Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:20 25.06.24 
Религия и мистика
   >> Магия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Къде е логиката?!  
Автор Anna (водолей)
Публикувано31.08.02 10:30



Здравейте приятели!
Досега съм била само пасивен читател (за сметка на това - редовен), но сега ми напира един въпрос, който ми се иска да ви задам. И да чуя мненията ви.

Защо съществува такава остра враждебност от страна на православната църква към магията, след като същата тази църква практикува десетки ритуали, които според мен са си магия и половина? Четенето на молитви, осветяването на предмети, всички ритуали със светена вода - нима това не е също магия?! Според мен е.

При това тази враждебност е еднопосочна - или поне аз не познавам нито един човек, занимаващ се по някакъв начин с магия, който да не е изпълнен с респект към християнската вяра. Обратно - всеки редови свещеник например, ще подскочи като ужилен и ще ви анатемоса, ако чуе думата "магия". Въпреки че (според мен) всяка религиозна система е по същество магическа. Или бъркам?

Предполагам, че въпросът ми е доста полемичен, като се има предвид, че самата дефиниция на магията е малко неясна. Всеки си има негова си представа. Лично за мен магия е всяко нещо, което касае невидимите енергии около нас - всичко отвъд видимото за очите. Знам, че с това не изчерпвам темата, но и без друго не е нито нужно, нито възможно тя да бъде изчерпана.

Кажете вие какво мислите?



Тема Re: Къде е логиката?!нови [re: Anna]  
Автор SilverMoon (Sun&Moon)
Публикувано31.08.02 10:45



Според мен отрричането на магията от христианите е направено с цел да се държи народа невеж в тази област и така ще има царквата по голям контрол в/у хората. Те отричат само за да "няма" Магове и за да могат да са тоталните монополисти.Самите им ритуали го показват - че царквата прави това което отрича. Тогава може да се замислиш колко е правовярна христианската религия. (бих казал същото за сички религии) не спадам кам никоя от тях и с това сам горд (да си призная) :)
Представи си сички христиани да се занимават с магия ! Тогава сички от тях ще знаят че няма "рай и ад" ! Тогава царквата с какво ще плаши ? Хората ще знаят че рая и ада са си сътворени от самите тях от тяхната вяра в съществуването им. както и ангелите както и сичко тай че прави си изводи сама :))))

Blessed be with the Power of Moonlight !


Тема Re: Къде е логиката?!нови [re: Anna]  
Авторвъпpocчиk (Нерегистриран)
Публикувано31.08.02 11:09



Аз ти предлагам този същия въпрос да го зададеш в клуб "Православие", за да видим какви отговори ще получиш. Макар че, всичко е предварително ясно...

А моето мнение е, че това се прави, за да се утвърждава тяхната магия, понеже царство, което се разделя против себе си, опустява. Какво да се прави, както всички други, така и поповете се изпечени лъжци и мошеници.



Тема Re: прави сте.....нови [re: Anna]  
Автор Anna (водолей)
Публикувано31.08.02 13:21



....да...май е точно така, както казвате и двамата.......



Тема Re: прави сте.....нови [re: Anna]  
Автор SilverMoon (Sun&Moon)
Публикувано31.08.02 13:25



радвам се че си се замислила над това ... ако всеки човек се замисли ще е доста по добро положението с магията и вярата и т.н.
поне според мен

Blessed be with the Power of Moonlight !


Тема Re: хм.....нови [re: SilverMoon]  
Автор Anna (водолей)
Публикувано31.08.02 15:26



Благодаря ти за милото отношение и отзивчивостта.
По принцип посегнах да напиша тази тема доста боязливо, защото бях останала с впечатлението, че в този клуб атмосферата е доста напрегната...Затова и досега не съм писала - все ми се е струвало, че когато някой "нов" се обади, веднага някой го прави на две стотинки.. С две думи - усещането ми е било за нетолерантна и леко враждебна обстановка.
Сега преосмислих предишните си впечатления.



Тема Re: хм.....нови [re: Anna]  
Автор SilverMoon (Sun&Moon)
Публикувано31.08.02 15:32



има един проблем в нашите среди.Тои е че всеки се стреми да покаже колко повече може от другия негов колега примерно ... И вместо да сме заедно ние постояно се караме нападаме и т.н. Това е доста глупаво но 70% от колегите са такива :) но има и доста изключения разбира се и се радвам че ги познавам а кои са те сама разбери

Blessed be with the Power of Moonlight !


Тема Re: хм.....нови [re: SilverMoon]  
Автор Anna (водолей)
Публикувано31.08.02 15:54



Доколкото съм забелязала, този проблем го има в цяла България, във всички възможни среди. Напоследък дори свещениците взеха да се претрепват едни други, доколкото разбрах... И, разбира се, навсякъде има и изключения - като например това изключение, с което днес добре си побъбрихме тук.

Все пак обаче е жалко, че в този клуб е така - винаги съм вярвала, че докосването до магията прави човека достатъчно мъдър, та да няма нужда да се конфронтира с околните...

Между другото, тези дни ме научиха на една много странна магия (по-точно магийка) - и наистина подейства. На една колежка й беше излязъл ечемик на окото. С нея не сме близки, но в нея има нещо магьосническо, което аз усещам - както и обратното. Та тя ме помоли да се концентрирам и да чукна 3 пъти с показалеца си точно върху ечемика й и да кажа (или да си помисля) "махни се" - също 3 пъти. Не знам дали ми вярваш, но ечемикът наистина изчезна - буквално до половин час нямаше следа...



Тема Re: хм.....нови [re: Anna]  
Автор SilverMoon (Sun&Moon)
Публикувано31.08.02 16:08



Щом е помогнало радвам се :) а това че навсякъде в българия го има тоя проблем наистина е така ... а при магията в днешни дни маи повече е за "хвалене" от колкото за достигане на мъдрости и развиване ...

