Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:05 28.06.24 
Религия и мистика
   >> Магия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Nqma smisulнови  
Автор Frivolus (Sladkodumnik)
Публикувано20.08.01 08:59



Da , to4no taka , nqma smisul . Nqma smisul da sporite s hora , otri4a6ti su6testvuvaneto na magiqta , nito s takiva , koito tvurdqt , 4e tq idva SAMO ot dqvola i t.n. 6turotii . ABSOLUTNO bezmisleno e !
Edna gradena s vremeto predstava , nqma da se razru6i za sedmica , nito s edna diskusiq v posting , i vie go znaete tova . Prosto velikodu6no ne im obru6taite vnimanie i skoro 6te prestanat da nalagat "pravilnoto" si vizdane za "vslenata" , "istinata" , i pro4ee . Kato gledah v postinga sus "ne se zanimavaite s magiq" , zapo4nah da se 4udq , za6to otdelqme tolkova vreme na hora , koito nqmat i zelanieto da razberat i da proumeqt , tova , koeto mozem da im kazem . Sus vrata NE SE SPORI . Kazval sum go i pak go kazvam .
Imam edin priqtel , hristiqnin , protestant , koito nastoqva , 4e vsi4kata "magiq" bila idvala ot "dqvola" . Dori joga tehnikite i meditaciite ! Kato go pitah otkude e siguren v tova , mi kaza , 4e bil imal kniga , v koqto bilo pi6elo za tezi "dqvolski" , "satanistki" ne6ta ...
Taka , 4e pozamislete se , dali 6te si habite dumite , silite i vremeto , za hora , koito sami sa si zatvorili o4ite za realnostta . Nima smqtate , 4e 6te uspeete taka lesno da gi otvorite...
Ironiq i nasme6ka sa moite oruziq . Neka stanat i va6i .
I bez pove4e divotii . PLEASE .

When The will stops and asks WHY ,
invoking BECAUSE , everything goes on hell...


Тема За съжаление...нови [re: Frivolus]  
Автор Dracoid_13 (pagan)
Публикувано20.08.01 12:35



Не бих искал да казвам и мисля това,но за мен християните-95% са или
мошенници,или неврастеници или зомбита.Те познават своята "религия" толкова,колкото и магията.Просто нещата са им ясни,колкото на гъска в мъгла

Не им е ясно,че християнството има (и е имало) магическа традиция-толкова силно развита,че няма да сбъркам ако кажа,че християнството е една от най-магическите религии.Ако желаят-нека почетат малко история.

Но не е там работата.Плашещо е,че те смятат една книжка,наречена Библия за абсолютна истина-при все отявлените противоречия,които могат да се открият в нея.

Мисля и не без основание,че "Библията" е книга,писана по магически и
нумерологични закони.Но мисля също,че става дума за черна магия.
Наред със това,че в нея се преплитат в една грозна смесица истина и лъжа,има и такива фрази и идеи,които се запечатват,просто буквално се залепват в ума ти и трудно излизат след това(а Светлината не насилва и не действа с/у личната воля;манипулирането е вид черна магия).

Но и това не е най-страшното.Всички мислят,че Библията е една много "мъдра" книга",подтикваща към любов,вярност,добродетели и въобще светли неща.Но преди време във "Окултизъм" се появи едно момиче,което каза,че"...дикато бях християнка,бях една ужасна фанатичка.Всеки,който покажеше мнение,различно от моето,го намразвах.Какъв абсурд..."И съвсем не е единствената,преживяла това...

Аз изпитах преди време същото:не зная как и защо,но докато четях "Библията",усещах как се изпълвам не с любов,доброта а страх,гняв,омраза...Не осъзнавах как става това,но това
беше един зловещ факт.

Нали и там се казваше,че по плодовете ще ги познаем.А защо все така се получава?Ако Христос бе премахнал греха и бе прокарал пътя на Любовта и Светлината,защо Европа потъна в Мрак,Смрад и Лудост?Защо това продължава и до днес?Злоба и омраза има между самите християни:вижте как се плюят едни други католици,протестанти,православни,секти...И
са се избивали тъй,че ада и дявола(ако ги има,де!)ще се възмутят.

