Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:17 01.07.24 
Религия и мистика
   >> Магия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Всички молби за доказателства и демонстрации-тук  
АвторWanda Blenda (Нерегистриран)
Публикувано23.04.02 23:57



Моля всеки който се нуждае от доказателства за съществуването на магията и демонстрации на уменията на членовете на клуба ,да отправя апелите и предложенията си тук.А който иска да демонстрира,обсъжда и уговаря евентуални прояви на способностите си да отговаря също тук.
Искренни предварителни благодарности и най-сърдечни пожелания за забавни мигове.



Тема Re: Всички молби за доказателства и демонстрации-тукнови [re: Wanda Blenda]  
Авторпиcнa ми (Нерегистриран)
Публикувано24.04.02 10:32



Не стига, че нямате никакви свестни доказателства,
не стига, че спазвате един куп "закони-аксиоми", които забраняват демонстрациите,
а сега забихте "апелите и предложенията" за такива (извинявам се за израза, но ще бъде точно на място) на гъза на клуба!
Ако магията е толкова естествено нещо, каквото твърдите че е - защо ще се правите на ударени всеки път когато ви питат за нея съвсем чистосърдечно, а после ще се жалвате един на друг в клуба и извън него, че "майка ми" или "тъпият ми съпруг" не могат да ви се начудят.
Сори, ама имам едно единствено обяснение за този тип поведение - шубе ви е докато отговаряте на неудобни въпроси да не вземете най-накрая да си дадете сметка пред себе си, че сте изкукали тотално през последните n години!
И тука един говореше за "егото" - било вредно за вас Че кой се прави непрекъснато на недостъпен за простолюдието(в случая - неверующите) и на "избран", "призван" и "миропомазан" за магьосник?!! И това ако не е патологично напомпано его...
Ама айде стига, че то няма смисъл - вие ни приемате ни предавате!




Тема Re: Всички молби за доказателства и демонстрации-тукнови [re: Wanda Blenda]  
Автор PYTHON ()
Публикувано24.04.02 11:08



билетчетата са по 10000 $
това не е шега.
и не е грешна цифрата.
бройката на нулите е 4!



Тема Re: Всички молби за доказателства и демонстрации-тукнови [re: пиcнa ми]  
Автор Octarine ()
Публикувано24.04.02 11:12



защо се занимваш тогава с нас? няма никакви правила, аксиоми и т.н., с които да се съобразяваме. също както и няма правило, което да казва да скачаме, всеки път когато някой реши да свирне. също както и нямаме проблеми с околните за приемането ни. съвсем не изглеждаме странно, още по-малко с неадаптирано социално поведение. аз работя през деня в съвсем нормална кантора, или уча в съвсем нормален университет (а не в Невидимия университет), няма нещо което да не мога да си позволя, ходя в същите клубове, в които и ти; може би единствената разлика между теб и мен е, че аз не хленча за нищо, защото зная как да се правя с всяка ситуация, много по-стабилен съм емоционално и съм развил менталните си усещания в посоки, за които ти дори не си се сетил/а и ако нещо не ми хареса, мога да го променя, а ти не...
и егото съвсем не е вредно, и как да ти кажа, няма човек при който да се раздуло неимоверно (за каквото и чудо да се мисли). и недей да смяташ, че си нещо различно от него. иначе е малко шизофренично, не мислиш ли?



Тема Re: Всички молби за доказателства и демонстрации-тукнови [re: PYTHON]  
Автор Octarine ()
Публикувано24.04.02 11:29



знаеш ли 1997 на един от сайтовете за хаос магия имаше едно състезание. десет хаоисти срещу света. всеки от тях си избра десет жертви в началото на година и целта беше до края й тези хора да умрат. бяха разни публични личности, чиято смърт е трудно да пропуснеш. на края на годината имаше двама финалисти с 9 от 10 точки и още четирима с 7/10. не зная защо спряха това състезание. едва ли е защото непрекъснато имаше постинги от разни ужасени хорица, които питаха ама как може така, какво направихте.

имаше и един друг сайт (май беше 1998) който се занимаваше с лекуване. прочистване на земята от замърсяване, лечение на болни хора, помагане на хора в тежко материално състояние. имаше повече участници и информацията се изнасяше публично. за доказателства се използваха изказвания на самите болни и снимки. (цялата тази помощ е безплатна, да не си помисли че се заплаща или че е някаква рекламна кампания). за година-година и половина беше помогнато на страшно много хора, като информацията за окаяното им положение се взимаше от вестници и от лични познанства на маговете. като награда за усилията им към края на експеримента те получаваха страшно много гневни писма за какви се мислят, на тези хора им е помогнала медицината, социалните домове, даренията (чудно как не са им помогнали през годините, а чак сега са се сетили) и че това е бягство от дейстивтелността и да вземата да спрат нечестивите си занимания. и този сайт прекрати публичната си работа.
изглежда някои хора бъркат магията с религията. хората се обръщат към религията само когато им е зле и са в криза. когато са радостни и щастливи и здрави изобщо не се сещат да ходят в църква например. и са склонни да повярват в магията само когато намират кървави конци пред дома си, заплашителни знаци и т.н. не могат да приемат заниманията на човека до себе си, ако нямат някакво пряко отношение към тях или не е написано черно на бяло и прошнуровано и подпечатано от съответните контролни органи, че преживяванията им са валидни.