Blessed be with the Power of Moonlight !


Тема Re: Къде е логиката?!нови [re: Anna]  
Автор Azrael (angel of mercy)
Публикувано31.08.02 16:09



Православната църква е вид секта или деструктивен култ.Виж в Окултизъм темата ми за култовете и сектите.Мисля,че останалите секти са нейно творение-за да накарат последователите си да се отвратят от идеите,които "светата спасителна православна църква" не проповядва.



Тема Re: Къде е логиката?!нови [re: Anna]  
Автор NeonМодератор ()
Публикувано31.08.02 16:20



защото поповете са посредствени магове, и единственият начин да държат монопола е да заплашват и ограничават.



Тема Re: Къде е логиката?!нови [re: Anna]  
Автор [SuperNova] (VESHTER-WARLOCK)
Публикувано31.08.02 18:48



Ami edna ot ideite e che nas sa ni gonili i sa ni goreli poneje ako si nasitina veshter i mag jrec ili etc. Ti imash sila i vlast nad cyrkvata i nad mnogo drugi institucii ... po tozi povod nai--glavnite institucii i etc.. sa ni izgarqli za da ne moje da "sveteneme" ochite na horata za mnogo nehsta i za samata vlast !..
Pomisli ne se li nabludava pak sashtoto ...Ot Hilqdoletiq nasam Chovechestvoto se opitva da domenira nad vlastimeeshtite ...
nadqvam se da sum ti dal otg. na vaprosa .

Blessed Be!!!


Тема Re: Wellkomeнови [re: Anna]  
Автор Anuel (Creator)
Публикувано31.08.02 19:52







Тема Re: Къде е логиката?!нови [re: Azrael]  
Автор Erinle (Странен)
Публикувано01.09.02 05:15



Едно леко вметване ... всяка от религиите е направена само и единствено за контрол на група от хора ... Колкото повече хора събереш да вярват в едно нещо толкова по силно става то ... А и не всички религии прикриват магиите даже някой от тях ги правят и ги показват ...

Magic gift of the gods


Тема Re: Къде е логиката?!нови [re: Anna]  
Автор CeпTeмвPи (Lu4eZaRnA)
Публикувано01.09.02 17:19



zna4i draga... hah kolkoto pofe4e religii su6testfufat purfo tolkofa pofe4e kontrola nad masata hora e zastra6en za6toto hriastiqnstfoto kakto i muisulmanstfoto sa suzdadeni samo zaradikontrola edinci sa horata koito nastina fqrfat i sa se otdali na reliiqta zaradi samata neq. a i kato se zamisli6 dosta ot tezi sfe56tennici i tn f srednofekofieto sa se zanimafali i te s magiq i pri polojenie 4e imat flast i mogat da q izpolkzfat za6to da ne prehane konkurenciqta - da q poizgori malko.. ....kakto i da e fsi4jko tfa e plod na bolni umofe naprazni fantazii flast i fis4ko ostanalo za koeto moje6 da se seti6 i koto su6testfufa i sega, no za6to li po dqfolite ti pi6a fsi4ko tofa pri polojenie 4e ti sama znae6 otgofora?!.....

ako se poftarqm nqkoi ot gornite mneniq molq da meizfinite oba4e nqmam nerfi da gi 4eta


Шансът не съществува, има само талант!


Тема Za SilverMoonнови [re: SilverMoon]  
Автор Usagi (Reborn Serenity)
Публикувано01.09.02 18:13



hey SilverMoon
interesuva6 li se ot manga?

Watashi wa ai to seigi no seera fuki bishoujo senshi seeraa muun.Tsuki ni kawatte oshakiyo!


Тема ...нови [re: Usagi]  
Автор SilverMoon (Sun&Moon)
Публикувано01.09.02 18:32



хъм не ... не се интересувам защо питаш

Blessed be with the Power of Moonlight !


Тема Malko istoriqнови [re: CeпTeмвPи]  
АвторVirginBlack (Нерегистриран)
Публикувано01.09.02 20:24



Mislq,che neshto mnogo vajno se propuska.Vsichki govorqt za tova kak hristiqnstvoto ispolzva magiqta zad vratite na curkvata i kak imenno magiqta biva obqvqvana za eres,koeto e napulno vqrno,no neka vse pak se ima predvid po kakuv nachin hristiqnstvoto e stanalo tolkova razprostraneno. Magiqta sushtetsvuva otdavna predi tazi nova togava religiq-hristiqnstvoto, da se zarodi.
Estestveno,za da probie tq trqbva da otreche starite vqrvaniq,koeto oznachava da otreche i magiqta.Vseki predishen bog ili boginq se obqvqvat za demoni ,puk bili te i dobri bogove.Hristiqnstvoto vzima hramovete na ezichnicite.Taka te otivat da se molqt na staroto mqsto,no na nov bog,daje i da ne go osuznavat napulno. No tova deistvie na hristiqnstvoto nad starite religii ne moje da bude ednoposochno- to se prevrushta vuv vzaimodeistvie...ot tuk sami moje da si napravite izvoda.
Otrichaneto obache e zaduljitelno,zashtoto ako hristiqnskata curkva priznae magiqta,to tova bi oznachavalo,che tq priznava,che e greshala,a curkvata "ne moje da greshi". Sushto taka se dava vlast(kakto be spomenato i predi) na dosta hora,zashtoto sled kato magiqta veche e razreshena...zashto puk vseki da ne q polzva...
Obache sega vseki druznal da izpolzva Magiq i da go izkaje publichno,edva li ne direktno se prashta v Ada....Moje bi v bg imame edin plius(ne znaq dali e plius v deistvitelnost)-vqrata ne e dulboko vkorenena,mnogo hora veche sa ateisti... a tova osvobojdava ot predrazsuduci....