Християните казват,че всяко учение различно от тяхната вяра е лъжеучение,зло и вдъхновено от Сатаната.Че Сатаната се чудил през цялото време как да напъха в християнските глави мисли за съмнение,за
грях ит.н.И именно за това създавал тези лъжеучения-за да мами,лъсти,за
да крадял повече души.Познавах хора,които смятали,че техните близки се чудили как да им навредят,как им пускали лъчи,слагали им отрова и упойка в кафето,че чак се опитвали да им навредят с магия...видях ги в болницата с диагноза параноидна шизофрения.Лекуват ги с електрошок
и силни невролепици.Но най-страшното е,че такива хора могат така да те омотаят с приказките си,да им повярваш,да им се хванеш навъдицата и ти
да полудееш...

Болшинството християни са убедени,че злото е навсякъде,навсякъде,
освен в т.нар.Божие Царство.И понеже те са "за Бога",то в подсъзнанието им се появяваидеята,че те са спасени,защото са приели кръщение и Спасителя.И са някак си лишени от зло.Е да,но не е така.Те отхвърлят всяка "грешна","лоша" помисъл и я отдават на Сатаната.

Психиатрите използват един термин:проекция.Това е да виждаш у другите
черти,присъщи на теб самия,макар че този,върху когото проецираш
собствените си прегрешения и недостатъци може д ги няма вобще.Е,сега си спомнете филма за Доктор Джекил и Мис Хаид.Накрая тя го обсеби почти напълно.

Може в света преди идването на Християнството да е имало зло,лудост,
и всякакви други изцепки,но след него не намаляха.Дори напротив.Какво
ще рече това?Християнството една религия на злото ли е,маскирана под
добрите думи,принципи?Християните смятат,че всички други учения са така:говорят за любов и търпимост,но били от Дявола и са създадени за
"грх,смърт и за да погубят душата в пъкъла".Това вид проекция ли е?Не е
ли логично да се смята,че щом болшинството християни са най-малкото
лицемери(що се отнася до Инквизицията-те наред със всичко са просто изверги-нормален,здрав човек,още повече "християнин' не би могъл да стори това)че те виждат у другите онова(с което са интоксикирани) у другите?Уж доброта,любов,вяра,търпение а то...Помислете над това!

Ето моето мнение:"Библията" е една книга пълна с лъжи,отрицателна енергия и тъмни подсъзнателни внушения.Но това не важи по никакъв начин за учението на историческата личност наречена Иисус от Назарет.
Доста съм се интересувал от християнство и съм търсил в най-различни източниции дирите на това учение остават в тайна,в сянка.На "стадото"
(извинете ме за цинизма)се предлага едно-те нямат нужда от извисяване
духовно израстване.Те трябва да са в неведение,подчинение,да им се даде някаква мъглява надежда и т.н.И като видят някой,който мисли различно от тях(или че въобще МОЖЕ да мисли),те изпадат в паника...

И са готови да изгорят на кладата неверника и сатаната...

www.relgioustolerance.com

Няма религия по-висша от истината


Тема Какво???нови [re: Dracoid_13]  
Автор akonitin (развейпрах)
Публикувано20.08.01 13:28



