Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:16 17.05.24 
Религия и мистика
   >> Магия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема kakwo predstawliawa PROSVETLENIETO?нови  
Автор KAMAEЛ (негов син)
Публикувано03.03.02 02:40



Goworih s 4ovek, koito mi kaza, 4e e postignal prosvetlenie!!!
nqma da kaja koi, ne e loialno... trudno 6te se setite koi e, nikoi ot kluba ne go poznawa...
interesuwa me poznwate li wie takaw 4ovek?

i wazmojno li e da postigne6 prosvetlenie, a da ne wladee6 niakoi okultni sposobnosti kato levitatsia, telepatia, telekineza, astralna proektsia, mediumstwo i t.n.

kakwo predstawliawa sastoqnieto na proswetlenie???

Мечът на Справедливостта застига всички!


Тема Re: kakwo predstawliawa PROSVETLENIETO?нови [re: KAMAEЛ]  
Автор veshticata (непознат )
Публикувано03.03.02 16:18



A ti ot kyde znae6, 4e nikoi v kluba ne e prosveten? Az poznavam hora <malko, no dostaty4no>, koito sa stigali do "prosvetlenie". Pyk i az imam bogat opit...



Тема Re: kakwo predstawliawa PROSVETLENIETO?нови [re: KAMAEЛ]  
Автор screamBoy (затревен)
Публикувано05.03.02 04:38



виждам 3 различни въпроса:

1.Познавам ли човек, постигнал просветление
2.Възможно ли е просветление без някои олултни способности
3.Какво е състоянието на просветление

Какво е просветване ? Нещо като идеята, накарала кой-беше-там да извика 'Еврика!' ... В този смисъл просветление БИ ТРЯБВАЛО да е постоянното такова състояние. Според някои нивото над менталното, а именно - интуитивното - се характеризира по този начин.
Това за 3.
За 2 - би трябвало. След като е възможно да 'прескочиш' етера и може би астрала, или поне да не ги опопзнаеш откъм възможностите и въпреки това да имаш достъп до следващи нива - би трябвало да е възможно. Как ? Може би с йога.
За 1 - лично не познавам. Също така по никаквън начин не познавам такива, живи днес.

<..

..>

Тема Re: kakwo predstawliawa PROSVETLENIETO?нови [re: screamBoy]  
Автор KAMAEЛ (негов син)
Публикувано05.03.02 16:09



мерси... тоно този точен стил на отговори ми е най-лиубим....
правиш ли разлика между просветление и Просветлението?

Мечът на Справедливостта застига всички!


Тема Re: kakwo predstawliawa PROSVETLENIETO?нови [re: veshticata]  
Автор KAMAEЛ (негов син)
Публикувано05.03.02 16:09



не съм казал, че някой в клуба не е просветлен... може би някой просветлен ще каже, че всички в клуба и извън него са просветлени, но не го знаят...

Мечът на Справедливостта застига всички!


Тема Re: kakwo predstawliawa PROSVETLENIETO?нови [re: KAMAEЛ]  
Автор Santo (непознат )
Публикувано07.03.02 16:47



Какво е Просветлението? Ако ме попиташ, какво е виното, без никога да си вкусвал от него, как бих могъл да ти отговоря? Ще кажа: "Ами това е една приятна червеникава напитка която..." Какво полза би имало за теб от всички тези обяснения? Никой никога не е постигал просветление, защото Просветлението е изначалната природа на всяка душа. Може би човекът ти го е казал...
Не съм будист, но бих цитирал следния стих:

"Ако природата на Буда
винаги е съвършено чиста
къде по нея може прах да има?!"



Тема Re: kakwo predstawliawa PROSVETLENIETO?нови [re: KAMAEЛ]  
Автор screamBoy (затревен)
Публикувано10.03.02 08:31



освен главната буква - не.
правиш ли разлика между обичането и Любовта ... за мен тя бе Просветление. Някога ще достигна и друго :)))

всичко най- ~~~

<..

..>

Тема Re: kakwo predstawliawa PROSVETLENIETO? [re: KAMAEЛ]  
Автор akonitin (развейпрах)
Публикувано10.03.02 13:20



Просветление е това естествено състояние в което тялото Ви започва да излъчва електромагнитни вълни в широк диапазона на спектъра. Може да се постигне по два основни начина:
1. Както всеки знае, от основният курс по физика, всяко тяло с темп. над абсолютната нула излъчва, телата ни са с темп. 309 град. Келвин и излъчва в така нареченият инфрачервен диапазон. Ако искате да постигнете по силно просветление можете да повишите температурата на тялото си, чрез: а).клада; б). резистивно подгряване на тъканите ( да си пъхнеш двата пръста в контакта); в). бензинова баня, пушейки цигара;
2. От оснопвният курс по физика, знаем, че едно тяло може да излъчва и ако електроните в атомите му преминат от високо енергийно състояние в по ниско. Привеждането на атомите на тялото Ви в подобно състояние може да стане чрез облъчване с високоенергетични гама кванти (Забелязва се и слаб луминисцентен ефект, нощем. За справка служителите в АЕЦ "Чернобил".).
От гореказаното стигаме до извода, че всеки е способен на просветление без проява на такива ефекти като: левитация (с изключение на онези случаи в които за просветление се използват мощни бризантни експлозиви), телепатия (по скоро се достига състояние на пълна апатия), телекинеза (ами може и телета да пренасяш с експлозии), астрална проекция (е тук се постига такава, проектираш се в списъка с номинации за "Наградите Дарвин"), медиумство ( за какво посредничество става дума? между туба с бензин и тялото?).

ВРЪЗВАЙ СЕ!!!!!


Тема Re: kakwo predstawliawa PROSVETLENIETO?нови [re: akonitin]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано10.03.02 13:24



От това по-голямо неразбиране не бях срещала.
Нямам коментар.

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: kakwo predstawliawa PROSVETLENIETO?нови [re: akonitin]  
Автор screamBoy (затревен)
Публикувано10.03.02 23:02



връх майна, връх :)))
сега ако обичаш го отнеси и към другите 6 тела :)))))))))))))
материалното + кладата обаче е супер-кефещо ...
направо се сетих за случаите на самоизгаряне, когато от хората остава само една шепа прах, колкото не остава и след кремация ... та явно тези 5-6000С са достигвани в опит за просветление :))) ама са насочвани в ... то всъщност аз де да знам че не са просветнали и другите им тела така ... бахти съм овцата ...

<..

..>


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.