Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:34 15.06.24 
Религия и мистика
   >> Магия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Muzikata - vrata kym drugi svetove!!!нови  
Автор KamaelMetatron (минаващ)
Публикувано11.10.01 23:56



Tova, koeto sega 6te izloja e moe sobstveno vdyhnovenie i idei... Postepenno otkrih, 4e i niakoi okultisti pi6at za tova, no ne tolkova zadylbo4eno... Ako niakoi ot vas oba4e e 4el ne6to v duha na doluizlojenoto, neka mi pi6e kade, za da sravnia ideite si...


Vsiako ne6to v astrala si ima tsviat i muzikalen ton... Svetovete izly4vat kombinatsia ot tonove i zvutsii - muzika... Razbira se razli4na ot na6ite prosti pesni4ki...
Vse pak na6ata muzika 4at-pat se doblijava po vnu6enie na muzikata na niakoi astralni svetove, togava 4ovek moje da gi ulovi i da gi prejivee 4rez muzikata, moje da vleze v tiah... Nie prejiviavame tova kato emotsii, no emotsiite ne sa systoianie ili sa... no osven tova sa i niakakvi mesta - astralni svetove...
Ima nai-razli4ni svetove i vseki si ima muzika... Muzikata na na6ia e 6um, na6ia sviat e myrtva to4ka... Sy6testvuvaneto v materiata e bezli4no, tuk ne sy6testvuva niakakvo nastroenie i emotsiia kato prikrepena kym samia sviat... Tuk e ne6to kato sboren punkt...
V astrala oba4e ima svetove, v koito ako prebivava6 6te useti6 emotsiata im, prosto ot samoto miasto... Taka muzikata te prenasia v tezi svetove...
Vangelis opredeleno e dolovil kato medium muzikata ot niakoi astralni svetove, daje si mislia 4e ne sa astralni, ami po-vi6i, po-gorni niva... Praviat go i niakoi ambient kompozitori
Vednyj dokato meditirah doide edno sy6testvo. Obiasni mi 4e tezi kato nego sa syzdali ili pone obitavat edin sviat bez formi, poiskah da go vidia - razkriha mi se samo tsvetove sys stranni formi, kato oblatsi i te4a6ti kato vodopadi energii, no ne i dyrveta ili planini - ni6to formeno : lilavo i sinkavi ima6e i drugii. Obiasni mi 4e tova sa svetove na pokoia i spokoistvieto - togava mi biaha nujni tezi systoianie. Ugovorihme se edna sedmitsa syznanieto mi da opitava tozi sviat... To se syglasi... Sedmitsata izvednyj se 4uvstvah razli4no, izpitvah pokoi, spokoistvie, niakakva zamislenost... slojno za opisanie... Dyrja me edna sedmitsa - ne postoianno, no obiknovenoto mi systoianie ne be kakto obiknoveno, biah mnogo po-spokoen a po onova vreme mnogo 4esto se vpesiavah i izpitvah razdraznenie, NO NE I PREZ ONAZI SEDMITSA. Ne si spomniam imeto na sy6testvoto, imam problem s imenata i ne znam dali 6te moga pak da go izvikam, za da otida pak tam...
Ideiata e 4e 4rez muzikata moje da se prenesem v tezi svetove... Svetove ot 4ista emotsia na nezemna radost... Kazvam vi, 4uvstval sym se po takyv neveroiaten na4in v sledstvie na tova, 4e po edno vreme smiatah na6ia sviat za istinski ad... Bez tazi emotsii vsi4ko mi izglejda6e otvratitelno... No kato emotsiata ia niama povedenieto i mislite mi pak sa kakto obiknovenno i tova e ujasno...
Prosto v tova systoianie, v tezi svetove ne si sposoben da misli6 negativno, da izly4va6 revnost, razdraznenie, omraza i t.n. tam prosto emotsiata te pravi dobyr...
I tova e mnogo po-smisleno ot kakvato i da bilo okultna mo6t!
Niamam tyrpenie da se nau4a na astralna proektsia i da obikaliam i podobni svetove bez zemni formi i figuri, no s neveroiatni emotsii... Nadiavam se da e vyzmojno... Samo 4e ne znam ako se proektiram tam dali 6te imam silata da se vyrna v tozi sku4en na6 sviat.. 6te mi e trudno...
4uvali li ste za ne6to podobno, zapoznati li ste s podobni idei, kato tezi, koito izlojih toku 6to?



Тема sredsttvo moje biнови [re: KamaelMetatron]  
Авторmagic_fan (Нерегистриран)
Публикувано12.10.01 01:06



zdrave
heh hitrec si ti andreshko
i az ne znam :)
magic_fan
magic_fan999@hotmail.com



Тема Разбира се...нови [re: KamaelMetatron]  
Автор Dracoid_13 (eclectic wiccan)
Публикувано13.10.01 14:32



...всияко,не само музиката може да е ключ към вибрацията на даден
обект или "свят" в астрала.Музиката,думите,знаците,цветовете,ароматите...-те имат определена енергийна вибрация,която резонира с даден астрален обект.

