Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:04 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Магия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема за вярата...нови  
АвторSelda (Нерегистриран)
Публикувано02.08.01 22:33



Съжалявам за невежеството си в областта, но все пак цялата тази история има ли общо със другите Станийски историйки, Сатанийската библия и пр.



Тема Как си с английския?нови [re: Selda]  
Автор Dracoid_13 (pagan)
Публикувано02.08.01 22:43



Първо:пише се "сатанински",не сатанийски.
Второ:виж постинга ми "Магията-що е то."Виж определението ми за
магия,трите методологии на религията и сама реши нещо черно и демонично ли е или не.

А приказки не си ли чела?

Всяка религия има магически аспект.Християнството е имало също много силно развита магическа традиция,потънала дълбока конспирация всред църковните среди.Ако искаш да научиш нещо по въпроса:

http://choccult.8m.com/index.htm
Сайта е на английски и ще ти даде най-точен отговор на въпроса.

среди

Няма религия по-висша от истината


Тема Re: за вярата...нови [re: Selda]  
Автор Proctos (самотен скитник)
Публикувано03.08.01 01:36



Вярата - без нея няма магия. Сатанинските историйки също минават през вярата.

Вярата не се добива - или я имаш, или я нямаш. Ако я имаш, трябва да се развиваш чрез упражнения и медитация; имаш ли я, значи ще можеш да постигнеш т.нар. креативна визуализация, изключително важна за работата с духове и центрирането на съзнанието в дадена точка. При ритуал магът трябва чрез осветения жезъл да прокара три лъча и да ги визуализира така, както визуализира предметите в стаята. По този начин той става център на света. Така се концентрират силите и се отваря портата на Непроявеното чрез създаване вихър. Желанието минава през Воала и се превръща в резултат. Чрез креативната визуализация магът може да създаде собствен дух (още личен дух, тулпа). Необходима е обаче силна воля, за да го контролира.

Както обикновено се отклоних от поставения въпрос... Ами, това е в основни линии за вярата. Сама разбираш, че тя стои начело.

НЯМА НИЩО НЕВЪЗМОЖНО!

Proctos

Редактирано от Proctos на 03.08.01 01:39.



Тема Re: за вярата... [re: Proctos]  
Автор NlANAN (минаваща)
Публикувано03.08.01 11:28



Според мен магия може да се върши само от онзи, който има знаене. Вярата изобщо не е достатъчна, вярата е необходима за пътя и не е достатъчна за магията-а магия е съ-творението.

Невъзможно е да не е възможно.


Тема Тя е по-скоро катализатор...нови [re: NlANAN]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано03.08.01 11:45



но не и гориво.
Има полза от нея, но само на една гола вяра малцина успяват да сътворят неща при това без да знаят как, което със сигурност означава, че не могат да го повторят.
А навлезе ли човек в познанието за нещата, научи ли какви закони движат процесите и връзките между горе и долу, то понятието му за "магия" се променя из основи.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: за вярата...нови [re: NlANAN]  
Автор Proctos (самотен скитник)
Публикувано03.08.01 12:36



Така е, но искам да кажа, че докато знанието може да се придобие, вярата не може. Който има вяра и желае да се занимава с магия, сам ще тръгне по пътя на знанието. Така че вярата е начело. Дори да имаш завидно познание, без вяра, от практическа гледна точка, то би било безполезно, понеже няма да бъде осъзнато като нещо приложимо.

Освен това, знанието за магията непрекъснато се променя и допълва. То не е толкова някаква установена норма, колкото напътствие за получаване на необходимия резонанс в душата на мага, което той би могъл да възприема по различен начин. Поне за мен е така и аз го прилагам успешно.

Силата е в теб.

Proctos



Тема Re: за вярата...нови [re: Proctos]  
Автор NlANAN (минаваща)
Публикувано03.08.01 15:39



Не говоря за знание, а за знаене.
Не ти ли се е случвало-има неща, към които се придържаш през определен период от живота си, после узнаваш нещо друго и променяш и идеите си.
И има неща, които ей така просто си ги знаеш-вътрешно, не чрез мисловно-логическата си дейност, интуитивно-това е знаене.
Знанието идва чрез ума- отвън, знаенето идва отвътре и в един момент умът го осъзнава, а то винаги си е било там.
Преди години казах една фраза в един разговор, дето сама се удивих колко глупаво звучи, но имаше голям смисъл за мен-казах : Аз знаех, но не знаех, че знам.
Приеха я като добро чувство за хумор.
Години по-късно я разтълкувах.
А защо вярата да не може да се придобие? Какво разбираш под вяра?

Невъзможно е да не е възможно.


Тема Re: за вярата...нови [re: NlANAN]  
Автор123 (Нерегистриран)
Публикувано03.08.01 23:36



viarata moje da se razviva (tchentar na viara)




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.