Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:10 01.07.24 
Религия и мистика
   >> Магия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Малко астрология и глупости  
Автор some_spirit ()
Публикувано24.03.05 14:16



Ако не ви мързи хвърлете един поглед на теорията на "Теория за перинаталните матрици и използването й при ректификация", ето и линка:
Някой ако е запознат с теорията няма смисъл да го чете.



Прави ли ви впечатление само как гръмко звучи като заглавие името на теорията. Не съм запознат с астрологията, обаче ако и другите неща в нея са както в тази теория която е част от астрологията, просто тази наука смърди отвсякъде.

Видете ли някой предположил какво чувства детето по време на раждане. Някой от вас да си спомня този момент или човешката наука е способна да погледне в паметта на човека и да види какво се е изпитвало. Да не говоря за глупостите които следват от усещанията т.е 4 матрици.



Тема Изводнови [re: some_spirit]  
Автор !Блyдницa (омагьосана)
Публикувано28.03.05 16:21



затова вярвайте в магията....и една сигурна рецепта за баш любовна магия...крилце от препечен прилеп + слюнка от девствена но щастлива котка ще ви донесе голямата любов..вервайте ми..астрологията е тинтири-минтири нищо , че е древна колкото света...в магията и шаманството е цЕлата истина...когато не си подготвен по дадена тема не си позволявай да плюеш..щото астролози си имат всички величия...шамани едва ли...айде със здраве

Любов е всичко от което се нуждаеш ти.
Д.Ленън


Тема Re: Изводнови [re: !Блyдницa]  
Автор Aлeдap (daemon)
Публикувано29.03.05 23:53



Не знам кое е по-смешно: да вярваш, че си шаман

или

да вярваш, че на звездите им пука, че си се родил. Някакви си сто години живот, сравнени с няколко милиона...

Всъщност знам, това със звездите е по-смешно

Щото пък шаманството не е старо като света?



<skeletons in my closet... wearing my best pyjamas>


Тема Re: Извод [re: Aлeдap]  
Автор !Блyдницa (омагьосана)
Публикувано30.03.05 09:15



гледах как една шаманка преди някакъв мач скачаше като разгонена котка...това бил ритуален танц за успех на отбора ни...в резултат ни сложиха доволно количество голове...виждала съм и приятелки, които носят муски и амулети за какво ли не...уж да са щастливи в областа в която им е направена муската ...да ама не...имам и приятелка...известна гадателка на Таро...е ще ме прощаваш...ама ми е смешно..много...докато астрологията стига да я познаваш добре, работи...поне при мен дава много точна оценка...е зависи какво търсиш и очакваш от нея...айде да не спорим кое е първо..щом сте тук значи си зачитате магията...успехи....но господина с ректификацията след като не е запознат за какво иде реч нека не се занимава с него

Любов е всичко от което се нуждаеш ти.
Д.Ленън


Тема Re: Малко астрология и глупостинови [re: some_spirit]  
Автор Лилит (вещица)
Публикувано30.04.05 10:27



Нямам амбицията да те убеждавам, че това не са глупости – ако на всяка цена държиш да мислиш така, едва ли някой би могъл да ти докаже обратното. Така или иначе няма абсолютни истини – всичко е въпрос на подходящ подбор на факти плюс малко красноречие. И на личен избор дали да вярваш в нещо или не. Но, ако позволиш, бих направила някои пояснителни допълнения към това, което си прочел.

Цялата тази теория съдържа в себе си няколко основни допускания, които първоначално не са имали нищо общо с астрологията. Първото допускане е, че душата е безсмъртна и съществува прераждане – това е изключително древно вярване/знание, което никой не знае как, кога и къде е възникнало. Приемаме на доверие, че е така.

Приемаме също, че раждането и смъртта са много сходни процеси – и в двата случая душата преминава през “тунел” – в първия случай, за да се въплъти в новото физическо тяло, а във втория – за да го напусне и да се върне в духовния свят.

Трето важно допускане е, че раждането е драматичен и болезнен процес не само за майката, но и за бебето. Не се знае откога съществува тази идея, но първият, който я разработва детайлно, е Ото Ранк – прочут психоаналитик и ученик на Фройд, който по-късно се изпокарва с него (както всичките му останали ученици май).:) Ото Ранк написва цяла книга по въпроса, наречена “Травмата на раждането” – основната му идея е, че въпросната травма е прототип на всяка тревожност в зрелия човешки живот. Всички тези болезнени преживявания по време на раждането ни, са запечатани някъде дълбоко в подсъзнанието ни – ние нямаме съзнателен достъп до тях, но те ни влияят по много сложен, невидим и дълбок начин.

И четвъртото ключово допускане е, че тези подсъзнателни преживявания могат да бъдат “издърпани”, дори изживени наново – тоест идеята е, че все пак можем да се докопаме до тях чрез определени техники. Първоначално се е смятало, че това е възможно единствено чрез хипноза (по-точно регресивна хипноза – чрез нея се смята, че можем да се върнем дори в миналите си животи. Типичен пример: Майкъл Нютон и книгата му “Пътят на душите”).

В средата на миналия век обаче се появява една откачалка на име Станислав Гроф, комуто хрумва идеята да надрусва пациентите си с ЛСД, вярвайки, че предизвиканите по този начин халюцинации са много точно отражение на техните перинатални преживявания (peri – около, близо, natalis – свързан с раждането). По това време той живее в САЩ и там провежда тези екстравагантни експерименти – нещо което силно притеснява местните власти и скоро му забраняват да го прави.

