Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:55 22.09.24 
Религия и мистика
   >> Магия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема СКАНДАЛЕН ВЪПРОСнови  
АвторkaндидaтMAГbOCHИK (Нерегистриран)
Публикувано18.04.02 17:22



Чета ви тука от известно време и си мисля, че едва ли има някой на тоя свят, на който да не му се иска много да вярва в това, в което вярвате вие. Защо така се получава, че повечето хора не вярват? Вие как решихте да се занимавате с магия, кое точно ви накара да вярвате, че не си губите ценното време с илюзии? Само не ми цитирайте разни автори и заглавия, защото ако някой има достатъчно дар слово и нямате възможност да му задавате въпроси - във всичко може да ви убеди.
P.S. надявам се, че няма да ме отпратите само с едно "Анатема!", както биха направили "колегите" от клуб религия - изглеждате ми по-склонни към аргументация
P.S.P.S. и разчитам на вашата коректност - никой да не ме омагьосва без предупреждение! освен това съм с добри намерения



Тема Re: СКАНДАЛЕН ВЪПРОСнови [re: kaндидaтMAГbOCHИK]  
Автор Octarine (мрак)
Публикувано18.04.02 17:43



няма ил@зии, има резултати
то май и ти в резултатите вярваш, щом като не щеш да те омагьосваме
е, аз съм насочен изкл@чително и само към практиката, не бих се занимавал с някакви въздушни кули и мечтания.
иначе май почти всеки тук от съвсем крехка възраст е знаел интересите си
какво е скандалното на въпроса ти? в магията чуждото мнение играе много малка роля, не се подаваме лесно на убеждение. ако искаш да чуеш анатема, отиди в клуб християнство, там за всеки неудобен въпрос ще бъдеш разпънат, но не и боготворен след това



Тема Re: СКАНДАЛЕН ВЪПРОСнови [re: Octarine]  
АвторkaндидaтMAГbOCHИK (Нерегистриран)
Публикувано18.04.02 18:12



До тук - нищо конкретно.
Нали това питам - кое е това "от практиката", което лично тебе те убеди, че не си губиш времето?
Какво точно имаш пред вид под "резултати"?
И споку - няма да крада на никого ноу хау-то - не питам нито за заклинания нито за ритуали!



Тема Re: СКАНДАЛЕН ВЪПРОСнови [re: kaндидaтMAГbOCHИK]  
Автор Octarine (мрак)
Публикувано18.04.02 18:41



конкретно няма да получиш
аз не искам да те убеждавам в нищо
магията е въпрос на лично чувство, ако нищо не ти идва отвътре по въпроса дали има или няма магия, как очакваш по-нататък да вървиш по този път? вътрешното усещане и разкриването на пълните ти възможности са водачът и целите пред/за теб. основните принципи не са толкова много, разликите идват от личната им интерпретация.
иначе резултатите са, както сигурно и на теб ти е хрумнало вече, факти от действителността, които свързваш в причинно-следствена връзка с направеното от теб. ако си играеш на магия, значи си спестяваш доста от обикалянето и усилията по този процес, просто си седиш удобно настанен в някой клуб с питие в едната ръка и подходяща вдъхновяваща музика за фон, докато обясняваш на реалността да бъде учтива и как да се преподреди по един по-подходящ начин. и в зависимост от типа магическа система, която използваш можеш да го обясниш по страшно много начини. аз лично предпочитам всички от тях, някак си е по-успокояващо да мислиш себе си едновременно за бог/дявол; негов служител; човек с подходящата област от интереси, в която успява да съчетае желанията, комплексите и лудостта си; непоследователен мечтател; човек нямащ нищо общо с каквато и да е висша сила; някой който си мисли, че е открил топлата вода или поне някаква по-особена връзка между явленията в света; и в същото време някой, който упорито отказва да признае, че е замесен във всичките по-горни неща и обяснява непрекъснатия си смях и повърхностно поведение с идеята, че той може да си го позволи.
надявам се да не съм ти отговорил на въпроса и да съм те объркал
(и защото днес се намирам в особено разположение на духа, ще те насоча, че за да получиш конкретен отговор, трябва добре да си помислиш какво питаш)



Тема Можеше и по-кратконови [re: Octarine]  
АвторkaндидaтMAГbOCHИK (Нерегистриран)
Публикувано18.04.02 19:25



Разбран си напълно:
Съществуването на магията е основна(направо основополагаща) аксиома в магьосничеството(а съществуването на Господ - в религията - моля да ме извиниш за сравнението).
За персоната на магьосника - също си разбран(аз бих добавила и малко мания за величие - нищо лично - всички сме така).
Кажи сега къде може да се прочете повече по въпроса, защото нямам търпение да омагьосам нещо!