Много,ама много силно действа така музиката на Ения.Тя наистина отвежда в други светове.

А мислил ли си да създадеш собствен свят в астрала?И да положиш в основата му някаква песен-подобно на Върховния Елф от Силмарилионът на Толкин?

Магическата догма гласи,че онова,което се създаде в астрала,рано или късно слиза на земен план.

Live and Let Live!


Тема Re: Разбира се...нови [re: Dracoid_13]  
Автор KamaelMetatron (минаващ)
Публикувано18.10.01 18:14



Да, определено съм мислил да създавам собсвен свят в астрала...
Мечтал съм си много пъти за това...
Знаеш ли, споняш ли си какво пишеше Доналд Тайсън в "Новият маг" в главата за сънуването... Че Магът може да да създаде свой собсвени светове, докато сънува...
Просто трябва да осъзнае, че сънува и после той е бог... Може да направи всичко в света на съня, да създаде всичко...
Да, мислил съм и дори съм правил планове как да изглежда света, който ще сътворя...
Даже наскоро бях започнал да пиша една книга със идеалистически светове на Светлината и Мрака... Да, искам да си направя свят... И разбира се, че ще има музика, и то каква!!! Гордея се със въображението си... Много пъти съм казвал на приятелите ми, че мога да създам сто пъти по-интересни светове от тези във фантастичните книгите...
И наистина мога... Толкин казваш... Като чета Хобит и слушам, че всички го боготворят, си мисля, че просто трябва да се науча да описвам нещата, да се изразявам добре и ясно и ще създам истории и светове в сравнение, с които най-почитаните фантасти ще са като неграмотни първокласници... Наистина много книги съм чел и винаги съм се удивлявал на липсата на въображение на авторите им... Прехваления Роджър Зелазни... Направо е за оплакване... как може толкова малко въображение да имат хора, които с това си изкарват прехраната...
Та... отплеснах се, но ти, Драко, позна една от големите ми мечти... Да си създам свят...
Мечтая да създам такъв и като ми се разложи физическото тяло да се преселя за известно време там... А и да се науча на астрална проекция и докато съм още в тоя свят да отивам в този свят и да копунясвам... само се страхувам, че няма да искам да се върна в този...
Можеш ли да хвърлиш светлина как би го направил ти? Как би си създал свят в астрала?




Тема Kolegaнови [re: KamaelMetatron]  
Автор NekrosМодератор (Mag)
Публикувано19.10.01 16:08



Az gradq moq svqt no shte se pogrija da stane oshte edna paralena vselena imam opit s boraveneto s paralenite vseleni i znam che nqma da e ot nai lesnite nachinaniq no vinagi si postavqm pochti nevazmojno i otkacheni tseli

Няма невъзможни неща, има само недостатъчна воля за постигането им!


Тема MNogo vnimavai s glupostite na Donald Tysanнови [re: KamaelMetatron]  
Автор NekrosМодератор (Mag)
Публикувано19.10.01 16:17



Ima mnooooooooooooooooooooogo gluposti i shturotii v noviq MAG za shtastie texnikite(povecheto ot tqx) makar i nepalno opisani sa pravilni toest visoko efektivni tai kato v magiqta na greshni neshta obache glupostite deto gi e balval bez da se jali mogat serizono da zabavqt razvititto ti kato mag znam go ot lichen opit. Zasajalenie knigata e tvarde shiroko rasprostranena a edin absoliuten nachinaesht v magiqta koito popadne na tazi kniga nqma kak da rabere che ima i greshni izvodi v knigata za nego tq e manna nebesna i ako po natatak v razvitieto si ne se osazne tova shte se pomachi dooosta dokato napredne.

Няма невъзможни неща, има само недостатъчна воля за постигането им!


Тема Re: MNogo vnimavai s glupostite na Donald Tysanнови [re: Nekros]  
Автор KamaelMetatron (член)
Публикувано21.10.01 16:02



Здравей, колега...
Ами, разкажи по какъв начин създаваш света си... Какво точно правиш?

