Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:54 05.07.24 
Религия и мистика
   >> Магия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема за вампирите и върколацитенови  
Автор Dryad (hurt)
Публикувано08.04.04 20:33



имам 2 въпроса за вас -
всъщност незнам дали му е мястото тук на това, ако не е , моля да ме извините и да ме изтриете, но 2та ми въпроса са:


1. От къде мислите, са произлезли вампирите и върколаците? А и не само от къде, ами и как. Мислите ли, че има общо с християнските легенди и митове - тоест, свързани с Луцифер и неговите създания.....
Защото питах една приятелка и тя ми отговори на следния въпрос с "от мрака"....е ок...ама ми е много абстрактно, в смисъл, знам, че корените явно са много много дълбоки, но все пак - предположения и теории?
2. Мислите ли, че вампирите и върколаците всъщност са едно и също, както много теории твърдят? А ако не - дали имат общо начало?

поздрави.

Kill nothing but time...Take nothing but pictures...Leave nothing but tracks...


Тема Re: за вампирите и върколацитенови [re: Dryad]  
Автор sweet_amber (vampire)
Публикувано08.04.04 21:05



Оффффффффффф................изроде...(тва ти го казвам с най-мили ч-ва, знаеш)
Ако имаме някакво общо начало с върколаците, то е едно-Мрака. Безграничният Мрак. И естествено, че ще ти каже така тая твоя приятелка-какво друго очакваш? Самата тя все още е доста объркана, мина през бая неща и-има нужда от малко подкрепа от страна на други вампири...

"Само в мълчанието има слово; само в Мрака- светлина; само в Смъртта-живот"


Тема Re: за вампирите и върколаците [re: sweet_amber]  
Автор necrossumus (ex mortem)
Публикувано08.04.04 23:21



i kvo... she hidite na banket a?

смърт и разложение
death makes angels of us all and gives us wings ... - Jimbo


Тема Re: за вампирите и върколацитенови [re: necrossumus]  
Автор Dryad ()
Публикувано12.04.04 14:35



не, хора....говорех сериозно. Някой ако има отговор на тези въпроси.... ще съм много благодарна.

Kill nothing but time...Take nothing but pictures...Leave nothing but tracks...


Тема Re: сериознонови [re: Dryad]  
Автор agenciq kak.Sllka (клюкарка)
Публикувано15.04.04 09:59



утивъмдаПруучъвъпросаиакуНисъвърнадъзнайтиЧисъмиизпиликръвчицата

Слуховете, слуховете са по петите Ви...


Тема Re: сериознонови [re: agenciq kak.Sllka]  
Автор Dryad ()
Публикувано15.04.04 21:54



е добре.....*свива рамене* mock me if you must....i was just looking for the truth.



Тема Re: за вампирите и върколацитенови [re: Dryad]  
Автор Лилит (нощна)
Публикувано17.04.04 19:18



Аз съм чувала някаква доста по-прагматична и не толкова мистична теория за произхода на вампирите. Не мога да я възпроизведа за съжаление - помня само, че ставаше дума за инцестни връзки между някои по-разпасани люде в древността, от което се получавали цели родове хора с много сходна ДНК структура. Това на свой ред водело до някаква генетична аномалия, която води до недостиг на желязо в кръвта. И нуждата да пият кръв била наистина съвсем реална и свързана именно с този недостиг.

Тъй като пиенето на кръв очевидно винаги е изглеждало доста зловещо за "нормалните" хора (тоест невампирите), вероятно малко са доукрасили и допълнително са демонизирали образа на тези клети същества. А ако предположим, че наистина са прегризвали нечий врат, за да вечерят, вероятно лошата им слава е напълно заслужена.

Не знам каква е разликата между вампир и върколак - имам чувството, че вампирът има по-човешки произход, а върколакът - животински. Аз поне си го представям като вълк. Може и да бъркам обаче.

Нищо лично.


Тема off topicнови [re: Dryad]  
АвторEstacada (Нерегистриран)
Публикувано19.04.04 20:59



izwinqwajte za namesata, no w momenta te4e glasuwane za syzdawane na now klub w dira tuk:



pls podkrepete!



Тема Re: за вампирите и върколацитенови [re: sweet_amber]  
Автор white_angel (сребърен)
Публикувано20.04.04 12:25



в колко свята живееш скъпа?:))) и ходила ли си скоро на психиатър?:))) не го приемай лично, но човек трябва да внимава какво говори, още повече какво пише:)))))

"Това, което не ни убива ни прави по- силни"


Тема Re: сериознонови [re: Dryad]  
Автор white_angel (сребърен)
Публикувано20.04.04 12:27



Не можеш да очакваш компетентно мнение от хора, които не могат да контролират дори себе си- жалко, но не си попаднал на подходящото място:(

"Това, което не ни убива ни прави по- силни"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.