Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:21 04.07.24 
Религия и мистика
   >> Магия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема magiite sa..  
Авторzhikart (Нерегистриран)
Публикувано17.07.02 12:56



pozwolete mi da si izrazq moeto mnenie po MAGIITE.
smqtam 4e nqma dobrozelatelna magiq - magiq towa e egoisti4no zhelanie da naprawi6 ne6to na drug koeto toj suznatelno ne bi iskal da naprawi i s luza,ili e s cel da go ekploatira6 4rez magiq. magiqta ili dori da e s dobra cel spored tozi koito q prawi wsi4ki tezi predmeti i rituali sa ne6ta koito sa sueweriq i zamestwat istinskata sila -dobrata koqto trqbwa da razwali magiqta , a dobrata sila ne e oble4ena w sueweriq -tq e samo 4rez istinska wqra w surceto se postiga.Bez da iskat horata se domogwat do silata na zloto za da mozhe to da im dade towa koeto iskat pri magiite .no wsu6tnost zloto e towa koeto krade ot samite tqh.
Neweroqtno silno se predstawq zloto w na4aloto -idwa kato stihiq i zamuglqwa -izglezda 4e e wsemogu6to a wsu6tnost wsemogu6toto i towa koeto se grizi za ustoite na ziwota i wselenata e dobroto.Ako dobroto go nqma6e nqma6e bog-ne bi se dala realnost i na zloto ..zloto su6to nqma6e da ima wuznoznost da se rodi kato tworenie. sega zloto se otdelilo samo ot tworeca i ot hilqdoletiq luze sweta za da moge da eksploatira silata mu. Zatowa to e umno to e golqm strateg i izmislq mnogo luzi,izku6eniq,teorii za da moge wseki koito powqrwa w tqjh da wleze w sferata mu.zloto e egoisti4no.a dobroto zhelae ziwota na wselenata i se grizi za cqltata neq.zloto prosto se grizi za 4asti ot neq towa koeto e pokrilo.
az use6tam 4e nikoj artifakt nikakwa druga sila na moge da razwali magiq i da wurne stastieto na nqkoj 4owek, po skoro bi q naprawila nowa samo 4e neusetima...
edinstweno wqrata w dobroto -koeto nqma cel da eksploatira ni6to suzdadeno ot nego mozhe da wurne wqrata ,stastieto na horata i da ne nawle4e drama na sustwestwoto .Dori ako dobroto ziwee dobre w wseki nito edna magiq ne bi go zawladqla ,za6toto zloto ne e taka suwur6enno kato dobroto ...To uspqwa tam kudeto wqrata w ljubowta e slaba ..
towa e moeto use6tane hora..


za mene we4noto i welikoto e istinskata ljubow a ne egoisti4nata... kogato 4owek e tam zloto iz4ezwa za6toto e bezsilno a wsi4ko drugo e prosto sueta i stradaniq koito se razmiwat.ako 4owek ima nuzda ot pomo6t mozhe samo dobroto da mu pomogne istinski i trajno zloto samo luze 4e pomaga... a wuwli4a w negowi planowe..

ne bi trqbwalo da ima magii -ne e dobre za wselenata i horata



Тема какво са магиитенови [re: zhikart]  
АвторNibelung (Нерегистриран)
Публикувано17.07.02 15:32



Един въпрос, който уж не трябваше да се повдига в този клуб (според правилата, справка - темата на Necros), но след като вече е повдигнат . . .

Няма добро и зло - това са човешки понятия, доказателства колкото искаш, като например това, че в едни култури това, което е табу и се смята за много лошо, в други е точно обратното. Може и да кажеш, че това е поредната теория на злото за обсебване на умовете, но ако се замислиш ще видиш че можеш да излизаш с този арагумент всеки път, когато нещо не е в синхрон с твоите идеи за добро, а това е софистично мислене, при това кое точно е добро и кое - зло никъде не е фиксирано, т.е. решаваш го сам ти - следователно това е егоистично-софистичен начин на разсъждение, който не почива на нищо реално.

