Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:11 11.06.24 
Технически науки
   >> Машиностроене
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Проверка на термодвойка  
Автор sweep_1 (непознат )
Публикувано08.07.13 22:05



Привет ! Имам един такъв въпрос. Термодвойка Ni-Ni-Mo работеща във вакуумна камера при температури до 1100°С. С течение на времето термодвойката си променя характеристиките и започва да отчита по-ниска температура отколкото е действителната в камерата. Но това става плавно във времето и да кажем за една година имаме грешка от 30°С...40°С. После се скапва и се налага да я подменим. Дайте идеи как в произволен момент от времето да определя какво отклонение е започнала да дава?
Ако темата предизвика интерес предполагам, че ще има уточняващи въпроси на които съм готов да отговоря.



Тема Re: Проверка на термодвойканови [re: sweep_1]  
Автор 3aнrиeв (непознат )
Публикувано18.07.13 12:32



Напиши в ГУГЪЛ "Ръководство за калибриране еурамет" и там в PDF формат е написано препоръки за тариране на термодвойки. Според мен най-добре е да имаш една контролна термодвойка, с която да сравняваш показанията на старата периодически. Това обаче предполага дублиране на цялата система за регулиране на температурата. Друг начин е с контролен термометър - чувал съм за някякви, които са за високи температури и си променят цвета но не съм сигурен до каква температура стигат.



Тема Re: Проверка на термодвойканови [re: 3aнrиeв]  
Автор sweep_1 (непознат )
Публикувано02.09.13 23:32



Доста късно се включвам, за което се извинявам. Благодаря за ръководството. Наистина има полезна информация. Разглеждал съм го, но в него друго решение конкретно за нашите условия, освен с подмяна на старите термодвойки с нови не намерих. Опроводяването на изолацията на термодвойката и отлагане на матал от обработваните детайли върху найния връх променят показателите й . В един момент се оказа, че в различните температурни интервали отклонението е различно и не може да се гарантира прецизна работа. По тази причина, решихме че от 12 до 18 месеца работа са достатъчни . Вадим една от работещите термодвойки и поставяме една нова, за проверка на показанията. Обикновено се оказва, че трябва да сменим и втората.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.