Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:18 30.06.24 
Религия и мистика
   >> Магия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Магически Порталинови  
Автор Frivolus (Sladkodumnik)
Публикувано31.08.01 15:41



Iskam da dam na4aloto na edna malka diskusiq na tazi tema.
Zanimava li se nqkoi sus magui4eski portali ?
Znae li nqkoi kakvo predstavlqvat i kak funkcionirat...
...i silata , koqto se krie ot drugata im strana....KUDETO i da e tq...


“If Will stops and cries Why, invoking Because, then Will stops & does nothing.” Liber AL,II,30.

Редактирано от Frivolus на 31.08.01 15:51.



Тема Или по-конкретно казано..?нови [re: Frivolus]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано31.08.01 19:35



Има ли някой във все още добро психическо здраве, останал след отварянето му?
А излизат интересни нещица оттам.
Едни гадинки после ги гонех една по една, три месеца и половина след това. Забавно е.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Къде е Некрос?нови [re: Frivolus]  
Автор Dracoid_13 (wiccan)
Публикувано31.08.01 20:02



Както бях писал,магическия кръг е именно такава джаджа.Просто я настрой за времето,мястото или паралелния свят и ще можеш да влизаш,излизаш или да накараш нещо оттам да дойде тук и обратно.

Погледни темата за магическия кръг в този клуб.Там описах механизма на действие.Не съм съгласен с Валсодар,че можеш да се ошашавиш след като влезеш-просто е много важно къде ще отидеш.

Може да прозвучи наивно,но си купих книгата на Скот Кънингъм-Земната Сила.Имам предвид,че магията там не е на високо ниво,но има заклинание за отваряне на портал чрез огледало.Огледалото се разглежда като лунен символ(защото отразява светлината,защото е кръгло ит.н.).Но пък от памтивека се смята като един потенциален портал.

Та мисля,че трябва да се направи сигил на мястото закъдето искаш да отидеш както и да научиш мантрата която описва вибрацията на това място.Сигила се рисува в центъра на кръга и се зарежда със енергията на другото място/време/вселена.

А има и по-добра идея.Ако ти се пътешествува до Авалон или до Камелот,
използвай Артуровото Таро.Само че трябва да е заредено.Некрос отвори портал до Атлантида.Но не е за ходене там-според думите му.

Иначе както казах,всеки магически кръг(или по точно триизмерен кръг-сфера)отваря портал,но не към по-висшите планове-астрала ит.н.Аз така
забравих да затворя сферата(магическия ми кръг) и от астралния план,където се беше получил "облак" от сияеща златна светлина взеха през отворената дупка(т.нар."червейна дупка" да се материализират капки златен дъжд).Ефектно беше!Подобни грешки са ми правили сенки,движещи се светещи петна по стените и какво ли още не.

Единствения проблем за отварянето на портала са именно сигила и мантрата на енергията на отсрещното "място".И да я заредиш с толкова
енергия,колкото е нужно за да стане пробива/червейната дупка.А на мен тия сигили и мантри са ми проблема.

Светлина,повече Светлина!


Тема Къде е Некрос?нови [re: Dracoid_13]  
Автор Frivolus (Sladkodumnik)
Публикувано31.08.01 21:34



Znaq idealno koi e Nekros .
Az mu pokazah tozi klub [togava6niq "okultizum"] , poneze togava go interesuva6e vuprosa za atlantida i az bqh "speca po portalite" , dvamata obsuzdahme proekta s nego , kato vuzmoznosti i tehniki , bqhme dvamata v irc , kogato za purvi put , toi osu6testvi vruzkata i izleze ot net-a za da priema po-dobre vpe4atleniqta , vsu6tnost , i az imam , malko u4astie v tozi proekt , minimalno , no imam , i se gordeq s tova !

za metoda na 4ernoto ogledalo znaq , tova e stara tehnika , dorazrabotena ot nqkoi haotici , koito prez portala otvoren 4rez ogledaloto sa ipra6tali kum zertvite si , dori eternite formi na boinite si instrumenti .

