Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:51 20.06.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема някой има ли схема за бавнооборотен генератор  
Автор kocimaistora@abv.bg (непознат )
Публикувано13.12.13 19:37



някой има ли схема за бавнооборотен генератор

Редактирано от kocimaistora@abv.bg на 13.12.13 19:41.



Тема Re: някой има ли схема за бавнооборотен генераторнови [re: kocimaistora@abv.bg]  
Автор mx43-207333 ()
Публикувано16.12.13 07:44



Така зададен, въпросът няма отговор!
Нужни са уточнения, а именно:
Какъв трябва да е генераторът - постоянннотоков, променливотоков, за каква мощност, за какви обороти? Преобразуването на механична мощност в електрическа (от въртящ се източник) се извършва по формулата P=M."Омега", където P е мощността на генератора (или източника) (W), M е въртящият момент (N.m), а "Омега" е ъгловата скорост (с дименсия 1/rad или 3,14.n/30, където n са оборотите за минута на източника, респективно на генератора). Ако е постояннотоков, то всяка шунтова машина е обратима, тоест може да работи и като двигател, и като генератор. Ако е променливотоков, генераторът трифазен ли трябва да бъде или монофазен? За какво напрежение и респективно за какъв изходен ток трябва да се ползва. Тези два параметъра определят и мощността му и т.н. В общия случай генераторите носят в конструкцията си "схемата" си и не се нуждаят от вътрешнен редизайн. Необходимо е само външно, схемно обезпечаване. Ако генераторът трябва да е "бавнооборотен", какъв е видът на енергоизточника? Постоянни ли са оборотите или се променят в някакви граници? Възможна ли е мултипликация на оборотите на източника, за да се ползва по-"високооборотен" генератор? Като пример, може да се посочи един достъпен, променливотоков, нисковолтов, многополюсен, сравнително бавнооборотен, трифазен генератор, който работи в широк диапазон на изменение на оборотите. Това е автомобилният генератор с ноктообразни полюси. Може да се пише още по темата, но ще ми изври джоланът, а и здраво съм нагазил в дневната тарифа (Да им се счупи атомната цинтрала, дано!!!) Някой празнуват "Джулая морнинг" през юли, а аз като прост българин, предпочитам "Джолан морнинг" през декември!





Тема Re: някой има ли схема за бавнооборотен генераторнови [re: mx43-207333]  
Автор mx43-207333 ()
Публикувано16.12.13 11:31



Пардонь!- "Джулай морнинг"!
Ейййй.... този дирник пак ме е прекръстил! А иначе, mx43 беше 160 милиметрова минохвъргачка (образец 1943 година), с която две години ме тероризираха в казармата. Мината и тежеше над 40 кила, да я вземат дяволите!!!





Тема Re: някой има ли схема за бавнооборотен генераторнови [re: mx43-207333]  
Автор tirtirlin (дразнител)
Публикувано16.03.15 19:08



Данби да си се объркал ? и вместо 120 мм минохвъргачка,да пишеш 160.
В БГ няма 160 ,отиват на 240 мм.


Относно темата-Как вятърът,бавният вятър може да ни акумулира кинетична енергия вадейки вода ? Значи,перките се въртят бавно,и маломощно,въпреки всичко енергията как казват руснаците се "накуплява" .Не е лесен казуса,и съм го забравил.Примерно 15 метра дълбочина е водата.Вади литър на час,но вади,ако може литър на минута е още по добре. Задачка е !

Минохвъргачката има предпазител против двойно зареждане,знаеш





Тема Re: някой има ли схема за бавнооборотен генераторнови [re: tirtirlin]  
Автор ivori (лубопитен)
Публикувано08.04.15 22:57



https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D1%91%D1%82#/media/File:Mo%C5%BAdzierz_wz43_160mm_RB.jpg



Тема Re: някой има ли схема за бавнооборотен генераторнови [re: kocimaistora@abv.bg]  
Автор stillpigi-166243 ( шеф мемелко)
Публикувано22.08.18 00:26



По влаковете ги има. Те непременно се свързват в паралел с акумулатор и винаги дават едно и също напрежение при най различни обороти демек при най различни скорости на влака а когато влака спре автомат прехвърля захранването да е от акумулаторите докато пак се задруса влака по релсите. Много стара техника но мен ми е кеф да я знам.

Пак познаха прогнозата


Тема Re: някой има ли схема за бавнооборотен генераторнови [re: stillpigi-166243]  
Автор hidrazin4o (рекордьор)
Публикувано22.08.18 01:02



Оди да се фърлиш под влака. Гледай да не пропусне...



Тема Re: някой има ли схема за бавнооборотен генераторнови [re: kocimaistora@abv.bg]  
Автор stillpigi-166243 ( шеф мемелко)
Публикувано28.02.19 19:32



искаш ли му схемата на влаковия генератор вече я имам. Ако не ти се чете, ползвай мотор от бракувана пералня, тези с новите видове двигатели дето са безчеткови забравих им името ,не не са асинхронни такива има и на велосипедите с акумулатори. а можеш и да си направиш от дросели на луминисцентни лампи и магнитчета за вратички на шкафчета хем ще си го изчислиш за точните обороти които ще са ти възможни.

Пак познаха прогнозата

Редактирано от stillpigi-166243 на 28.02.19 19:36.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.