Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:45 05.07.24 
Религия и мистика
   >> Магия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема таронови  
Автор slunchice ()
Публикувано06.07.05 16:08



Незнам тук ли да питам,но....
Вярно ли е, че за да можеш да гледаш вярно на карти Таро трябва да са ти подарени?
Искам такива карти от 4 години, но все немога да разреша този проблем - няма кой да ми ги подари........



Тема Re: таронови [re: slunchice]  
Автор Corwin Amburski (prince of Amber)
Публикувано06.07.05 23:12



Най-силни са картите ако си ги нарисуваш сама:)

Поне така показава опитът.



Тема Re: таронови [re: slunchice]  
Автор Cynthia (pure evil)
Публикувано07.07.05 00:32



За подаряването - не е вярно. Поне според това, което съм чела.
Наистина ако ги направиш сама ще са най-добри за теб.
Но трябва да знаеш как и какво да заложиш в тях.

Иначе няма никакво значение - карти, боб, кафе -
просто методи - всичко зависи от гледащия.
Другото са просто методи дадена информация да се
"появи в реалния свят".
Но наистина всичко зависи от гледащия и неговите способности.



Тема Re: таронови [re: Cynthia]  
Автор slunchice ()
Публикувано11.07.05 14:54



Благодаря много и давете!
С рисуването съм доста скарана. Така ще ги нарисувам, че няма да искам да ги погледна след това.
Но щом няма проблем да си ги купя, всичко е ОК.
Мисля, че имам талант (ако мога така да се изразя) за гледане на карти. Не искам да казвам дарба, защото това е прекалено силно за моите скромни способности. Та като гледам на обикновени карти на мои приятели всички ми казват, че много им познавам.
Разбира се, това може ида е налучкване, но мисля да се пробвам с ТАРО.



Тема Re: таронови [re: slunchice]  
Автор the_damned_witch (дете на нощтаV*)
Публикувано12.07.05 15:24



Не е вярно! Давам ти 100% гаранция, че това са си бабини деветини! Спокойно можеш да отидеш и да си купиш колода ТАРО. Няма значение дали са ти подарени, защото ти трябва да влееш в тях своята гадателска енергия, трябва да ги уважаваш и да им вярваш. Може да ти прозвучи тъпо, но е така. На мен никой не ми е подарявал колодите ТАРО, но аз пак си познавам



Тема Re: таронови [re: the_damned_witch]  
Автор Charmed_Witch (непознат )
Публикувано06.08.05 10:26



Здрасти хора.Гледам че имате таро и горе-долу каква им е цената.Аз гледам във всички нет магазини са над 30 лв.Тва ли им е нормалната цена?



Тема Re: таронови [re: Charmed_Witch]  
Автор the_damned_witch (unhappy4ever*V*)
Публикувано08.08.05 20:58



Това им е абсолютно нормалната цена. иначе има и по-евтини, но сигурно не са толкова готини. Аз хвърлих 40 лева за египедско таро и е емного красиво



Тема Re: таронови [re: slunchice]  
Автор fatal. (fatalen)
Публикувано09.08.05 17:01



здр,
като казвате " ти сам да си ги нарисуваш" в смисъл, да рисуваш.. имате в предвид да ги прерисуваш от тези които ги продават, или да си въобразиш някакви фигури..и да рисуваш по фантазия..?:)! след това да заложиш в тях енергията която е необходима.. и тнт.

Аз съм чувал, за картите че е хубаво някой нда ти ги подари..не някой ами доста близък човек трябва да е, и тези карти..както вече споменахте са лични..много лични, не се дават на някой друг да гледа с тях, нямало да е съшият ефект.!



Тема Re: таронови [re: fatal.]  
Автор the_damned_witch (unhappy4ever*V*)
Публикувано12.08.05 13:59



Това за подаряването на картите са пълни глупости Наистина не е вярно, че трябва да ти ги подарят. Ако си решил да си рисуваш таро...доста зор ше видиш Отиди в някой окултен магазин и ще получиш обяснение от специалисти по тази тема



Тема Re: таронови [re: fatal.]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано12.08.05 14:24



Повечето херметични ордени(тоест базиращи се на Хермес), са разглеждали картите от таро като много силно свързани със зодиакалните значи и със дървото на живота от кабала.

Всъщност всяка от 22-те карти от големите аркани е олицетворявала един от пътищата по дървото, а всяка една от малките без дворцовите е представлявала една сефира в един от четирите свята. Дворцовите карти пък представят тетраграматон пак в четирите свята, като разбира се тетраграматон също е олицетворение на елементите, четирите свята и тн., така че на практика дворцовите просто повтарят другите от малките аркани, но с идеята повече за човек отколкото за качество/енергия.(тетраграматон е едно от имената на бог в библията, което не се знае нито как се произнася(тогава не са се отбелязвали гласните) нито какво значи)

Съответно там е било задължително всеки сам да си рисува картите като спазва определени зависимости които другите от ордена са стигали, обикновенно като са правели астрални проекции през пътищата(които в последствие се правят през картите) виждали са нещо(например камила, за пътя над бездната Тиферет-Кетер) и са считали че това животно отговаря на този път и в картите е трябвало да го има за да се спазва 'символизма'.

Е всичко това е много хубаво, но от няколко десетки години цялата структора на дървото на живота както са го виждали вече я няма по този начин, така че дори и да си намериш зависимостите и да си нарисуваш карти, едва ли ще свършат по-голямата работа от всяка друго таро, което ти хрумне да си нарисуваш.

По гореспоменатите причини това с подаряването е доста безсмислено. Психолозите например ги използват с идеята че те свързват с архетипите от колективното несъзнавано на Юнг и при тях си действат перфектно разбира се без никой да им ги подарява.

Разбира се картите са се ползвали много, много преди някой да започне да ги разпределя по дървото, пък и в еврейската кабала никой не слага карти по дървото. Пръв ги е разположил Елифас Леви(френски окултист), но само големине аркани и то по начин, който по късно са счели за "грешен", с твърдението че той е знаел "вярната" подредба, но понеже е взимал много навътре пазенето на тайни е решил да си обърква феновете като изкарва грешен символизъм.

Накратко - каша.

Truth is as variable as all of the beings who seek it.

Редактирано от BrandofAmber на 12.08.05 14:34.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.