Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:26 30.06.24 
Музикални
   >> Madonna
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Чух албума!! - впечатления на прима вистанови [re: LiGhT(lightbright)]  
Автор SKiN (нанкащ)
Публикувано05.11.05 11:54



Нищо авангардно няма в албума. Чуйте някои компилации на Ministry Of Sound от преди две-три години и ще разберете защо.

Всъщност единственото интересно нещо, което на мен ми прави впечатление, е смесицата между диско и класическа музика, но това не е нещо ново.

Добре че ги има Like It Or Not и Fordbidden Love, за да има какво да слушам от новото дискче.

People are people


Тема Re: Чух албума!! - впечатления на прима вистанови [re: LiGhT(lightbright)]  
Автор armydreamer (bushman)
Публикувано05.11.05 11:55



Ами, аз съм голям фен на Goldfrapp и определено не ги чувам. Може би в How High и в извивките на Мадона във Future Lovers. Ще трябва да послушам албума повече. Във всеки случай, смятам, че Supernature е над COAD в качеството си на модерен денс-албум. По-богат е, а и гласът на Алисън си е един инструмент повече .

Иначе, смелостта на Мадона е ясна. Не виждам друг неин съвременник - Майкъл или Принс - който да може да се съревновава с нея в това отношение. Но COAD наистина не е нечуван .

Joanni, Joanni
wears a golden cross


Тема Re: Чух албума!! - впечатления на прима вистанови [re: SKiN]  
Автор LiGhTBright (непознат )
Публикувано05.11.05 12:19



Мда наистина няма "нищо" авангардно ...виж някоя композиция на BJORK ,би била на място в албума
Авангардна е комбинацията на Мадона с този звук сама по себе си ,а аз слушам предимно електронна денс музика ...,а и амбиент и мисля ,че Мадона може да ме докара до оргазъм
С ръка на сърцето мога да кажа обаче ,че за мен няма друг албум на Мадона като Рей Оф Лайтс...мдаа винаги духа над материята



Тема Re: Чух албума!! - впечатления на прима вистанови [re: armydreamer]  
Автор LiGhTBright (непознат )
Публикувано05.11.05 12:33



Не е чувана комбинацията между Мадона и този саунд ...,а аз слушам I LOVE NEW YORK за 20 -ти път
Goldfrapp ги харесвам и аз ...и вокалистката е cool !
Наистина съжелявам ,че Мадона не работи вече с Уилям Орбит,но така или иначе тя го изстреля и го направи популярен ,а той реши ,че може да работи с още 100 човека



Тема Re: Чух албума!! - впечатления на прима вистанови [re: armydreamer]  
Автор merboy (новак)
Публикувано05.11.05 13:58



Много ми е странно как COAD е лек албум а Ам. Лайф дълбок. Текстовете в Ам. Лайф са мн по детински от всяка реплика в COAD. Mузиката е неслушаема. Мадона никога не е била Моцарт. Мадона е комерсиална та затова най известното и прозвище е кралицата на попа.



Тема Re: Чух албума!! - впечатления на прима вистанови [re: merboy]  
Автор armydreamer (bushman)
Публикувано05.11.05 14:20



Не знам кое точно те е накарало да си помислиш, че смятам AL за "дълбок" албум. Написах, че текстовете му са по-качествени, което е един от малкото му плюсове. В COAD няма ред, който да не е клише и който да не е присъствал в други песни преди. Темите са елемнентарни.

Никога не съм смятал Мадона за много добър текстописец. Става, но е далеч от Джони Мичъл, например. За качествата на последната като поет в текстовете си, са писали дори Хулио Кортасар и Том Улф (давам ги като пример, защото са хора, които разбират от думите; известни писатели са все пак). Никога не съм искал Мадона да е точно като Джони Мичъл в текстово отношение или като Кейт Буш в музикално. Както ти каза, тя е комерсиален изпълнител и успява там, където гореспоменатите две едва кретат.

Единственото, което казвам (за 2345987 път), е, че Мадона е доказала, че може да работи на по-високо ниво от демонстрираното в COAD (независимо дали става въпрос за текст или музика) и че предпочитам това ниво, отколкото COAD. Друг е въпросът, че високото ниво за едни е ниско за други, но това му е хубаво на изкуството - няма двама души, които да четат, слушат и виждат еднакво.

От ROL насам, Мадона не ми е предложила нищо кой знае какво. Изключение е последното турне, но то е странично. Тя е преди всичко музикант. Когато ми пее tick-tick-tack и ring-ring-ring на фона на семпъл от ABBA след като е записала песни като Skin, Swim и Drowned World, е нормално да съм леко разочарован.

Joanni, Joanni
wears a golden cross


Тема Re: Чух албума!! - впечатления на прима вистанови [re: armydreamer]  
Автор merboy (новак)
Публикувано05.11.05 14:29



Все още смятам, че текстовете в новия са стотици години напред от детинските текстове на Амер. Лайф - справка I m so stupid , love Profusion. Колкото до изброените парчета-като тях ако не и по добри има и в новия албум.



Тема Re: Чух албума!! - впечатления на прима вистанови [re: armydreamer]  
Автор LOCKY_ (Numb)
Публикувано05.11.05 14:41



Абе, Арми, махни го вече... нещото... то е тъпо горкото, та знае ли се. Чуй хубаво останалите 11 песни. Сега слушам Get Together... егати яката песен!
И стига вече с тия текстове... пак ще питам имате ли любим денс-поет и доколко интелектуални ви се струват текстовете на Моцарт и Шопен... Тук става въпрос за музика, а поп песните имат текст, щото не върви певците да карат на "ла-ла-ла" и "на-на-на". Който музикант е пренебрегнал музиката, в полза на думите, все се е провалил и е отишъл в глуха девета.
В новия албум има много мелодия, която в последните два... просто липсваше. Затова казвам, че се родее с Ray Of Light.
Много ми е зор кво била пяла... Enigma кво ти пеят... или Dead Can Dance?



Тема Re: Чух албума!! - впечатления на прима вистанови [re: LOCKY_]  
Авторfisio (Нерегистриран)
Публикувано05.11.05 16:26



LOCKY_, съгласен съм с теб, в новия албум има много мелодия и sound. На мен също не ми пука какво пее и дори да го беше изпяла с "ла-ла-ла" и "на-на-на" както казваш, пак щеше да ми хареса!

PS: Между другото вече съм на 5-то слушане и фаворит ми стана JUMP Мелодията на припева направо ми се загнезди в главата. Непрекъснато ми се иска да си го тананикам!!!



Тема Re: Чух албума!! - впечатления на прима вистанови [re: LOCKY_]  
Автор Stepper (Sly)
Публикувано05.11.05 16:53



Дaм, много вярно е, че за подобна музика се подбират просто думички, изразяващи енергия, такива, в които да се втъкми емоция, без да имат such a deep meaning.

"Take me back to the rivers of belief"
"Just watch me burn"

А реално текстът на Skin непример също не е нещо особено, и той е на този принцип.


Shit Doesn't Happen, Shit Is.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.