Що се отнася до Доналд Тайсън и "Новият маг"...
Моля поясни и дай примери за негови погрешни изводи и за глупости, които е писал... Никоя книга не е 100% истина, нито Библията, нито никоя... Просто съвършенни хора няма...
Понеже оставам с впечатлението от мнението ти в темата на Райна, че смяташ ритуалните инструменти за твърде маловажни, искам да ти дам някои идеи по въпроса...
Да, инструментите вероятно не са толкова важни... Добре, че се опирам и на "Съвременна магия" (за нея какво ще кажеш?)... Но замислял ли си се, че Доналд Тайсън може умишлено да набляга на тях... Неговата система е системата на Светлината и за него Магът е човек, който служи на Бога, а не на личните се интереси... Усложнявайки системата за магия той вероятно иска да отсее онези кандидати за това изкуство, които не са достатъчно сериозни и отдадени на Светлината... По този начин той предпазва самите тях и евентуалните потърпевши от тяхните пакости... Предпазва и себе си, ако Доналд Майкъл Крейг е прав, че учителя поема карма от действията на ученика си, извършени чрез знанията дадени му от учителя... Да не говорим, че на някои хора, които имат талант, но нямат развита сърдечна чакра, нямат достатъчно състрадание, та тези хора могат да причинят огромни вреди, включително криминални престъпления и да останат ненаказани... Освен ако хората като "окултистта"-сектант Птах престанат да ми се смеят на идеите за окултната полиция... Все пак авторът на Новия Маг споменава мимоходом, че инструментите могат да са и излишни за някои Магове... Прочети пак книгата...
Освен това "Новият маг" е издадена 1987, а може да е написана и преди 20 години... Като се има впредвид, че Доналд Тайсън е работил по системата на Абрамалин, не е чудно, че набляга толкова на използването на инструменти...
Моля те, не очерняй най-добрата (от гледна точка на теорията на магията) книга за магия в България...

Иначе си прав... Още преди 5 години щях да практикувам ако не се изискваха сложните приготовления за ритуалите и многото атрибути и инструменти... Все пак, кое според теб може да ми забави развитието (ако съм пропуснал нещо) и, пак те моля, кажи каде греши Доналд Тайсън...



Тема Re: MNogo vnimavai s glupostite na Donald Tysanнови [re: KamaelMetatron]  
Автор NekrosМодератор (Mag)
Публикувано21.10.01 23:17



Pisal sam po podrobno v edin posting v temata ti za Samojertvenata liubov. Da naistina za men instromentite sa malovajni vse pak te sa si prosto instrumenti olesnqvashti rituala nishto poveche, no ne tova imam predvid pod gluposti. a imenno che Tysan izlaga sistema za slujene na SVETLINATA i slujeneto i tova az nepriemam xaosa,neproqvenoto,absoliuta ne e svetlina nito mrak kak shte ispolzvam moshtta mu reshavam az i nqma da pozvolq na nikoi da mi nalaga svoqta tsenostna sistema magiqta e svoboda ,a az iskam svobodata mi da se ogranichava samo i edinstveno ot men amiq zatova ne priznavam mnogo ot filosofiqta na Tysan.
Kolkoto do kak sazdavm moqta vselena odgovorat mi ne e za poblikuvane a po skoro za lichen razgovor nqkoi den

Няма невъзможни неща, има само недостатъчна воля за постигането им!


Тема Re: MNogo vnimavai s glupostite na Donald Tysanнови [re: Nekros]  
Автор KamaelMetatron (член)
Публикувано21.10.01 23:29



АМИ ВЕ4Е ТИ ПРАТИХ Е-МАИЛ И ЛИ4НА БЕЛЕЖКА ЗА ЛИ4ЕН РАЗГОЖОР>>>
Колкото до Светлината пак прочети книгата внимателно и ще разбереш защо той я поставя на първо място, това не е самоцел, а е резултат от по-добро познаване на реалността... Колкото до Хаоса, прочети пък идеите ми от темата за Самойертвената лиубов...
Хаоса е много опасна идея и това не е само мое мнение... Даже аз съм много по-спокойно настроен, докато някой сериозни окултисти наричат хаоистите луди и със афенитет към сатанизма...
Проблемът е, че Светлината не е противоположност на Мрака, не са като двете страни на една монета, а като различни стълби от едно стълбище без край но с множоство забавни измениения в улици, площади и монети с две лица :)) Та Мрака е само стълбите, които скрива твоята сянка... еЛЕМЕНТАРНО Е< ЧЕ СТЪЛБИТЕ< КОИТО НЕ СА ПОМРАЧЕНИ ОТ СЯНКАТА ТИ СА МНОГО ПОВЕЧЕ ОТ МРАЧНИТЕ СТЪЛБИ>>>> Светлината е повече от Мрака, Доброто повече от Злото...
Щастието повече от нещатието...
Така че аз избирам да обичам, да съм щастлив и добър...
Обичам ви...



Тема Re: MNogo vnimavai s glupostite na Donald Tysanнови [re: KamaelMetatron]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано22.10.01 13:44



Камий, опасна идея какво означава. Означава, че твоят мозък си измисля на какво да вярва и на какво не. Това обаче не е реалността. За да бъдеш маг, първо трябва да видиш реалността, каквато е. После няма да има нужда от идеи. А реалността е опасна.

Невъзможно е да не е възможно.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.