Тема Re:В Библията пише:нови [re: Anna]  
Автор Изпитaнa мapka (позната)
Публикувано01.09.02 22:44



Ако някой се занимава с магии и други противни богу деяния,, по-добре да не се е раждал.
Ритуалите са едно, а магиите - друго. Църковните ритуали имат за цел да "очистят" душата и да я насочат към праведното и доброто. А магиите са вмешателство в начертания свише път, отклонение, противно на волята на "омагьосвания", което едновременно нарушава божията воля и правото на личността на свободен избор.
Когато човек получава кармични уроци, той има и пътища да се справи с тях. Когато не намери "легален" начин да осъществи волята си,трябва да приеме отказа на висшите сили да осъществят желанието му със СМИРЕНИЕ. Това показва, че е приел урока и му спестява по-горчиви уроци.
Липсата на смирение кара човек да се обръща към престъплението като начин на решаване на проблема. Магията също е вид престъпление.Човешките санкции нямат значение, нарушаването на "божите заповеди", т.е. на хармонията на висшия порядък е престъпление.
Православните свещеници нямат претенции да са "наместници на Бог на Земята" Т.е. те също са хора и нищо човешко не им е чуждо. В това число престъплението. Което говори за състоянието на църквата , а не на християнството като философия.
Всичко тече, всичко се мени!

Редактирано от Изпитaнa мapka на 01.09.02 22:49.



Тема В Библията пише и друго...нови [re: Изпитaнa мapka]  
Автор Azrael (angel of mercy)
Публикувано01.09.02 23:11



Бесове изчиствайте,изцелявайте,даром сте взели,даром давайте.

В едно от посланията се казваше,че Бог е поставил в своята църква пророци,чудотворци и др.

Иисус казва..."ако имате вяра колкото синапено зърно и кажете на тая планина вдигни се и се хвърли в морето,ще бъде".И Иисус е дал пример:
проклел е(представи си!)една смокиня.

Откровението на Свети Йоан показва толкова ясно използването и същността на Християнската Магия.Другаде се казва,че ангелите са духове,дадени ни от Бога,за да ни служат.КАк,ако не чрез церемониална магия?

Изводи?

Нищо не може да ме разубеди,че църковните ритуали са магия.И то от черна по-черна,предназначена не да пречиства,а да манипулира,обсебва-
не само аз,но и други хора са изпитали коварното й действие.ПРосто няма логика.Остави целите-има молебени за пари,здраве,дъжд,че даже и за проклинане на хора.Анатема какво значи?


Но да оставим Библията,защото е от ясно по-ясно,че тя е толкова фалшифицирана,манипулирана -което исторически е доказано.От нея
липсва толкова много написано.

Християнството-всеки историк ще ти го каже,е имало силно развита магическа традиция.Гностицичното християнство също.В началото Църквата е продавала амулети и талисмани против лош късмет,за здраве и щастлив брак.Ако си чела житията на разни светци,ще видиш че техните чудеса са плод на (християнска) магия-наричана като Христови Тайнства.Особено това,което прави Отец Серафим Саровски е типичен пример за шаманизъм.Друга една светица(света Лука) ми говори за чудодейната сила на скъпоценните камъни.

А магиите са вмешателство в начертания свише път, отклонение, противно на волята на "омагьосвания", което едновременно нарушава божията воля и правото на личността на свободен избор.

Нещо не се връзва.

Да припомним още веднъж,че в Библията са правени умишлени
грешки.Християнската магическа традиция е съществувала и съществува.

Християнството почива на Кабалата.А КАбалата застава твърдо зад магията.

Ако дойде този слънчев ден,когато "християнските" храмове запустеят,
когато хората ги отхвърлят с презрение за лъжите,що са им говорили
толкова време,истината ще излезе наяве.КАкто и че няма рай,няма и ад.
Християнството е проповядвало учението за трансмиграцията-прераждането.

Но защо трябваше да се стигне до тук?

Я виж този сайт:http://choccult.8m.com/index.htm

П.П.Извини ме за резкия тон,но след всичко,което се пише по въпроса,
след фактите,които ни поднася историята,как е възможно все още да
битуват тия убеждения?Църквата просто ги подминава.Даже не ги коментира.Което е...плашещо.

Останалите религии пък въобще не споделят тези убеждения.Исляма си практикува магия съвсем явно.Както зло-така и добронамерена.
Будизма,хиндуизма-също.

Но...какво ме засяга?След като не съм християнин.Тук в този клуб едва ли някой е.



Тема Re: В Библията пише и друго...нови [re: Azrael]  
АвторVirginBlack (Нерегистриран)
Публикувано02.09.02 19:24



Omruzna mi ot hristiqni ednodnevki-takiva,koito hodqt na cherkva samo kogato im sa se natrupali dosta grehove za oproshtavane i po po-golemite praznici.Glupavo e da zastavash zad edna religiq,kogato ejednevno prestupvash neinite "zakoni".
Omruzna mi i ot takiva,koito me plashat s ad,v koito sum shtqla da otida sled smurtta si za tova ,che jiveq spored moite predstavi i ne se primirqvam taka lesno, kogato me tupchat i pliuqt.Sigurno ni e takava stranata,no kogato mislish za blagoto na drugite,imenno tiq drugi ti vzimat vsichko. A i kak nqkoi shte me vkara v tozi ad,kogato az samata ne vqrvam v nego...malko trudnichko ...
Ne mislq,che horata,koito se zanimavat s magiq,prezirat hristiqnstvoto.Po-tochno ne sa suglasni,s tova,koeto samata instituciq-curkvata pravi.
Azrael,suglasna sum s tova,koeto kazvash,daje neshto poveche...ochudva me tova, che malko hora gi vijdat tezi neshta.Tova e razbiraemo obache,zashtoto hristiqnstvoto se vkorenqva v suznanieto ni s ideqta za ada i raq,a koi bi se zamislil da kritikuva religiqta si ,kogato v nego e jiv straha za tova,koeto go chaka sled smurtta mu ? Ne sa mnogo horata,a tezi,koito go napravqt,purvo trqbva da se osumnqt v sushtestvuvaneto na preizpodnq....
Shtom magiqta e manipulaciq nad ostanalite,kakvo sa togava lujata i terora ? Mislq che na men lichno magiqta bi mi dala mnogo poveche duhovnost,udovletvorenie i vqra(i tq go pravi),otkolkoto religiq, predstavqna ot hora,koito daje ne si pravqt truda da skriqt pregresheniqta si. Drug e vuprosut,che hristiqnstvoto v svoqta sushnost e chista religiq...tova,che ne vqrvam v Gospod,ne oznachava ,che jiveq mnogo po-ralichno ot vremeto, kogato vqrvah(zashtoto povecheto hristiqnski cennosti,sa si chisto obshtochoveshki...kakvato i religiq da izpovqdvame).



