Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:28 01.07.24 
Религия и мистика
   >> Магия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема magiite sa..нови  
Авторzhikart (Нерегистриран)
Публикувано17.07.02 12:56



pozwolete mi da si izrazq moeto mnenie po MAGIITE.
smqtam 4e nqma dobrozelatelna magiq - magiq towa e egoisti4no zhelanie da naprawi6 ne6to na drug koeto toj suznatelno ne bi iskal da naprawi i s luza,ili e s cel da go ekploatira6 4rez magiq. magiqta ili dori da e s dobra cel spored tozi koito q prawi wsi4ki tezi predmeti i rituali sa ne6ta koito sa sueweriq i zamestwat istinskata sila -dobrata koqto trqbwa da razwali magiqta , a dobrata sila ne e oble4ena w sueweriq -tq e samo 4rez istinska wqra w surceto se postiga.Bez da iskat horata se domogwat do silata na zloto za da mozhe to da im dade towa koeto iskat pri magiite .no wsu6tnost zloto e towa koeto krade ot samite tqh.
Neweroqtno silno se predstawq zloto w na4aloto -idwa kato stihiq i zamuglqwa -izglezda 4e e wsemogu6to a wsu6tnost wsemogu6toto i towa koeto se grizi za ustoite na ziwota i wselenata e dobroto.Ako dobroto go nqma6e nqma6e bog-ne bi se dala realnost i na zloto ..zloto su6to nqma6e da ima wuznoznost da se rodi kato tworenie. sega zloto se otdelilo samo ot tworeca i ot hilqdoletiq luze sweta za da moge da eksploatira silata mu. Zatowa to e umno to e golqm strateg i izmislq mnogo luzi,izku6eniq,teorii za da moge wseki koito powqrwa w tqjh da wleze w sferata mu.zloto e egoisti4no.a dobroto zhelae ziwota na wselenata i se grizi za cqltata neq.zloto prosto se grizi za 4asti ot neq towa koeto e pokrilo.
az use6tam 4e nikoj artifakt nikakwa druga sila na moge da razwali magiq i da wurne stastieto na nqkoj 4owek, po skoro bi q naprawila nowa samo 4e neusetima...
edinstweno wqrata w dobroto -koeto nqma cel da eksploatira ni6to suzdadeno ot nego mozhe da wurne wqrata ,stastieto na horata i da ne nawle4e drama na sustwestwoto .Dori ako dobroto ziwee dobre w wseki nito edna magiq ne bi go zawladqla ,za6toto zloto ne e taka suwur6enno kato dobroto ...To uspqwa tam kudeto wqrata w ljubowta e slaba ..
towa e moeto use6tane hora..


za mene we4noto i welikoto e istinskata ljubow a ne egoisti4nata... kogato 4owek e tam zloto iz4ezwa za6toto e bezsilno a wsi4ko drugo e prosto sueta i stradaniq koito se razmiwat.ako 4owek ima nuzda ot pomo6t mozhe samo dobroto da mu pomogne istinski i trajno zloto samo luze 4e pomaga... a wuwli4a w negowi planowe..

ne bi trqbwalo da ima magii -ne e dobre za wselenata i horata



Тема какво са магиитенови [re: zhikart]  
АвторNibelung (Нерегистриран)
Публикувано17.07.02 15:32



Един въпрос, който уж не трябваше да се повдига в този клуб (според правилата, справка - темата на Necros), но след като вече е повдигнат . . .

Няма добро и зло - това са човешки понятия, доказателства колкото искаш, като например това, че в едни култури това, което е табу и се смята за много лошо, в други е точно обратното. Може и да кажеш, че това е поредната теория на злото за обсебване на умовете, но ако се замислиш ще видиш че можеш да излизаш с този арагумент всеки път, когато нещо не е в синхрон с твоите идеи за добро, а това е софистично мислене, при това кое точно е добро и кое - зло никъде не е фиксирано, т.е. решаваш го сам ти - следователно това е егоистично-софистичен начин на разсъждение, който не почива на нищо реално.

Магиите не са нито вършене на нещо добро, нито на нещо зло - те са утвърждаване на волята, чрез енергията която всеки има по природа, един повече , друг по-малко, един я осъзнава , друг - не, един я развива и обогатява, а друг - не. Съществува ли бог или не незнам, нито пък сатаната - съществува или не, може би това са пак само понятия, метафори. Но в едно съм убедена - ако съществува - Той е магьосник, и то велик, независимо дали на теб това ти харесва или не. Впрочем мисля че отличителна черта на магьосниците е да приемат всяка гледна точка, но да се мъчат да наложат своята, когато смятат че си струва, но дали ще успеят зависи от много неща . . .
А, и още нещо - няма съвършени неща, дори боговете не са съвършени. Съвършенството е субективно понятие, най съвършен е онзи който успее да убеди повече души в своето съвършенство - точно това се опитва да прави твоя бог - когото така горещо прокламираш. Аз не съм съвършена, но се стремя да стана - разбира се според собствената си представа за съвършенство, движението е по-важно от целта, която както вече казах е със съмнителна стойност.