Магиите не са нито вършене на нещо добро, нито на нещо зло - те са утвърждаване на волята, чрез енергията която всеки има по природа, един повече , друг по-малко, един я осъзнава , друг - не, един я развива и обогатява, а друг - не. Съществува ли бог или не незнам, нито пък сатаната - съществува или не, може би това са пак само понятия, метафори. Но в едно съм убедена - ако съществува - Той е магьосник, и то велик, независимо дали на теб това ти харесва или не. Впрочем мисля че отличителна черта на магьосниците е да приемат всяка гледна точка, но да се мъчат да наложат своята, когато смятат че си струва, но дали ще успеят зависи от много неща . . .
А, и още нещо - няма съвършени неща, дори боговете не са съвършени. Съвършенството е субективно понятие, най съвършен е онзи който успее да убеди повече души в своето съвършенство - точно това се опитва да прави твоя бог - когото така горещо прокламираш. Аз не съм съвършена, но се стремя да стана - разбира се според собствената си представа за съвършенство, движението е по-важно от целта, която както вече казах е със съмнителна стойност.

Та такива ми ти работи - ти изложи своите представи за магиите, а аз моите и всеки поема пак своя път.


Най великият Бог е Природата!



Тема Re: какво са магиитенови [re: Nibelung]  
Автор Neon ()
Публикувано17.07.02 16:22



това е интересно... какво означава, че не може да се помогне? ако някой е несъзнателен (а такива са 99.99% от хората) със самите си хаотични мисли и безразборни емоции си натворява куп магии. а самото централно намерение не е такова. трябва ли да остане в плен на невежеството си и да се върти в омагьосан кръг или да му се помогне? защо обикновено се смята, че маговете са някакви същества с вълшебни пръчки, дето им дават всичко, и празна глава. нали ако някой има възможностите да промени нещо, то почти винаги има и знанието дали да го прави или не? силата си върви с познанието и само за малки периоди едното изпреварва другото.



Тема Re: magiite sa..нови [re: zhikart]  
Автор Aнakин Ckaйyokъp (джедай)
Публикувано17.07.02 17:44



Защо не погледна темата на стюардесата?

И най-вече:замисли се,преди да пишеш.С магия или не можеш винаги да отровиш живота на другите.Атомните бомби какво са?Наркотиците какво са?Те продукт на магия ли са?

С помощта на средствата на науката можем да направим същите злини,
каквито и с магията.Че и по-лоши.

И прощавай за изказването,но нека спрем с проповедите.Егоистична и неегоистична любов.Можеш ли да претендираш че обичаш без егоизъм?
Сигурен ли си че ти не си навредил никому?

Щом магиите са форма на вмешателство в чуждата съдба и живот,разруша
ването на здравето и любовта и не трябва да ги има,защото са зло за
вселената и хората...то мисля,че не трябва да ги има и науката(която може не по-малко да вгорчи живота на хората с атомните бомби и наркотиците)...пък и самите хора.

Един християнски философ бе казал:не зъл е меча,а онзи,който използва меча за злодейско дело.

Във "Властелина на Пръстените" се казваше:човешките сърца лесно се отдават на поквара.

Аз лично се отдавам на вредни вмешателства тогава,когато се намесват и в моя живот.Но твърде съм зает,че да се занимавам с другите.Толкова много магически проблеми си имам,че...



Тема Re: magiite sa..нови [re: zhikart]  
Автор Изпитaнa мapka (позната)
Публикувано18.07.02 23:53



Абсолютно съм съгласна с тебе. Не бива да се намесва по тоя начин човек в делата на висшите сили. Дадени са му достатъчно други средства. Прибягването към магиите се дължи на неумение да се примирява човек с висшите повели. Хем не ги разбира, хем не иска да им се подчини. И обикновено прави глупости. В повечето случаи те рефлектират върху него крайно негативно. Не може да направи някой магия и тя да не се обърне срещу него.

