Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:28 02.07.24 
Религия и мистика
   >> Магия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема я да ви видянови  
Автор Пpивидeниe (бродник)
Публикувано13.01.05 19:54



Кой от вас драги читатели вярва в натрупването на кармата и защо?
Наскоро в една друга тема се стигна до малко разногласие. Един човек смята, че когато човек се намеси в събитията умишлено и без много да му влизат в работата , той влияе на всичко това по-скоро отрицателно. Една част от мен приема твърдението, но друга една доста брутално го отрича...
Та по-точния въпрос е-ако човек има талант и желанието да помага кога точно трябва да го прави..или думата трябва е излишна и всичко е до личностен избор?

мълчанието убива част от нас
[image] http://diva-magia.hit.bg/Gucka.jpg[/image]


Тема Re: виж...нови [re: Пpивидeниe]  
Автор Cивия вятъp (прозорец)
Публикувано13.01.05 22:40



не вярвам в натрупването на карма.

вярвам, че има някаква посока на обучение, която е заложена от Духа за останалите аспекти и когато тази посока не бъде спазена, обучението се забавя, а понякога отлага за неопределено време. Което води до затворен кръг понякога и може би до разкъсване на връзката с Духа.

под "Дух" визирам най висшият ни съзнаващ аспект, който е разделен по някакъв начин от цялото.



Тема Re: я да ви видянови [re: Пpивидeниe]  
Автор NefertumМодератор (Joy Jurney)
Публикувано13.01.05 23:01



Vzimash edna chasha palna sas studena voda, dokato q darjish v rakata si shte useshtash tejestta i, shte useshtash studa, shte useshtash vlagata, glatkostta izobshto vsichko svarzao s chashata, eto tova e karma. Ako iskash mojesh da q izxvarlish, ako iskash mojesh da q izpiesh, tova nqma da promeni xarakteristikite na chashata nito pak shte promeni tvoqta vatreshna sashtnost. Nikoi ot nikade nqma da te sadi che si xvarlil chasha voda ili si q ispil, niko ne te gleda, nikoi ne ti vodi smetka za nishto. Ako ne piesh voda shte umresh ot jajda, shte e kofti, nqkoi moje da kaje losha karma, az shte ostana bez komentar.

Trqbva ili netrqbva da se pomaga ? Vapros na lichen izbor e, tova nqma da uvelichi bankovata ti smetka, nito shte q namali, nqma da poluchavash bonus karma krediti, tova ne biznes, tova ne targoviq.

I moje bi tova, koeto te izmachva vsashtnost ne "Trqbva li?", a "Moje li naistina da se pomaga?" Dali naistina postapkata ti shte pomogne, vmesto da navredi, v momenta zatova pitash, vatreshno veche si reshil dilemata "trqbva ili ne" ne tq te izmachva, veche imash otgovora v sebe si, no vtoriq vapros ostava bez otgovor, i toi e vsashtnost, koeto te razdvoqva.



Тема Re: виж...нови [re: Cивия вятъp]  
Автор Пpивидeниe (бродник)
Публикувано13.01.05 23:11



Общо взето мнението ти е баланс между : "Всеки сам си кове съдбата" и "Предначертан път все пак има". Идеята не е лоша, имайки впредвид колко грижи можеш да натрупаш, ако задълбаеш в някоя от крайностите.
а защо е разделен въпросният Дух?

мълчанието убива част от нас
[image] http://diva-magia.hit.bg/Gucka.jpg[/image]


Тема Re: я да ви видянови [re: Nefertum]  
Автор Пpивидeниe (бродник)
Публикувано13.01.05 23:20



Взимам въпросната чаша. Дали да си задам въпроса какво прави тя тук и кой ми я е напълнил? Не? Значи я взимам и се чудя дали да пия. Ако не съм толкова жаден ще потърся нещо за хапване...пържени картофи може би..току виж съм ожаднял.
Ми така де-в една стара книжка главния герой-кимерииски варварин казваше, че взима от живота, каквото последният му разрешава да се вземе, така че философиите по темата са излишни. Завиждам ти за свободната съвест Неф! Аз не бих приел чашата за своя , защото мога да я взема и задържа. Някак твърде наготово ми идва.
Прав си и за другото-може да се помага , но често се изразходва много енергия. Ако имаш в излишък и се чудиш какво да я правиш-върши нещо..няма значение какво идеята е да и се дава насока.
Глупаво е да се ограничаваме , но непрекъснато го правим..иначе..не знам какво иначе

мълчанието убива част от нас
[image] http://diva-magia.hit.bg/Gucka.jpg[/image]


Тема Re: я да ви видя [re: Пpивидeниe]  
Автор NefertumМодератор (Joy Jurney)
Публикувано13.01.05 23:31



(нека този текст се възприема като най-голямата усмивка, която може да побере едно човешко лице )



Тема Re: я да ви видянови [re: Пpивидeниe]  
Автор Rider of the White Horse ()
Публикувано13.01.05 23:47



не четох какво казват другите:) в такъв период съм
та значи за кармата... знаеш ли къде е пресечната точка между лична съдба и съдбата на другите? това непрекъснато се променя и зависи от дълбочината на собственото ти ПРИСЪСТВИЕ. колкото по-надълбоко си в себе си, толкова повече ПРОСТРАНСТВО обвземаш и това си ТИ. а карма върви ръка за ръка с дхарма - отговорността ти към цялото. обикновено ако си стигнал до етапа да знаеш КАК да преработиш своята карма (нека не се бърка с четенето на книжки, опитването веднъж седмично след работа на някоя техника и след това обсъждането с приятели какво си направил) ще знаеш и КАКВО да преработиш.
Карма е енергия, която си интегрирал в себе си (преживял, допуснал, пожелал). Изгражда различни пластове, които ако тръгнеш да обхождаш с вниманието си, съдържат сякаш цял свят. Единственият реален начин според мен е да се насочиш в себе си и когато трябва да направиш нещо ще имаш и ресурса, и знанието, и виждането на причинно следствените връзки, и изхода какво ще стане след като го преработиш. всичко останало е игра на картинки (визуализации, които се наслагват върху оригиналните карма структури, и ако работиш върху друг човек много стабилно те свързват с него с резултат да преживяваш неговата карма.) карма се преработва единствено в празнотата.
***

From the highest peak to the deepest valey


Тема Re: я да ви видянови [re: Rider of the White H]  
Автор necrossumus (ex mortem)
Публикувано14.01.05 00:24



"карма се преработва единствено в празнотата. "
поклон пред Дхарма



Тема Re: я да ви видянови [re: necrossumus]  
Автор Rider of the White Horse ()
Публикувано14.01.05 00:49





From the highest peak to the deepest valey


Тема Re: я да ви видянови [re: Пpивидeниe]  
Автор Rider of the White Horse ()
Публикувано14.01.05 14:57



сега се присетих, че бях писал нещо за карма отдавна. карма е способността да правим промени и задължението да ги живеем :)



From the highest peak to the deepest valey


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.