Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:10 24.06.24 
Религия и мистика
   >> Магия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: ПРЕСКОЧИ , ВИЖ - НАУЧИ !!!нови [re: ngs]  
Автор ohliovko (непознат )
Публикувано26.10.05 13:29



Ако не знаеш кой е баща ти, има два начина да разбереш. Единия е като тръгнеш из София (примерно) и започнеш да питаш всеки мъж "Ти ли си баща ми?". Другият е когато се допиташ до авторитет, който знае - в случая това е майка ти. Не е необходимо да откриваш топлата вода, защото вече е открита. Този, който счита, че не знае, всъщност знае. 99.9% от хората не попадат в тази категория. Т.е. това, което е необходимо като занание е спуснато от Бога. Само не трябва да те мързи да четеш.

И по-висш дух може да бъде въплатен в по-низша форма на живот.

Страх има когато има невежество относно духовните закони. Ако знаеш духовните закони и ги спазваш, значи знаеш Бога. Тогава няма страх. Именно затова последователите на Исус са успели да утвърдят християнството и от сектантско движение да го превърнат в световна религия. Невъзможно е сега някой да издържи това, което например св.Стефан е издържал - пекли са го жив на ламарина за да се отрече.



Тема Re: Магията на смърттанови [re: Lana]  
Автор Strange_Woman (непознат)
Публикувано26.10.05 14:19



....доста не6та попро4етох тук .......мисля си..аз се страхувам от смъртта, приятелката ми съ6то, съпругът ми съ6то, децата ми съ6то....баба ми оба4е не толкова......и пак си мисля и стигам до извода 4е е ненормално да не се страхувам 6том като о6те имам работа тук...според мен вси4ко е с времето...6том като се събужда6 сутрин и вижда6 слънцето зна4и,колкото и да не ти се иска понякога да си жив...има за какво да живее6..когато си изпълни6 мисията или ти свър6ат дните тук сам и без много мислене 6те осъзнае6 какво е да не те е страх от смъртта....как е възмойно да изпреварим времето си и да осъзнаем не6то до което о6те не сме стигнали......принципно знам как едното умира а другото няма на4ин да из4езне , и как материята е само опаковка ,а не съ6тина,....но не го усе6там о6те.........и добре 4е е така.........



Тема Re: ПРЕСКОЧИ , ВИЖ - НАУЧИ !!!нови [re: ohliovko]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано26.10.05 14:20



Явно горе не съм те разбрал. Няма значение, идеята е че проблема в случая е че въобще не се и замисляш, че това което ще отговори майка ти може и да не е вярно.

Всъщност както всеки голям фен на някоя религия взимаш някаква книга и смяташ че в нея е обяснено всичко което ти е нужно за да живееш, не само че нямаш доказателства, но дори не се замисляш и че може би грешиш, защото твърде много хора претендират че това е "великата книга" също без да дават никакви доказателства основно защото просто не разполагат с такива, също като тебе и са били обедени по същия начин по които си бил обеден и ти - от ентусиазирани вярващи, но нищо повече.

Това че някой твърди че даден текст е спуснат от бога, значи ли че това е така?
Лично според мене текстове спуснати от бога няма, всичко е въпрос на гледна точка дори и да е много по висока от физическите нива е все така нечия гледна точка и има всички характеристики на такава.
Последното което си написал е готин пример.
Да погледнем тогава християните които са били по онова време(преди църква, религия и книги "спуснати от бога", когато просто е било учение и когато лично според мене 90% от него са идвали от личноста/излъчването на Исус, а не от думичките които е говорил и които в последствие(много години по късно) някой е записал).

Не е ли очевидно че те са получавали доста повече от учението щом са били готови да жертват толкова?
Защото в днешно време едва ли ще има много християни които ще направят нещо такова, не смятам че има някаква логика да обвиняваме хората, мисля че очевидно това което е говорил/излъчвал Христос не е точно това което говорят/излъчват църковните служители. :)
Например замисли се. Сега пишеш обедено, но дали си толкова сигурен, колкото са били те?Те са знаели че това което следват е истина просто защото са го усещали пределно ясно, дали и ти усещаш така нещата с индуизма?
Защото аз не ги даже никак, голяма част от структората според мене е абсолютно точна, но всичко останало е поредната система за контрол както във всяка религия. :)

Вечен е само мигът.