Та такива ми ти работи - ти изложи своите представи за магиите, а аз моите и всеки поема пак своя път.


Най великият Бог е Природата!



Тема Re: какво са магиитенови [re: Nibelung]  
Автор Neon ()
Публикувано17.07.02 16:22



това е интересно... какво означава, че не може да се помогне? ако някой е несъзнателен (а такива са 99.99% от хората) със самите си хаотични мисли и безразборни емоции си натворява куп магии. а самото централно намерение не е такова. трябва ли да остане в плен на невежеството си и да се върти в омагьосан кръг или да му се помогне? защо обикновено се смята, че маговете са някакви същества с вълшебни пръчки, дето им дават всичко, и празна глава. нали ако някой има възможностите да промени нещо, то почти винаги има и знанието дали да го прави или не? силата си върви с познанието и само за малки периоди едното изпреварва другото.



Тема Re: magiite sa..нови [re: zhikart]  
Автор Aнakин Ckaйyokъp (джедай)
Публикувано17.07.02 17:44



Защо не погледна темата на стюардесата?

И най-вече:замисли се,преди да пишеш.С магия или не можеш винаги да отровиш живота на другите.Атомните бомби какво са?Наркотиците какво са?Те продукт на магия ли са?

С помощта на средствата на науката можем да направим същите злини,
каквито и с магията.Че и по-лоши.

И прощавай за изказването,но нека спрем с проповедите.Егоистична и неегоистична любов.Можеш ли да претендираш че обичаш без егоизъм?
Сигурен ли си че ти не си навредил никому?

Щом магиите са форма на вмешателство в чуждата съдба и живот,разруша
ването на здравето и любовта и не трябва да ги има,защото са зло за
вселената и хората...то мисля,че не трябва да ги има и науката(която може не по-малко да вгорчи живота на хората с атомните бомби и наркотиците)...пък и самите хора.

Един християнски философ бе казал:не зъл е меча,а онзи,който използва меча за злодейско дело.

Във "Властелина на Пръстените" се казваше:човешките сърца лесно се отдават на поквара.

Аз лично се отдавам на вредни вмешателства тогава,когато се намесват и в моя живот.Но твърде съм зает,че да се занимавам с другите.Толкова много магически проблеми си имам,че...



Тема Re: magiite sa..нови [re: zhikart]  
Автор Изпитaнa мapka (позната)
Публикувано18.07.02 23:53



Абсолютно съм съгласна с тебе. Не бива да се намесва по тоя начин човек в делата на висшите сили. Дадени са му достатъчно други средства. Прибягването към магиите се дължи на неумение да се примирява човек с висшите повели. Хем не ги разбира, хем не иска да им се подчини. И обикновено прави глупости. В повечето случаи те рефлектират върху него крайно негативно. Не може да направи някой магия и тя да не се обърне срещу него.

Всичко тече, всичко се мени!


Тема Re: какво са магиитенови [re: Nibelung]  
Автор Изпитaнa мapka (позната)
Публикувано18.07.02 23:58



Като не знаеш, защо се захващаш?
Пълна лъжа е, че не знаеш що е добро и зло - всеки знае.

Гордостта в съчетание с невежеството са спънали много повече развитието на духа човешки, отколкото ограничаването на "свободната воля".
"Свободната воля" е именно правото да избираш между доброто и злото.
Когато се прекали с избора на злото и то се превърне във опасност, Провидението взема мерки.

Всичко тече, всичко се мени!


Тема Re: Аха, Анакин, прав синови [re: Aнakин Ckaйyokъp]  
Автор Изпитaнa мapka (позната)
Публикувано19.07.02 00:02



и за магиите, и за атомната бомба, и за науката. Те за това иде реч.
Една гадна и грозна баба Яга с мощна енергия за магии вземе, че ти уреди с една дребна магийка да се влюбиш до безумие с нея...
Ми кво, може го и го прави...
Как се чувстваш пред такава перспектива?

Всичко тече, всичко се мени!


Тема Re: Аха, Анакин, прав синови [re: Изпитaнa мapka]  
Автор Aнakин Ckaйyokъp (джедай)
Публикувано19.07.02 23:23



Виж сега,не защитавамнамесата в чужд живот и свободна воля!
Напротив,това ме вбесява.Освен ако някой не си го проси.И има защо да
го сложа на място с магия.Или без.

Но със своя живот и съдба мога да правя каквото си поискам.Това е мое свещено право!Най-малко някакви лигави робски учения ще ме спрат.

Да не говорим,че намесата в чужда воля,живот и т.н. са ми толкова далеч от магическия взор(освен ако някой не ме провоира,повтарям отново!),че просто не си правя труда да ги коментирам.

