Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:03 28.05.24 
Религия и мистика
   >> Магия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Къде е логиката?!нови  
Автор Anna (водолей)
Публикувано31.08.02 10:30



Здравейте приятели!
Досега съм била само пасивен читател (за сметка на това - редовен), но сега ми напира един въпрос, който ми се иска да ви задам. И да чуя мненията ви.

Защо съществува такава остра враждебност от страна на православната църква към магията, след като същата тази църква практикува десетки ритуали, които според мен са си магия и половина? Четенето на молитви, осветяването на предмети, всички ритуали със светена вода - нима това не е също магия?! Според мен е.

При това тази враждебност е еднопосочна - или поне аз не познавам нито един човек, занимаващ се по някакъв начин с магия, който да не е изпълнен с респект към християнската вяра. Обратно - всеки редови свещеник например, ще подскочи като ужилен и ще ви анатемоса, ако чуе думата "магия". Въпреки че (според мен) всяка религиозна система е по същество магическа. Или бъркам?

Предполагам, че въпросът ми е доста полемичен, като се има предвид, че самата дефиниция на магията е малко неясна. Всеки си има негова си представа. Лично за мен магия е всяко нещо, което касае невидимите енергии около нас - всичко отвъд видимото за очите. Знам, че с това не изчерпвам темата, но и без друго не е нито нужно, нито възможно тя да бъде изчерпана.

Кажете вие какво мислите?



Тема Re: Къде е логиката?!нови [re: Anna]  
Автор SilverMoon (Sun&Moon)
Публикувано31.08.02 10:45



Според мен отрричането на магията от христианите е направено с цел да се държи народа невеж в тази област и така ще има царквата по голям контрол в/у хората. Те отричат само за да "няма" Магове и за да могат да са тоталните монополисти.Самите им ритуали го показват - че царквата прави това което отрича. Тогава може да се замислиш колко е правовярна христианската религия. (бих казал същото за сички религии) не спадам кам никоя от тях и с това сам горд (да си призная) :)
Представи си сички христиани да се занимават с магия ! Тогава сички от тях ще знаят че няма "рай и ад" ! Тогава царквата с какво ще плаши ? Хората ще знаят че рая и ада са си сътворени от самите тях от тяхната вяра в съществуването им. както и ангелите както и сичко тай че прави си изводи сама :))))

Blessed be with the Power of Moonlight !


Тема Re: Къде е логиката?!нови [re: Anna]  
Авторвъпpocчиk (Нерегистриран)
Публикувано31.08.02 11:09



Аз ти предлагам този същия въпрос да го зададеш в клуб "Православие", за да видим какви отговори ще получиш. Макар че, всичко е предварително ясно...

А моето мнение е, че това се прави, за да се утвърждава тяхната магия, понеже царство, което се разделя против себе си, опустява. Какво да се прави, както всички други, така и поповете се изпечени лъжци и мошеници.



Тема Re: прави сте.....нови [re: Anna]  
Автор Anna (водолей)
Публикувано31.08.02 13:21



....да...май е точно така, както казвате и двамата.......



Тема Re: прави сте.....нови [re: Anna]  
Автор SilverMoon (Sun&Moon)
Публикувано31.08.02 13:25



радвам се че си се замислила над това ... ако всеки човек се замисли ще е доста по добро положението с магията и вярата и т.н.
поне според мен

Blessed be with the Power of Moonlight !


Тема Re: хм.....нови [re: SilverMoon]  
Автор Anna (водолей)
Публикувано31.08.02 15:26



Благодаря ти за милото отношение и отзивчивостта.
По принцип посегнах да напиша тази тема доста боязливо, защото бях останала с впечатлението, че в този клуб атмосферата е доста напрегната...Затова и досега не съм писала - все ми се е струвало, че когато някой "нов" се обади, веднага някой го прави на две стотинки.. С две думи - усещането ми е било за нетолерантна и леко враждебна обстановка.
Сега преосмислих предишните си впечатления.



Тема Re: хм.....нови [re: Anna]  
Автор SilverMoon (Sun&Moon)
Публикувано31.08.02 15:32



има един проблем в нашите среди.Тои е че всеки се стреми да покаже колко повече може от другия негов колега примерно ... И вместо да сме заедно ние постояно се караме нападаме и т.н. Това е доста глупаво но 70% от колегите са такива :) но има и доста изключения разбира се и се радвам че ги познавам а кои са те сама разбери

Blessed be with the Power of Moonlight !


Тема Re: хм.....нови [re: SilverMoon]  
Автор Anna (водолей)
Публикувано31.08.02 15:54



Доколкото съм забелязала, този проблем го има в цяла България, във всички възможни среди. Напоследък дори свещениците взеха да се претрепват едни други, доколкото разбрах... И, разбира се, навсякъде има и изключения - като например това изключение, с което днес добре си побъбрихме тук.

Все пак обаче е жалко, че в този клуб е така - винаги съм вярвала, че докосването до магията прави човека достатъчно мъдър, та да няма нужда да се конфронтира с околните...

Между другото, тези дни ме научиха на една много странна магия (по-точно магийка) - и наистина подейства. На една колежка й беше излязъл ечемик на окото. С нея не сме близки, но в нея има нещо магьосническо, което аз усещам - както и обратното. Та тя ме помоли да се концентрирам и да чукна 3 пъти с показалеца си точно върху ечемика й и да кажа (или да си помисля) "махни се" - също 3 пъти. Не знам дали ми вярваш, но ечемикът наистина изчезна - буквално до половин час нямаше следа...



Тема Re: хм.....нови [re: Anna]  
Автор SilverMoon (Sun&Moon)
Публикувано31.08.02 16:08



Щом е помогнало радвам се :) а това че навсякъде в българия го има тоя проблем наистина е така ... а при магията в днешни дни маи повече е за "хвалене" от колкото за достигане на мъдрости и развиване ...

Blessed be with the Power of Moonlight !


Тема Re: Къде е логиката?!нови [re: Anna]  
Автор Azrael (angel of mercy)
Публикувано31.08.02 16:09



Православната църква е вид секта или деструктивен култ.Виж в Окултизъм темата ми за култовете и сектите.Мисля,че останалите секти са нейно творение-за да накарат последователите си да се отвратят от идеите,които "светата спасителна православна църква" не проповядва.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.