Редактирано от BrandofAmber на 26.10.05 16:31.



Тема Re: Магията на смърттанови [re: Strange_Woman]  
Автор Lana (davashta)
Публикувано26.10.05 16:30



Харесва ми гледната ти точка
Обаче аз не съм способна да се примирявам със страховете си



Тема Re: Магията на смърттанови [re: Lana]  
Автор Strange_Woman (непознат)
Публикувано26.10.05 16:44



аз не живея в параноя не се ужасявам от мисълта за смъртта...просто не ми е до6ло времето о6те за да и отдам толкова голямо зна4ение....всъ6тност аз мисля така: живеи за мига, а когато миговете станат достатъ4но...ако изоб6то успеят да станат достатъ4но,... 6те се събуди6 помъдрял и изморен,но и 6тастлив....и тогава просто 6те ти се иска да заспи6 и дори няма да ти се говори и дискотира.....така ми се иска да мога да живея - пълноценно....оба4е...така като гледам...маи не съм постигнала някакво съвър6енство



Тема Re: Магията на смърттанови [re: Lana]  
АвторtDido (Нерегистриран)
Публикувано27.10.05 01:05



za6to otdelya6 jivota ot smartta i lybovta?govori6 za tyah kato za otdelni ponyatia.
ta nima nie ne umirame ot denya v koyto sme za4enati i ne prodaljavame da jiveem i sled kato umrem,pak bilo to i 4rez drugite?i prez cyaloto tova vreme ne izpitvame li lyubov?
spored men jivota i smartta ne mogat da sa6testvuvat edno bez drugo;)))koeto avtomati4no im obedinyava"magiite"
smartta ne e samo "kray"ili" final"na jivota, tya prisastva vav vseki edin mig ot jivota,ta nima ne umirat milioni na6i kletki vseki den?ta nima ne se "razdelyame " s nyakoi na6i ve4e"martvi"ilyuzii otvreme na vreme?ta nima ne se rajdat i umirat v nas razli4ni 4uvstva i jelania?
spored moite razbirania jivotat i smartta sa prosto edno i sa6to ne6to;)))))
ne moje da umre ne6to koeto ne e bilo jivo nyakoga;)))
vij samisalat na jivota...e tova e druga tema..no vseki si go namira sam...za vseob6tia smisal....ne znam..... moje i da nyama takav;)))))))



Тема Re: Магията на смърттанови [re: Lana]  
Авторok (Нерегистриран)
Публикувано27.10.05 10:15



А какво даваш на страховете си
Щом не се примиряваш а си даваща



Тема Re: Магията на смърттанови [re: Strange_Woman]  
Автор Lana (davashta)
Публикувано27.10.05 17:09



Относно пълноценния живот- знам ,че не е възможен когато
си обременен с ненужни страхове
Да постигнеш съвършенство-безплоден труд,защото то е вътре
в тебе,единственото което би могла да направиш е
просто да го усетиш



Тема Re: Магията на смърттанови [re: tDido]  
Автор Lana (davashta)
Публикувано27.10.05 17:19



"spored moite razbirania jivotat i smartta sa prosto edno i sa6to ne6to;)))))
ne moje da umre ne6to koeto ne e bilo jivo nyakoga;))) "
Хубави са ти разбиранията,и за мене живота и смъртта са част
от едно и също нещо,от Любовта




Тема Re: Магията на смърттанови [re: ok]  
Автор Lana (davashta)
Публикувано27.10.05 17:25



Давам им правилно разбиране за тях самите,обяснявам им,че те като грозното патенце могат да се превърнат в голям бял лебед,прегръщам ги и после....се сбогуваме




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.