Толкова други лични магически и не-проблеми имам на главата си,че просто не ми остава време да мисля.

Материални ефекти(телепортация,телекинеза и др),пътуване в паралелни
светове,срещи с други същества...ето това ме вълнува.Както и контрол над собствената ми съдба.

Както е казал Свети Августин "Обичай Бога и прави каквото искаш".То и Магията не извира от другаде,а пак от Бога.Който знае Кабала,ще разбере какво имам предвид.Какво,Бог не прави зло?Бог бил само Любов?Чакай,нали беше справедлив и Нему принадлежеше Справедливото Възмездие.И макар и милостив е страшен в гнева Си.Освен това в Исая се казва :АЗ творя Светлината,но аз творя и Мрака.С дясната рука съживявам,с лявата -моря...Ще потърся къде го пишеше в християнската Бибиля и ще ти го постна.

Не е намеса в Божиите работи дори правенето зло другиму.Така той изкупува карма.Да припомним,че колкото и мощен да е някой зъл селски врач(един сериозен маг няма да падне дотам),ако кармата и полето на човека са вред,той няма да пострада.Следователно Бог,Висшия Разум,
просто допуска това.Има си ред причини.Разбира се и злодея ще си плати.Но това е друг въпрос.

Ако наистина Бог не иска да променяме предначертаната си съдба,защо оставя средство(наука,магия) в ръцете ни да го правим?Не е ли нелепо и дебилно?И след като можем да променим съдб ата си,защо да се подчиняваме на този глупав и безсилен бог?

А ако пък Съдбата е неотменима,то магията чисто и просто ще се яви част от предначертанто.И нашата собствена воля също.Това мисля,е по-приемливо а хора,които мислят като теб.



Така че всякакви дебилни бабешки приказки от рода на "не се меси в божиите работи"(ако става дума за личния ми живот и съдба) ги обсъждайте по старешки сборове и по седенки на селския мегдан.Това не е окултизъм и Древната Магическа Мъдрост.Това е суеверие,профанизъм и параноя.

И все пак си помисли.Грозната "баба Яга" може и да не си послужи с магия.Може да използва парфюм с феромони(има такива-Плейбой).
Може да си послужи с всякакви други средства.

Пък и любовта е винаги магия.



Тема Re: Аха, Анакин, прав си пакнови [re: Aнakин Ckaйyokъp]  
Автор Изпитaнa мapka (позната)
Публикувано20.07.02 01:04



Само сакън, дано не съм те провокирала и да ме праснеш с някоя магия.
Какво ми се пениш сега, това ми било допотопно, онова ми било бабешко... То и дядо Фауст мислеше като тебе, ама аз не ти разправям, че си допотопен, нали? Ти си прави каквото искаш с живота и съдбата, но да знаеш, че най допотопния закон е за взаимната връзка между нещата и каквото правиш, засяга и много хора, предимно от твоето обкръжение, но понякога не само.
Не ща да споря с тебе за магии, прочети Хари Потър и може и да разбереш какво имам предвид. Това поне не е книжка за баби, а за подрастващи.
"Ако наистина Бог не иска да променяме предначертаната си съдба,защо оставя средство(наука,магия) в ръцете ни да го правим?Не е ли нелепо и дебилно?И след като можем да променим съдб ата си,защо да се подчиняваме на този глупав и безсилен бог?

" - БОГ НЕ ИСКА СЪЩО ДА СЕ ИЗБИВАМЕ ИЛИ ДА СЕ ОСКЪРБЯВАМЕ ЕДИН ДРУГ< АМА НИ Е ДАЛ СРЕДСТВА ДА ГО ПРАВИМ! Тук му е мястото на свободния избор. И дали ще си допотопен или ще израстваш духовно, зависи от избора.

Всичко тече, всичко се мени!

Редактирано от Изпитaнa мapka на 20.07.02 01:08.



Тема Re: какво са магиитенови [re: Изпитaнa мapka]  
Автор Anuel (Creator)
Публикувано20.07.02 10:03



Хубаво е като си сложиш такъв претенциозен ник и изказванията ти да бъдат по-балансирани, иначе си е малко смешно понякога.
Смешно е също така солипсичните ти представи за света да бъдат издигани в култ и асоциирани с Провидението като аргументация за правота.
Дали ще плашиш с Бог, дали с Дявола, дали с Аллах, дали с Кали, стремежа ти да внушиш страх е повече от жалък.
И се надявам посланието от чудесната сентенция, която си избрала за послеслов на постингите си да стигне един ден и до теб като реализация.

П.П. Ще се радвам искрено един ден да чуем от теб поне една добра дума за който и да е, иначе оставам с впечатлението, че тази част от пишещите тук, които демонстрират, че са прегърнали здраво Божията любов и въобще Любовта и Добротата... имат малко кофти характерчета.


Редактирано от Anuel на 20.07.02 10:21.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.