Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:26 23.04.24 
Религия и мистика
   >> Магия
*Кратък преглед

Тема по повод руните.....  
Автор ДЖAЯ (непознат )
Публикувано02.04.03 22:10



За руните и гадаенето, чрез тях чух за първи път от един приятел.Той ме заинтригува първо с това , което ми разказа.От там нататък сама започнах да си търся литература.Не , че съм пробвала на най-подходящото място, но така и така имах работа в библиотеката на университета-Кл.Охридски, та реших да потърся и нещо по въпроса.Както се досещате, изборът не беше голям и понеже не беше и скоро,от всичко намерено ясно си спомням само брой от едно периодично издание, мисля, че се казваше-"Оракул"( но не съм съгурна).В него прочетох информация за събирането на рунически комплект , направата на самите символи и значението им.
После реших да се поровя в Интернет по сайтовете.Това , което ме озадачи са различните тълкувания, а също така и разликата в самите символи.Друг е въпроса , че много малко от нещата са преведени на български, но за сметка на това има доста на немски и английски.От всичко прочетено,реших да изкомбинирам своя версия.Ето какво всъщност направих:
Тъй като знам, че интуицията е в основата на откриване на самите плочки, било то от камък или дърво, се отпуснах край една камара с камъчета и съвсем необмислено посягах към всяко подред.След това ги измих поотделни и едно денонощие ги държах във вода и сол на лунна светлина.Всяко задържах по отделно първо в лявата ръка, за да се махне предишната енергия, а после в дясната , за да се заредят с моята.Издълбах им символи с метална пръчица и ги сложих в една кесийка, която сама съм си тъкала от шарена прежда.
Правила съм си два или три пъти гадания.Смея да кажа, че всичко "казано "от руните се е сбъдвало.Разбира се, нещате не се свеждат до това ще си взема ли изпита , или не, а до неща емоционални и надматериални.Но сама съм се учудвала, че нещо подобно може да се получи.
Все пак имам някои питанки-защо има различни символи за самите руни, защо носят различни тълкувания , в зависимост от това къде четеш информация за тях?Позволено ли е да се гадае на друг човек и може ли друг да докосва изобщо комплекта ти?Какво става ако го докосне-получава ли се смесване на енергии и губи ли се силата ?Посочете ми и подходяща литература по въпроса-сайтове, личен опит и дайде коментар относно правилността или респективно липсата на такава при сътворяването на личния ми комплект.




Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.