Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:12 24.06.24 
Религия и мистика
   >> Магия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Кой от нас знае всичко ?нови [re: emi_]  
Автор Xepцora (СЪР Дитко Петко)
Публикувано03.10.05 15:27



От къде ида и от кое име говоря.. ако не става ясно? значи трябва да мине време ,за да се изясни. Не може всичко да е ясно :) .Ако всичко беше ясно ,нямаше да пишем тук ... защото във всеки ,във всяко его освавило почерка си тук ,личи острото желание за ЗНАНИЕ.
Няма как всеки да знае всичко ,но можем да обменяме и наслагваме шаблбоните си ,докато все повече и ,все повече , ПОВЕЧЕ НЕЩА СТАНАТ ЯСНИ :)) , сега ясно ли ти е от къде иде ентусиазма ми :)?
Жаден съм за знания и бих се радвал на всеки ,с който бих ги убогатил.
Включвай се с пълна сила , очаквам твоите шаблони :)

Обективен Реа лист ™


Тема Re: ТУК и ТАМ и ОЩЕ ПО НАТАМ???нови [re: Wasserbundlei Ustenh]  
АвторJONNY (Нерегистриран)
Публикувано03.10.05 16:44



Smartta e ne6to normalno koeto vse njakoga rano ili kasno nastapva! Ot kato se rodi 4ovek znae 4e ima zadaljenieto edin den da umre!Tova netrjabva da pla6i nikoi a si e savsem estestveno! Razbira se jivota e tolkova hubav 4e nikoi nemoje da se primiri 4e edin den toi 6te svar6i!!!Zatova jiveite i se naslajdavaite za6toto 4asovnika otbroiava vse nazad! Dа ste jivi i zdravi pak drugoto 6te si go kupite!!!!



Тема Re: Кой от нас знае всичко ?нови [re: Xepцora]  
Автор taj6a (непознат )
Публикувано03.10.05 17:40



Може ли да ти предложа моя шаблон за смисъла на живота и смъртта и на нещата въобще. Дано успея с по-малко думи да обясня. Това си е лично моя теория и с годините все повече се потвърждава по моите наблюдения. Та :
Онова Неизвестното, поради което всичко съществува в определен ред и хаос е едно "ПЕРПТУМ МОБИЛЕ". За да може да поддържа този ред и хаос без да се изчерпи докрай То е измислило как да се самозарежда. Отделя от себе си дребни частици(носещи неговата същност, като дух) и ги пуща в обръщение докато се осъзнаят като индивидуалности и разкрият способностите си и възможностите си като негово подобие(преминавайки от живот в живот, и тук трабва да вметна, че духът когато е в активност/т.е. будно състояние - руши материята, а само в матрията-забавеното трептение, може да се УСЕТЯТ, ПОЧУВСТВАТ, ОСЪЗНАЯТ, УСВОЯТ нещата/, то за да може тази малка частица да израсте достатъчно, трябва да има периоди и на пасивност- сън, смърт, пралаи...) И израстваме(осъзнаваме си силите и възможностите като богове) и се вливаме обратно и зареждаме "ПЕРПЕТУМ МОБИЛЕТО" с нови сили, обогатени от съприкосновението с всичко до което сме се докоснали и зпочваме да поддържаме реда и хаоса, като отделяме частици от себе си, които да ни заредят и т.н. и т.н. докъдето стигат възможностите на въображението ни.
Интересно ли ви беше?
Обичам ви, защото и вие и аз сме частици от ЕДИНОНАЧАЛИЕТО.

П.С. Използвах думата прпетуум мобиле, защото съм с техническо образование.



Тема Re: ТУК и ТАМ и ОЩЕ ПО НАТАМ???нови [re: JONNY]  
Автор Wasserbundlei Ustenheim (Midnight Bliss)
Публикувано03.10.05 17:45



абе то смъртта може да се избегне, но тудностите в справянето с всяко начинание не може да се избегнат

you'll never understand..



Тема Re: Кой от нас знае всичко ?нови [re: taj6a]  
Автор Wasserbundlei Ustenheim (Midnight Bliss)
Публикувано03.10.05 17:48



мен ми хареса, интересна концепция.
но освен в пралаите, опитът се усвоява и в будният, проявен етап, макар и по-бавно и по=трудно.


you'll never understand..



Тема Общото съзнание ....нови [re: taj6a]  
Автор Xepцora (СЪР Дитко Петко)
Публикувано03.10.05 18:31



Твоята теория затвърждава моята - Общото съзнание не се е осъзнало

Обективен Реа лист ™


Тема Re: Общото съзнание ....нови [re: Xepцora]  
Автор Lana (davashta)
Публикувано03.10.05 20:24



Общото съзнание НЕ БИВА да се осъзнава



Тема Избягалото Неосъзнато Съзнаниенови [re: Lana]  
Автор Xepцora (СЪР Дитко Петко)
Публикувано03.10.05 20:54



Ние ли небива да го осъзнаваме или то небива да се осъзнава :)?
А въобще кой знае със сигурност кое е осъзнато,нима не е възможно да е една илюзия.Още една матрица....????

Ако съзнанието не се е Осъзнало ,значи има нужда да ни се раздели на парчета ,които сами да го направят ,а то да помага.
Но ако нетрябва да се осъзнава ,значи трябва да удължава времето,за да не се случи това .Защото според Свободната воля то ИСКА . Може би за това хората са оставени в мрака. Ако съзнанието се осъзнае ,ще се върне като част от друго СЪЗНАНИЕ ,но.... дали е по добро :))) дали не е избягало от там по собствена воля както нас??? Незнам :)

Обективен Реа лист ™


Тема Re: Избягалото Неосъзнато Съзнаниенови [re: Xepцora]  
Автор Lana (davashta)
Публикувано04.10.05 12:41



Ние не можем да го осъзнаем,защото не бива...
ТО може да се осъзнае,но не бива....не още!
Възможно е за някого да е илюзия,но за мен не е,защото съм го проверила,естествено по моите си методи и критерии.Не бих твърдяла нещо ,което не съм проверила,а когато предполагам,казвам:Предполагам,че....
Самото съзнание е разделено на парчета,които се осъзнават,и то разбира се помага,защото има нужда и от това.Нужда е силно казано...
Парчето рано или късно ще се осъзнае като парче,но и като част от Цялото!
Хората са оставени в мрака....,но и в светлина.Ти избираш дали да виждаш само мрака или Цялото .
" Ако съзнанието се осъзнае ,ще се върне като част от друго СЪЗНАНИЕ ,но.... дали е по добро :))) дали не е избягало от там по собствена воля както нас??? Незнам :)
И аз не знам!Ето това НЕ ИСКАМ да го зная!Изобщо не ми е работа....за сега...
А теб защо те интересува?Или и ти случайно,не искаш да знаеш?




Тема Re: Магията на смърттанови [re: Lana]  
Автор Sahib (Господин)
Публикувано04.10.05 14:34



Напротив! Освен, че е по-удобно е и по-правилно... Защото за да разбереш смисъла на смъртта, трябва да разбереш смисъла на живота, смисъла на Аз-а ти и т.н. ... Т.е. от малкото трябва да се върви към голямото и още повече стъпка по стъпка... Неможе да искаме да знаеме ВСИЧКО и то СЕГА...

Казвам го от личен опит... Аз също съм непримирим и търсещ... НО разбрах едно - това няма как да стане... Трябва търпение и смирение... Тогава ще видиш нещата... Тогава ще разбереш истината...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.