Az izpolzvam mnogo vidove portali , nai-4esto ot haos-tip , za6toto otkrih , 4e haoticite imat solidni poznaniq po pravene i rabote sus portali . Dori nai-viz6ata im tehnika - "HAOS sferata" ne e ni6to drugo , osven otvoren na bazata na paradoksa portal kum haos , 4usta , purvi4na energiq .

Nqkoi ot portalite sa 4isto vizualizacionni , no slozni tehniki ot tipa na "chaos vortex-ite" , drugi sa slivane na dve paralelnosti v edna to4ka i posle prika4aiki to4kata kum opredelen materialen predmet .

Prez portalite izvli4am nai-4esto sila , po-rqdko su6testva . Edin ot tqh e permamento vgraden v edin moi prenosim mag. inrument .
Da si priznaq purvo mi be6e trudno da svikna sus portala , koito e vinagi s mene , no sus vremeto sviknah i se nau4ih da go polzvam efektivno , za vsi4ko .


“If Will stops and cries Why, invoking Because, then Will stops & does nothing.” Liber AL,II,30.


Тема Хаос магия ли? [re: Frivolus]  
Автор Dracoid_13 (wiccan)
Публикувано01.09.01 11:24



Това вече е наистина интересно.За съжаление не съм се занимавал с Хаос
Магия,но това ме заинтригува.Би ли препоръчал някое заглавие или сайт по въпроса?

Казваш,че си служиш с отваряне на портал към Непроявеното/Чистия Хаос
за да теглиш енергия от там.Не е ли твърде енерго и трудоемко?Ние така или иначе имаме връзка с Непроявеното посредством Кетер и архетипните структури.

P.S.Не се и съмнявам,че познаваш Некрос,просто мислех,че дискусията ще заинтригува и него...

Светлина,повече Светлина!


Тема Smqtam da priklu4a temata do tuk.нови [re: Frivolus]  
Автор Frivolus (Sladkodumnik)
Публикувано01.09.01 14:54



................................


“If Will stops and cries Why, invoking Because, then Will stops & does nothing.” Liber AL,II,30.


Тема Re: Smqtam da priklu4a temata do tuk.нови [re: Frivolus]  
Автор Nianan (минаваща)
Публикувано01.09.01 15:37



Ти май не си и чувал за магия, а?
Не знаеш ли за духа, дето излязъл от бутилката поне?
Дето ти го пусна?

Невъзможно е да не е възможно.


Тема Tuk sam.нови [re: Dracoid_13]  
Автор Nekros (Маг)
Публикувано01.09.01 15:43



Ne vijdam obache kakvo poveche moga da kaja po temata.

Няма невазможни неща, има само недостатъчна воля за постигането им!


Тема Za "Mnogoznainicite" v klub MAGIQнови [re: Nianan]  
Автор Frivolus (Sladkodumnik)
Публикувано01.09.01 19:42



Za tvoe svedenie vse-znae6t/a Nianan , pratih nqkolko li4ni belezki kum nqkoi hora v kluba , koito sa naprednali i proqviha interes kum temata s portalite .
Nqmam namerenie da spodelqm proektite i zanimaniqta si sus takiva mega-znaini4ki/nici kato tebe

I az , za razlika ot nqkoi ZNAE6TI hora [te si znaqt koi sa] , ne si davam "kompetentnoto" mnenie vuv vsqka tema , dori i za ne6ta , koito ne sum 4uval predi . Znaq kakvo znaq i kakvo -ne , no tova izob6to ne zasqga tebe .
tova 4e po4ti ni6to ne ti e qsno , ne ozna4ava 4e i ostanalite v kluba spodelqt prostotiqta ti
Nali taka ?!
Aide , to4ka , ne mi se lu6at pove4e "originalni" prostotii .

“If Will stops and cries Why, invoking Because, then Will stops & does nothing.” Liber AL,II,30.


Тема Re: Za "Mngoznainicite" v klub MAGIQнови [re: Frivolus]  
Автор Nianan (минаваща)
Публикувано01.09.01 23:13



Сори, ама ти каза, че няма да влизаш вече в клуба, а аз пък реших, че си държиш на думата.
Вече няма да те взимам насериозно и всичко ще е о.к.

Невъзможно е да не е възможно.



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.