Тема Re: Malko istoriqнови [re: VirginBlack]  
Автор CeпTeмвPи (Lu4eZaRnA)
Публикувано03.09.02 17:23



ehhhh tofa za hramofete i tn...estestfeno ne samo f saksoniq no tofa e purfoto mqsto za koeto se setih heh....curkfite tam sa postroeni na mesta kudeto predi sa stafali ezi4eski sbori6ta i tn ne e nujno da obqsnqfam za kakfo stafa fupros....a na po starte curkfi na sefernata im trana nqkude dam stoi skrit lika na rogatiq bod nezafisimo kak e izobrazen...i tn fsqkakkfi ne6ta ima a 4ofek kato se zamisli hristiqnite sa ci edni ezi4nici...heh f kolko ne6ta fqrfat daje ... ezi4nicite ne mogat da se pohfalqt s tolkofa sfetii i tn hristqnstfoto e hubafa religiq stiga da ne se zloupotrebqfa s nego kakto fpro4em e po4ti nafsqkude

Шансът не съществува, има само талант!


Тема Re: Malko istoriqнови [re: VirginBlack]  
Автор Azrael (angel of mercy)
Публикувано03.09.02 19:02



В католическата енциклопедия пише,че магия-това е метод за постигане на неща,надвишаващи човешките възможности(а докъде се простират те?),които се осъществяват с помощта на демони и чиято практика(магическа) е оскърбление срещу църквата.Така както някога носенето на дънки беше оскърбление срещу господстващата партия у нас преди 10.11.1989.Изводите си направете сами.

В Библията пише :"Който не е с Мене е против Мене".Думи на Христос.
Също оставям изводите на вас.

В действителност,магията не е забранена от християнството и юдаизма.
Забранено е прилагането на магически практики на чуждите религии.
Освещаването на кръстчета,иконки за късмет и т.н. е пак вид талисманна магия-вече говорих по този въпрос по-долу.Ако обаче християнин отиде
при езически жрец(или тук в БГ при ходжа),това е грях.Защото за да постигне целите си,въпросния хриситянин черпи от чужди архетипни енергии и така ,създадения психически,психологически,духовен и всякакъв друг порядък,създаден вътре в него се нарушава.А юдео-християнския архетип е много кохерентен.Това го научих от един равин.
Така или иначе юдаизмът има силна магическа традиция-Кабалата.РАзре
шено им е да изучават..."мъдростта на неюдеите,но не и Тора на неюдеите.Приемането на символи,текстове и др.подобни произтича от
"нечисти"(разбирай неюдейски) източници и могат да повредят душата".

Така например те спорят по въпроса за чакрите.Кабалата също признава
наличие на енергийни центрове,които са 15 на брой и са разположени по
гръбначния стълб.Източната версия не се приема.

Това вече си е отявлен фанатизъм-защото Кабалата има корени в Египетския и Вавилонския мистицизъм.Християнството и то няма къде
да избяга от това.


Докато повечето магове тук сме пантеистично настроени и това не ни пре
чи да ползваме данни и идеи от всякакви източници.

Та така стои въпроса и с магията и християнството.Под магия християнски
те писания разбират всякакви мистични ритуали на езичниците.С право те ги отхвърлят-не ги оправдава обаче да сатанизират друговерците.



Тема Re: Malko istoriqнови [re: CeпTeмвPи]  
Автор VirginBlack (Witch)
Публикувано03.09.02 19:49



И не само ,където са били езическите сборища....първите християни са използвали готови храмове ! По съща логика кръстът,който сега се води за християнски,е бил иззет от езичниците ,като по този начин езичникът носи символ,който вече е на друга религия.....



Тема Re: Malko istoriqнови [re: VirginBlack]  
Автор CeпTeмвPи (Lu4eZaRnA)
Публикувано04.09.02 18:29



bla bla bla i za6to fsi4ko tofa koito se interesufa neka pro4ete fsi4ko tofa ni e izfestno

Шансът не съществува, има само талант!

Редактирано от CeпTeмвPи на 04.09.02 18:30.



Тема Re: Malko istoriqнови [re: CeпTeмвPи]  
Автор VirginBlack (Witch)
Публикувано05.09.02 00:23



На теб може да ти е известно,на други няма да е.
Все пак е полезно да бъде припомнено,въпреки твоята реакция....

...But the dreamer is never alone
Always trying to catch the moon



Тема "Писма до Земята" на Марк Твеннови [re: Anna]  
Автор Azrael (angel of mercy)
Публикувано05.09.02 13:18



Препоръчвам да прочетете книгата на Марк Твен-"Писма до Земята"Тя показва колко е свята "светата Библия".Обръща се внимание на такива места и пасажи,където отявлено се подтиква към най-гнусни неща като изнасилване на деца и други такива.Наистина,Библията се оказва една много "морална" и "спасителна" книга.Аз лично докато я четях преди време,вътрешно се бунтувах срещу отявлените нелепости и гадости,които тя повеляваше.След като открих книгата на Марк Твен,доста се замислих.
Наистина,как може хората да са толкова слепи и да не видят всички тези
неща?