Тема Аз мисля така...нови [re: kaндидaтMAГbOCHИK]  
Автор Elrond (елф)
Публикувано18.04.02 21:09



Въпросът е сериозен.

И така-за да докажеш(най-вече на себе си) има ли я магията или не трябва просто да опиташ.Или пък "тя" да ти "даде знак" за своето съществуване.Обикновено тези "знаци" са спонтанни ясновидски
прозрения или пък лечителски дарби,особени събития,които се случват
когато се намираш в особени психически състояния.

Такива неща съм наблюдавал и и изпитал неведнъж.За съжаление те се
случват спонтанно,без аз да съм ги искал и нямам възможност да ги извикам по своя воля.Но са възниквали по време на ритуална работа,
за да ми посочат верния път или да дадат информация.Наблюдавал
съм материализации,спонтанно придвижване на предмети,шумове и др.

Според магическите доктрини,материалния план не е единственото ниво на съществуване на материята.Съществуват и други такива.Преди събитията да се случат на "Земно" ниво,те се осъществяват на едно особено равнище,известно като астрален план.Там магьосниците извършват по-голямата част от работата(но не и най важната).

Астралния план е изестен в китайската философия и медицина като "чи".
Тъй като и западната медицина се кооперира от известно време с източни
те техники,то с радост открих,че идеята за "чи" се възприема от западните
медици-и то не поради липса на други теории за това как действа акупунктурата,а че има преки доказателства за това.

По-късно видях ,че квантовата физика има доста разкрития по въпроса.
Ако те вълнува темата,ще ти дам два адреса на български.

Има и други научни теории,които са в подкрепа на магическата доктрина.
Доста трудно ми беше да достигна до истината и да повярвам.Но онова,на
което се крепят убежденията ми,е опитът както и плахите открития на науката и трудовете на Карл Юнг.

За да съдим съществува ли магията или не,трябва да дефинираме какво е това "магия".Какво разбираме под магия.ПРосто разбери какво точно е магия(не "чудо"),на какво учат магическите доткрини,базират ли се те
на някакви факти( не е задължително да ги отркиеш в книгите за магия).
И не на последно място-твоят личен опит.



Тема Re: Аз мисля така...нови [re: Elrond]  
АвторkaндидaтMAГbOCHИK (Нерегистриран)
Публикувано18.04.02 22:49



Това вече е друга работа.
Казвай за сайтовете(прочее не е задължително да са на български)!




Тема Re: Аз мисля така...нови [re: kaндидaтMAГbOCHИK]  
Автор Elrond (елф)
Публикувано19.04.02 17:46



http://free.hit.bg/magiccastle

В секцията "Книга на Сенките" има подробно за квантовата физика,а в
"Кабала" е всичко останало.

Има и страница с полезни адреси.

Успех




Тема Re: Можеше и по-кратконови [re: kaндидaтMAГbOCHИK]  
Автор huanji ()
Публикувано20.04.02 11:56



Всяка магия ти се лепи на кармата...ако не на твоята на потомците. И това е независимо, дали е добронамерена или не. Можеш да промениш събитията, но по този начин няма да си научиш предвидения урок. Ще трябва пак да се връщаш за него. Дори самият Хираниакашипу, който имал такива способности(власт върху вселената), че принудил Брама да му даде благословия да не може да бъде убит от човек, от звяр и оръжие...загива от получовек, полуживотно(сфинкс)...от ноктите му. Всеки магьосник мисли, че е по-голям от събитията и хората, но по-голям от Бога няма. Магията е само отсрочка.
Това не значи, хората да не се занимават...стига да знаят достатъчно, но мисля, че това не е на лице.
Поздрави.



Тема Re: СКАНДАЛЕН ВЪПРОСнови [re: kaндидaтMAГbOCHИK]  
АвторAnubis (Нерегистриран)
Публикувано22.04.02 22:53



znaesh li "priyatelyu" ne vseki e istinski magyosnik na praktika.
ima mnoooooooooogo koito s samo psevdomagyosnici i mojesh da ne se stahuvash ot tyh.naprimer az sum taka narecheniyat cheren magyosnik.
mnogo me mrazyat no i mnogo se strahuvat ot tova koeto sum namislil.
no tova da ne te pretesnyava.bez prichina ne napadam,puk i e bezmisleno da se habya zaradi nyakoy lichnosti koito ne zaslujavat dori vuzduha koyto dishat.
ne stava duma za teb.

kato i da e .ne vseki ima zalojbite da stane magyosnik(Hari poter HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!)
tova idva ot vutre.i nyama uchebnik koyto da te napravi takuv.ima samo knijki,koito
samo shte spomognat da se otkriesh.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.