Всичко тече, всичко се мени!


Тема Re: какво са магиитенови [re: Nibelung]  
Автор Изпитaнa мapka (позната)
Публикувано18.07.02 23:58



Като не знаеш, защо се захващаш?
Пълна лъжа е, че не знаеш що е добро и зло - всеки знае.

Гордостта в съчетание с невежеството са спънали много повече развитието на духа човешки, отколкото ограничаването на "свободната воля".
"Свободната воля" е именно правото да избираш между доброто и злото.
Когато се прекали с избора на злото и то се превърне във опасност, Провидението взема мерки.

Всичко тече, всичко се мени!


Тема Re: Аха, Анакин, прав синови [re: Aнakин Ckaйyokъp]  
Автор Изпитaнa мapka (позната)
Публикувано19.07.02 00:02



и за магиите, и за атомната бомба, и за науката. Те за това иде реч.
Една гадна и грозна баба Яга с мощна енергия за магии вземе, че ти уреди с една дребна магийка да се влюбиш до безумие с нея...
Ми кво, може го и го прави...
Как се чувстваш пред такава перспектива?

Всичко тече, всичко се мени!


Тема Re: Аха, Анакин, прав синови [re: Изпитaнa мapka]  
Автор Aнakин Ckaйyokъp (джедай)
Публикувано19.07.02 23:23



Виж сега,не защитавамнамесата в чужд живот и свободна воля!
Напротив,това ме вбесява.Освен ако някой не си го проси.И има защо да
го сложа на място с магия.Или без.

Но със своя живот и съдба мога да правя каквото си поискам.Това е мое свещено право!Най-малко някакви лигави робски учения ще ме спрат.

Да не говорим,че намесата в чужда воля,живот и т.н. са ми толкова далеч от магическия взор(освен ако някой не ме провоира,повтарям отново!),че просто не си правя труда да ги коментирам.

Толкова други лични магически и не-проблеми имам на главата си,че просто не ми остава време да мисля.

Материални ефекти(телепортация,телекинеза и др),пътуване в паралелни
светове,срещи с други същества...ето това ме вълнува.Както и контрол над собствената ми съдба.

Както е казал Свети Августин "Обичай Бога и прави каквото искаш".То и Магията не извира от другаде,а пак от Бога.Който знае Кабала,ще разбере какво имам предвид.Какво,Бог не прави зло?Бог бил само Любов?Чакай,нали беше справедлив и Нему принадлежеше Справедливото Възмездие.И макар и милостив е страшен в гнева Си.Освен това в Исая се казва :АЗ творя Светлината,но аз творя и Мрака.С дясната рука съживявам,с лявата -моря...Ще потърся къде го пишеше в християнската Бибиля и ще ти го постна.

Не е намеса в Божиите работи дори правенето зло другиму.Така той изкупува карма.Да припомним,че колкото и мощен да е някой зъл селски врач(един сериозен маг няма да падне дотам),ако кармата и полето на човека са вред,той няма да пострада.Следователно Бог,Висшия Разум,
просто допуска това.Има си ред причини.Разбира се и злодея ще си плати.Но това е друг въпрос.

Ако наистина Бог не иска да променяме предначертаната си съдба,защо оставя средство(наука,магия) в ръцете ни да го правим?Не е ли нелепо и дебилно?И след като можем да променим съдб ата си,защо да се подчиняваме на този глупав и безсилен бог?

А ако пък Съдбата е неотменима,то магията чисто и просто ще се яви част от предначертанто.И нашата собствена воля също.Това мисля,е по-приемливо а хора,които мислят като теб.



Така че всякакви дебилни бабешки приказки от рода на "не се меси в божиите работи"(ако става дума за личния ми живот и съдба) ги обсъждайте по старешки сборове и по седенки на селския мегдан.Това не е окултизъм и Древната Магическа Мъдрост.Това е суеверие,профанизъм и параноя.