Мисля,че книгата може да се намери по антикварните книжарници.

Който се съмнява,нека прочете Библията още веднъж и "Писма до Земята".
Има много над какво да мисли.Жалко-толкова много хора са под влияние на тази отрова.

If you lock the demons in the basement of your mind they are going to blow up your house


Тема Re: Malko istoriqнови [re: VirginBlack]  
Автор CeпTeмвPи (Lu4eZaRnA)
Публикувано05.09.02 14:45



kakfa jertfogotofnost i dobronamerenost..6apka ti sfalqm....a kakfo za reakciqta mi kak ti se strufa
hah pripomneno dam...puitai nqkoi ei sega pusni tema da fidim kakfo 6te ti kaje po fuprosa ne e nujno napomnqneto nujno e pro4itaneto mu....ama tfa e drug fupros...naprafilo mi e fpe4atlenie 4e dosta hora se hfurlqt f magiqta bez a sa osobeno zainteresufani ot korenite i tn..i hmz ne e nujno da zadulbafa6 f/y razsujdenie 4ete se i m/y redofete....fij ako si pak tolkofa mila da kaje6 4e ne fsi4ki go mogat...pak....6apka ti sfalqm na zagrijenostta


Шансът не съществува, има само талант!


Тема Re: Malko istoriqнови [re: CeпTeмвPи]  
Автор VirginBlack (Witch)
Публикувано05.09.02 16:12



Да,изглежда ти си чела между редовете .
Който се интересува и не е знаел казаното-ще му е от полза.Щом знаеш всичко казано до тук(не само от мен,а и от останалите оставили мненията си), защо се палиш толкова ? А какво значение има реакцията ти в крайна сметка ?

...But the dreamer is never alone
Always trying to catch the moon



Тема Re: Не съм теософка,нови [re: Azrael]  
Автор Изпитaнa мapka (позната)
Публикувано06.09.02 02:24



но всяка религия си има ритуали и всички те са предназначени за хармонизиране на аурата, за пречистване на духа, а не за "връзване" каквото е действието "магия'
Не разбрах какво имаш предвид за откровението и магиите. описаното там повече прилича на сблъсъка на човек от онази епоха с високоразвита техника - сякаш гледа видеофилм или са му включили компютър, ако го прочетеш внимателно. Още по-добре, че не си християнин, можеш непредубедено да прочетеш Библията и да се опиташ да видиш по своему описаното там - много интересни неща има, нищо общо с попските поучения - според мен това са факти, но това е друга тема...
Анатема значи "отричане" а не проклятие. Поповете произнасят тия думи при кръшение и при причестяване: "Отричаш ли се от сатаната, от всичките му козни и от всичките му съблазни?" С анатемата се ОТРИЧА анатемосващия от деянието на анатемосвания, в см. РАЗГРАНИЧАВА се от него. Анатемосването отлъчва някого от църквата с цел да се разграничи църквата от деянието му, да остане чиста. Вярно, че изглежда безмислено, но то се прави зарад хората, не зарад бога.

Всичко тече, всичко се мени!


Тема Re: В Библията пише и друго...нови [re: Azrael]  
Автор Изпитaнa мapka (позната)
Публикувано06.09.02 02:33



"Но да оставим Библията,защото е от ясно по-ясно,че тя е толкова фалшифицирана,манипулирана -което исторически е доказано.От нея
липсва толкова много написано. "
За жалост вярно е.

А изгонването на бесове не е магия, а по-скоро-освобаждаване от магия - това е позволено. Направеното зло от човек може да се отмени чрез човек.

Всичко тече, всичко се мени!


Тема Откровениетонови [re: Изпитaнa мapka]  
Автор Azrael (angel of mercy)
Публикувано06.09.02 11:33



И така-не си спомням цитата и номера,но виж следните:

Иисус към Йоан:"Това,което видиш в книга запиши и го изпрати на 4мата обитатели,които са в Асиа".Знаеш ли какво е Асиа?Ако не знаеш магическата традиция на Кабалата,трудно ще разбереш Откровението.
Асиа-това е материалния план или Малкут.

В друг един цитат се призовават 4те стихии,4те вятъра и т.н...Т.е. затваря се магически кръг.

Има още много примери.

Въобще-всякаква работа с енергия,аури,(визирам онова,което каза в началото-че всяка религия си има ритуали)пречиствания,изгонване на бесове е магия.Окултизъм е синоним на магия.

Както казах,дори езическите религии си имат ритуали.Именно тях църквата нарича магия(виж постинга ми по-горе).

Така че магията е просто методология на религията-така както науката си има своя.На религията методите са 3:медитация,магия,молитва.Под магия разбирам създаването на подходящи материални форми в които да обитават духовни сили.Или промяна на материалното битие в съгласие с духовната реалност.

Би ли ми дала твоето определение за магия.Мисля,че говорим на различни езици.НЕ ДО КАКВО ВОДИ,дали е извращение на свободната воля или не
а какво е.

Защото ако си припомним приказките от детството,магията ще бъде(и тя е нещо свещено и прекрасно).

И да припомня:думата маг от старогръцки и персийски означава жрец,
свещеник,човек,който е в контакт с Божественото.Гадателство на английски е Divination.Което ще рече общуване с Бога.

If you lock the demons in the basement of your mind they are going to blow up your house


Тема Re: В Библията пише и друго...нови [re: Изпитaнa мapka]  
Автор Azrael (angel of mercy)
Публикувано06.09.02 11:37



А изгонването на бесове не е магия, а по-скоро-освобаждаване от магия - това е позволено. Направеното зло от човек може да се отмени чрез човек.