Той обаче не се отказва и открива, че има друг, доста по-невинен начин да докарва хората до подобни ПСС (променени състояния на съзнанието) – чрез дишане, което той нарича холотропно. Така той създава цяла нова школа в психологията, която нарича трансперсонална. Долу-горе по същото време Леонард Ор, независимо от Гроф, създава почти същия метод, който нарича rebirthing – метод, който чрез специфични дихателни техники довежда пациентите до ПСС, карайки ги отново да преживеят родовата травма и (евентуално) да се освободят от нея. Но да не се отклонявам – повече за всичко това можеш да прочетеш тук:



Да се върнем към Гроф – тъкмо той стига до идеята за перинаталните матрици, за които си прочел. Тази идея се ражда в процеса на клиничния му опит – просто той забелязва, че пациентите му, по време на ПСС, имат сравнително сходни и повтарящи се преживявания, които той обединява в 4 групи (перинатални матрици). Така например той открива, че при някои хора доминира усещането за безметежност, “сливане с вселената”, безтегловност, докато при други акцентът е върху чувството за ужас, пропадане и анихилация. И стига до извода, че тези ранни преживявания се “запечатват” и по-късно повлияват цялото функциониране на човека – особено поведението ни в кризисни ситуации.

Та цялата тази идея прави силно впечатление на група любознателни астролози (за съжаление не мога да ти цитирам имена), които откриват поразителни съответствия между описаните от Гроф матрици и някои специфични астрологични символи и конфигурации. Например състоянието на безтегловност и сливане е типично за Нептун, докато усещането за ужас и анихилация – за Плутон и т.н. И те забелязват, че има пряка (и повтаряща се) връзка между всяка конкретна матрица и рождения хороскоп на даден човек (и особено аспектите на Луната с останалите планети). Доразвивайки тази идея, те стигат до извода, че тези перинатални матрици за “записани” в хороскопа – и че можем да стигнем до тях, разчитайки рождената карта – като по този начин можем да научим много за подсъзнателните страхове, блокажи и болезнени спомени на човека, както и да предположим как би реагирал той в по-екстремни ситуации и силен стрес.

В общи линии за това става дума. Дебело подчертавам, че всичкото това го изписах не за да те агитирам/убеждавам, а просто да те информирам. Нямам претенции за изчерпателност – просто това е, което аз знам по въпроса. Твое право е да го отречеш, но си мисля, че когато човек отрича нещо, е хубаво поне да знае повече за същността му.


П.С. Между другото статията, която си прочел/цитирал, според мен не е особено блестящо написана. Така че, ако бях на твое място - и особено ако това е сред първите ми "сблъсъци" с астрологията - сигурно и аз щях да съм изпълнена с подозрителност.



Тема Единствената лудостнови [re: some_spirit]  
Автор smaragd (pure'n'shining)
Публикувано03.05.05 16:08



Единствената лудост е, че тази "астроложка" е обявила Станислав Гроф за мъртъв, живял миналия век. Последно този човек изнасяше лекция на Световния Астрологически Конгрес в Швейцария миналата година. Продължава да си работи в Калифорния и ако трябва да сме точни - той не е астролог, но работи по изследването на тези "смръдливи" неща. Няма да е лошо да прочетеш с какво се занимава директно от институцията, която му плаща за тази работа:



Silence shields the pain, phoenix from the flames seeing darkness in the lights of destiny to blame!

Тема Re: Единствената лудостнови [re: smaragd]  
Автор Rider on the White Horse ()
Публикувано03.05.05 17:43



не че ме бърка нещо, но никъде не се казва, че е умрял, а 20ти век наистина е минал, когато започва изследванията си гроф и когато си роден/а и ти:) сега сме 21ви.

From the highest peak to the deepest valey


Тема Re: Малко астрология и глупостинови [re: Лилит]  
Автор Oзиpиc (екс-Галахад)
Публикувано03.05.05 21:18



Ако не възразяваш … :)

"Първото допускане е, че душата е безсмъртна и съществува прераждане" - това не е въпрос на допускане, а на преживяване.

"Приемаме също, че раждането и смъртта са много сходни процеси – и в двата случая душата преминава през “тунел” – в първия случай, за да се въплъти в новото физическо тяло, а във втория – за да го напусне и да се върне в духовния свят." - това също е въпрос на преживяване.

"И четвъртото ключово допускане е, че тези подсъзнателни преживявания могат да бъдат “издърпани”, дори изживени наново" - а, и това не е допускане, това се е случвало, според Гроф - с много хора.

:)



Тема Re: Единствената лудостнови [re: smaragd]  
Автор some_spirit ()
Публикувано04.05.05 13:04



For the past 35 years he has been conducting research on: the therapeutic and heuristic aspects of non-ordinary states of consciousness; the use of psychedelics and non-drug techniques in experiential psychotherapy; alternative approaches to psychoses; spiritual emergency and treatment of transpersonal crises; the implications for psychiatric theory and the emerging scientific paradigm of recent developments in quantum physics, information and systems theory, biology, brain research, and consciousness studies. Among his books are Realms of Human Consciousness (1976), Beyond the Brain (1988), and The Holotropic Mind (1992).

Ами какво да ти кажа, аз тия неща ги мога по-добре от него и още доста други неща.



Тема Re: Единствената лудостнови [re: some_spirit]  
Автор Oзиpиc (екс-Галахад)
Публикувано04.05.05 23:01



Браво, браво!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.