И все пак си помисли.Грозната "баба Яга" може и да не си послужи с магия.Може да използва парфюм с феромони(има такива-Плейбой).
Може да си послужи с всякакви други средства.

Пък и любовта е винаги магия.



Тема Re: Аха, Анакин, прав си пакнови [re: Aнakин Ckaйyokъp]  
Автор Изпитaнa мapka (позната)
Публикувано20.07.02 01:04



Само сакън, дано не съм те провокирала и да ме праснеш с някоя магия.
Какво ми се пениш сега, това ми било допотопно, онова ми било бабешко... То и дядо Фауст мислеше като тебе, ама аз не ти разправям, че си допотопен, нали? Ти си прави каквото искаш с живота и съдбата, но да знаеш, че най допотопния закон е за взаимната връзка между нещата и каквото правиш, засяга и много хора, предимно от твоето обкръжение, но понякога не само.
Не ща да споря с тебе за магии, прочети Хари Потър и може и да разбереш какво имам предвид. Това поне не е книжка за баби, а за подрастващи.
"Ако наистина Бог не иска да променяме предначертаната си съдба,защо оставя средство(наука,магия) в ръцете ни да го правим?Не е ли нелепо и дебилно?И след като можем да променим съдб ата си,защо да се подчиняваме на този глупав и безсилен бог?

" - БОГ НЕ ИСКА СЪЩО ДА СЕ ИЗБИВАМЕ ИЛИ ДА СЕ ОСКЪРБЯВАМЕ ЕДИН ДРУГ< АМА НИ Е ДАЛ СРЕДСТВА ДА ГО ПРАВИМ! Тук му е мястото на свободния избор. И дали ще си допотопен или ще израстваш духовно, зависи от избора.

Всичко тече, всичко се мени!

Редактирано от Изпитaнa мapka на 20.07.02 01:08.



Тема Re: какво са магиитенови [re: Изпитaнa мapka]  
Автор Anuel (Creator)
Публикувано20.07.02 10:03



Хубаво е като си сложиш такъв претенциозен ник и изказванията ти да бъдат по-балансирани, иначе си е малко смешно понякога.
Смешно е също така солипсичните ти представи за света да бъдат издигани в култ и асоциирани с Провидението като аргументация за правота.
Дали ще плашиш с Бог, дали с Дявола, дали с Аллах, дали с Кали, стремежа ти да внушиш страх е повече от жалък.
И се надявам посланието от чудесната сентенция, която си избрала за послеслов на постингите си да стигне един ден и до теб като реализация.

П.П. Ще се радвам искрено един ден да чуем от теб поне една добра дума за който и да е, иначе оставам с впечатлението, че тази част от пишещите тук, които демонстрират, че са прегърнали здраво Божията любов и въобще Любовта и Добротата... имат малко кофти характерчета.


Редактирано от Anuel на 20.07.02 10:21.



Тема Re: какво са магиитенови [re: Anuel]  
Автор Haтaли ()
Публикувано20.07.02 12:40



Солипсизмът отхвърля чуждата намеса-било то бог или дявол.
Солипсистът счита, че в неговите ръце е всичко та до битието и небитието и няма сили извън него, с които да се съобразява.
Повечето магове тук са на тази вълна.
Но не и изпитана марка.

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: Аха, Анакин, прав си пакнови [re: Изпитaнa мapka]  
Автор Aнakин Ckaйyokъp (джедай)
Публикувано20.07.02 14:05



Ти си прави каквото искаш с живота и съдбата, но да знаеш, че най допотопния закон е за взаимната връзка между нещата и каквото правиш, засяга и много хора, предимно от твоето обкръжение, но понякога не само.

Малко зле го разбирате вие този закон.Ти вярваш ли в него или си го изпитала?Ако наистина е така,досега светът би трябвало да се е сринал.
Но изглежда края на света се отлага.Защо?Вярно е ,че всичко е свърза-но.Но ако трябва да внимаваме да не нараним някого с действията си,
то би означавало да не живеем.Защо просто не допуснеш,че твоите действия,ритуали и др. такива НЕ СА ПРОСТО СЛЕДСТВИЕ от нечий друг избор,с който ти си свързана?