Една българска ясновидка-Донадела,казва,че само който е професио-нален маг,той може и да развали магия.Доста е права.

If you lock the demons in the basement of your mind they are going to blow up your house


Тема Християнство,магия,зло...нови [re: Изпитaнa мapka]  
АвторAзpaeл (Нерегистриран)
Публикувано06.09.02 12:53



И тъй,както казах,Библията е доста фалшифицирана,волно или неволно.Правени са грешки и при преводите.Така например това,което пишеш за магията,"който се занимава с магия или друго богопротивно дело...","магьосник жив да не оставиш",както и "вражди,убийства,магии...са делата на плътта",не се отнасят до магията.В гръцкия превод се използва думата pharmakon,
което значи отрова и по никакъв начин не е свързано с окултизма и магията.Става дума за отровителя,убиеца.

Друг е въпроса,че може и чрез магия да се извършат ужасни неща.Но аз си спомням,че имаше един псалм:"Мрази врага ми,о,Господи,мрази го.Изливай на главата му огън и жупел,о,Госпо-
ди...".Ето един пример за християнска черна магия.Много хора са ми споделяли,че са се молили за зло на някой друг човек и това се е сбъдвало.Извода?

Странно,хем да прощаваш,хем виж какви работи има в Библията.В нея уж се осъжда хомосексуализма,а в католическите икони често ще видим Иисус в интимна поза с любимия си ученик Йоан.Така едно нещо уж се отрича,по-късно се подкрепя.Иисус казва "обърни и другата буза",а с гръм и трясък изгонва търговците от храма.Казва "горко вам богатите",а след това осъжда слугата,който не е умножил богатството на господаря си.Така е и с магията.Хем се подкрепя,хем се отрича.

Виж и постинга ми по-долу за "книгата на Марк Твен.Доста има какво да мисли човек.

Но да видим дали наистина Библията мрази магията.Или това е дело на църквата.

Кои са Урим и Тумим,помниш ли?Те са пример за това,как се извършва гадателство.Чрез разни камъчета са ..."отгатвали Божията воля".Простичко,примитивно,но все пак е гадателство.

Тримата източни "влъхви" са всъщност високоросветени магьосници,астролози и мистици.Самия факт,че са видели Звездата и по нея са познали какво става,говори,че
магията,астрологията,окултизма приближават до Бога.

За останалите неща вече писах.

Няма проклятия в църквата?Аз си спомням публичното анатемосване и проклинане на Слави Трифонов.

Иначе Библията съм я чел.И именно от нея разбирам,че магията не се отрича-пак зависи какво разбираш под магия.Чел съм доста за християнството.Мога да претендирам,че знам повече неща за тази религия,отколкото християните-за жалост.Знам също така,че доста от църковните ритуали са асимилирали много нещо от езичеството.Великденските яйца са езически(магически) ритуал-безспорно!Коледните празници са също магически.По време на Успение Богородично се правят жертвоприношения на гълъби(Новия Завет повелява това),а по време на Гьргьовден-агне.И още много други.

Наистина интересно е,че всички религии,за които се казва,че всяка е от Бога,са толкова противоречиви.Моралните им принципи са противоречиви.Схващанията им за Вселената и
хората са противоречиви.Както и отношението им към Бога и Магията.И в исляма се казва,че магията е "зло",но виж-духовниците й я практикуват,дори срещу заплащане.Така че не магията per se е "богопротивна",а нещо по-специално.Не е морала,не е етиката(макар че магьосника без морал и етика е загубен),а онова,което си говорихме в една по-стара дискусия тук-Божията Воля и Магията.

Ето и още инфо по въпроса:

