиш това да е било от недоглеждане?...



Тема Re: Магията на смърттанови [re: Lana]  
Автор Sahib (Господин)
Публикувано05.10.05 12:13



Аз не искам Моето мнение да е меродавно...

Да винаги има по-добри, по-красиви, по-... ... ...

Но какво от това?
Да не би да не трябва да бъдем себе си?
Да! Трябва да искаме да знаем, полезно и правилно е, но това не значи, че ще го узнаем, а и че трябва да знаем...



Тема Пътешествието на волята...?нови [re: Sahib]  
Автор ngs ()
Публикувано05.10.05 14:11



Кое трябва да знаем и кое нетрябва да знаем решаваме НИЕ .
Нашата воля е тази която определя това.Щом не искаш да знаеш ,значи няма да знаеш и няма да узнаеш :) може и да си по-щастлив да знаеш,че някой друг решава кое трябва да знаеш и кое не..... ако пък страха е този който възпира волята ти за знание , премахни го ,освен ако не искаш да се страхуваш.
Аз искам да Знам . Всеки има правото да Иска да продължи да търси... или да спре дотам където смята че контролира волята си. Мойта Воля Продължава , а вашата???

няма нищо лошо и грешно да уважиш Свръхсъзнанието и да надникнеш отвът него :) ,може то да има нужда от помощ... Бъдете СМЕЛИ :) , ЖЕЛАЙТЕ , УВАЖАВАЙТЕ , ОБИЧАЙТЕ.... Господ е във нас , погледнете издън нас :) Нали имаме очи , Дадености ,.. не се страхувайте да изполвате това което имате .
Това не е тест за вярата. Крайно време е СМЕЛО и с ЛЮБОВ КЪМ БОГА да отидем ОТВЪТ НЕГО :)

По добре рано ,отколкото всеки път!

Редактирано от ngs на 05.10.05 14:18.



Тема Re: Пътешествието на волята...?нови [re: ngs]  
Автор Sahib (Господин)
Публикувано05.10.05 15:01



За някои неща се съгласявам, за други - не...

Не мога да се съглася, че ти си повече от това, което те е създало... (много общо се изразих май)

Да Господ е в теб, но не забравяй, че ти не си Господ...

Забрави да изброиш СМИРЕНИЕТО... Ще цитирам по памет: "Достойно е да заповядваш, но не по-малко достойно е и да се подчиняваш" или нещо от този сорт...

Опитай да разбереш същността на смирението!!!



Тема Re: Пътешествието на волята...?нови [re: Sahib]  
Автор taj6a (обичаща)
Публикувано05.10.05 17:15



И двамата сте много прави. Много ме вълнува въпроса за смирението, макар че
изместваме зададената тема. Бих искала да прочета споделяния за това, как прилагате тези си знания в ежедневния ви живот,опишете, ако желаете разбира се, някои примерни ситуации в които сте попадали. Ще Ви бъда благодарна, защото ще ми помогнете да следвам устрема си към познание, а и ще се ориентирам дали е правилен този ми път. А смирението помага или е задръжка понякога???




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.