Пак ти казвам,всички тия учения,за това,че не можеш да разполагаш с живота си,че трябва да се примиряваш със всичката помия що живота ти излива са просто угодни някому.Това не е божията воля,това е волята на някои по-силни на деня.Те създават тия теории и теорийки.За да могат те да живеят за твоя сметка.

Или просто ти липсва воля да живееш?И прикриваш това зад разни псевдоокултни и квазимистични теории?

Чел съм Хари Потър.Гледал съм и филма.И какво?Макар че ми хареса това са просто идеите на една авторка,това не е Висшата Истина.

И що по дяволите е Истина?Има ли тя почва у нас?




Тема Re: какво са магиитенови [re: Haтaли]  
Автор Aнakин Ckaйyokъp (джедай)
Публикувано20.07.02 14:16



Отнво ти казвам-това са най-добрите средства да се внуши страх и чувство за вина!И това е угодно някому.Това е идеален начин да се
управляват хората и масите.

Знаеш ли,идеите на Изпитана марка и сие се изповядват и прилагат с пълна сила от българския народ.Хей на затова той е натова положение.

Какво да кажем все пак за Св.Августин,който каза "Обичай Бога и прави каквото искаш".Ето защо няма проблем да променяш съдбата си колото и както искаш.

Израстването,магическо и не не иска приказки а действия.Много труд.
Растежа винаги е съпътствуан с болки.Но няма как.Ще грешиш и ще се учиш от грешките си.

Нелепо е да се предполага,че висшите сили не искат това и онова от нас,
а ни дават в ръцете средство за него.Все едно аз да кажа на някое дете:
не пипай кибрита и да му го дам че и да му кажа как се използва.

Това само кретен ще го направи.Никой друг.

Абе хора мислете малко-недейте само поглъща ангро глупостите на този и онзи автор.

Така или иначе Гьоте(авторът на Фауст) е бил мистик,масон,че и маг.Малко зле го схващате тоя Фауст,ама как да е.То почти всички велики учени са били и магове и окултисти.Но...няма да повтарям неща,които съм казвал не един път.Който има уши,ще чуе.

Те са постигнали доста.И ето едно добро доказателство за това,което твърдя.

Страха от висшите сили са за простолюдието.Суеверия,суеверия...а краят им още не се вижда.



Тема Има си достатъчно други средства...нови [re: Изпитaнa мapka]  
Автор Aнakин Ckaйyokъp (джедай)
Публикувано20.07.02 14:28



...а тези други средства по какво се различават от магията?А,да,едното било свръхестествено,другото-естествено!

Този,който познава магията,знае че силата също извира от Божественото.
Само където магьоснците имат различна представа за Бог от тази,която имат мистиците и вярващите.

А има и доста магьосници-атеисти.

Така или иначе има доста научни интерпретации на магията.Което трябва само по себе си да говори нещо.

Съобразяване с висшите сили!Точно това било против магията.

Е,може и да си християнка,нямам нищо против,но помисли си,защо Исляма
допуска използването на магията,че дори и деструктивната.Практикува се
от тяхното духовенство!

Така правят и другите религии.Те все още съществуват,докато християнството не върви към добре.Защо?Защото само магията може да осъществи досега,контакта с Бог и т.н.Иначе той си остава абстракт.Само с магията и нищо друго религията може да оцелее.А без
религия,няма култура.

А колкото до християнството-интересно защо там тя не се допуска...
Знаеш ли,спомням си как един познат ми разказа,как баба му искала да го спаси от захарен диабет.Щом другите му подарявали шоколадче или бонбон,тя го взимала и го изяждала.Та нея да хванело захарен диабет.Брей,брей,дано повече такива жертвоготовни хора.