Мой човек, мнго си сбъркал относно така наречената Библия и корените на християнството като религия. Написахме я в делириум след един жесток запой на Патмос, една галера се беше разбила наблизо, та ни попаднаха няколко амфори неразредено тракийско вино и ... Като я четеш, ще ти стане ясно, нещата са толкова несвързани и същевременно отразяват пиянската ни представа за света от онова време. Пъхнахме и няколко исторически събития, които още ни тежаха. Например възстанието на....., уф как му беше името, Анаксимандър ли, май не. Абе, повечето бяха заточени в тази връзка, в Спарта подготвяли възстание, та тоя човек го наричали син човешки, щото очаквали да освободи всички народи от римската власт, ама като се събрали главните заговорници на банкет да избистрят докрай концепцията, нашият човек бил предаден и понеже това беше нормално тогава, стандартно наказание, римските служби набързо го осъдили и разпънали на кръст. Що не ги слушах по внимателно тогава. Все тия мои делавери, пак се бях забъркал с контрабанден износ на стоки с двойно предназначение, изнасях железни пирони за Галия и Германия, пък властите тогава смятаха, че ония произвеждат оръжие с тях, от де да знам, че навсякъде бъка с агенти, предал ме някакъв герман (е него го намериха прикован за едно оброчно дърво, с въпросните контрабандни гвоздеи, по късно, но вече не можеха да ми хванат дирите).
В крайна сметка си го върнах на цялата Империя. 20 години на Патнос без пукната жена наоколо, не ти е работа. Проведох една широкообхватна реклама на жизненият стандарт в Империята сред народите на изток, продадох няколко ноу хау в областа на военното дело, малко спекула с основни храни, доведе до рязък спад в жизненият стандарт на няколко народа и в резултат - Велико преселение. Онзи олигофрен Атила, марионетка в ръцете ми, предполагайки, погрешно, кой съм реши да се самонарече Бич божи и т.н. и т.н.

Не ми се връзвай.


Тема Re: За съжаление... [re: Dracoid_13]  
Автор sofianka (shantavelka)
Публикувано20.08.01 15:49



Dracoid nedei taka. Po-meko,po-meko. Udari pechat zakleimi vsichki. Otriazvash si energia ot egregor ot koito cherpish shtesh neshtesh. Za biblitata naistina sega ne mi se govori. No v Curkvata i po vreme na slujbata ima sveshtenodeistvie ,koeto prez meditacia vodi do takiva sustoiania ,koito trudno mogat da se opishat. Razbira se -ne vinagi i zavisi mnogo ot horata subrali se tam ot, sveshtenika .
Za da sum po iasna i da onagledia neshtata shte ti kaja che molitvata e magia. I ti tova ne mojesh da osporish. Imah v jivota si tejuk moment ,koito spodelih sus moite blizki sestri Evharistinki. Te v Produljenie na dulgo vreme izpulniavaha dulga molitva "Devetnica" v koiato triabvashe da uchastvam i az , nezavisimo ot tova kudeto se namiram. Sled tazi molitva za moia ogromna iznenada problema izchezna kato otriazan s noj. Ima neshta dulboko vutre v Hristiansvoto koito mnogo malko hora znaiat. Ima i miasto koeto daleche ot nashite predstavi sudurja i istinata i mudrostta na vsichki hristianski i ezotericheski uchenia i razbira se ne e v protivorechie s nishto. Znanieto koeto ni chaka ne zavisi samo ot umeniata no i ot suznaniato ,koeto triabva da e otvoreno ,zashtoto pregradite sa sudadeni ot horata i ot tiah mogat da se mahnat



Тема Re: За съжаление...нови [re: Dracoid_13]  
АвторHeyтpaл (Нерегистриран)
Публикувано20.08.01 17:54



Много добре казано. Направо няма какво да се добави.
Доколкото мога да съдя от моите наблюдения, не познавам никой, който да се е измъкнал от лапите на християнската религиозна лудост. Явно има и такива, но са страшна рядкост.
От истински вярващите, познавам няколко християни които не отговарят на това определение - те наистина се вписват в останалите 5% /ако не и по-малко/.
Останалите са откачени зомбита, и като ги слушам ме хваща шубето, направо тръпки ме полазват по гърба. Далеч по-страшно от циганка да те кълне, защото виждаш проклятие сбъднато на ЖИВО.