ЕПОХАТА НА КЛАДИТЕ

Християнството стнало доминираща религия постепенно и първоначално магията не била нито противозаконна, нито зла. Св.Джером например твърдял, че с помощта на амулет от сапфир може да се спечели благоволението на краля и да се спасиш от плен. Папа Урбан V призовавал вярващите да се пазят от мълнии или огън с восъчна фигурка на Агнеця Божи. Църквата дори търгувала с амулети, предотвратяващи болка и повишаващи потентността. От 7-15 в. В нейните среди се ширело схващането, че свещеник може да убие човек, произнасяйки “Месата на мъртвите”. Вещици били често използвани за помощници в битките като предизвиквали бури и мъгли. Господстващата църковна теория била, че те не биха могли да предизвикват тези събития ако Силата им не била “дадена от Бог”. Агрипа фон Нитгеймски, ученик на абат Йоан Тритемиус издал известния си сборник по магьосничество, който векове наред бил източник на познание за хиляди окултисти и магьосници.
Същевременно обаче най-смъртоносното оръжие на Църквата- Светата Инквизиция- набирала сили. След 1315г. папа Йоан XXII издал указ, с който позволявал да се преследва всеки, занимаващ се с магия. По това време цялото население на френската област Навара било заподозряно в магьосничество. Страхът и напрежението в обществото се увеличавали вследствие на опустошителните епидемии. През 1348 г. чумната епидемия унищожила почти ? от населението на Европа.
С папската була Summis Desiderantis Affectibus от 5.12.1418 г. папа Инокентий VIII обявил Старата Религия за ерес и това било началото на “лова на вещици”. В този документ се излагали тревожни факти за увеличаване на магьосничеството в цяла Европа- особено в планинските части на Италия и долината на р.Рейн. Самата Църква се раздирала от противоречия и отстъпници. Стигнало се до отцепването на Фратичели, който заявил, че Църквата е Антихриста. Той и последователите му били екзекутирани.
Политическата и социална обстановка в Европа също били критични. Това било времето на Кръстоносните походи- войни, данъци, глад и смърт.Хората били отчаяни. Трябвало да се намери някой, който да е виновен за цялата тази мизерия и нещастие. Управниците на обществото осъзнали разклатените си позиции и се обърнали безмилостно към онези, от които се боели най-много. Притежателите на тайното познание в една епоха на невежество не криели позицията си относно световната разруха. С тяхната мъдрост и познания в медицината и билките, със съмнителните им “свръхестествени способности” и “връзка с Дявола” врачките, лечителите и езичниците били най-удобната изкупителна жертва.
“Сънят на разума ражда чудовища”…. Библията била променена. Оригиналният текст:” Тhou shalt not suffer a poisoner to live” / “Отровител жив да не оставиш”/бил променен на “Thou shalt not suffer a witch to live”/”Магесница жива да не оставиш”/. Папата възложил на двама монаси- Хенрих Кремер и Йаков Шпренгер- да разработят помагало за ловците на магьосници. След две години илязъл прословутият трактат “Maleus Malificarum” /”Трошачката за вещици”/- най-отвратителното методическо ръководство за мъчения, създавано някога. Той бил смесица от невежество, фанатизъм, страх и садистична фантазия, развихрила се на базата на силна сексуална фрустрация.
“Maleus Malificarum” се състоял от три части: в първата се доказвало с аргументи съществуването на явлението “магьосничество”. Във втората се посочвали конкретни примери и се давали напътствия как да се разпознаят магьосниците: “кланят се на Дявола, крадат свети разпятия, богохулстват”. В третата част се посочвала процедурата за разпит и осъждане на виновния.
Правилата, прокламирани от този официален документ били насочени към повишаване жестокостта на разпита и наказанието. Били разрешени извънредните пълномощия на гражданските съдилища, бил въведен терминът “ crimen exeptum” /престъпление, нарушаващо обществения ред в изключително висока степен, толкова опасно за човечеството, че със самото обвинение автоматично отпадали процесуалните способи за защита интересите на обвиняемия.
Като най-добри свидетели били определени децата “защото те лесно се сплашват”. Ако обвиняемият мълчал- бил виновен, ако отричал- също. Разноцветните очи, бенка, която не пускала кръв при проверка с т.нар. “вещерско шило”, рожденно петно, червена коса, раждане “в риза” /покрити с плацента/ били признак за магьосничество. Ако не се намирали такива “белези на Дявола”, инквизиторът заявявал, че Лукавият добре ги е скрил.
Никой не бил защитен.Дори мъртвите можели да бъдат обвинени в еретизъм- костите им се изравяли и изгаряли. Основният мотив за клеветниците били парите.Половината от имуществото на осъдения се изземвало от Църквата, а останалата половина се давало като възнаграждение на доносника. Обвиненията били смешни. Ако раждането било леко- бабувачката е вещица. Ако жената можела да плува- била вещица. Ако била неомъжена и независима- била вещица. Ако къпела децата си често- била вещица. Жителите на едно цяло село били признати за виновни в магьостничество и екзекутирани….начело с престарелия свещеник.
Законите позволявали не само масови убийства, но и невиждано жестоки мъчения: пребивали от бой, рязали гърди, избождали очи, изваждали крайници от ставите, изтръгвали коса, режели жили, пъхали игли под ноктите, пускали жертвите си в кипяща вода с лимонов сок, насилвали с помощта на различни остри предмети. Покрай претърсванията за “белези” се стигнало до такова количество изнасилвания, че се наложило издаването на специална директива.
Разпитите не трябвало да бъдат по-дълги от 1h. Инквизиторите имали три цели:
Признание, мотив, съучастници. Правилата за разпита били:
1.На обвиняемите не се съобщава нищо по повдигнатото обвинение
2.Свидетелите и обвинителите се пазят в тайна
3.Слуховете са доказателство за вина
4.Обявилите се в защита се смятат за съучастници
5.Признанието се потвърждава с допълнителни мъчения
6. Обвиняемият трябва да посочи 12 съучастника,чиито имена се изтръгват с изтезания.
7.Никой обвинен не е признат за невинен
Преди да качат жертвата на кладата /или на бесилката/ и изтръгвали езика, за да не богохулства и кълне мъчителите си.
В това време на масова истерия като “вещици” били избити ок. девет милиона души- предимно жени и деца.
Последната смъртна присъда срещу вещица в Англия била произнесена в 1712г., а последната публична клада в Шотландия била през 1722г.
Изтезанието останало като основно средство за изтръгване на показания от 1257- 1816 г., а Инквизицията просъществувала до 1834г.
Законите против вещерството в Англия били отменени през 1952 г.
През 2000г. папа Йоан Павел II публично се извини на всички избити от Инквизицията по обвинение в магьосничество.





Тема Re: В Библията пише и друго...нови [re: Изпитaнa мapka]  
Автор Anuel (Creator)
Публикувано06.09.02 14:53



(1) dai definicia za "zlo"
(2) a ako "zloto" ne e napraveno ot 4ovek ? a...



Тема Ощя някои цитати и фактинови [re: Azrael]  
Автор Azrael (angel of mercy)
Публикувано06.09.02 16:10



Спомняш ли си,че когато в Откровението се говори Звяра и числото 666,Йоан казва "тук е мъдроста.Който я разбира,нека пресметне числото на Звяра".Отново Кабала.Числа и нумерология.Кабалата винаги е била подръжница на магията.Да припомним,че Йоан кръщавал с (магическия елемент)Вода,а Иисус със (елемента)Огън.

Друг интересен факт се казва в Деяния на Светите Апостоли.Когато те опитват да привлекат един консул на страната на Христовото Учение,се натъкват на конкуренция-двама магьосници и "лъжепророци".Павел се ядосва,когато единият от магоьниците се опитва да
накара консула да не приема християнството и казва "докога ще изкривяваш божиите пътеки".Но Петър още повече побеснява и прави така,че другия магьосник да ослепее."Изпълнил се със Светия Дух",след това проклел въпросния магьосник:"сега ръката на Бога е върху теб и ти няма да виждаш слънцето".Уж Господ не можел да прави зло,да причинява болка и да наранява.А май може -:)).Не е ли пример това за християнско проклятие и "черна магия"?Както и за религиозна нетърпимост?Такова поведение за един свят човек е много странно.Ето защо се съмнявам в достоверността на цитата.Нещо не се връзва.