Тема Кат' ще си говорим за книжки...нови [re: zhikart]  
Автор Aнakин Ckaйyokъp (джедай)
Публикувано20.07.02 14:57



...та да се убеждаваме в това-онова,че еди какво си било лошо,еди какво си било хубаво...

Аз препоръчвам на всички,които смятат,че е лошо да се намесваме във
разни измислени "божии дела" с магия или не,да открият компютърната игра Lands Of Lore-втора(Guardians of Destiny) и третата-Кралството.

Особено в третата част така хубаво се разказва игата на всякакви такива идеи от типа ..."готови ли са простосмъртните да сеуправляват сами"..."лошо ли е да се използва древната магическа мъдрост".

И да простосмъртните се оставили в ръцете на един мошенник на име Джакел,който уж трябвало да ги води към по-добро,да се грижи за тях.Е,да ама не.Той им внушил всичкия възможен страх,използвал ги доколкото можел,а накрая оставя светът да потъне в кръв и разруха.

И добре че бил кралския син Купър Ле Гре ,който с помощтта на своите военни и магически умения тръгва сам да спасява света.

Но...както казах,нека всеки си прави и подчинява на когото си иска.Само да не пречи на другите.Защото от примиренческата,робска философия на
някои тук,има голяма опасност да се върнем в пещерите и да пролазим на
4 крака,в сремежа си да зачитаме волята на по-висшите сили и да сме богоугодни...

...и да се изживяваме като мъдри.

Е,ако наистина е така,както казвате Натали и Изпитана Марка-можете ли да го докажете с ФАКТИ,не разни глупави книжки и теории?

Или просто доказвате,че сте зависими личности.



Тема Re: какво са магиитенови [re: Aнakин Ckaйyokъp]  
Автор Haтaли ()
Публикувано20.07.02 15:59



Не съм казала страх от висшите сили, а разбиране, знание, осъзнаване.
Ти делиш на черно и бяло-или се занимаваш с магия или не.
Св.Августин е казал да обичаш бога и после да правиш, каквото искаш. Ти първата част усвоил ли си я?

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: magiite sa..нови [re: Aнakин Ckaйyokъp]  
Авторzhikart (Нерегистриран)
Публикувано20.07.02 16:06



suglasen sum 4e ne samo magiite pre4inqwat zlo
oste mnogo ne6ta-dori misli mogat da swur6at golqma wreda i dejstwiq .No nali tuk goworim za magiite .ne sum suglasen 4e trqbwa da iz4ezne naukata tq ne e winowna ot samo sebe si, no kakto ti kazwa6 horata se pokwarqwat i se isku6awat da zloupotrebqwat s neq a kakto i s wsqka druga dadenost dori s mislite:
edwa li towa sa propowedi -kato ti misli6 mnogo razli4no, towa e prosto moi misli- -na tebe taka ti izglezda i za6to togawa te pritesnqwa da kazwam mislite si?ti ste si si ti:) i preddi i sled:) np,za6toto taka ti hareswa.
i az sum wur6il lo6o nali sum 4owek...dobre 4e pone se use6tam i se uprekwam -toezt towa use6tane e ot bog,toj mi pomaga da se osuznawam naposleduk.
i hristiqnskiq filosof e praw i w filma Wlastelina na prustenite ima istina..
a kazi mi koga razbira6 4e sa se wme6eli w twoq ziwot - na bazata na interesa ne e li wsi4ko za6tita na interesa toezt se mesi6 winagi za da otstoi6 towa koeto si natrupal ili za da izprewari6 nqkoj drug da ti go wzeme towa koeto si subira6 i tnka..