Тема privetнови [re: Heyтpaл]  
Автор sofianka (shantavelka)
Публикувано20.08.01 18:19



Ot edna zombirana, nadiavam se nehristianite da imat po-goliamo chuvstvo za humor v sebe si



Тема edno malko poqsnenie...нови [re: Heyтpaл]  
Автор Frivolus (Sladkodumnik)
Публикувано20.08.01 18:36



Ne6to ne sum bil razbran dobre . Obsuzdaite hristiqnstvoto v klub "religii" . Celta mi ne e da opluvam , edna ot nai-razprostranenite religii , a da pokaza , bezsmislieto na tova, da se se opitva6 da ubedi6 vuv ne6to 4ovek , koito ne si zadava vuprosite "za6to" i "kak" , a samo gleda ot proizvolna izbrana gledna to4ka...i dotuk stiga s izpolzvaneto na onova sivoto , deto nqkoi 4alnat bog mu go puhnal m/u u6ite...ni6to 4udno , 4e po vremeto na tumnite vekove , kogato curkvata e bila nai-silna , se e s4italo , 4e mozuka sluzi SAMO , za da ohlazda kruvta . E , izglezda , 4e nqkoi hora VSE o6te s4itat , 4e tova mu e funkciqta , i mai-mai ne go polzvat po drug na4in...
Ne gi sudq , ne mislq 4e e moq rabota . Za nqkoi ot tqh , nakazanieto im e 4e sa zivi.
Ne gi sudete i vie . gubite si vremeto . Vmesto da opluvate curkvata , daite da govorim za ne6to prakti4esko i polezno . Onezi "hristiqni" NE zasluzavat vremeto , koeto im otdelqte...taka 4e , predlozete po-dobra tema za razgovor . Draco , ti si se prestaral s opluvaneto , no pak tova koeto si kazal , e vurha na aisberga samo...

When The will stops and asks WHY ,
invoking BECAUSE , everything goes on hell...


Тема Re: edno malko poqsnenie...нови [re: Frivolus]  
АвторHeyтpaл (Нерегистриран)
Публикувано20.08.01 18:53



Наистина, поставената от теб тема беше по различна. Но отговорът ми беше за Дракоид.
Не съм съгласен, че "Onezi "hristiqni" NE zasluzavat vremeto , koeto im otdelqte".
Може сестра ти да стане от тях. Ако пък не ти пука за сестра ти - може и на самия теб да се случи. Не само християнството зомбира.

Интересно ми е вие, "маговете", помагате ли си когато някой от вас залитне.. е знаеш накъде?
Или всеки сам да си троши главата?



Тема Re: privetнови [re: sofianka]  
АвторHeyтpaл (Нерегистриран)
Публикувано20.08.01 18:57



Ми здрасти, зомби.



Тема Re: edno malko poqsnenie...нови [re: Heyтpaл]  
Автор Frivolus (Sladkodumnik)
Публикувано20.08.01 19:24



O , da , sestra imam . ama NQMA na4in da stane hristiqnka , za6toto edin vid i az sum dop nqkude takuv . no ima i druga strana - hristiqnskiqt egregor e mogu6t tip . Kogato se nalozi da se mlatim sus nqkoi satanist na magi4eskoto boino pole , 4esto pribqgvam do nego , i to dosta uspe6no . ni6to neredno ne vizdam v tova . Hodq po nqkoga v curkva . Za sporta . Palq nqkoq sve6ti4ka za nqkoe "priqtel4e" i q slagam pri sve6tite za murtvite...
A za "krivvaneto"..edna priqtelka be6e re6ila da stava ve6tiza . Be6e se zaribila sus edni sladuri ot sf , da i promivat glavicata . Az q svetnah oba4e za kakvo stava vupros i tq obrano kazano im "bi 6uta" . Te o6te ne sa mi go prostili , no 6outo si zasluzava6e...
Az sum vinagi gotov da pomogna na vseki , stiga tozi 4ovek , da e gotov da prieme takava pomo6t . tova si e . A tezi hora tuka NE sa ...

When The will stops and asks WHY ,
invoking BECAUSE , everything goes on hell...



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.