Тема Re: Всички молби за доказателства и демонстрации-тукнови [re: Octarine]  
АвторSAMAEL (Нерегистриран)
Публикувано24.04.02 23:07



ne e stranno che ne samo dobrite (beli),a i lo6ite(4erni)magove mogat da postignat
kakvoto si pojelayat na tema magiya.rabotata e tam che kogato prestupyat vselen-
skiyat zakon ,za ne namesa v chujdi dela na drugite magove,pochvat da se jalvat.
tova nee PRAVILNO!
ako izlezesh na ulicata i se vgledash v licata na horata mojesh li da kajesh koy e magyusnik i koy veshter(-shtica)?ne!nemojesh.vsichki nie sme prieli edin vid povedenie , koeto da ne ni nabiva na uchi.samo zapoznatiyat s tuy nar. tayno uchenie moje da ni useti.no i togava nyama da razbere za kakvo stava duma.
a i da se seti nie veche sme podminali v sledv. pryaka.
i nedeyte da burkate religiyata s amgiyata.
haoticite sa satanisti.
tova e tyahnata religiya.a ne vyarata v bog!




no vseki ima pravo da izpovyadva religiyata koyato sam si e izbral.



Тема малко критика на хаос магиятанови [re: SAMAEL]  
Автор okтapин ()
Публикувано25.04.02 13:59



ми и аз това казах - че разлика няма. може да се познае и усети някое по особено състояние, но по вида не можеш да разбереш с какво се занимава някои (тоновете пентаграми, символи и полускъпоценни камъни не са доказателство за нищо, а са претенция. нито те правят маг, нито ти пречат, просто нямат нищо общо)
колкото до хаотиците, аз се занимавам с хаос магия, но не вярвам нито в бог, нито в дявола. нито следвам някоя религия, нито съм против някое учение. не вярвам в съществуването на по-висша сила (по-висша от какво?) реалността е една, начините за нейното възприемане безброй. от моя гледна точка всички се занимават хаос магия - и уика, и зората, и друидите, и шаманите, и сайбърмаговете, и каквото-се-сетиш. символите с които интерпретираш казват повече неща за теб, отколкото за реалността. всички символи и определния са от ума ти, той е този който непрекъснато интерпретира и поставя граници. колкото и да не си признават, защото са инвестирали много във вярванията си (а също и в смяната на системите си от вярвания) хаотиците също не вярват в нищо (което нищо, подчертавам не включва и вярата в дявол. като преобърнеш системата, пак си остава същата система. сменяш само изходната точка. хаосът/непроявеното/пустотата/безпределното не съдържа граници и символи, за да можеш да кажеш че някой бог или дявол е там, или че има някаква сила или енергия в преживяването ти. те са в твоя свят, когато малкият ти свят се разтвори в реалността изчезват и малките ти играчки. валидно е (в смисъл че има ефект защото вярваш в него) обаче не съществува (защото е илюзия в сравнение с безграничното). това което съм чел от хаотици ме навежда на мисълта, че колкото и да са диви и необуздани в желанията си и методите си, те ги възприемат само с ума и просто преместват границата на рационалното малко по-нататък. не могат да повярват че могат да живеят извън дуалността и че може и без черно и бяло. "---" (тук можеш да поставиш нужните цитати от п.карол, ф.хайн, фенуик, джо макс, жак хоукинс... ) рационално е наблюдението, че щом жабата няма крака, значи не може да скочи. обаче преживяването на хаоса/непроявеното/безпределното е скока на жабата без крака.

въпрос: след като от близо две години нямам желания и стимули за действие извън ситуацията в която съм и щом като всяка моя магия от тогава е без причина и цел (просто като игра на енергията и наслада от съществуването ми) какъв съм аз - бял или черен? и двете? нито едното? и какво значени по дяволите има това за мен?



Тема Re: малко критика на хаос магиятанови [re: okтapин]  
Авторxeяшиc (Нерегистриран)
Публикувано25.04.02 17:18



желаеш да получиш отговор, или вече разполагаш с такъв?



Тема Re: малко критика на хаос магиятанови [re: okтapин]  
АвторGeobyte (Нерегистриран)
Публикувано25.04.02 22:22



nikak ne sam zapoznat s haos magiata
no stom sait na haotici pravi takiwa sastezania
znachi samia vid filosofia na haos magiata go podkrepq?
do kolkoto znam uika ne podkrepq nikvi magii s vreda na drugite
obstho zeto se obarkah
dai mi neshto(link) za haos magiata da si izqsnq

otnosno onova deto mi go kaza za uveli4avaneto otskoka
kak da go kaja... ti bi li hodil polovin godina s pqsa4ni tejesti na krakata bez da gi svalqsh? na ulicata , v kusti , na u4iliste , na rabota
po dobre mi se struva da galtam 3 meseca bioanabol i da ska4am s shtanga



Тема Re: Всички молби за доказателства и демонстрации-тукнови [re: Wanda Blenda]  
Авторmario_prost (Нерегистриран)
Публикувано25.04.02 23:17



hi Bih iskal da vidq kavi vuzmognosti imate ili ste samo goli teoretizi.Ako uspeete da dokagite destvitelni vuzmognosti v materrialniq svqt a ne samo v astrala togava moge da pogovorim za ne6to drugo:))
MARIO_PROST




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.