Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:22 10.06.24 
Музикални
   >> Madonna
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Гласътнови  
Автор MadMaster (Angelus domini)
Публикувано02.01.06 14:31



Не знам дали е имало такава тема (всъщност, имаше преди години, ама не точно такава), ама мисля, че ще е интересно да обсъдим гласа на Мадона. В смисъл, какво точно ви харесва в нейния глас (ако изобщо ви харесва), кои са най-добрите й студийни записи, кои концертни прояви ви харесват като вокално изпълнение и т. н. Концертните записи харесват ли ви повече от студийните такива по отношение на вокалите, или не?



Dies irae, dies illa...

Тема Re: Гласътнови [re: MadMaster]  
Автор madlight (the big fan)
Публикувано02.01.06 14:42



madmaster с малко закъснение честит имен ден...
а относно гласа...аз не обръщам мнохо внимание на гласовите данни но като се замисля наи добре м се е справила с евита.доста добре даже!много вдъхновяващо изпълнение от актъорска и от гласова гледна точка.едно е сигурно рапирането не и се отдава.с последното албумче/американ лаиф/го доказа.аз направо прескачам моментите с "рапирането".относно компютъризирането на гласа мога да кажа че ми харесва.поносимо е.


I love NEW YORK!

Тема Re: Гласътнови [re: MadMaster]  
Автор devils (}:))
Публикувано02.01.06 22:16



Chestit imen den i ot men



Тема Re: Гласът!нови [re: MadMaster]  
Автор Profusion (fan-atic)
Публикувано03.01.06 13:37



Много хубава тема , наистина гласът на М не е с някакви свръх възможности, ама то това не е най0важното де , защото има други певици с много по големи диапазони и т.н. ама като ги джустрат едни бозави едни сладникави то да ти присладнее чак, извода - важното какво и как го пееш (ако трябва да сравня с изразът - не е важно колко ти е голямо..........зарядното а колко ти издържа телефона.... хехе вие си помислихте че ще кажа друго а ? ) та да не се отплесвам, обаче в гласа и има мещо толкова специфично, че чдва ли го бих свъркал, даже нещо мистериозно ако щете , а може би и заразително, като го слушаш ти се иска още и още !!!


I searched my whole life...


Тема Re: Гласът [re: MadMaster]  
Автор xcat (Words)
Публикувано04.01.06 11:06



Благодаря за темата, MadMaster!

Относно гласът на Мадона определено смятам, че има какво да кажа.
Няма да коментирам гласовите й възможности и октави, само ще спомена, че благодарение на уроците по пеене по времето на Евита, гласът й много се разви. Спомням си, че не можах да повярвам колко работа е свършила по него и как звучи в Евита. Предполагам, че ако сега изпее любимите ми джаз песни от I'm Breathless, ще звучат много по-различно.
С две думи, обичам гласа й. Харесва ми това, че е характерен и не можеш да го сбъркаш. Харесва ми, че през последните 20 години се превърна от пискливо виене в пеене. Обожавам концертните й изпълнения. Например в Girlie Show от Австралия, който е към края на турнето и май е била болна, гласът й е дрезгав и звучи много ниско, но въпреки това страшно ми харесва. Винаги съм харесвала как звучи на живо по време на концерт. А иначе обожавам също студийните записи, когато ги надувам до дупка на огромни колони и се наслаждавам на добавеното ехо и кристален звук. Изобщо имам специално отношение към Мадона acapella.
С две думи - обичам си я!



Тема Re: Гласътнови [re: MadMaster]  
Автор MadMaster (Angelus domini)
Публикувано04.01.06 12:13



Така... и аз сега да си кажа!
Първото нещо, което страшно много харесвам в гласа на мадон а е това, че има един много характерен и изключително приятен тембър, който не може да се сбърка. А аз харесвам именно гласовете, които могат да се запомнят с приятния си тембър.
А колкото до концертните изпълнения - изпълнени на живо, песните й ми харесват много повече, отколкото записани в студио. Просто електронната обработка губи живината и чувствата в гласа, които в изпълненията на Мадона са на много добро ниво.
Мадона няма добър глас - няма какво да се лъжем - но, и малкото глас, който има тя успява да го използва изключително пълноценно!!!

P. S.: Мерси за поздравленията!



Dies irae, dies illa...

Тема ???нови [re: MadMaster]  
Автор MadMaster (Angelus domini)
Публикувано11.01.06 00:27



А всъщност, някой да има представа точно какъв е гласът на Мадона? Единственото, което аз знам е, че е мецо-сопран (поне така е класифицирана в Уикипедията). Но, вече като брой октави и като тип (лиричен, драматичен и т. н.) няма и представа.

Някой да знае нещо по въпроса???



Dies irae, dies illa...

Тема Re: ???нови [re: MadMaster]  
Автор LOCKY_ (Numb)
Публикувано11.01.06 00:53



Оуууу... ти пък! Човек ще рече, че пишеш най-малкото за Монсерат Кабайе
Гласът на Мадона едва ли е драматичен или лиричен. По-скоро бих го определил като... еротичен.
А за октавите... засрами се. Една и половина стигат ли ти? На мен толкова ми се откъсват от сърцето... и нито тон повече.



Тема Re: ???нови [re: LOCKY_]  
Автор MadMaster (Angelus domini)
Публикувано11.01.06 01:01



Какво да правя - май съвсем съм се деформирал ментално с тая класическа музика!

Иначе, октава и половина звучи реалистично. Ама, всъщност, Мадона май няма кой знае какви претенции за голям диапазон. Важното е, че и малкото, което има, съумява да използва максимално. А и специфичният й тембър допринася за това!



Dies irae, dies illa...

Тема Re: ???нови [re: MadMaster]  
Автор LOCKY_ (Numb)
Публикувано11.01.06 01:06



Прав си.
Знаеш ли кое ме кефи в пеенето и?... Много, ама много добра дикция има. Разбирам й всичко, което ми пее. За жалост не мога да кажа същото за Майкъл например.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.