Interesen si mi za6toto si 4owek kato men koito wsqka sekunda e pred izbor na golemi sili i prawi tozi isbor



Тема Re: Знаех си азнови [re: Anuel]  
Автор Изпитaнa мapka (позната)
Публикувано21.07.02 01:18



че ще се стракаме, още като ти реагирах на постинга.
Имам нЕкои забележки и питания:
а. Защо мислиш, че АЗ плаша с бог, дявол и н'ам ко си? Те да не са ми подчинени? (Не знам кой се заканва да прасне с магия нЕкои неудобни нему, знам само, че не е тая с претенциозния ник!)
б. с какво Изпитана марка е ПОВЕЧЕ претенциозно от Anuel? И не е ли скрита претенция във всеки ник, което е нормалния човешки зов за общуване с другите?
в. докато сме на темата ПРЕТЕНЦИОЗНОСТ, обясни ми моля те тая ЕКСТРАОРДИНЕРНА думичка солипсични щото двете ми филологии не стигат да я разгадая.
г. Кой е чул от мен друго, освен добра дума? Или под "добра" разбираш захаросана?
и POST SCRIPTUM или П.П. както и аз по-харесвам: кога съм демонстрирала, че съм "прегърнала здраво Божията любов и въобще Любовта и Добротата... " и друго, освен, че имам не "малко", а ДОСТА кофти характер??? Поради което се въздържам (и ако кажеш, че не ми личи след твоя постинг !!!




Всичко тече, всичко се мени!


Тема Re: А, да, на въпроса за добрата думанови [re: Anuel]  
Автор Изпитaнa мapka (позната)
Публикувано21.07.02 01:23



някои са я чули - напр. Белия вятър, Лусид, Ссоня и Натали а и един индиански бог, ама те са си сладури и при това ме "ЧУВАТ" правилно... или поне така си мисля... А бе какво лошо съм ти казала - я изплюй камъчето?

Всичко тече, всичко се мени!


Тема Re: Тенк юнови [re: Haтaли]  
Автор Изпитaнa мapka (позната)
Публикувано21.07.02 01:37



ПАК МЕ ПРЕВАРИ!
Абе ти защо ПАК не спиш?
Кво стана с чувствената настройка???

Всичко тече, всичко се мени!


Тема Re: А, да, на въпроса за добрата думанови [re: Изпитaнa мapka]  
Автор Anuel (Creator)
Публикувано21.07.02 14:12



Ade, ade, ne mi se spori za gluposti.
6te ti prozvu4i moje bi sme6no no ne znam sadarjanieto si na nika. Pitax Anakin i mi kaza 4e e niakakv angel, tarsix v neta no ne namerix ni6to - kato si izbirax nik tozi mi doide sami4ak v glavata ?
Po princip lipstata na identificacia otnosno magi4eskata filosofia na u4astnicite vav tozi forum si e seriozen problem v ob6tuvaneto koito porajda problemi i moje bi tarkania, kakto i da e... just fan
E, ne vinagi...



Тема Re: Не знам защо се отлаганови [re: Aнakин Ckaйyokъp]  
Автор Изпитaнa мapka (позната)
Публикувано21.07.02 20:16



края на света и защо според теб трябва да има край на света. Тоя свят е създаден вероятно с цел да реализира опитности или Бог си знае защо.
Мисля, че тълкуваш абсолютно неправилно коментарите ми. Не става дума за СТРАХ , а за ОТГОВОРНОСТ - мисля си, че целта на съществуването ни тук е да повишим нравствеността си(не че аз съм успяла кой знае колко, но...поне ми се иска да напредна малко в това отношение. Важно е, защото съм имала събития в живота ми, които са ме насочили нататък) Относно взаимната връзка - да, изпитала съм я, и то не само за лошо. Но не винаги можем да я осъзнаем, или не е в нашия обсег на схващане. Или както казва Натали, ако пеперуда размаха криле в Пекин, това може да предизвика ураган в Лос Анжелис (или нещо подобно)

Експериментирай всичко в игри или ако щеш създай първо някакъв свят като тоя, за който говориш във въпросната игра. Напиши някой фантастичен роман, в който "изиграй" идеите си и виж какво ще се получи... Така или иначе, имаш компютър в ръцете си, боравиш с клавиатура и пр.?

Всичко тече, всичко се мени!