Говори се,че Иван Рилски е направил така,че ръката на един турчин да пламне,щом турчинът го е докоснал.Даже е егоистично-защо не е проклел турците,а е защитил САМО себе си?

Мисля,че точно този цитат(имайки предвид,че библията е фалшифи-цирана,малко го поставям под съмнение) е подвел много вярващи да казват,че магията е зло.Двамата магьосници-очевидно евреи,са имали причина да искат въпросния консул да остане евреин."Извращаването на божиите пътеки" не се отнася до магията,а до намерението на ония двама "колеги" да отклонят човек,който отявлено се е намирал под влияние на християнския архетип(или просто съдбата му е била да следва Христовия Път) ,от пътя му.

За убийците и онези,които са имали познания из областта на приготвянето
на отрови вече писах.

Иначе много след християнството,житията на християнските светци от всички християнски църкви показват едно-че техните "чудеса" са плод на християнската магическа традиция,която "липсва" в "Светите" Писания по една или друга причина.

Това,което тук,в клуба разбираме под магия очевидно се различава от това,което ти и други хора като теб разбират.Наречи го суеверие.Наречи го идолопоклонство.Но не и магия.

If you lock the demons in the basement of your mind they are going to blow up your house


Тема Re: Ощя някои цитати и фактинови [re: Azrael]  
Автор Изпитaнa мapka (позната)
Публикувано06.09.02 23:50



Това, което ми казваш за 4 те вятъра, за числата в Библията и за връзката им с Кабала, ми е много интересно. Спомням си тези думи на св.Йоан" Който може, нека го пресметне, защото то е число на човек !!!
Би ли ми казал къде мога да намеря повече по тия въпроси, защото има неща, които искам да си изясня - за ангелите на седемте църкви и за тия църкви изобщо, за конниците и за ветровете от Апокалипсиса?
Моето убеждение е, че Библията - въпреки многото фалшификации - е един от най-старите документи и съдържа много факти, описва явления, станали в действителност и вероятно е ключ към едно много по-голямо познание, до което не е достигнато или поне на мен не ми е известно да е напълно достигнато.
Впрочем това се отнася и до Корана, и до Руните, изобщо - до всички писмена, описващи старите религии.

Всичко тече, всичко се мени!


Тема Re: Ощя някои цитати и фактинови [re: Изпитaнa мapka]  
Автор Anuel (Creator)
Публикувано07.09.02 09:40



извинявай, но не ми отговори на върпоса. лично се опасявам че боравиш с понятия, които не можеш да напълниш със съдържание.



Тема Re: Ощя някои цитати и фактинови [re: Изпитaнa мapka]  
Автор Azrael (angel of mercy)
Публикувано07.09.02 10:15



Това,което съдържа Библията са архетипни събития-чети Карл Юнг по въпроса.Иначе до изводите(да не звуча нескромно)съм стигнал сам.

Бях дал по-горе един адрес:

http://choccult.8m.com/index.htm

Ако искаш,свържи се с момчето и поговори с него.

Известно ми е,че Кабалата и Книгата на Апокалипсиса-която явно не е изчезнала,са двата основни стълба на Западноевропейската Магия според Елифас Леви.Аз също се вълнувам от този въпрос,но за съжаление досега не съм открил тази книга.

If you lock the demons in the basement of your mind they are going to blow up your house


Тема Езичествонови [re: Изпитaнa мapka]  
Автор Azrael (angel of mercy)
Публикувано07.09.02 10:26



Известно ми е,че 4те вятъра не са християнство,а идеята за тях идва от Гръцката митология.Знаеш ли,коя е онази жена от откровението-"И видях голямо чудо на небето:жена облечена в слънцето,луната бе в нозете й а около главата й диадема от 12 звезди","която била непразна,трябвало да роди дете,което ще управлява с железен скиптър" и която"била преследвана от Звяра".Това е Египетската Богиня Изида.Това са случайно попаднали ми информации.За 4те вятъра е поне безспорно!

Още по-интересно е,че някои християнски мистици твърдят,че на християнското небе има и...Богиня(освен бог).

Като цяло,християнството и християнските архетипове се раждат от езическите.Нещо не мога да изкопая адреса,но имаше в www.religioustolerance.org статия за това от кои езическо богове е произлязъл архетипът/образа на Иисус.Анелите са също "преродени" езически богове(Михаил-Хермес и Света Бриджит).Ето защо не е никак чудно,че има доста езически елементи в християнството.Което може би обяснява защо църквата е толкова против езичеството-както и (езическата!)магия.

If you lock the demons in the basement of your mind they are going to blow up your house


Тема Re: Malko istoriqнови [re: VirginBlack]  
Автор CeпTeмвPи (Lu4eZaRnA)
Публикувано07.09.02 19:07



hah mai ne mje6 da precenqfa6 prafilno 4ofe6kite reakcii...a i nedei da se zanimafa6 s men nali reakciqta mi nqma znma4enie togafa za6to otreagira6...hiade da sprem do tuk 4e nqma smisul.

Шансът не съществува, има само талант!


Тема Re: Malko istoriqнови [re: CeпTeмвPи]  
Автор VirginBlack (Witch)
Публикувано07.09.02 19:45



Напълно съм съгласна-няма смисъл !

...But the dreamer is never alone
Always trying to catch the moon



Тема RZa SilverMoon.нови [re: Usagi]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано10.01.21 22:46







Тема Re: Къде е логиката?!нови [re: Anna]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано10.01.21 22:47








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.