Редактирано от Изпитaнa мapka на 21.07.02 20:23.



Тема Ne se poddavai na provokacii...нови [re: Aнakин Ckaйyokъp]  
АвторSilver*** (Нерегистриран)
Публикувано22.07.02 12:15



Merry meet, Anakin*
Vechnata tema- hristianstvo i magia- sto e to i imat li nesto obsto...
Ne ostaviai da te zabludiat prikazkite, che hristianstvoto ne izpolzva magia i magicheski rituali. Nito puk che v hristianstvoto magiata ne se dopuskala....
I predi da izbuhvash, napravi malko research po vuprosa ... kato tova ne e uprek, koito da predizvika gneva ti. Prosto povecheto ot nas vzimat tvurde prisurce obvineniata otpraveni im ot hora, koito se opitvat da izkarat magiata neestestvena, zla i kakvo li oste ne. Eto tuk idva nashata rolia- da obiasnim, a ne da "otbiem atakata", da privedem fakti, a ne da "izpolzvame chuvstvata si"...
I taka: vsustnost hristianstvoto nikoga ne e bilo protiv magiata. Tui kato po temata biah pisala dosta prez fevruari, sega samo ste priveda tezi primeri:
1. Kiprianovite molitvi, koito do neotdavna se chetiaha v razlichni curkivi v stranata, vkluichitelno i v curkvata "St.Nedelia" v Sofia
2. exorsizma, koito e "patent" na katolicheskite duhovnici i v chastnost na iezuitite
3. nai-elementarnoto- rituala po zatvariane na kruga, kogato se obikalia curkvata po Velikden
4.krustavaneto + mirosvaneto, koeto e osnoven magicheski ritual
5. Malko po-razlichno, zastoto e chasten sluchai- v Ruskata curkva /pak v Sofia/ e zapazena forma na petition mahic, koiato pritejava vsichkite i elementi - jelaniata se napisvat v segashno vreme na listcheta, te se puskat v kutia v criptata pod curkvata i pri zalez slunce bivat izgariani kato se chetat molitvi... Ot lichen opit znam- jelaniata - estestveno- se sbudvat. E, kakto pri vsiaka petition magic traiabva da vnimavash kakvo si jelaesh... zastoto ste go poluchish, makar i ne po nachin, koito si si predstavial, moje bi



Taka che,kogato poluchish podobna "ataka" kum tova, v koeto viarvash i koeto znaesh, suberi hladnokruvie i prosto privedi fakti.

Love,light&laughter***
Silver***



Тема Re: magiite sa..нови [re: zhikart]  
Автор SAMAEL (Angel)
Публикувано22.07.02 23:15



NEE LI REDNO?
MI ZASHTO TOGAVA YA IMA?
A AKO YA NYAMASHE ?KAKUV BI BIL SVETA BEZ MAGIYATA?
ZNAESH LI CHE FIZIKATA KATO NAUKA NE MOJE DA DOKAJE ,4E MAGIYATA SUSHYESTVUVA?
AZ NE SUM FIZIK,NITO HIMIK ILI MATIMATIK,NO I TEZI DVETE NE MOGAT DA SE RAZBERAT ZA SU6TNOSTTA NA MAGIYATA!
NO VSE PAK NEYA E IMA TAKA 4E....
TRYABVA DA SE PRIMIRISH S TOVA!

Zemyata se varti,a nie se vozim bez pari!


Тема Re: Ne se poddavai na provokacii...нови [re: Silver***]  
АвторX-Ray_eye (Нерегистриран)
Публикувано18.09.02 23:09



Silver sigurna li si che si na prav pyt ?



Тема Re: Ne se poddavai na provokacii...нови [re: X-Ray_eye]  
Автор Pan (The Horned God)
Публикувано20.09.02 10:44



Който има уши,ще чуе,който има очи,ще види,който има поне мъничко акъл-ще разбере.А който чете история-още повече.Неприятно е за "християните"-но пред фактите и боговете мълчат.



LVX



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.